Προς το περιεχόμενο

Official Lineage 2 Topic


irmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά δεν ξέρω αν ειναι το κατάλληλο μέρος να ρωτήσω αλλα.....μπορείται να μου πείτε αν το Lineage II Chaotic Throne: Gracia Final είναι συμβατό με win7???

Είναι και εγώ από win 7 x64 παίζω :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καταρχην Καλημερα.Μια απο αυτες τις μερες σκεφτομαι να ξεκινισω l2 official αλλα δεν εχω κανενα γνωστο και φισικα κανενα adena.Και το σημαντικοτερο δεν ξερω σε πιο σερβερ να πεξω οποτε οποια βοιθεια μου προσφερθει θα ειναι χρισιμη.Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kalpas, γιατί να το κάνεις αυτό στον εαυτό σου; Γιατί να ξεκινήσεις ένα παιχνίδι που έχει πεθάνει και που απαιτεί τόσο χρόνο και τόσο χρήμα;

Στην δικιά μου παρέα, όταν θέλουμε να δώσουμε παράδειγμα για κάτι που δεν θα κάναμε ποτέ η ατάκα είναι "...καλύτερα να ξεκινούσα τώρα official L2".

 

Πραγματικά, δεν μπορώ να το σκεφτώ καν, εγώ 1 lvl στον official, νέκρα παντού, μόνο κανά ξεχασμένο bot, και οι μόνοι active players τίποτα παλιοί καμμένοι με S84 στολές και όπλα που κάνουν 1500$ και που δεν τα παρατάνε γιατί έχουν φάει χιλιάδες ώρες στο xp-άρισμα.

 

Και δεν ξέρεις και κανέναν...να πήγαινε όλη η παρέα σου,καμιά 10αριά άτομα και να κάνατε όλοι μαζί χαβαλέ κτλ. θα είχε μια μικρή, ελάχιστη λογική, αλλά μόνος στον official τώρα...πραγματικά ούτε με (πολλά) λεφτά δεν το έκανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kalpas, γιατί να το κάνεις αυτό στον εαυτό σου; Γιατί να ξεκινήσεις ένα παιχνίδι που έχει πεθάνει και που απαιτεί τόσο χρόνο και τόσο χρήμα;

Στην δικιά μου παρέα, όταν θέλουμε να δώσουμε παράδειγμα για κάτι που δεν θα κάναμε ποτέ η ατάκα είναι "...καλύτερα να ξεκινούσα τώρα official L2".

 

Πραγματικά, δεν μπορώ να το σκεφτώ καν, εγώ 1 lvl στον official, νέκρα παντού, μόνο κανά ξεχασμένο bot, και οι μόνοι active players τίποτα παλιοί καμμένοι με S84 στολές και όπλα που κάνουν 1500$ και που δεν τα παρατάνε γιατί έχουν φάει χιλιάδες ώρες στο xp-άρισμα.

 

Και δεν ξέρεις και κανέναν...να πήγαινε όλη η παρέα σου,καμιά 10αριά άτομα και να κάνατε όλοι μαζί χαβαλέ κτλ. θα είχε μια μικρή, ελάχιστη λογική, αλλά μόνος στον official τώρα...πραγματικά ούτε με (πολλά) λεφτά δεν το έκανα.

 

Συμφωνω απολυτως. Δεν ειναι πλεον να ξεκινησεις official, ακομη και βοηθεια.

Καλυτερα να βρεις κανενα private να ξεκα@λωσεις με την παρεα σου, παρα να ξεκινησεις τωρα official.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Kalpas, γιατί να το κάνεις αυτό στον εαυτό σου; Γιατί να ξεκινήσεις ένα παιχνίδι που έχει πεθάνει και που απαιτεί τόσο χρόνο και τόσο χρήμα;

Στην δικιά μου παρέα, όταν θέλουμε να δώσουμε παράδειγμα για κάτι που δεν θα κάναμε ποτέ η ατάκα είναι "...καλύτερα να ξεκινούσα τώρα official L2".

 

Πραγματικά, δεν μπορώ να το σκεφτώ καν, εγώ 1 lvl στον official, νέκρα παντού, μόνο κανά ξεχασμένο bot, και οι μόνοι active players τίποτα παλιοί καμμένοι με S84 στολές και όπλα που κάνουν 1500$ και που δεν τα παρατάνε γιατί έχουν φάει χιλιάδες ώρες στο xp-άρισμα.

 

Και δεν ξέρεις και κανέναν...να πήγαινε όλη η παρέα σου,καμιά 10αριά άτομα και να κάνατε όλοι μαζί χαβαλέ κτλ. θα είχε μια μικρή, ελάχιστη λογική, αλλά μόνος στον official τώρα...πραγματικά ούτε με (πολλά) λεφτά δεν το έκανα.

 

Εγώ διαφωνώ κάθετα!

 

Δεν έχει πεθάνει καθόλου!

