Προς το περιεχόμενο

Official Lineage 2 Topic


irmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το παιχνίδι συνεχώς ανανεώνεται με νέα "κεφάλαια", ουσιαστικά μπαίνουν νέες περιοχές στον χάρτη, νέα όπλα κτλ. Οπότε κάθε μερικούς μήνες χρειάζεται να κατεβάζεις το νέο update. Τώρα, αναλόγως του ποια έκδοση αγόρασες, εξαρτάται και πόσο πολύ θα περιμένεις μέχρι να σου κατεβάσει την τελική έκδοση του παιχνιδιού.

Γενικά, αργεί πολύ. Είναι φυσιολογικό να περιμένεις πολλή ώρα, μπορεί να χρειάζεται να κατεβάσει πoλύ πράγμα.

 

Η κάρτα ενεργοποίησης σου χρειάζεται για να φτιάξεις account στην ncsoft και να μπορέσεις έτσι να μπεις στον official server του παιχνιδιού. Όταν θα πας να πρωτο-logάρεις θα σου ζητήσει login/password, θα πρέπει πρώτα να έχεις δημιουργήσει αυτό το account και για να το κάνεις αυτό χρειάζεσαι τον κωδικό που ανέφερες.

 

Το παιχνίδι παίζει σε οποιοδήποτε λειτουργικό των Windows χωρίς πρόβλημα.

 

Στο ερώτημα για τον αν κλείσεις το pc πριν τελειώσει το downloading, ΥΠΟΘΕΤΩ πως θα μείνουν αυτά που κατέβασε μέχρι εκείνη την στιγμή, αλλά δεν είμαι σίγουρος.

Καλύτερα άστο να κατεβάζει και πάνε για έναν καφέ ή ακόμα πιο εύκολα βρες τον client από το τελευταίο update από κανάν άλλο που το 'χει, αντίγραψε το στον δίσκο σου και καθάρισες, είσαι έτοιμη. Αγοράζοντας το κουτί του παιχνιδιού ουσιαστικά τον κωδικό αγοράζεις, τα cd άχρηστα είναι αν έχεις κανάν γνωστό που έχει ήδη το παιχνίδι.

Σωστός ο φίλος! Μια μικρή διόρθωση. Ότι έχει κατεβάσει το Updater δεν χάνεται και όποτε το ανοίξεις πάλι συνεχίζει από εκεί που είχε μείνει.

Η πιο καλή και γρήγορη λύση είναι να το πάρεις όπως λέει και ο φίλος από κάποιον άλλο που να το έχει με τα τελευταία updates.

BTW ποιος παίζει Devianne από εδώ; Για τώρα μιλάω όχι να έχει σταματήσει.

Στον Official αυτή τη στιγμή παίζουμε: The Chaotic Throne 2 Gracia Epilogue ή αλλιώς Gracia Plus (+) το οποίο σε λίγες μέρες πάει πάλι για update ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χαίρεται φίλε Comfusio, καιρό έχουμε να σε δούμε εδώ, νομίζω πως κάνει πλέον πολύ γρήγορα τα updates... μήπως θέλει να πετύχει κάτι με αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρεται φίλε Comfusio, καιρό έχουμε να σε δούμε εδώ, νομίζω πως κάνει πλέον πολύ γρήγορα τα updates... μήπως θέλει να πετύχει κάτι με αυτό;

Καλησπέρα, ναι απουσιάζω από τους prive και noob servers μόνο official. μπορεί το XP και Leveling να είναι σπαστικό αλλά ξεπερνιέται με την καλή παρέα της clan και τα PvP και ειδικά στο top επίπεδο που είμαι τώρα είναι άλλη φάση!

Για το γρήγορο update που λες είσαι λίγο λάθος! Στην Κορέα κάνει 4 updates/χρόνο ενώ US/EU μόνο 2 και με τα μισά features που έχουν στην Κορέα. Το παιχνίδι του τώρα και αυτό που έρχεται αύριο δεν έχει καμία σχέση με αυτό που παίζαμε επί C(hronicles) σειρά και εμένα μου αρέσει πιο πολύ το τωρινό. Το κακό είναι ότι συνεχίζει η ncsoft να έχει unbalanced τα daggers και στο επόμενο update τα κάνει ακόμα πιο δυνατά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγγνώμη ρε παιδιά αλλα παίζουν ακόμα L2 ο κόσμος ?

όχι μόνο παίζουν L2 τα παλιά members αλλά έρχονται και νέα κάθε μέρα :-)

Φύγαν όσοι φύγαν για το wow της ncsoft και καθάρισε το παιχνίδι. Πέφτουν και ban συνέχεια με ότι αυτό σημαίνει... άνοδο των τιμών σε πολλά πράγματα κτλ (όχι που κάποιοι ήθελαν να μην έχει Bots το L2 για να είναι πιο φθηνά τα πράγματα).

Πίκρα για μένα είναι η ώρα των sieges και territory wars καθώς παίζω στον Devianne [uS] και γίνονται χαράματα για εμάς τους Έλληνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ψαχνω ενα server για να περναει η ωρα high rates αλλα να μην εχει donators να εχει κοσμο κ.τ.λ..

Ακουω προτασεις

 

Ψάξε στο http://l2.hopzone.net αλλά μου φαίνεται δύσκολο να βρεις αυτό που ζητάς, επειδή πλέον δεν είμαι παίχτης, δεν θέλω να σου προτείνω εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά δεν ξέρω αν ειναι το κατάλληλο μέρος να ρωτήσω αλλα.....μπορείται να μου πείτε αν το Lineage II Chaotic Throne: Gracia Final είναι συμβατό με win7???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...