Προς το περιεχόμενο

Official Lineage 2 Topic


irmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To l2 που ήξερες είναι, τα βιντεάκια είναι εντελώς παραπλανητικά τόσο που όταν μπήκε οι παίχτες ρωτάγανε στο shout πως μπορούν να πιάσουν target με το tab και γιατί δε μπορούν να κουνήσουν τον χαρακτήρα τους με wasd.

Καμία σχέση,είναι το κλασικό l2 που κλικάρεις για τα πάντα απλά τα skills έχουν παραπάνω ιδιότητες χωρίς αυτές να είναι άσχημες.Π.χ pushback, σήκωμα στον αέρα, charge, getoverhear(scropion φάση) που σε τραβάει πάνω του κλπ κλπ.

αρα να αρχησω τον οφφισιαλ η υπραχει καποιος αλλος καλος private server που να αξιζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρα να αρχησω τον οφφισιαλ η υπραχει καποιος αλλος καλος private server που να αξιζει?

 

Από την στιγμή που σου προσφέρεται το αυθεντικό προιόν δωρεάν, για ποιον

λόγο να διαλέξεις την φτηνή απομίμηση; Όλοι φύγανε από τους privates και πήγανε

official, εσύ ακόμα ψάχνεις πριβέ σέρβερ;

 

Ο μόνος λόγος να προτιμήσει κάποιος πριβέ σέρβερ ενώ ο official είναι δωρεάν

θα ήταν σε περίπτωση που υπήρχε ακόμα το ατέλειωτο κάψιμο στο xp. Πλέον όταν πας

40 lvl σε 2.5 ώρες, τί άλλο θες;

 

@Gilmaru : Τουλάχιστον μέσα στις πόλεις laggάρω αρκετά και εγώ, το θεωρώ φυσιολογικό με

τόσο κόσμο. Έξω είναι σαφώς καλύτερα τα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας έχω πάρει λίγο μονότερμα με τις ερωτήσεις σόρρυ. :P

 

Γίνεται να χρησιμοποιήσει κανείς άλλα keys αντί για τα F1, F2 κλπ;; Προσπάθησα να τα αλλάξω και δεν μπορούσα γι αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ενεργοποιήσεις το enter chat μπορείς να βάλεις ότι κουμπιά θες για τα skills σου, απλά όταν θες να γράψεις κάτι θα πατάς enter και μετά θα γράφεις.Σαν το wow(περίπου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την στιγμή που σου προσφέρεται το αυθεντικό προιόν δωρεάν, για ποιον

λόγο να διαλέξεις την φτηνή απομίμηση; Όλοι φύγανε από τους privates και πήγανε

official, εσύ ακόμα ψάχνεις πριβέ σέρβερ;

 

Ο μόνος λόγος να προτιμήσει κάποιος πριβέ σέρβερ ενώ ο official είναι δωρεάν

θα ήταν σε περίπτωση που υπήρχε ακόμα το ατέλειωτο κάψιμο στο xp. Πλέον όταν πας

40 lvl σε 2.5 ώρες, τί άλλο θες;

 

@Gilmaru : Τουλάχιστον μέσα στις πόλεις laggάρω αρκετά και εγώ, το θεωρώ φυσιολογικό με

τόσο κόσμο. Έξω είναι σαφώς καλύτερα τα πράγματα.

lol? 40 lvl σε 2,5 ωρες? pvp σερβερ?τα ιτεμ τα αγωραζεις η τα craftαρεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol? 40 lvl σε 2,5 ωρες? pvp σερβερ?τα ιτεμ τα αγωραζεις η τα craftαρεις?

 

Σου δίνει τσάμπα το παιχνίδι μόλις πας στο κατάλληλο λέβελ τοπ όπλο enchanted +4, τοπ άρμορ

και τοπ κοσμήματα, μέχρι και S αντικείμενα. Ουσιαστικά μέχρι το 85 lvl δεν χρειάζεται να ασχοληθείς

με τίποτα άλλο, απλά quests και ανεβαίνεις levels.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου δίνει τσάμπα το παιχνίδι μόλις πας στο κατάλληλο λέβελ τοπ όπλο enchanted +4, τοπ άρμορ

και τοπ κοσμήματα, μέχρι και S αντικείμενα. Ουσιαστικά μέχρι το 85 lvl δεν χρειάζεται να ασχοληθείς

με τίποτα άλλο, απλά quests και ανεβαίνεις levels.

