Προς το περιεχόμενο

Official Lineage 2 Topic


irmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόνο και μόνο που συγκρίνουμε Official με άλλους Servers είναι τουλάχιστον αστείο.

Official είναι το Lineage2. Όλα τα άλλα είναι Free Servers.

Official είναι το Game, το λέει και η λέξη! O-F-F-I-C-I-A-L .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Οκ augments πρεπει να εισαι τυφλος για να μη βλεπεις οτι δουλευουν κανονικοτατα(εχοντας δοκιμασει ο ιδιος)..... KAI Για να μην αρχισεις και λες τα δικα σου..ΟΚ πες οτι ειναι αληθεια αυτα που λες ΟΚ??

 

Κοιτα..επειδει δε ξερεις και πολλα πραγματα μη μου λες οτι πρεπει να ειμαι τυφλος για να μη δουλευουν σωστα..Το οτι ειχα στο sub elven elder μου active skill prominence και αναλογα με τα buffs d/s που ειχα, ειχε και το αναλογο reuse....ε δε το λες οτι δουλευει σωστα, που εβγαινα με ΕΕ και μαζευα pvp..Aλλα αμα δε βιαζοσουνα να πεις οτι ολα ειναι γαματα και augment δουλευουν τελεια ,θα 'ξερες οτι τα augment skill εχουνε συγκεκριμενο reuse και αμα αυτο δεν επειρεαζει για σενα τη ροη του server ,ε τοτε σκεψου εγω ημουνα sub EE αλλα ειχα φιλους που ειχανε main bishop και ΕΕ και ολυμπιαδα δεν πατουσε κανεις οταν εμπαιναν.

Το bot επιρεαζει το σερβερ αλλα το οτι μια clan μη σου πω ally ειχαμε 3 sub ετσι χωρις quest χωρις xp για σενα ειναι ok,το οτι αυτι η clan φαρμαρε ολα τα epic και τα ειχε για την παρτυ της με abuse παλι οκ για σενα.

Kαι οσο για τα παραπανω που σου ειπα το αν ειναι αληθεια σου ειπα που να ρωτησεις και σου ειπα και για την clan που τα εκανε που δεν ξαρω αν παιζουν ακομα.

 

Και στο κατω κατω δεν εχω κατι με τον dex επαιζα πριν απο εσενα και πολυ καιρο ,απο τους καλυτερους prive ειναι ,αλλα αυτα στα λεω γιατι μου τον συγκρινεις με τον official και το οτι εσυ δεν ηξερες τα συγκεκριμενα bug δε σημαινει οτι ο μισος σερβερ δε τα εχει παρει χαμπαρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν το game δεν είναι ακριβώς όπως στον official και όταν δεν πληρώνεις συνδρομή κάτα την άποψή μου καλύτερα να μην παίζεις το game

 

 

 

 

ούτε εγώ το ξέρω για αυτό λογαριάζω μόνο τους συνδρομητές του official, εσύ βάση αυτών δεν δέχεσαι ότι το game ψοφάει?

 

1)το ξερεις...πας στον browser σου πας google και κανεις αναζητηση για ιστοσελιδες για L2...το hopzone ΜΟΝΟ εχει 450 περιπου σερβερ...προσθεσε αλλες περιπου 15-20 ιστοσελιδες που η καθεμία εχει 3.000-4.000 σερβερ(ναι το βρισκεις πολλαπλασιαζοντας τους σερβερ επι τους σερβερ της καθε σελιδας) και τοτε βγαινουν χιλιαδες σερβερ...ΕΙΝΑΙ ΧΑΖΟ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΠΩΣ ΑΜΦΙΣΒΗΤΕΙΣ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ 50.000+++ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΣΕΡΒΕΡ ΣΤΟ LINEAGE2 ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΠΕΤΡΕΣ

 

 

2)οχι δεν το δεχομαι και ιδου γιατι...αν συνεχιστει η μειωση τον συνδρομητων ΤΟΤΕ ΝΑΙ θα ειναι τελειωμενο...οσο ο official ομως συνεχιζει να εχει εβδομαδιαία χιλιαδες παιχτες αγκιζοντας το εκατομμυριο(ειπα εβδομαδιαια) καθε αλλο παρα τελειωμενο ειναι....

