Προς το περιεχόμενο

Official Lineage 2 Topic


irmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δύο ερωτησούλες:

1) Ένας l2j server με 4mbits upload, πόσο κόσμο μπορεί να σηκώσει?

2) Όπως καταλάβατε θέλω να σηκώσω έναν server για να λαλακιστώ με κάτι φίλους. Για λόγους νοσταλγίας θα είναι C4.  Κατέβασα τον client αλλά δεν μου τρέχει σε win7 x64 ουτε με συμβατότητα σε winXP. Ξέρει κανείς τι παίζει? Δεν τρέχει αυτή η έκδοση του l2 σ αυτές τις εκδόσεις windows?

Ty in advance

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

<p>Δύο ερωτησούλες:</p>

<p>1) Ένας l2j server με 4mbits upload, πόσο κόσμο μπορεί να σηκώσει?</p>

<p>2) Όπως καταλάβατε θέλω να σηκώσω έναν server για να λαλακιστώ με κάτι φίλους. Για λόγους νοσταλγίας θα είναι C4.  Κατέβασα τον client αλλά δεν μου τρέχει σε win7 x64 ουτε με συμβατότητα σε winXP. Ξέρει κανείς τι παίζει? Δεν τρέχει αυτή η έκδοση του l2 σ αυτές τις εκδόσεις windows?<br><br>

Ty in advance</p>

 

Εξαρτάται και από το pc σου αλλά και το πόσο optimized είναι το pack που χρησιμοποιείς. Παλιά που είχα σηκώσει C6 σε pc με 3gb ram και 256 upload άντεχε 20+ άτομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμαμαι που επαιζα L2 στο γυμνασιο για κανενα 2μηνο. Ειχαν παθει ολοι Lineageτιδα που ηταν πολυ κολλητικη! Με πεισαν να το δοκιμασω και τελικα το βαρεθηκα γρηγορα...

Ολο το net cafe επαιζε L2, Dota, Mu the game & Cs.

Να πω την αληθεια απο ολα αυτα ποιο πολυ μ' αρεσαν το Cs & το Mu.

Τωρα δε θελω να τα βλεπω μπροστα μου :angry:

 

Επαιζε κανενας στο Zeus?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

εγω μαγκες να σας πω επαιζα και συνεχιζω να παιζω λιγο βεβαια l2elite.τι καλυτερο μπορει να υπαρχει σε c4server?εκει που με την αξια σου φτιαχνεις οπλα,αγοραζεις και τα λοιπα.βλεπω τωρα σες κατι c6 gracia κατι noobs  που παιζουν με ασφαλες το+25 και βλεπεις ποσο κατασραφηκε το παιχνιδι.εχουν καστρεψει τον gladi ,τον καλυτερο ισως χαρακτηρα.ελπιζω το l2 να γινεις ειτε l3 ειτε να βγει μια αναθεωρημενη εκδοση που ........................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι αρκετοί παλιοί καλοί παίχτες θα δοκίμαζαν έστω για πλακίτσα να ξαναπαίξουν εαν υπήρχε κάτι καλό , αλλά πλέον τη μπορείς να περιμένεις? Τίποτα δυστυχως ένα πολύ καλό game το οποίο το γονάτισαν οι private servers κρίμα. Ίσως ήταν και ομοναδικός πραγματικός ανταγωνιστής του wow

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι αρκετοί παλιοί καλοί παίχτες θα δοκίμαζαν έστω για πλακίτσα να ξαναπαίξουν εαν υπήρχε κάτι καλό , αλλά πλέον τη μπορείς να περιμένεις? Τίποτα δυστυχως ένα πολύ καλό game το οποίο το γονάτισαν οι private servers κρίμα. Ίσως ήταν και ομοναδικός πραγματικός ανταγωνιστής του wow

Αυτο βασικα ισχυε μονο για την Ελλαδα,για γνωστους λογους αν κρινεις και την πλειοψηφια των ατομων που το προτιμουσαν..Πωτε δεν ανταγωνιστηκε το wow γιατι πολυ απλα οι πιο πολλοι στην Ελλαδα επαιζαν σε private servers,για να μην αναφερω την απουσια ουσιαστικων professions και raid/dungeon με την πραγματικη τους σημασια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Lineage2 είναι μονάχα ο Official, και αν υπήρξαν καλές προσπάθειες απομίμησης, ΔΕΝ ήταν Ελληνικές (Αχ.. αν και ο ROXY τα πήγε φανταστικά σαν x7 - even so) αλλά αλλοδαπές.

Φίλε μου λοιπόν, για να καταλήξουμε κάπου. Εγώ μετά από μεγάλη σκέψη είχα καταλήξει τότε στον Lionna (Not-so-random Official πες), ο οποίος σύμφωνα με άπειρους θεατές (φίλους φίλων που είδαν με ποιο τρόπο στηρίζεται ένα Siege π.χ εκεί) ήταν και η αφρόκρεμα του Lineage (επίσης ικανοποιητικό πως γνώριζες ΠΟΛΛΑ γατόνια Ελληνάκια εκεί). Τώρα, το πως παίζαν οι φίλοι σου, και πως παίζαν οι TOP Clans (βλ. LittlePigs λέγαν τη δική μου, και το όνομα το έχει κλέψει ο μισός πλανήτης και ο άλλος μισός παίζει WOW), απέχουν κάτι αστρικά 'κατοστά.