οταν λες quests για τι πραγμα? class quests και expαρισμα για lvl up?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν λες quests για τι πραγμα? class quests και expαρισμα για lvl up?

 

Class Quests δεν υπάρχουν. Κατευθείαν αλλάζεις.

Πλέον το παιχνίδι δουλεύει πολύ με quests τύπου "πάνε εκεί, μίλα σε αυτόν",

"τράβα σκότωσε 10 σκελετούς και 5 βάτραχους" κτλ. και σου δίνει άπειρο xp.

Στα πρώτα λέβελς, μόνο με αυτά τα quests ανεβαίνεις 3-3 τα lvls.

Μετά το 40 (που όπως είπα παίρνει 2.5 ώρες για να πας) έχει πάλι quests, λιγότερα

μεν, αλλά υπάρχουν και πάλι δίνουν πολύ xp. Συγχρόνως κάνεις και τα instances, τα kamaloka

δηλαδή (μπορείς 2 την μέρα) και παίρνεις κανά-δυο λέβελ και από εκεί την μέρα (μέσα σε 10 λεπτά).

 

Γενικά πολύ χαλαρά, εκείνο το παλιό το κάψιμο στο xp δεν υπάρχει, δουλεύεις με quests & kamaloka.

Τώρα αν κάποιος θέλει συγχρόνως και να καεί, μπορεί, αλλά εγώ προτιμώ 1-2 ωρίτσες την μέρα χαλαρό παιχνίδι

και 3 λεβελάκια. Αυτήν την στιγμή είμαι 61 και υπολογίζω πως έχω παίξει συνολικά γύρω στις 30 ώρες.

Μέσα σε αυτά βάλε πάρα πολύ κωλοβάρεμα και ψάξιμο δεξιά αριστερά για το που πρέπει να πάω/ ποιος δίνει το επόμενο

quest, τρελή κίνηση στο μέρος που πρέπει να σκοτώσεις τα mobs για το quest και άρα αναμονή, ξανά αναμονή για να βρεις σωστό πάρτυ για kamaloka κτλ.

 

Έχει αλλάξει γενικά η νοοτροπία του παιχνιδιού. Ουσιαστικά απ'ό,τι κατάλαβα σου λέει πάνε asap 85 και μετά δεν ξέρω τι γίνεται, δεν το 'χω ψάξει ακόμα.

 

Σημαντικό το ότι μόλις μπαίνεις στο κατάλληλο λέβελ παίρνεις τσάμπα όπως είπα τα πάντα, όπλα, armor, μέχρι και soulshots σου δίνει. Αυτά μέχρι τα πρώτα S. To maximum level έχει πάει 99 και πλέον φοράς και R armor.

 

Σημαντικό επίσης, το pk ουσιαστικά έχει γίνει απαγορευτικό, αν πάρεις pk πας φτιάχνεις νέο char γιατί είναι παλούκι να καεί, γι' αυτό και γίνεται της τρελής από Kill Steal και κανείς δεν μιλάει.

 

Γενικά γίνεται ένας ψιλοχαμός από κόσμο, σε κάθε μέρος μπορεί να είναι και 200 άτομα οπότε μπουλούκια βλέπεις να βαράνε δεξιά αριστερά όποιος προλάβει και το ίδιο στο ποιος θα προλάβει να μαζέψει τα drops. Το καλό είναι ότι δεν ψοφάς με τίποτα γιατί και 15 Mobs να σε κυνηγάνε θα έχει από πίσω άλλους 30 τρελούς να τα κυνηγάνε να τα σκοτώσουν. :P Στο TOI που είμαι τώρα χάνει η μάνα το παιδί και το παιδί την μάνα, μιλάμε ΛΑΟΣ, όχι αστεία.

 

Να προσθέσω επίσης πως για να μην χάνεις χρόνο και επειδή ανεβαίνεις 3-3 τα levels, δεν χρειάζεται καν πλέον να πηγαίνεις σε npc για τα νέα skills. Την ίδια ώρα στα δίνει αυτόματα μόνο του στο σημείο που πήρες το λέβελ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Class Quests δεν υπάρχουν. Κατευθείαν αλλάζεις.

Πλέον το παιχνίδι δουλεύει πολύ με quests τύπου "πάνε εκεί, μίλα σε αυτόν",

"τράβα σκότωσε 10 σκελετούς και 5 βάτραχους" κτλ. και σου δίνει άπειρο xp.

Στα πρώτα λέβελς, μόνο με αυτά τα quests ανεβαίνεις 3-3 τα lvls.