 

Και οπως ειπα το official δεν ειναι το GAME...το παιχνιδι ειναι ο official+privates servers..αυτους δεν τους θεωρεις παιχτες??ή μηπως θεωρεις πως ξερουν να παιζουν χειροτερα???

 

 

 

Στους private servers ΟΧΙ ΜΟΝΟ δεν εχουμε μειωση αλλα αυξηση..παλια καμια 10αρια σερβερ ειχαν 500++ ατομα..τωρα ειναι σπανιο να βρεις σερβερ με 100 και κατω ατομα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο και μόνο που συγκρίνουμε Official με άλλους Servers είναι τουλάχιστον αστείο.

Official είναι το Lineage2. Όλα τα άλλα είναι Free Servers.

Official είναι το Game, το λέει και η λέξη! O-F-F-I-C-I-A-L .

 

Να και ενας που μιλαει σωστα !

 

 

Κοιτα τωρα ρε Κleos με εκανες και βρηκα της θαμενες SS . Γαματες εποχες :lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα..επειδει δε ξερεις και πολλα πραγματα μη μου λες οτι πρεπει να ειμαι τυφλος για να μη δουλευουν σωστα..Το οτι ειχα στο sub elven elder μου active skill prominence και αναλογα με τα buffs d/s που ειχα, ειχε και το αναλογο reuse....ε δε το λες οτι δουλευει σωστα, που εβγαινα με ΕΕ και μαζευα pvp..Aλλα αμα δε βιαζοσουνα να πεις οτι ολα ειναι γαματα και augment δουλευουν τελεια ,θα 'ξερες οτι τα augment skill εχουνε συγκεκριμενο reuse και αμα αυτο δεν επειρεαζει για σενα τη ροη του server ,ε τοτε σκεψου εγω ημουνα sub EE αλλα ειχα φιλους που ειχανε main bishop και ΕΕ και ολυμπιαδα δεν πατουσε κανεις οταν εμπαιναν.

Το bot επιρεαζει το σερβερ αλλα το οτι μια clan μη σου πω ally ειχαμε 3 sub ετσι χωρις quest χωρις xp για σενα ειναι ok,το οτι αυτι η clan φαρμαρε ολα τα epic και τα ειχε για την παρτυ της με abuse παλι οκ για σενα.

Kαι οσο για τα παραπανω που σου ειπα το αν ειναι αληθεια σου ειπα που να ρωτησεις και σου ειπα και για την clan που τα εκανε που δεν ξαρω αν παιζουν ακομα.

 

Και στο κατω κατω δεν εχω κατι με τον dex επαιζα πριν απο εσενα και πολυ καιρο ,απο τους καλυτερους prive ειναι ,αλλα αυτα στα λεω γιατι μου τον συγκρινεις με τον official και το οτι εσυ δεν ηξερες τα συγκεκριμενα bug δε σημαινει οτι ο μισος σερβερ δε τα εχει παρει χαμπαρι.

 

L2Dex παιζω σχεδον 3 χρονια...τον τελευταιο 1,5 χρονο δε δουλειε τιποτα απο τα οσα λες..δε ξερω τι γινοταν προηγουμενως και τι εκανες εσυ με τον παρεα σου παντως ο σερβερ ειναι τελειος και δε πιανει τιποτα εδω και 1 χρονο... τα υπολοιπα αποτελουν αποτυχεις προσπαθεις να τον μειωσεις.....ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΕΣΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΑΝΕΤΑ ΝΑ ΛΕΣ ΨΕΜΜΑΤΑ ΟΤΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ..ΕΝΩ ΕΓΩ ΒΑΣΙΖΟΜΑΙ ΣΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ..ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ ΣΕΡΒΕΡ ΚΑΙ ΔΕΣ ΑΝ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ TA AUGMENTS..υπαρχει μεγαλυτερη αποδειξη απο την ιδια την εγγυηση ενος σοβαρου σερβερ?

 

Και παλι ομως και να υπαρχουν αυτα τα μειονεκτηματα ειναι μηδαμινα μπροστα στα 2 μειονεκτηματα του official..... o official εχει bot και ολοι σχεδον ειναι με τα A/S Grade χωρις να τα φαρμαρουν...για ζυγισε τα και δες πια ειναι σημαντικοτερα...

