Προς το περιεχόμενο

Official Lineage 2 Topic


irmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το xp είναι γελοίο.Σε 1.5 εβδομάδα πήγα από 1-85.

Αν έχεις πάντα mentor buffs και vp πας άνετα.

Ειδικά τώρα που έχει και το αστέρι που σου γεμίζει vp είναι ιδανικό για lvl up.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά οκ για να είμαστε και λίγο ρεαλιστές να πω ότι από το 86 και μετά που χπαρεις χωρίς το 200% buff του mentor το xp αρχίζει και γίνεται όπως κάποτε στον official.

Δε μπορώ να φανταστώ πόσο καιρό θα θες για να πας από 98 στα 99 :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε καν . Ευχαριστιέμαι ξανά που όλοι παίζουν με 1 client και κάνουν shout για pt . Ούτε που ασχολήθηκα να βρω ποιο bot παίζει .

 

για ποιο λογο συνεχιζεις να λες ψεματα? ΔΕΝ πηγες σε μια βδομαδα στο χαλαρο 86

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο 86 δεν ξέρω πόσο καιρό θέλεις για να πας, πάντως μέχρι το 40 όντως μπορείς μέσα σε 2-2.5 ώρες να πας

αν ακολουθήσεις το Newbie Quest, ειδικά αν το έχεις ξανακάνει και δεν χάνεις χρόνο ψάχνοντας που πρέπει να

πας μετά.

 

Αν και μετά τα 40 υπάρχει η ίδια λογική του "σπρώχνουμε τους νέους παίκτες με 1002 τρόπους να πάνε 85+",

τότε δεν βρίσκω περίεργο κάποιος καμμένος να φτάσει, άντε όχι 86, 76+ μέσα σε 10 μέρες.

 

Εδώ μπαίνεις σε ένα Kamaloka και μέσα σε 5 λεπτά σου δίνει 2.5 lvl,

αν και στα μεγαλύτερα lvl εξακολουθεί αυτή η τακτική (που δεν βλέπω γιατί όχι),

σίγουρα δεν είναι αδύνατο να ανέβει κάποιος πολύ γρήγορα.

 

Εγώ στον Bartz έκανα έναν char για να δω τι παίζει και ήδη βλέπω πολλούς παίκτες με end game gear

και δεν μιλάω φυσικά για Draconic kai Major Arcana που τα αγοράζεις πλέον από το NPC Shop.

Πόσες μέρες έχει που άνοιξε ο Bartz;

 

Όπως πάντα στο Lineage II, αν κάποιος ξέρει τι να κάνει και δεν έχει πρόβλημα να καεί και λίγο,

μπορεί να πετύχει πράγματα που κάποιος που δεν ξέρει θα χρειαστεί τον 10πλάσιο χρόνο.

 

Ένα σωρό παλικαράκια βάλανε μετά από χρόνια το Goddess Of Destruction να θυμηθούν τα νιάτα τους και

τους βλέπεις να βαράνε με τις ώρες λύκους, κουνέλια και goblins, αυτό ξέρανε, αυτό κάνουν.

Στο μεταξύ ο άλλος έχει πάει από το Newbie Spawn σημείο μέχρι την πλατεία του χωριού και είναι 5ο lvl.

Άμα κάποιος δεν σου πει ότι έγινε WoW το παιχνίδι, πως να νιώσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για ποιο λογο συνεχιζεις να λες ψεματα? ΔΕΝ πηγες σε μια βδομαδα στο χαλαρο 86

 

Ναι ,λέω ψέμματα για να εντυπωσιάσω ...Εγώ είπα τι παίζει και πόσο εύκολο είναι το lvl up ,τώρα αν εσύ και οποιοσδήποτε δε με πιστεύει ξέρεις τώρα έτσι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ,λέω ψέμματα για να εντυπωσιάσω ...Εγώ είπα τι παίζει και πόσο εύκολο είναι το lvl up ,τώρα αν εσύ και οποιοσδήποτε δε με πιστεύει ξέρεις τώρα έτσι ?

 

οτι λες ψεματα ειναι γεγονος, για ποιο λογο δεν μπορω να καταλαβω ομως για αυτο σε ρωτησα.

