Προς το περιεχόμενο

Official Lineage 2 Topic


irmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

 

Οι πρωτοι 10 σερβερ του hopzone εχει ο καθενας τους 2.000++ ατομα μπες πατα alt+B μπες μετα σε αλλες 15 ιστοσελιδες σαν το hopzone και μπες και εκει στους πρωτους 10 σερβερ της καθε ιστοσελιδας..αν εχει ενας κατω απο 500 ατομα σφυρα μου....

 

Απο τη στιγμη που εχω μπει σε τοσους σερβερ στη ζωη μου και εχω οργοσει τοσες ιστοσελιδες με σερβερ μη προσπαθεις να με αντιμετωπισεις σε ενα τετοιο θεμα γιατι ξερεις πως το ξερω καλυτερα το θεμα!!

 

Μπορεις να μου πεις 20 server με τα χαρακτηριστικα που μου λες παραπανω?

 

Θα με κανεις να κλαιω απο τα γελια..Τη μια μου λες για 20 σερβερ με 2κ ατομα ++ χ7 και κατω rates, και μου λες να δω τους 1ους 10 στο hopzone που ειναι ολοι χ1000-χ5000 με gm shop custom items και στους 7 απο τους δεκα δε δουλευει το community..

 

Αστο καλυτερα , πανε παιξε κανενα pac man.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ πάντως νομίζω έχω κάποιες λογικές εξηγήσεις για μερικά από αυτά...

1ον. οι παίχτες του l2 (εννοώ μόνο σε official) δεν είναι αυτοί οι 16k, αλλά πόσα account είναι ενεργά. Επίσης ότι στο κουτό γράφει 20m, σημαίνει ότι σε όλο τον καιρό αυτό 20m διαφορετικά άτομα έχουν πληρώσει τουλάχιστον μία φορά...

 

2ον. Το hopzone έχει το μεγάλο πλεονέκτημα ότι κρατάει μόνο τους ενεργούς server, αν έχει χαμηλό Uptime τον βγάζει. Πιστεύω πως υπάρχουν server με 3k+ άτομα αλλά και πάλι είπα πως δεν είναι αυτός ο πληθυσμός του server. Πες ότι βγαίνεις στο κέντρο της Αθήνας, στις 5 το βράδυ και στις 3 το μεσημέρι, κάθε φορά έχεις πλήρη άποψη για τον πληθυσμό της Αθήνας. Στο hopzone όμως πιστεύω πως μετά την 5-10 σελίδα οι servers είναι από σπίτια με max.online 50, και 8-10 άτομα online.

 

3ον. Στα topsites δεν σημαίνει πάντα ότι σε κάθε ένα δεν υπάρχει πολλοί όλοι οι servers του άλλου site. Επίσης 10 άτομα online δεν σημαίνει ότι παίζουν 10 παίχτες, και ειδικά σε low-rate, ή όταν κάποιος λέει παίζω εκεί αυτόν τον καιρό δεν σημαίνει ότι δεν ανήκει και στον πληθυσμό κάποιου άλλου server ταυτόχρονα.

 

Δεν θα κάτσω να ασχοληθώ με τυχαίους αριθμούς, ούτε θα προσπαθήσω να μετρήσω τώρα όλους τους παίχτες του L2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτο θελω να μου πεις.

 

Οσο για το αν ξερεις να διαλεγεις σερβερ σου απαντησα πιο πισω και φυσικα δε θα σε ρωτισει κανεις για να κλεισει το σερβερ του.

 

 

 

Αν μπενεις και βλεπεις εσυ 3000 ατομα τη να σου πω...οφθαλμιατρο... Β =community server για πατα και δες και ασε τη βλεπεις με το ματι..

 

Ναι δε θα με ρωτησει κανεις αλλα δεν ειναι τυχαιο οτι αυτοι που παιζουν σερβερ gtp κλαινε γιατι εκλεισε ο σερβερ ενω εγω που διαλεγα σωστα δεν εκλεισε ποτε κανεις και υπαρχουν ακομα και σημερα...

 

Με απλα λογια ειναι θεμα πιθανοτητων..δεν υπαρχει σερβερ που να σου εγγυαται πως δε θα κλεισει...υπαρχουν ομως σερβερ που ειναι πολλοι προχειροι και κατα 40/50% θα κλεισουν ενω αλλοι εχουν 1-5% πιθανοτητες να κλεισουν οποτε ειναι απιθανο ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ 5% ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ ΑΤΥΧΟΣ.....εγω ετσι διαλεγα παντα με βασει δηλαδη τις πιθανοτητες..οταν εβλεπα πως οι πιθανοτητες ειναι συντριπτικα υπερ μου τοτε επαιζα..τωρα νταξει αν παισεις στ 5% τοτε τι να πω ..ατυχια...