Μετά το 40 (που όπως είπα παίρνει 2.5 ώρες για να πας) έχει πάλι quests, λιγότερα

μεν, αλλά υπάρχουν και πάλι δίνουν πολύ xp. Συγχρόνως κάνεις και τα instances, τα kamaloka

δηλαδή (μπορείς 2 την μέρα) και παίρνεις κανά-δυο λέβελ και από εκεί την μέρα (μέσα σε 10 λεπτά).

 

Γενικά πολύ χαλαρά, εκείνο το παλιό το κάψιμο στο xp δεν υπάρχει, δουλεύεις με quests & kamaloka.

Τώρα αν κάποιος θέλει συγχρόνως και να καεί, μπορεί, αλλά εγώ προτιμώ 1-2 ωρίτσες την μέρα χαλαρό παιχνίδι

και 3 λεβελάκια. Αυτήν την στιγμή είμαι 61 και υπολογίζω πως έχω παίξει συνολικά γύρω στις 30 ώρες.

Μέσα σε αυτά βάλε πάρα πολύ κωλοβάρεμα και ψάξιμο δεξιά αριστερά για το που πρέπει να πάω/ ποιος δίνει το επόμενο

quest, τρελή κίνηση στο μέρος που πρέπει να σκοτώσεις τα mobs για το quest και άρα αναμονή, ξανά αναμονή για να βρεις σωστό πάρτυ για kamaloka κτλ.

 

Έχει αλλάξει γενικά η νοοτροπία του παιχνιδιού. Ουσιαστικά απ'ό,τι κατάλαβα σου λέει πάνε asap 85 και μετά δεν ξέρω τι γίνεται, δεν το 'χω ψάξει ακόμα.

 

Σημαντικό το ότι μόλις μπαίνεις στο κατάλληλο λέβελ παίρνεις τσάμπα όπως είπα τα πάντα, όπλα, armor, μέχρι και soulshots σου δίνει. Αυτά μέχρι τα πρώτα S. To maximum level έχει πάει 99 και πλέον φοράς και R armor.

 

Σημαντικό επίσης, το pk ουσιαστικά έχει γίνει απαγορευτικό, αν πάρεις pk πας φτιάχνεις νέο char γιατί είναι παλούκι να καεί, γι' αυτό και γίνεται της τρελής από Kill Steal και κανείς δεν μιλάει.

 

Γενικά γίνεται ένας ψιλοχαμός από κόσμο, σε κάθε μέρος μπορεί να είναι και 200 άτομα οπότε μπουλούκια βλέπεις να βαράνε δεξιά αριστερά όποιος προλάβει και το ίδιο στο ποιος θα προλάβει να μαζέψει τα drops. Το καλό είναι ότι δεν ψοφάς με τίποτα γιατί και 15 Mobs να σε κυνηγάνε θα έχει από πίσω άλλους 30 τρελούς να τα κυνηγάνε να τα σκοτώσουν. :P Στο TOI που είμαι τώρα χάνει η μάνα το παιδί και το παιδί την μάνα, μιλάμε ΛΑΟΣ, όχι αστεία.

 

Να προσθέσω επίσης πως για να μην χάνεις χρόνο και επειδή ανεβαίνεις 3-3 τα levels, δεν χρειάζεται καν πλέον να πηγαίνεις σε npc για τα νέα skills. Την ίδια ώρα στα δίνει αυτόματα μόνο του στο σημείο που πήρες το λέβελ.

Yip nuff said.

/thread

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Class Quests δεν υπάρχουν. Κατευθείαν αλλάζεις.

Πλέον το παιχνίδι δουλεύει πολύ με quests τύπου "πάνε εκεί, μίλα σε αυτόν",

"τράβα σκότωσε 10 σκελετούς και 5 βάτραχους" κτλ. και σου δίνει άπειρο xp.

Στα πρώτα λέβελς, μόνο με αυτά τα quests ανεβαίνεις 3-3 τα lvls.

Μετά το 40 (που όπως είπα παίρνει 2.5 ώρες για να πας) έχει πάλι quests, λιγότερα

μεν, αλλά υπάρχουν και πάλι δίνουν πολύ xp. Συγχρόνως κάνεις και τα instances, τα kamaloka

δηλαδή (μπορείς 2 την μέρα) και παίρνεις κανά-δυο λέβελ και από εκεί την μέρα (μέσα σε 10 λεπτά).