 

Μάλιστα θα ενωθεί ο Luna με τον Teon και προβλέπεται να γίνει της κακομοίρας!

Έχει κόσμο, έχεις Sieges, έχει PvP, έχει τα πάντα!

 

Εγώ παίζω στον Luna, ο οποίος είναι ο πιο χαλαρός Server. Πολλοί ανεβαίνουν ήσυχα σε αυτόν και μετά κάνουν Transfer σε άλλους Servers. Φαντάσου δηλαδή τι γίνεται στους άλλους.

 

Το ότι το επίπεδο έχει ανέβει, δεν διαφωνώ.

Bot-άρεις, αγοράζεις λεφτά, και ντύνεσαι. Έτσι γίνεται σε όλα τα online.

Και για του λόγου το αληθές:

http://www.itemgarden.com/en/index.jsp

Όπως βλέπεις σε όλα τα παιχνίδια υπάρχει αυτό δυστυχώς ή ευτυχώς.

 

Απλά χρειάζεται όπως είπα χρόνο και χρήμα όπως όλα τα παιχνίδια τους είδους.

Ότι και να παίξει λοιπόν θα τα σκάσει και θα κολλήσει.

Κόσμος υπάρχει, Clan υπάρχουν, χαβαλές υπάρχει...

 

Εγώ έχω σταματήσει εδώ και ένα μήνα γιατί δεν έχω λεφτά. Χρειάζομαι γύρω στα 500M adenna aka €70

 

 

@kalpas

Στον Luna κατά τη γνώμη μου να μπεις, καθώς έχει καλύτερες τιμές στο Donate, αλλά κατ΄ επέκταση και στα Items.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εδώ θα διαφωνήσω με τον προλαλήσαντα, το ότι κάποια κινεζόνια προσφέρουν τις "υπηρεσίες" τους σε διάφορα mmo δεν σημαίνει κατ'ανάγκην ότι όλοι τα σκάμε. Δεν είναι όλα "μηχανές του κιμά" όπως το lineage2, μην τα ισοπεδώνουμε. Εγώ πχ σταμάτησα το wow με 5 80ρίδες έχοντας πληρώσει μόνο το κουτί, τα expansions και την μηνιαια συνδρομή. Σε αυτό μπορείς να ανέβεις 1-80 σε 1 μήνα χωρίς boost, χωρίς να δώσεις σεντ σε κινεζόνια, χωρίς τίποτα άλλο από το πακέτο και ελέυθερο χρόνο, καθώς και να ντυθείς αξιοπρεπώς με emblems από hc, pvp και drops από pug raids σε άλλο ένα μηνάκι. Δλδ σε 2 μήνες είσαι ready για end game content, ξαναλέω χωρίς εξτρα χρήμα από το πακέτο και την μηνιαία συνδρομή. Το ίδιο φυσικά ισχύει και σε άλλα p2p mmo που έχω παίξει, ακόμη και στο αιον (της ίδιας με το L2 εταιρείας) έχω φίλους που έφτασαν να έχουν full fenris μεσα σε λίγους μήνες, απλά κοίταξαν να μπουν σε αξιοπρεπή guild. Δλδ το L2 μάλλον η εξαίρεση είναι παρά ο κανόνας στα p2p mmo :-)

 

ps. αυτά που όντως πρέπει να τα χώνεις χοντρά και μάλιστα ανελλιπώς (μιλάμε για πολλές εκατοντάδες $$) είναι τα ψευτο τσαμπέ mmo, τα f2p πχ runes of magic, shaiya και αμέτρητα άλλα (τρομάρα τους). Ή τους πλερώνεις μεροκάματο όχι μόνο για imba items, enchants, αλλά ακόμη και αναγκαία items πχ mount, bag slots κλπ ή αναγκάζεσαι να σταματήσεις να πάιζεις γιατί δεν είσαι ανταγωνιστικός. Μιλάμε για την απόλυτη ξεφτίλα και παρόλα αυτά βρίσκουν θύματα και τα γδέρνουν :shock:

Επεξ/σία από telarin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!

 

Έχω στον υπολογιστή μου το l2 noobwars με τα Gracia τα γραφικά.

 

Όταν πάω όμως να συνδεθώ στην αρχή μου βγάζει ένα μύνημα που λέει οτι Agp is deactivated κάτι τέτοιο. Πατάω οκ και συνεχίζει κανονικά. Μετά όμως που πάω να συνδεθώ βάζω κανονικά Id και Password και μου λέει το εξής μύνημα: Access failed.Antibot stopped you from logging.Make sure you installed Vindication Patch correctly and DO NOT use any 3rd party program. Please try again later.

 

Τι φταίει; Καμιά βοήθεια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να απευθυνθείς στο forum του server στον οποίο παίζεις. Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να εγκαταστήσεις patches, να προσθέσεις γραμμές στο hosts κλπ. Πολλά μπορεί να φταίνε από τη στιγμή που παρεμβαίνεις στο παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...