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 17:58 ----------

 

Εγώ πάντως νομίζω έχω κάποιες λογικές εξηγήσεις για μερικά από αυτά...

1ον. οι παίχτες του l2 (εννοώ μόνο σε official) δεν είναι αυτοί οι 16k, αλλά πόσα account είναι ενεργά. Επίσης ότι στο κουτό γράφει 20m, σημαίνει ότι σε όλο τον καιρό αυτό 20m διαφορετικά άτομα έχουν πληρώσει τουλάχιστον μία φορά...

 

2ον. Το hopzone έχει το μεγάλο πλεονέκτημα ότι κρατάει μόνο τους ενεργούς server, αν έχει χαμηλό Uptime τον βγάζει. Πιστεύω πως υπάρχουν server με 3k+ άτομα αλλά και πάλι είπα πως δεν είναι αυτός ο πληθυσμός του server. Πες ότι βγαίνεις στο κέντρο της Αθήνας, στις 5 το βράδυ και στις 3 το μεσημέρι, κάθε φορά έχεις πλήρη άποψη για τον πληθυσμό της Αθήνας. Στο hopzone όμως πιστεύω πως μετά την 5-10 σελίδα οι servers είναι από σπίτια με max.online 50, και 8-10 άτομα online.

 

3ον. Στα topsites δεν σημαίνει πάντα ότι σε κάθε ένα δεν υπάρχει πολλοί όλοι οι servers του άλλου site. Επίσης 10 άτομα online δεν σημαίνει ότι παίζουν 10 παίχτες, και ειδικά σε low-rate, ή όταν κάποιος λέει παίζω εκεί αυτόν τον καιρό δεν σημαίνει ότι δεν ανήκει και στον πληθυσμό κάποιου άλλου server ταυτόχρονα.

 

Δεν θα κάτσω να ασχοληθώ με τυχαίους αριθμούς, ούτε θα προσπαθήσω να μετρήσω τώρα όλους τους παίχτες του L2.

 

Αυτο δε το ειχα σκεφτει..πολυ σημαντικο επιχειρημα..οντως εχεις δικιο...

 

Οι παιχτες δεν ειναι αυτοι που παιζουν τωρα αλλα αυτοι που παιζουν μεσα σε ενα χρονικο διαστημα 1-2 μερες ας πουμε καθως εχουμε διαφορα ωρας με καποιες χωρες..οποτε με αυτο το σκεπτικο πολλαπλαζιονται οι παιχτες που ο moldovan εδειξε στο γραφημα του...

 

ΥΓ : Αυτο που ειπες επρεπε να ειχα πει απο την αρχη :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@kleos, Το hopezone και ολες αυτες οι υπηρεσιες μετρανε τα accounts που εχουν δημιουργηθει στον καθε server.

Μπαινει ο GM και οι φιλοι του με 2000 διαφορετικα IP και φτιαχνουν accounts για να ανεβασουν το server τους στη λιστα..

 

Καταλαβες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανείς δεν εγγυάται ότι υπάρχουν όλοι οι servers, ότι υπάρχει σε όλους αυτός ο πληθυσμός, ότι είναι ACTIVE και ότι κάποιο άτομο δεν παίζει σε πάνω από έναν server...

 

απλά κάνεις υποθέσεις χωρίς αποδείξεις και στην τελική αυτό που μετράει είναι ο official, όποιου του αρέσει το παιχνίδι πληρώνει και παίζει εκεί...

 

χρειάζεται να πω κάτι άλλο?

 

Ωραια και πες οτι δεν υπαρχουν 1.000 σερβερ...υπαρχουν πανω απο 60.000+ σερβερ σε ολο τον κοσμο..

 

Ας το παμε αντιθετα και εσυ που ξερεις οτι δεν ειναι active?

 

 

Και κατι αλλο...

 

L2Dex>official και αλλοι τον ''νικανε'' ton official alla oxi toso oso o Dex

 

 

ΥΓ : Ta leme meta

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτα που σου εχω πει πιο πανω τα διαβασες?