 

το να εχουν ολοι bot kai A/S(σχεδον) ΦΑΝΕΡΩΝΕΙ πως στον official καταργουνται δύο απο τα κυριοτερα στοιχεια του L2...το lvl up και η προσπαθεια για τα αντικειμενα...τι μενει??τα PVP...αν ηθελα pvp εμπαινα και σε χ10000000

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 02:20 ----------

 

Να και ενας που μιλαει σωστα !

 

Ναι ειναι το αυθεντικο παιχνιδι....εγω ξερω πως στο αυθεντικο παιχνιδι πρεπει να ανεβαινεις δικαια LVL και να εχουν ολοι ισαξιες ευκαιρειες στα αντικειμενα....Απο αυτα τα 2 χανεται σχεδον ολη η ουσια του παιχνιδιου...ΠΟΛΥ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ...

 

 

α και κατι αλλο....το να ειναι ενας σερβερ διαφορετικος απο τον official δεν σημαινει οτι ειναι ευκολοτερος και χειροτερος...παραδειγμα L2Pride...ειναι αιωνες διαφορετικος απο τον official(ακομα και τα soulshot δεν τα αγοραζεις ποτε αλλα ενεργοποιουνται καθε φορα που βαρας σα να ειναι αορατα ενω δεν τα εχεις στο inventory) αλλα πολυ πιο ευχαριστος και πιο δυσκολος απο τον official και ας ειναι χ1000(οσο παραξενο και αν σου φαινεται και μπορω να σου πω το γιατι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
....ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΕΣΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΑΝΕΤΑ ΝΑ ΛΕΣ ΨΕΜΜΑΤΑ ΟΤΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ..ΕΝΩ ΕΓΩ ΒΑΣΙΖΟΜΑΙ ΣΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ..ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ ΣΕΡΒΕΡ ΚΑΙ ΔΕΣ ΑΝ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ TA AUGMENTS..υπαρχει μεγαλυτερη αποδειξη απο την ιδια την εγγυηση ενος σοβαρου σερβερ?

 

Εσυ περιμενες ας πουμε να σου λενε : μη μπειτε στο server μας δε δουλευουν σωστα αυτα τα πραγματα..Πες μου σε ποσους σερβερ μπηκες και λεει στο site τους οτι δε δουλευουν ολα σωστα ή οτι το ταδε δε δουλευει.....

 

 

 

 

 

α και κατι αλλο....το να ειναι ενας σερβερ διαφορετικος απο τον official δεν σημαινει οτι ειναι ευκολοτερος και χειροτερος...παραδειγμα L2Pride...ειναι αιωνες διαφορετικος απο τον official(ακομα και τα soulshot δεν τα αγοραζεις ποτε αλλα ενεργοποιουνται καθε φορα που βαρας σα να ειναι αορατα ενω δεν τα εχεις στο inventory) αλλα πολυ πιο ευχαριστος και πιο δυσκολος απο τον official και ας ειναι χ1000(οσο παραξενο και αν σου φαινεται και μπορω να σου πω το γιατι)

 

Εγω πλεον αποχορω πειτε τα ,οτι και να σου λενε εσυ εκει κολλημενος να συγκρινεις την π@@@@α με τη βουρτσα .

 

Kαι κατι τελευταιο για να σκεφτεις τις μ#$%(#9ς που λες .Σε ενoχλει το bot αλλα μιας και ανεφερες pride αυτο δε σε ενοχλει ε?Ε?Ε?Ε? http://www.l2pride.net/forums/index.php/topic,24749.0.html

 

Αυτοι ειναι οι δυσκολοι σερβερ που παιζεις.....

Επεξ/σία από moldovan20
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
αυτα υπαρχουν παντου αν το παμε ετσι

 

όχι στους official...

 

2)οχι δεν το δεχομαι και ιδου γιατι...αν συνεχιστει η μειωση τον συνδρομητων ΤΟΤΕ ΝΑΙ θα ειναι τελειωμενο...οσο ο official ομως συνεχιζει να εχει εβδομαδιαία χιλιαδες παιχτες αγκιζοντας το εκατομμυριο(ειπα εβδομαδιαια) καθε αλλο παρα τελειωμενο ειναι....

