Προς το περιεχόμενο

Official Lineage 2 Topic


irmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To lineage2 πεθανε οταν αποφασισανε να αλλαξουν το Karma system.

R.i.p

 

πεθανε μεσα σου θες να πεις γιατι μπορεις ακομα να δημιουργησεις μεγαλο προβλημα σε εναν παικτη αν θες οταν κανει pve.

 

μπορει να αφαιρεσαν το ακατασχετο karma ,ομως μπορεις χωρις bot να δεις το hp του αντιπαλου. δεν ειναι δυσκολο να flag-αρεις πανω σε καποιον μεχρι να ψοφησει ειτε απο mob ειτε απο σενα αν flag-αρει πισω ( ααααν τον φας και δεν σε φαει πρωτος :P ) .

 

το θεμα ειναι τι κερδος εχεις απο καθε πραγμα. αν ειναι το κερδος τα karma points δεν σε περιοριζει κανενας να γινεις ο διαβολος μεσα στο παιχνιδι. ακομα και στις πολεις κινησε ανετα .μονο αν σου φερουν guard μπορουν να σε χωσουν αλλιως κανεις οτι θελεις εχοντας πανω σου ενα πολυ ωραιο κοκκινο χρωματακι .

 

αν παλι το κερδος σου ειναι τα pvp points κανεις οτι ειπα και εχεις πολλες πυθανοτητες να παρεις πολλα pvp points.

 

υ.γ. να ξερεις αν εχει πρασινο σκουρο χρωμα ( δηλαδη αν εχεισ σκοτωσει πολλους καρμα ) ανετα σκοτωνεις οποιον θες χωρις να γινεις αντιληπτος ;)

Επεξ/σία από Han Solo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

L2=Best game ever :-) .Πριν αρχισετε το θαψιμο, μπορειτε να πειτε οτι υπαρχουν πολυ καλυτερα games σε γραφικα, ηχο, χειρισμο κτλ, αλλα ολα υστερουνε στο ποιο σημαντικο, το FUN . Επισης ξερω ατομα που το παρατησανε επειδη εκει που xpαρανε αμεριμνοι καποιος τους πηρε pk χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτομαι να το βαλω στο πισι γιατι ενας φιλος μου λεει πως εινσι πολυ ωραιο,ειναι σαν το λολ;

 

Αποστολή από το LG-P500 με τη χρήση Insomnia App

 

Σκεφτομαι να το βαλω στο πισι γιατι ενας φιλος μου λεει πως εινσι πολυ ωραιο,ειναι σαν το λολ;

 

Αποστολή από το LG-P500 με τη χρήση Insomnia App

 

Σκεφτομαι να το αρχισω γιατι ενας φιλος μου λεει πως ειναι ωραιο,ειναι σαν το λολ;

 

Αποστολή από το LG-P500 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

L2=Best game ever :-) .Πριν αρχισετε το θαψιμο, μπορειτε να πειτε οτι υπαρχουν πολυ καλυτερα games σε γραφικα, ηχο, χειρισμο κτλ, αλλα ολα υστερουνε στο ποιο σημαντικο, το FUN . Επισης ξερω ατομα που το παρατησανε επειδη εκει που xpαρανε αμεριμνοι καποιος τους πηρε pk χαχαχα

 

τελείως υποκειμενικό το fun, άρα τελείως "αναξιόπιστος" λόγος για να χαρακτηρίσεις κάποιο game ως "best ever"...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελείως υποκειμενικό το fun, άρα τελείως "αναξιόπιστος" λόγος για να χαρακτηρίσεις κάποιο game ως "best ever"...

 

διαφωνω καθετος και οριζοντιος. το fun του καθενος ειναι καθαρα υποκειμενικο και υποκειμενικο πρεπει να μεινει γιατι αλλιως αλλοιωνεται.

 

αντικειμενικο fun ειναι το κλασσικο πραδειγμα του wow-ισμου ( ενα παραδειγμα φερνω μην το δεις οτι τα βαζω με το παιχνιδι ) που ο περισσοτερος κοσμος το παιζει γιατι 1. το παιζουν πολλοι 2. το παιζουν οι φιλοι τους 3. ειναι μοδα 4. ειναι trendy κλπ.

 

τοτε δεν εχουμε πραγματικα fun αλλα το fun των αλλων οι αν θες πεστο το ...ενα πλειοψηφικο / "δημοκρατικο" fun.