 

Κοιτα επειδει δε βγαζω ακρη ,τη μια μου λες για 20 σερβερ με 3κ+ατομα την αλλη μου λες για το "τρομερο" site hopzone οτι οι 1οι 20 σερβερ εχουνε 500 ατομα (σιγα το πραμα ,και ενημερωτικα ουτε αυτοι υπαρχουν)...Απορω πως εγω εψαχνα τοσο καιρο ενα σερβερ με 3000+ ατομα και εσυ βρηκες 20.

 

Οσο για το hero sws αν μετραει η οχι ,απλα......no commets..

 

Kαι τωρα στο κυριος θεμα. Σερβερ θρυλος ο dex ε?

Επιμενεις?

Ακου λοιπον πως ειχα 3 sub 79 lvl με ολα τα skills στον σερβερ θρυλο.

Καθε μερα 12 η ωρα που τελειωνε η ολυμπιαδα εβγαζε το κλασικο μηνυμα (much carnage μπλα μπλα μπλα) τοτε λοιπον ο σερβερ θρυλος ειχε 1 λεπτο ss lag.Αυτο το λεπτο πηγαινες στον grand master με το main σου 79 lvl π.χ και διαλεγες sub, εκει κολουσε.Ανοιγες τα skill και πατουσες να κανεις rr ,με το που πατουσες rr ετρωγες dc και οταν ξαναλογγαρες ησουνα με το sub που ειχες διαλεξει ,οσα lvl και οσο sp ειχε ο main σου.

Τρομερος ο σερβερ θρυλος...Οσο το ξεραμε 8-10 ατομα για κανα μηνα ηταν καλα.Μετα γ#&*%(#ε.

Αυτα για τον ποιο δυσκολο σερβερ ολων των εποχων, που ξεπερναει ακομα και τον official...Αν ειναι δυνατον ,χονεψε το, δεν υπαρχει server καλυτερος απο τον οfficial ,το καλυτερο που λες εσυ ειναι σε θεμα community.

 

Το οτι εχει κανει 2 φορες wipe o dex το ξερεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
L2Dex>official και αλλοι τον ''νικανε'' ton official alla oxi toso oso o Dex

 

όταν το game δεν είναι ακριβώς όπως στον official και όταν δεν πληρώνεις συνδρομή κάτα την άποψή μου καλύτερα να μην παίζεις το game

 

Ωραια και πες οτι δεν υπαρχουν 1.000 σερβερ...υπαρχουν πανω απο 60.000+ σερβερ σε ολο τον κοσμο..

 

Ας το παμε αντιθετα και εσυ που ξερεις οτι δεν ειναι active?

 

 

ούτε εγώ το ξέρω για αυτό λογαριάζω μόνο τους συνδρομητές του official, εσύ βάση αυτών δεν δέχεσαι ότι το game ψοφάει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α και κατι τελεφταιο...Επειδει ο dex>official (οπως λες).Τα aygment δουλευουν οπως πρεπει?Τα attributes?To dino island?(Που ειναι interlude) .Tα certified skills? Frintezza ? Baylor? Beleth? Tα quest για hb γενικα?Τα fortress?Aυτα μου ειρθαν αστραπιεα αμα κατσω να το σκεφτω κιολας θα γεμισω τη σελιδα.

 

Δεν ξερω αν υπαρχει ακομα η clan ΟutOfControl αλλα αν υπαρχει για ρωτα κανενα clan member πως τρωγαμε baium antharas valakas. Που μας εκανε ο leader clan gate...E ομως τη να πεις ,μονο σε σερβερ >οfficial γιονται αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α και κατι τελεφταιο...Επειδει ο dex>official (οπως λες).Τα aygment δουλευουν οπως πρεπει?Τα attributes?To dino island?(Που ειναι interlude) .Tα certified skills? Frintezza ? Baylor? Beleth? Tα quest για hb γενικα?Τα fortress?Aυτα μου ειρθαν αστραπιεα αμα κατσω να το σκεφτω κιολας θα γεμισω τη σελιδα.

 

Δεν ξερω αν υπαρχει ακομα η clan ΟutOfControl αλλα αν υπαρχει για ρωτα κανενα clan member πως τρωγαμε baium antharas valakas. Που μας εκανε ο leader clan gate...E ομως τη να πεις ,μονο σε σερβερ >οfficial γιονται αυτα.