 

Και οπως ειπα το official δεν ειναι το GAME...το παιχνιδι ειναι ο official+privates servers..αυτους δεν τους θεωρεις παιχτες??ή μηπως θεωρεις πως ξερουν να παιζουν χειροτερα???

 

 

 

Στους private servers ΟΧΙ ΜΟΝΟ δεν εχουμε μειωση αλλα αυξηση..παλια καμια 10αρια σερβερ ειχαν 500++ ατομα..τωρα ειναι σπανιο να βρεις σερβερ με 100 και κατω ατομα..

 

όταν στη σελίδα που σου έδωσα οι active συνδρομητές είναι κάτω από 800.000 εσύ λέγε ότι φτάνουν εκατομμύριo, για αυτό κάνουν merge servers, επειδή είναι πολύ ο κόσμος... :P

 

όχι δεν τους θεωρώ παίχτες τους θεωρώ τσαμπατζήδες/cheapηδες

 

αυτό έλειπε να έχουν μείωση οι free servers...

 

το τραγικό είναι ότι το 99% των Ελλήνων που παίζουν δεν ξέρουν καν να προφέρουν σωστά το όνομα του παιχνιδιού, ακούς εκεί λαινέιτζ, ξεχνάμε και τα αγγλικά που ξέρουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Εσυ περιμενες ας πουμε να σου λενε : μη μπειτε στο server μας δε δουλευουν σωστα αυτα τα πραγματα..Πες μου σε ποσους σερβερ μπηκες και λεει στο site τους οτι δε δουλευουν ολα σωστα ή οτι το ταδε δε δουλευει.....

 

 

 

 

 

 

Εγω πλεον αποχορω πειτε τα ,οτι και να σου λενε εσυ εκει κολλημενος να συγκρινεις την π@@@@α με τη βουρτσα .

 

Kαι κατι τελευταιο για να σκεφτεις τις μ#$%(#9ς που λες .Σε ενoχλει το bot αλλα μιας και ανεφερες pride αυτο δε σε ενοχλει ε?Ε?Ε?Ε? http://www.l2pride.net/forums/index.php/topic,24749.0.html

 

Αυτοι ειναι οι δυσκολοι σερβερ που παιζεις.....

 

Οι σοβαροι σερβερ ναι λενε τι δουλευει και τι οχι στο site...δεν το λενε κατευθειαν αλλα καταλαβαινεις..αν σου λενε π.χ πως δε δουλευουν ολα τα interlude skills βγαζεις συμπερασμα μονος σου..ΚΟΙΤΑ φιλε...το οτι υπαρχει donate δε σημαινει τιποτα...με +18 αντικειμενα ειναι το πολυ 10 ατομα στο σερβερ..ενω στον official einai oloi me A/S σχεδον...ΚΑΙ ΞΕΧΝΑΣ κατι τα αντικειμενα αυτα τα παιρνεις και μονος σου ..ενω στον OFFICIAL πως θα κατσεις να μαζεψεις adena gia dragonic απο την στιγμη ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙΣ 5.000 ΑΤΟΜΑ ΓΥΡΩ ΣΟΥ ΜΕ ΤΑ A/S...αμεσως θα βγεις απο το παιχνιδι οταν δεις τετοια καταντια.. ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΟ ΠΩ ΚΑΙ ΑΠΛΑ απο τα 1000 ατομα του pride ειναι το πολυ 50 donators..ε ναι και??εγω οταν επαιζα τα ειχα βγαλει ολα μονος και εχονα τους περισσοτερους απο αυτους....και πιστεψε με οσο κανεις στον pride να παρεις τα καλυτερα αντικειμενα και αλλα πραγματα τοσο κανεις στον official για να πας 85 και na pareis dynasty

 

Και επαναλαμβανω εχω παιξει official me polles epitixies..Ομως υπαρχουν 10-20 private servers που ειναι κατα μακραν καλυτεροι απο τον official...με πρωτο τον dex που τον πλησιαζει σε αυθεντικοτητα κατα 95% αλλα δεν εχει τα 2 μεγαλα μειονεκτηματα του official...και οπως εχω πει υπαρχουν και χ45 και χ1000 που ειναι καλυτεροι απο official...η διαφορετικοτητα ενος σερβερ απο τον official δεν τον κανει χειροτερο/ευκολοτερο...