 

Γενικά πολύ χαλαρά, εκείνο το παλιό το κάψιμο στο xp δεν υπάρχει, δουλεύεις με quests & kamaloka.

Τώρα αν κάποιος θέλει συγχρόνως και να καεί, μπορεί, αλλά εγώ προτιμώ 1-2 ωρίτσες την μέρα χαλαρό παιχνίδι

και 3 λεβελάκια. Αυτήν την στιγμή είμαι 61 και υπολογίζω πως έχω παίξει συνολικά γύρω στις 30 ώρες.

Μέσα σε αυτά βάλε πάρα πολύ κωλοβάρεμα και ψάξιμο δεξιά αριστερά για το που πρέπει να πάω/ ποιος δίνει το επόμενο

quest, τρελή κίνηση στο μέρος που πρέπει να σκοτώσεις τα mobs για το quest και άρα αναμονή, ξανά αναμονή για να βρεις σωστό πάρτυ για kamaloka κτλ.

 

Έχει αλλάξει γενικά η νοοτροπία του παιχνιδιού. Ουσιαστικά απ'ό,τι κατάλαβα σου λέει πάνε asap 85 και μετά δεν ξέρω τι γίνεται, δεν το 'χω ψάξει ακόμα.

 

Σημαντικό το ότι μόλις μπαίνεις στο κατάλληλο λέβελ παίρνεις τσάμπα όπως είπα τα πάντα, όπλα, armor, μέχρι και soulshots σου δίνει. Αυτά μέχρι τα πρώτα S. To maximum level έχει πάει 99 και πλέον φοράς και R armor.

 

Σημαντικό επίσης, το pk ουσιαστικά έχει γίνει απαγορευτικό, αν πάρεις pk πας φτιάχνεις νέο char γιατί είναι παλούκι να καεί, γι' αυτό και γίνεται της τρελής από Kill Steal και κανείς δεν μιλάει.

 

Γενικά γίνεται ένας ψιλοχαμός από κόσμο, σε κάθε μέρος μπορεί να είναι και 200 άτομα οπότε μπουλούκια βλέπεις να βαράνε δεξιά αριστερά όποιος προλάβει και το ίδιο στο ποιος θα προλάβει να μαζέψει τα drops. Το καλό είναι ότι δεν ψοφάς με τίποτα γιατί και 15 Mobs να σε κυνηγάνε θα έχει από πίσω άλλους 30 τρελούς να τα κυνηγάνε να τα σκοτώσουν. :P Στο TOI που είμαι τώρα χάνει η μάνα το παιδί και το παιδί την μάνα, μιλάμε ΛΑΟΣ, όχι αστεία.

 

Να προσθέσω επίσης πως για να μην χάνεις χρόνο και επειδή ανεβαίνεις 3-3 τα levels, δεν χρειάζεται καν πλέον να πηγαίνεις σε npc για τα νέα skills. Την ίδια ώρα στα δίνει αυτόματα μόνο του στο σημείο που πήρες το λέβελ.

πωωω! αυτα ειναι! ριζικες αλλαγες βλεπω.. κατι τελευταιο,τα kamaloka τι ειναι?

pvp παιρνεις ελευθερα παντου ετσι?τελος events εχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πωωω! αυτα ειναι! ριζικες αλλαγες βλεπω.. κατι τελευταιο,τα kamaloka τι ειναι?

pvp παιρνεις ελευθερα παντου ετσι?τελος events εχει?

 

Pvp ελεύθερα παντού, ναι.

Events έχει αυτά που είχε πάντα ο official, κάθε mob

ρίχνει ένα αντικείμενο και στο τέλος τα μαζεύεις, τα δίνεις σε κανάν

Npc και τσιμπάς τίποτα. Πριν είχανε ένα χριστουγεννιάτικο που δεν το πολυπρόλαβα,

κάτι καπελλάκια και κάτι Items τέτοια παίρνανε, τώρα έχει ένα σπαζομπάλικο που κυνηγάς

κάτι μπάλες φωτός από πίσω αλλά αν έχεις υπομονή δίνει καλά items.

Αν εννοείς TvT events τύπου private server, δεν ξέρω αν υπάρχουν, δεν νομίζω.

 

Τα Kamalokas είναι Instance zones. Mini dungeons δηλαδή που εμφανίζονται εκείνη την ώρα

μόνο για σένα και την ομάδα σου και που πρέπει να τα τελειώσεις σε συγκεκριμένο χρόνο.