 

όταν δεν πληρώνεις all>official :P

 

ΑΜΦΙΒΆΛΛΩ! Όταν κάτι δεν δουλεύει όπως και στον official δεν σημαίνει ότι δεν είναι καλό... Εγώ ως παίχτης έπαιζα σε C4, δεν ξέρω πάρα πολλά από Interlude, Αυτό δεν σημαίνει ότι αν αλλάξει κάτι στην πλοκή του παιχνιδιού ή στο gameplay του σημαίνει πάντα ότι είναι χειρότερο, κάποιοι servers έχουν δική τους νοοτροπία και γενικό κλίμα, αυτό μπορεί να αρέσει πολύ περισσότερο στους παίχτες, αρκεί όμως να το καταλαβαίνουν και με τα επιπλέον πράγματα να μήν δημιουργούνται προβλήματα που δεν είχαν προβλεφτεί κατά το σχεδιασμό τους. Εγώ θεωρώ έναν server "καλό" αν και μόνον άν οι admin προσπαθούν για το καλύτερο (όχι πάντα αυτό που θέλουν οι παίχτες) του παιχνιδιού, να ξέρουν να το κάνουν αυτό,και να είναι δίκαιοι.

 

(όταν έκανα quote τα έβγαλε όλα κόκκινα, βάλτε κανέναν ορθογράφο :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

δεν βάζω και το χέρι μου στην φωτιά αλλά δεν νομίζω ότι υπάρχει private server χωρίς βυσματούχους...αυτό φτάνει για να τους κράζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΜΦΙΒΆΛΛΩ! Όταν κάτι δεν δουλεύει όπως και στον official δεν σημαίνει ότι δεν είναι καλό... Εγώ ως παίχτης έπαιζα σε C4, δεν ξέρω πάρα πολλά από Interlude, Αυτό δεν σημαίνει ότι αν αλλάξει κάτι στην πλοκή του παιχνιδιού ή στο gameplay του σημαίνει πάντα ότι είναι χειρότερο, κάποιοι servers έχουν δική τους νοοτροπία και γενικό κλίμα, αυτό μπορεί να αρέσει πολύ περισσότερο στους παίχτες, αρκεί όμως να το καταλαβαίνουν και με τα επιπλέον πράγματα να μήν δημιουργούνται προβλήματα που δεν είχαν προβλεφτεί κατά το σχεδιασμό τους. Εγώ θεωρώ έναν server "καλό" αν και μόνον άν οι admin προσπαθούν για το καλύτερο (όχι πάντα αυτό που θέλουν οι παίχτες) του παιχνιδιού, να ξέρουν να το κάνουν αυτό,και να είναι δίκαιοι.

 

(όταν έκανα quote τα έβγαλε όλα κόκκινα, βάλτε κανέναν ορθογράφο :P)

 

Eπειδει εσυ επαιζες c4 και σ'αρεσει και δε μου πεφτει λογος σε πολους αρεσει ,αυτο ομως δε σημαινει οτι ειναι καλυτερος του οfficial .

Εφοσον δε ξερεις πολλα απο intrelude μην ασχοληθεις καλυτερα εχουν βγει ακομα Kamael ,hellbound ,gracia ,gracia1 ,gracia2 ,final ,epilogue :-)

 

δεν βάζω και το χέρι μου στην φωτιά αλλά δεν νομίζω ότι υπάρχει private server χωρίς βυσματούχους...αυτό φτάνει για να τους κράζω

 

Oσο γιαυτο ,παντα υπαρχουν οι adminαρισμενοι...ημουν και εγω καποτε:X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Oσο γιαυτο ,παντα υπαρχουν οι adminαρισμενοι...ημουν και εγω καποτε:X

 

Οταν ομως σας κραζαμε στον Auras δεν το παραδεχοσασταν. :lol:

Παντως ειχε πλακα το ξυλο μαζι σας. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν το game δεν είναι ακριβώς όπως στον official και όταν δεν πληρώνεις συνδρομή κάτα την άποψή μου καλύτερα να μην παίζεις το game

 

 

 

 

ούτε εγώ το ξέρω για αυτό λογαριάζω μόνο τους συνδρομητές του official, εσύ βάση αυτών δεν δέχεσαι ότι το game ψοφάει?