 

Απετυχες για ακομα μία φορα να δειξεις οτι ο official einai o kalyteros

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 14:11 ----------

 

[/color]

όχι στους official...

 

 

 

όταν στη σελίδα που σου έδωσα οι active συνδρομητές είναι κάτω από 800.000 εσύ λέγε ότι φτάνουν εκατομμύριo, για αυτό κάνουν merge servers, επειδή είναι πολύ ο κόσμος... :P

 

όχι δεν τους θεωρώ παίχτες τους θεωρώ τσαμπατζήδες/cheapηδες

 

αυτό έλειπε να έχουν μείωση οι free servers...

 

το τραγικό είναι ότι το 99% των Ελλήνων που παίζουν δεν ξέρουν καν να προφέρουν σωστά το όνομα του παιχνιδιού, ακούς εκεί λαινέιτζ, ξεχνάμε και τα αγγλικά που ξέρουμε...

 

φιλος η ιστοσελιδα που εδωσες δειχνει ποσες ΝΕΕΣ συνδρομες εγιναν..οχι ποσοι σταματησαν να συνδραμουν

 

Και παλι οπως ειπα για να ειναι τελειωμενο πρεπει αυτη η πτωση να συνεχιστει για 1-2 χρονια ακομα..ΕΧΟΝΤΑΣ ΤΟΣΟΥΣ Παιχτες μεσα εβδομαδιαια ΘΕΛΕΙ ΑΚΟΜΑ POLY KAIROS NA PERASEI για να το πεις τελειωμενο...οταν ο official φτασει κατω απο 5.000 παιχτες(σε κανα 2-3 χρονια) ΤΟΤΕ ΝΑΙ ΠΕΣ ΤΟ ΤΕΛΕΙΩΜΕΝΟ..

 

και οπως ειπα to game dn einai mono o official..καθε αλλο μαλιστα..ο official δε ξερω ποσες χιλιαδες παιχτες εχει..ενω οι υπολοιποι σερβερ του κοσμου εχουν συνολικα εκατομμυρια παιχτες

 

 

όχι στους official...

 

Ωραια και τοτε χωρις αποδειξεις που ξερεις εσυ οτι και σε ολους toys private γινονται GM Help..αν το παμε ετσι να μιλαμε χωρις αποδειξεις τοτε και εγω αυτο που ειπα θα λεω...

Επεξ/σία από Kleos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Στους private servers ΟΧΙ ΜΟΝΟ δεν εχουμε μειωση αλλα αυξηση..παλια καμια 10αρια σερβερ ειχαν 500++ ατομα..τωρα ειναι σπανιο να βρεις σερβερ με 100 και κατω ατομα..

 

Σπάνιο να βρεις με κάτω από 100???? Για πες μας το κόλπο ρε φίλε... εμείς γ@@@@@με να φτάσουμε 100 άτομα αλλά μετά παίρνει τα πάνω του. Θες να σου πω πόσοι ΕΛΛΗΝΙΚΟΙ servers υπάρχουν, που απλά είναι από ένα σπίτι με 768-1024kbis/s upload και <80% uptime, που μπαίνει ο admin και το πολύ άλλοι 2-3 και αυτός από εσένα θεωρείται server? Γιατί ναι σχεδόν όλοι αυτοί είναι στις toplists... Και το μόνο σίγουρο για αυτούς τους servers είναι ότι θα κλείσουν το πολύ σε ένα μήνα.

 

Επίσης, όσον αφορά τον Pride και τους "διαφορετικούς" servers, διαφωνώ ότι είναι εύκολοι... δεν λέω ότι δεν έχουν donates κτλ, μπορείς να βοηθηθείς αλλιώς, αλλά το παράδειγμα του Pride ιδιαίτερα είναι πολύ μελετημένη... νομίζω η δυσκολία είναι κοντά στου official, απλά η λογική είναι άλλη... Τα class εκεί είναι διαμορφωμένα διαφορετικά, το xp ορίζεται αλλιώς εκεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπάνιο να βρεις με κάτω από 100???? Για πες μας το κόλπο ρε φίλε... εμείς γ@@@@@με να φτάσουμε 100 άτομα αλλά μετά παίρνει τα πάνω του. Θες να σου πω πόσοι ΕΛΛΗΝΙΚΟΙ servers υπάρχουν, που απλά είναι από ένα σπίτι με 768-1024kbis/s upload και <80% uptime, που μπαίνει ο admin και το πολύ άλλοι 2-3 και αυτός από εσένα θεωρείται server? Γιατί ναι σχεδόν όλοι αυτοί είναι στις toplists... Και το μόνο σίγουρο για αυτούς τους servers είναι ότι θα κλείσουν το πολύ σε ένα μήνα.