Αν το καθαρίσεις, έχεις δικαίωμα να ξαναπάς μετά από 12 ώρες. Το θέμα είναι ότι δίνουν καλό xp,

ρίχνουν καλούτσικα items και παίρνουν ελάχιστο χρόνο, από 5-25 λεπτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pvp ελεύθερα παντού, ναι.

Events έχει αυτά που είχε πάντα ο official, κάθε mob

ρίχνει ένα αντικείμενο και στο τέλος τα μαζεύεις, τα δίνεις σε κανάν

Npc και τσιμπάς τίποτα. Πριν είχανε ένα χριστουγεννιάτικο που δεν το πολυπρόλαβα,

κάτι καπελλάκια και κάτι Items τέτοια παίρνανε, τώρα έχει ένα σπαζομπάλικο που κυνηγάς

κάτι μπάλες φωτός από πίσω αλλά αν έχεις υπομονή δίνει καλά items.

Αν εννοείς TvT events τύπου private server, δεν ξέρω αν υπάρχουν, δεν νομίζω.

 

Τα Kamalokas είναι Instance zones. Mini dungeons δηλαδή που εμφανίζονται εκείνη την ώρα

μόνο για σένα και την ομάδα σου και που πρέπει να τα τελειώσεις σε συγκεκριμένο χρόνο.

Αν το καθαρίσεις, έχεις δικαίωμα να ξαναπάς μετά από 12 ώρες. Το θέμα είναι ότι δίνουν καλό xp,

ρίχνουν καλούτσικα items και παίρνουν ελάχιστο χρόνο, από 5-25 λεπτά.

οχι τα κλασικα events του οφφισιαλ ενωουσα :)

αρα τα kamalokas ειναι κατι σε φαση catacombs αλλα εμφανιζονται σε τυχαιες ωρες η oταν κανεις καποιο quest?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι τα κλασικα events του οφφισιαλ ενωουσα :)

αρα τα kamalokas ειναι κατι σε φαση catacombs αλλα εμφανιζονται σε τυχαιες ωρες η oταν κανεις καποιο quest?

 

Σε κάθε πόλη υπάρχει ένας Guard Captain npc. Σε αυτόν μπορείς να πας να μιλήσεις

και να μπεις σε ένα από τα 3 διαθέσιμα καμαλόκα.

Η διαφορά απλά είναι ότι το dungeon αυτό δημιουργείται εκείνη την ώρα για σένα και το πάρτυ

σου και μετά από κάποια ώρα εξαφανίζεται, δεν μπορείς π.χ. να βρεις άλλον άσχετο παίκτη που

βρέθηκε εκεί κατά λάθος και xpάρει. Μπαίνεις με το πάρτυ σου, σκοτώνεις τι πρέπει να σκοτώσεις,

βγαίνεις, εξαφανίζεται το dungeon και τέλος.

Αν θέλεις να ξαναμπείς μπορείς μετά από 12 ώρες από την στιγμή που καθάρισες το προηγούμενο

και ξανά, απλά πας μιλάς στον Guard Captain, δεν χρειάζεται συγκεκριμένη ώρα κτλ.

 

Και μια που το ανέφερες, τα catacombs δεν υπάρχουν πια, καταργήθηκαν εντελώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάθε πόλη υπάρχει ένας Guard Captain npc. Σε αυτόν μπορείς να πας να μιλήσεις

και να μπεις σε ένα από τα 3 διαθέσιμα καμαλόκα.

Η διαφορά απλά είναι ότι το dungeon αυτό δημιουργείται εκείνη την ώρα για σένα και το πάρτυ

σου και μετά από κάποια ώρα εξαφανίζεται, δεν μπορείς π.χ. να βρεις άλλον άσχετο παίκτη που

βρέθηκε εκεί κατά λάθος και xpάρει. Μπαίνεις με το πάρτυ σου, σκοτώνεις τι πρέπει να σκοτώσεις,

βγαίνεις, εξαφανίζεται το dungeon και τέλος.

Αν θέλεις να ξαναμπείς μπορείς μετά από 12 ώρες από την στιγμή που καθάρισες το προηγούμενο

και ξανά, απλά πας μιλάς στον Guard Captain, δεν χρειάζεται συγκεκριμένη ώρα κτλ.

 

Και μια που το ανέφερες, τα catacombs δεν υπάρχουν πια, καταργήθηκαν εντελώς.

ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου! :D κατευαζω τωρα το game οποτε αμα θες πες μου το ign σου και σε ποιον σερβερ παιζεις να βρεθουμε in game :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...