 

Πολύ σωστή επισήμανση, το Lineage 2 νοείται μόνο όταν παίζεται στους Official servers. Οποιαδήποτε άλλη προσπάθεια αναπαραγωγής του παιχνιδιού σε private servers -όσο καλή και να είναι- δεν παύει να είναι "αντιγραφή". Κρίμα στον χρόνο που αφιέρωσαν όλοι οι παίκτες στους διάφορους private servers και είδαν τον χρόνο τους να πηγαίνει στράφι, όταν π.χ. hack-αράν τον server, διαπίστωσαν οτι ο GM έδινε τουμπανιασμένα items στους κολλητούς του και άλλα πολλά. Αν είναι να κάνεις την "χαζομάρα" να παίξεις ΜΜΟRPG, τουλάχιστον κάντο σωστά, δηλαδή παίζοντας το επίσημο παιχνίδι!

 

Ακόμα αναπολώ στιγμές, γεγονότα και καταστάσεις! Φανταστικό παιχνίδι, μεγάλος εθισμός... στεναχωρίεμαι που ανήκει στο παρελθόν αυτή η έκσταση, αλλά δεν θα μπορούσε να συνεχιστεί τέτοιο κάψιμο χωρίς παρενέργειες στο RL. Τουλάχιστον, έχουν μείνει ένα μάτσο φιλαράκια που γνώρισα στην πορεία και αποδείχθηκαν πολύ αξιόλογα άτομα.

 

Αρκετά με το off-topic και την κλάψα όμως, το παιχνίδι υπάρχει ακόμα (αναφέρομαι στους Official North American servers της απαράδεκτης NCsoft), εδώ και περίπου ενάμιση χρόνο έχει γίνει πλέον free2play. Πρόσφατα μπήκε ένα ακόμα μεγάλο update, το Lindvior. Έχει γίνει πολύ πιο έυκολο να ανέβει κανείς, αλλά λόγω της μεγάλης ηλικίας του παιχνιδιού, καθώς και του σκληροπυρηνικού χαρακτήρα που είχε στο παρελθόν, η κατανομή των παικτών έχει μεγάλη διασπορά, γεγονός το οποίο δυσκολεύει ακόμα περισσότερο το community.

 

Υ.Γ. 1: Αν είχα καλύτερο PC, θα με έτρωγε το χέρι μου να loggarw συχνά!  :devil:

Υ.Γ. 2: @ Koritsi_Gia_PC - Lionna nickname?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

official Devianne/Bartz επαιζε κανεις? 

 

@Koritsi_Gia_PC: ημουν στους littlepigs του Bartz, οι οποιοι ηρθαν απο Lionna, με ατομα οπως darkdrag0n,rainday,fayol,soulsin,anth0n,eynel,ktl, σου λενε τιποτα τα ονοματα αυτα?

 

εγω παντα ειχα το ιδιο ονομα οπως και εδω...

Devianne -> Mirimidones + p00t

Bartz -> LittlePigs, TheDamned, Enmity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ Στην παραπάνω εποχή πρέπει να έπαιζα στους MagistriOperum, τους οποίους θα θυμάσαι. Ο DarkDrag0n δεν ήταν ένα τανκιό; Τους άλλους όχι.. έχουν περάσει και αιώνες.

aRgOoDaki nn

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα στην αλλαγη απο Lionna σε Bartz αρκετοι αλλαξαν ονοματα....ο DarkDrag0n ηταν adventurer, αλλα ειχε και ενα τανκ. πολυ καλος παικτης, μοιραζομασταν το adventurer hero οσο επαιζα, μεχρι το 2010

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο πιο πίσω κάπου στο 2k7 έλιωνα εγώ παιδιά.

c2hxl.png



Και κάπως έτσι βλέπεις και τον προωθημένο Soultaker του τότε, καλού, Απριλίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γελαμε με υπερβολες τυπου αν επαιζΑ τωρα θα εβγαζα σπυρακια σπιθουρακια και ψειρες.το l2 ηταν ενα μοναδικο και αξεπεραστο παιχνιδι.οσοι το ελιωσαν βλεπουν ss απο το μακρυνο interlude με τα φιλαρακια τους σε κανα lair mass pvp ,kaι τους παιρνουν τα κλαματα.αξεπεραστο λεμε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

^ Άλλα Hertz. Πέρα του Depth (που διαφωνείς προφανώς), ήταν ανυπέρβλητα διασκεδαστικό.

Σίγουρα καλύτερη επιλογή διασκέδασης από πολλά δημοφιλή τάβλια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...