 

Επίσης, όσον αφορά τον Pride και τους "διαφορετικούς" servers, διαφωνώ ότι είναι εύκολοι... δεν λέω ότι δεν έχουν donates κτλ, μπορείς να βοηθηθείς αλλιώς, αλλά το παράδειγμα του Pride ιδιαίτερα είναι πολύ μελετημένη... νομίζω η δυσκολία είναι κοντά στου official, απλά η λογική είναι άλλη... Τα class εκεί είναι διαμορφωμένα διαφορετικά, το xp ορίζεται αλλιώς εκεί...

 

Αυτοι οι σερβερ ειναι ελαχιστοι μπροστα στην πλειοψηφια...το θεμα ειναι πως το L2 εχει χιλιαδες σερβερ με συνολο πανω απο 10.000.000 παιχτες συμπεριλαμβανομενο του official...Μονο στην Ελλαδα εχει 40.000 παιχτες...ΑΛΛΑ οσους και να εχει το θεμα ειναι πως οσους παιχτες εχει το WOW το L2 και το Dota δεν εχουν ολα τα υπολοιπα παιχνιδια του κοσμου μαζι..και ειναι φανερο το γιατι..γιατι ειναι παιχνιδαρες..

 

Αυτο ειπα και εγω για τον Pride...ειναι διαφορετικος απο τον official αλλα me πολυ πιο ωραιο και μελετημενο L2 και πολυ πιο δυσκολος και χωρις τα μειονεκτηματα του official..bot και ολοι με A/S χωρις να κοπιαζουν δηλαδη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nice θρυλος ,αυτος και ο ολυμπιακος.

Σου - ρω - τή - ρι ! ! ! Σουρωτήρι λέμε !!! :lol:

 

Οσο αναφορα για τον L2Gold σου λεω πως εχω παιξει καθε ειδους σερβερ...και official και αλλους χαμηλους και high rate...ο gold x45 ειναι αλλα και χ5000 να ηταν σε πληροφορω πως ειναι τοσο δυσκολος που πιο γρηγορα πας 85lvl στον official

Χωρίς να θέλω να σε προσβάλω, δεν νομίζω να έχεις πάιξει Official με δικό σου Account. Δεν γίνεται να έφτιαξες Account στον Official, να άρχισες να παίζεις και να το παράτησες.

 

δεν υπαρχει server καλυτερος απο τον οfficial ,το καλυτερο που λες εσυ ειναι σε θεμα community.

Σε κάποιον μπορεί να αρέσει κάτι άλλο, διαφορετικό από τον Official. Ο αδελφός μου (τώρα παίζει Official) έπαιζε σε Server (δεν θυμάμαι όνομα) που υπήρχαν και αόρατα όπλα. Σε κάποιον μπορεί να αρέσει αυτό.

Το Official είναι Official! . & -

 

Και παλι ομως και να υπαρχουν αυτα τα μειονεκτηματα ειναι μηδαμινα μπροστα στα 2 μειονεκτηματα του official..... o official εχει bot και ολοι σχεδον ειναι με τα A/S Grade χωρις να τα φαρμαρουν...για ζυγισε τα και δες πια ειναι σημαντικοτερα...

Αν θέλεις να μιλήσουμε αντικειμενικά και σωστά, ναι το LineAge2, έχει πολύ καλά γραφικά, είναι μοναδικό στο είδος του, έχει φοβερά πλεονεκτήματα, ΑΛΛΑ, ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΣΚΕΤΗ ΜΟΥΦΑ όσον αφορά το level up. Το Grinding του δεν έχει ταίρι! Δεν πιστεύω να υπάρχει άλλο παιχνίδι στα χρονικά που να είναι τόσο μα τόσο μα τόσο τόσο βαρετό στο XP!!! :mad:

Το ότι υπάρχει το bot για εμένα τουλάχιστον είναι ένα μεγάλο πλεονέκτημα! Ήμουν κατά πριν το βάλω, αλλά όταν το έβαλα μου άρεσε το παιχνίδι 1000 φορές περισσότερο.