 

ομως δεν ειναι το δικο σου fun ειναι ολων των αλλων εκτος απο δικο σου.....εσυ ( τροπος του λεγειν ) νοιωθεις μια ψευδαισθηση του fun γινομενος μερος του fun των αλλων.

 

αρα γυριζοντας στην αρχικη σου παρατηρηση ...δεν εχεις κανενα δικαιωμα ( φιλικα παντα ) να υποδειξεις τι αρεσει στον αλλο,

 

αν του αρεσει το pac man γουστο του καπελο του . εσενα ( φιλικα παντα ) δεν πρεπει να σου πεφτει λογος.

 

και για να πω και την δικια μου αποψη .οχι δεν ειναι το top game ever το lineage 2 αλλα ειναι το μονο mmo παιχνιδι που καταφερε μεχρι τωρα να με κανει να νοιωθω τοσο εντονα και αναμεικτα συναισθηματα οταν το επαιζα.

 

απο την μια τσαντιλα για το exp lost ή για το pk και απο την αλλη η χαρα του leveling ( character progress ) αλλα και του social gaming ( γραφεις χωρις να χρειζεται να πατησεις τα enter που εχουν τα αλλα mmo ) .για να μην πω για την πληθωρα των μηχανισμων που σε καινουργια mmo δεν τα βρισκεις εκτος απο το wow ( εχει πολυ λιγοτερους μηχανισμους ingame αλλα περισσοτερους out of the game )μονο που εχει γινει ενα καθαρα pve game , ενω το το l2 εχει ξυλο να φανε και οι κοτες ( στα war πλεον δεν μπορεις να αρνηθεις ;) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

αν του αρεσει το pac man γουστο του καπελο του . εσενα ( φιλικα παντα ) δεν πρεπει να σου πεφτει λογος.

 

προφανώς, για αυτό πρέπει να γράφουμε "το pac man είναι το αγαπημένο μου game" ή "το pac man μου άρεσε περισσότερο από το tetris", όχι "το pac man είναι το καλύτερο game ever"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανώς, για αυτό πρέπει να γράφουμε "το pac man είναι το αγαπημένο μου game" ή "το pac man μου άρεσε περισσότερο από το tetris", όχι "το pac man είναι το καλύτερο game ever"

 

μαλλον δεν διαβασες τι εγραψα .

 

ποιος θα κρινει για σενα ποιο ειναι το καλυτερο παιχνιδι ever ? εγω ? ενας συντακτης περιοδικου ? ενας φιλος σου ? ο σκυλος σου ( αν εχεις :P )

 

μια ειναι η απαντηση . εσυ θα κρινεις για σενα και κανεις αλλος . για μενα ειμαι εγω που θα πω πιο ειναι το καλυτερο παιχνιδι ever.

 

αρα ειναι απολυτα υποκειμενικο το καλυτερο παιχνιδι ever και δεν υπαρχει αντικειμενικοτητα .

 

για να σε διευκολυνω , η δοκιμη εκφραση θα ηταν . ποιο εχει βγει ( ψηφοφορια ) το καλυτερο παιχνιδι ever .

 

αλλα ακομα και αυτο θα εχει ψεμματα μεσα αφου ουτε ολοι θα εχουν ψηφισει και ουτε ολοι θα εχουν παιξει ολα τα παιχνιδια !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

το καλύτερο game ever για μένα=το αγαπημένο μου, άσε που διαλέγοντας αυτή τη λέξη γλυτώνεις άσκοπες συζητήσεις με άτομα που μπορούν να διαφωνούν για το τι είναι καλύτερο/χειρότερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιζει κανεις l2age?δεν μπορω να κανω login.Ξερετε κανεναν αλλο καλο server?

 

τι εννοεις καλο server ? αν ψαχνεις να παιξεις το παιχνιδι γρηγορα για να το δεις στην τελικη του μορφη ψαξε για l2 god x5000 , αλλιως δεν υπαρχει κανεις αλλος λογος να ασχοληθεις με private server οταν ο official εχει γινει εντελως free 2 play !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερω οτι δεν ειναι και πολυ θεμιτο , αλλα εχω αρκετους χαρακτηρες στον server magmeld (μπορουν να γινουν transfer) γυρω στα 90-95 lvl + επαρκες "gear" που καθονται , τους παραχωρω εναντι συμβολικου αντιτιμου ετσι για να πω οτι δεν επαιζα "τσαμπα" .

Εαν ενδιαφερεται κανεις ας μου αφησει μυνημα για λεπτομερειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...