Προς το περιεχόμενο

Official Lineage 2 Topic


irmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έτσι είναι, εφόσον οι servers βρίσκονται στην Αμερική. Δοκίμασε να παίξεις στον Ευρωπαϊκό(official) που βρίσκεται Λουξεμβούργο, εγώ δεν έχω πρόβλημα με lag:

https://eu.4game.com/lineage2/play/

 

Δεν χρειάζεται να ξανά κατεβάσεις τον client αν έχεις της ncsoft.

Ο server μπορεί να έχει λιγότερο κόσμο από τον αμερικάνικο αλλά αυτό που είδα με τα bots κτλ δεν υπάρχει εδώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και τους δικους μου char τους εχω αμερικη θα προτεινα και εγω να πας στον επισημο ευρωπαικο αν εχεις προβλημα lag.

 

φυσικα και το προβλημα με το lag που εχεις πρεπει να ειναι γενικοτερο γιατι εγω ζοριζομαι απο lag μονο μερικες φορες.ισως να φταιει στην περιπτωση σου οτι μπορει η adsl γραμμη σου να ειναι interleaved και οχι fast path *.

 

κανε ενα κοπο και μιλα με τον isp σου και ζητα του να στην κανουν ( αν εχουν την δυνατοτητα ειναι μιας μερας υποθεση και γινεται απο το τηλεφωνο η αλλαγη) fast path γιατι θα σε βοηθησει γενικοτερα σε ολα τα παιχνιδια και οχι μονο στο lineage2

 

@SlackulatoR το https://eu.4game.com/lineage2/play/ ειναι κατω για συντηρηση . βρηκες μερα να του δωσεις απαντηση . :-D

 

* επισης προβλημα μπορει να δημιουργει το antivirus ή firewall ή καποια σουιτα που κανει και τα δυο . πολλα απο αυτες τις εφαρμογες εχουν ΠΛΕΟΝ επιλογη game mode ( ακομα και το free AVG την εχει :P ) ή στην χειροετρη να ξεχναει καποιος το torrent / κατεβαστηρι και να του μπουκωνει την συνδεση τουκαι να ψαχνει "τις πταιει" στους αλλους ενω μονος του δημιουργει το προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

παιδες αν εχει κανεις κανα λογαριασμο με κανα χαρακτηρα ανω του 95 lvl και καλα ιtems στον ευρωπαικο σερβερ η και αλλου αρκει να εχει πολλους ελληνες ψηνομαι να τον παρω σε φτηνη τιμη ασφαλως.. κυριως για κανα overlord αλλα και αλλοι δεν με χαλανε αλλα παντα κοντα στο τερμα γιατι βαριεμαι να xparo κτλ

πιο πολυ με ενδιαφερει το pvp βασικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

L2 ε; Μου θυμίσατε παλιές καλές εποχές στον Devianne. 78 lvl spectral dancer όταν σταμάτησα να παίζω αρχές 2008. Πρέπει να έχει αλλάξει πολύ το game πάντως από είδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

L2 ε; Μου θυμίσατε παλιές καλές εποχές στον Devianne. 78 lvl spectral dancer όταν σταμάτησα να παίζω αρχές 2008. Πρέπει να έχει αλλάξει πολύ το game πάντως από είδα.

 

Το παιχνίδι άλλαξε, αλλά εκείνο το ελεεινό exp δεν άλλαξε με τίποτα!

Για να φτάσεις τα 99lvl θα πρέπει να κάνεις τάμα στην παναγία την τριχερούσα μπας και βάλει το χεράκι της να πάρεις ένα lvl το μήνα. LoL (για τον official μιλάω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι άλλαξε, αλλά εκείνο το ελεεινό exp δεν άλλαξε με τίποτα!

Για να φτάσεις τα 99lvl θα πρέπει να κάνεις τάμα στην παναγία την τριχερούσα μπας και βάλει το χεράκι της να πάρεις ένα lvl το μήνα. LoL (για τον official μιλάω)

 

Ένα από τα πράγματα που δε μου έχουν λείψει καθόλου είναι το ατέλειωτο grinding που έπαιρνα 0,01% κάθε τρίτο mob. To pvp βέβαια ήταν όλα τα λεφτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άστα να πάνε, 0,01% exp και -4% με κάθε θάνατο.

 

Με το τελευταίο expansion του l2, το πρώτο πράγμα που περίμενα να αλλάξουν είναι το exp, αλλά προς έκπληξη όλων, αυτό που είδαμε να είχε αλλάξει ήτανε το «νησί των human». Τα καλά του l2 είναι τα siege και pvp στους δρόμους, αλλά υστερεί πάρα πολύ στο exp.

Το l2 το έχω απολαύσει σε servers x35 που το exp είναι σε λογικά στάδια και υπάρχει πολύ pvp.

 

Άσε που με τα καινούρια ταλέντα που έχουν βγάλει σε βιάζουν ξερά...δηλαδή ένας τοξότης 86lvl full buffs ρίχνει άνετα ένα full party 7 ατόμων που είναι 85lvl και κάτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα παιδια ,,,εχω ενα προβλημα οταν παιζω lineage μετα απο λιγο μου κανει minimize κ με βγαζει στο λειτουργικο..win7 κ καθώς γραφω εδω μετα απο λιγο εξαφανιζεται ο κερσορας!!! τι φταει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Πέιτε με χαζό, πείτε με παλαβό, αλλα μου κόλησε κάτι στο μυαλό!

 

Θέλω να φτιάξω έναν server για το Lineage 2 (Interlude or Gracia or H5 or FREYA).

Για κάποιο απο τα παραπάνω τουλάχιστον.

 

ΚΑΙ ΡΩΤΑΩ αν υπάρχει κάποιος έμπηρος που μπορεί να με βοηθίσει, να μου δώσει βήμα-βήμα πληροφορίες για να τον φτιάξω!

 

ΤΙ ΠΡΟΤΈΙΝΕΤΕ?

 

-GZ-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...