Είμαι 74lvl και σε κάθε mob παίρνω 00,01%. Πόσα πρέπει να σκοτώσω για να πάρω το lvl? Στα 78+, θα παίρνω 00,01% σε κάθε 15 mobs. Μα τι δημιουργικό παιχνίδι!

 

 

το να εχουν ολοι bot kai A/S(σχεδον) ΦΑΝΕΡΩΝΕΙ πως στον official καταργουνται δύο απο τα κυριοτερα στοιχεια του L2...το lvl up και η προσπαθεια για τα αντικειμενα...τι μενει??τα PVP...αν ηθελα pvp εμπαινα και σε χ10000000

 

 

Ναι ειναι το αυθεντικο παιχνιδι....εγω ξερω πως στο αυθεντικο παιχνιδι πρεπει να ανεβαινεις δικαια LVL και να εχουν ολοι ισαξιες ευκαιρειες στα αντικειμενα....Απο αυτα τα 2 χανεται σχεδον ολη η ουσια του παιχνιδιου...ΠΟΛΥ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ...

Καλός ή κακός σε όλα μα όλα τα Official δικτυακά παιχνίδια υπάρχει μέσα το Donate και κατ' επέκταση το Bot. Αν το θέλεις και πιο χύμα, αυτά είναι τα Official δικτυακά παιχνίδια, Bot, Donate και φύγαμε!

Εσύ βέβαια δεν θέλεις να έχεις bot ούτε να κάνεις Donate, κανένα πρόβλημα. Μπορείς να παίζεις σιγά σιγά και να ανεβαίνεις σιγά σιγά χωρίς να έχεις προσωπική ζωή φυσικά.

Θα έρθω όμως εγώ που παίζω 3 μήνες και θα σε ταράξω στη φάπα και ο εγωισμό σου δεν θα το αντέξει αυτό! Το παιχνίδι στηρίζεται στον ανθρώπινο εγωισμό. Η ταχυπαλμία που σε πιάνει στο PVP ή στο PK ή όταν κάποιος σε ενοχλεί δεν συγκρίνεται με κανένα Game είτε είναι Single Player με γραφικά next gen και super duper !

Αν παίξεις σε έναν PVP χ10000000 όπως λες, ο εγωισμός δεν θα υπάρχει τόσο, γιατί ξέρεις ότι δεν παίζεις Official (μόνο και μόνο ότι παίζεις Official αισθάνεσαι ότι παίζεις κάπου πιο καλά) και ότι έχεις ανέβει για χαβαλέ. Και να χάσεις κάποιο XP θα σκοτώσεις ένα mob και θα το πάρεις πίσω χ10.

 

α και κατι αλλο....το να ειναι ενας σερβερ διαφορετικος απο τον official δεν σημαινει οτι ειναι ευκολοτερος και χειροτερος...παραδειγμα L2Pride...ειναι αιωνες διαφορετικος απο τον official(ακομα και τα soulshot δεν τα αγοραζεις ποτε αλλα ενεργοποιουνται καθε φορα που βαρας σα να ειναι αορατα ενω δεν τα εχεις στο inventory) αλλα πολυ πιο ευχαριστος και πιο δυσκολος απο τον official και ας ειναι χ1000(οσο παραξενο και αν σου φαινεται και μπορω να σου πω το γιατι)

Κοίτα πράγματα εδώ. Τώρα το Bot σε πείραξε η το Donante? Εγώ δηλαδή αν έχω Warsmith να τα βάλω τα SS στον π@το μου? Πραγματικά τώρα με αυτό που είπες, τι να πω...

Εδώ τα 3 Quests μέχρι τα 40 lvl για να αλλάξεις κλάση, μπορείς και τα αγοράζεις στον Official (πληρώνοντας με addena και κάνοντας ένα πολύ μικρό Quest 4 λεπτών) και το θεωρώ μέγιστη βλακεία, φαντάσου αυτό που λες.