 

εκτος αν εννοεις χαλαρο 10 ωρες την μερα με μεντορ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι λες ψεματα ειναι γεγονος, για ποιο λογο δεν μπορω να καταλαβω ομως για αυτο σε ρωτησα.

 

εκτος αν εννοεις χαλαρο 10 ωρες την μερα με μεντορ

 

Χωρίς το 200% xp bonus και τα buffs του mentor δεν xpάρεις . Με vitality lvl 5 συνεχώς δε καταλαβαίνω που είναι το περίεργο . Χαλαρό gaming σε mmorpg δεν είναι 2 ώρες τη μέρα .8-12 είναι κομπλέ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς το 200% xp bonus και τα buffs του mentor δεν xpάρεις . Με vitality lvl 5 συνεχώς δε καταλαβαίνω που είναι το περίεργο . Χαλαρό gaming σε mmorpg δεν είναι 2 ώρες τη μέρα .8-12 είναι κομπλέ .

 

τωρα το ειπες σωστα ρε φιλε ομως, γνωμη σου ειναι οτι 8-12 ωρες την ημερα ειναι χαλαρο gaming οκ το σεβομαι αλλα διαφωνω.

 

αν το δεις αντικειμενικα ειναι "δεν εχω δουλεια και λιωνω στο l2+μεντορ μπαφς μεχρι να αποκοιμηθω πανω στο πληκτρολογιο gaming" καμια σχεση με αυτο που ελεγα εγω.

 

στο χαλαρο για μενα ειναι 1 - 5 ωρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40-50 σήμερα μέσα σε μια ώρα.

Τελικά χαλαρά γίνεται όντως.

Καταλαβαίνω απόλυτα κάποιον που διαβάζοντας αυτά και έχοντας στο μυαλό του το παλιό

Lineage ΙΙ, τα βρίσκει αυτά υπερβολικά. Πλέον, μιλάμε για άλλο παιχνίδι.

Δουλεύεις ΜΟΝΟ με quests, και από ένα questάκι του στυλ "πήγαινε μίλα σε αυτόν στην

Oren" παίρνεις 2 levels. Από ένα Kamaloka παίζει να πάρεις και 3 levels, μιλάμε για

15 λεπτά δουλειά.

 

Πέρα από αυτό έχεις top grade items (ρούχα και όπλο ήδη enchanted +4)

αλλά ΚΑΙ soulshots τσάμπα από το παιχνίδι, οπότε δεν ασχολείσαι καν με τέτοια θέματα.

 

Μέχρι στιγμής έχει πολύ γέλιο, ο κόσμος τρέχει πάνω κάτω παντού σαν τρελός,

botάκια πολύ σπάνια πετυχαίνεις και όλοι λιώνουν στα quests και στα kama.

 

Αυτό που κατάλαβα είναι ότι η NCSoft την είδε τελείως αλλιώς την δουλειά,

σου λέει κανείς δεν πρόκειται να κάτσει να λιώσει στο xp πάλι, δώστους εκεί τσάμπα

end game και ό,τι γίνει. Προφανώς η κίνηση της έπιασε, γίνεται χαμός από κόσμο και γενικά

ακούγονται θετικά σχόλια από όλους. Μιλάμε όμως πλέον για άλλο παιχνίδι, θα έχει ενδιαφέρον να

δω τι γίνεται στα μεγάλα levels, 86+.

 

Πάντως ναι, με αυτά που έχω δει μέχρι στιγμής, ΠΟΛΥ άνετα γίνεται 76+ σε μια βδομάδα.

Ξαναλέω εγώ έγινα 50 μέσα σε...5-6 ώρες; Μπορεί να λέω και πολύ.

 

Απλά μην τυχόν και κάτσει κανείς και πάει για xp, παίρνουμε αρχικά το main quest με την σωστή σειρά,

τις πόλεις με τις οδηγίες που σου δίνει το παιχνίδι, κάνουμε όλα τα kamalokas και τσιμπάμε και τα

δωράκια μας (όπλα, πανοπλίες, potions, shots) από την ιστοσελίδα του παιχνιδιού όταν φτάνουμε στο κατάλληλο level.

 

Ακόμα και στην επίσημη ιστοσελίδα του παιχνιδιού γράφει πως μέχρι το 40 το παιχνίδι έχει σχεδιαστεί έτσι ώστε να πηγαίνεις σε 2 ώρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...