 

 

Kαι κατι τελευταιο για να σκεφτεις τις μ#$%(#9ς που λες .Σε ενoχλει το bot αλλα μιας και ανεφερες pride αυτο δε σε ενοχλει ε?Ε?Ε?Ε? http://www.l2pride.net/forums/index.php/topic,24749.0.html

 

Αυτοι ειναι οι δυσκολοι σερβερ που παιζεις.....

Είναι σε καλές τιμές... :P

:lol:

 

2)οχι δεν το δεχομαι και ιδου γιατι...αν συνεχιστει η μειωση τον συνδρομητων ΤΟΤΕ ΝΑΙ θα ειναι τελειωμενο...οσο ο official ομως συνεχιζει να εχει εβδομαδιαία χιλιαδες παιχτες αγκιζοντας το εκατομμυριο(ειπα εβδομαδιαια) καθε αλλο παρα τελειωμενο ειναι....

Καλά τελειωμένο δεν είναι, απλά δεν είναι στο pick του.

Lineage 2 και WOW για εμένα είναι τα καλύτερα παιχνίδια του είδους με το τελευταίο να μην μου αρέσει, αλλά είναι καλό.

 

Και οπως ειπα το official δεν ειναι το GAME...το παιχνιδι ειναι ο official+privates servers..αυτους δεν τους θεωρεις παιχτες??ή μηπως θεωρεις πως ξερουν να παιζουν χειροτερα???

Αν θέλεις τη γνώμη μου, θεωρώ ότι χάνουν το χρόνο τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Καλά τελειωμένο δεν είναι, απλά δεν είναι στο pick του.

Lineage 2 και WOW για εμένα είναι τα καλύτερα παιχνίδια του είδους με το τελευταίο να μην μου αρέσει, αλλά είναι καλό...

 

Θα διαφωνήσω, είναι καλύτερα για εσένα, η απόψεις αυτές είναι ατομικές, είναι απλά τα πιο δημοφιλή και ακουστά... σε μερικούς δεν αρέσει κανένα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
φιλος η ιστοσελιδα που εδωσες δειχνει ποσες ΝΕΕΣ συνδρομες εγιναν..οχι ποσοι σταματησαν να συνδραμουν

 

μάθε να διαβάζεις διαγράμματα και όχι ότι σε βολεύει, το συγκεκριμένο δείχνει τους συνδρομητές που υπάρχουν όχι που έχουν φύγει (αυτούς τους υπολογίζεις αφαιρόντας τιμές)...μαθηματικά στο σχολείο πάτος έτσι?

 

---------- Post added at 15:20 ----------

 

Χωρίς να θέλω να σε προσβάλω, δεν νομίζω να έχεις πάιξει Official με δικό σου Account.

 

αυτά είναι αυτονόητα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πολλύ καιρό να χαρώ το flame των τελευταίων σελίδων ...

Και επιτέλους έμαθα και κάτι καινούργιο , το l2 έχει 20 million users που σε μία μέρα έγιναν 15 million όπως λέει ο φίλος μας ο κλέος .

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 18:19 ----------

 

Αυτοι οι σερβερ ειναι ελαχιστοι μπροστα στην πλειοψηφια...το θεμα ειναι πως το L2 εχει χιλιαδες σερβερ με συνολο πανω απο 10.000.000 παιχτες συμπεριλαμβανομενο του official...Μονο στην Ελλαδα εχει 40.000 παιχτες...ΑΛΛΑ οσους και να εχει το θεμα ειναι πως οσους παιχτες εχει το WOW το L2 και το Dota δεν εχουν ολα τα υπολοιπα παιχνιδια του κοσμου μαζι..και ειναι φανερο το γιατι..γιατι ειναι παιχνιδαρες..

 

Αυτο ειπα και εγω για τον Pride...ειναι διαφορετικος απο τον official αλλα me πολυ πιο ωραιο και μελετημενο L2 και πολυ πιο δυσκολος και χωρις τα μειονεκτηματα του official..bot και ολοι με A/S χωρις να κοπιαζουν δηλαδη

 

10.000.000 εδώ , βέβαια στο ποστ του με το λινκ του Thresh μιλούσε για 20.000.000 ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...