 

O Dex ειναι ιδιος και σε 3 χαρακτηριστικα καλυτερος απο τον official ....ειναι hellbound και δεν πιανει κανενα προγραμμα..επισης ο κοσμος φοραει καλα αντικειμενα που πηρε μεσα απο το παιχνιδι KAI KOPIAZONTAS οχι οπως στον official

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 01:42 ----------

 

Α και κατι τελεφταιο...Επειδει ο dex>official (οπως λες).Τα aygment δουλευουν οπως πρεπει?Τα attributes?To dino island?(Που ειναι interlude) .Tα certified skills? Frintezza ? Baylor? Beleth? Tα quest για hb γενικα?Τα fortress?Aυτα μου ειρθαν αστραπιεα αμα κατσω να το σκεφτω κιολας θα γεμισω τη σελιδα.

 

Καταρχας σε παρακαλω μην κολας στον L2Dex..υπαρχουν και αλλοι σερβερ που ειναι καλυτεροι απο τον official...απλα ο Dex ειναι καραμπινατο παραδειγμα..

 

Δεν ξερω αν υπαρχει ακομα η clan ΟutOfControl αλλα αν υπαρχει για ρωτα κανενα clan member πως τρωγαμε baium antharas valakas. Που μας εκανε ο leader clan gate...E ομως τη να πεις ,μονο σε σερβερ >οfficial γιονται αυτα.

 

Εκτος απο τα raid boss που δεν γνωριζω/δεν απαντω τα υπολοιπα δουλευουν...Οκ augments πρεπει να εισαι τυφλος για να μη βλεπεις οτι δουλευουν κανονικοτατα(εχοντας δοκιμασει ο ιδιος)..... KAI Για να μην αρχισεις και λες τα δικα σου..ΟΚ πες οτι ειναι αληθεια αυτα που λες ΟΚ??και παλι σκεψου πιο ειναι σημαντικοτερο μειονεκτημα...να ειναι ολοι me S grade και 85 lvl me to bot(official katastasi) ή να παιζεις σε ενα σερβερ 95% ιδιος με τον official που δεν πιανει κανενα προγραμμα και ολοι μαζεψαν τα αντικειμενα μονοι τους(ή εστω με βοηθεια φιλων/clan)

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 01:44 ----------

 

δεν βάζω και το χέρι μου στην φωτιά αλλά δεν νομίζω ότι υπάρχει private server χωρίς βυσματούχους...αυτό φτάνει για να τους κράζω

 

αυτα υπαρχουν παντου αν το παμε ετσι

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 01:44 ----------

 

ΑΜΦΙΒΆΛΛΩ! Όταν κάτι δεν δουλεύει όπως και στον official δεν σημαίνει ότι δεν είναι καλό... Εγώ ως παίχτης έπαιζα σε C4, δεν ξέρω πάρα πολλά από Interlude, Αυτό δεν σημαίνει ότι αν αλλάξει κάτι στην πλοκή του παιχνιδιού ή στο gameplay του σημαίνει πάντα ότι είναι χειρότερο, κάποιοι servers έχουν δική τους νοοτροπία και γενικό κλίμα, αυτό μπορεί να αρέσει πολύ περισσότερο στους παίχτες, αρκεί όμως να το καταλαβαίνουν και με τα επιπλέον πράγματα να μήν δημιουργούνται προβλήματα που δεν είχαν προβλεφτεί κατά το σχεδιασμό τους. Εγώ θεωρώ έναν server "καλό" αν και μόνον άν οι admin προσπαθούν για το καλύτερο (όχι πάντα αυτό που θέλουν οι παίχτες) του παιχνιδιού, να ξέρουν να το κάνουν αυτό,και να είναι δίκαιοι.

 

(όταν έκανα quote τα έβγαλε όλα κόκκινα, βάλτε κανέναν ορθογράφο :P)

 

 

Συμφωνω εν μερει

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 01:55 ----------

 

@kleos, Το hopezone και ολες αυτες οι υπηρεσιες μετρανε τα accounts που εχουν δημιουργηθει στον καθε server.

Μπαινει ο GM και οι φιλοι του με 2000 διαφορετικα IP και φτιαχνουν accounts για να ανεβασουν το server τους στη λιστα..

 

Καταλαβες?

 

Και ποιος σου ειπε οτι βασιστηκα σε τετοια στοιχεια??μπηκα ο ιδιος σε πανω απο 500 σερβερ απο το καλοκαιρι(δεν τους μετρησα αλλα καταλαβαινω με το ματι περιπου) και βλεπω μεγαλη αυξηση στους παιχτες των private servers..πριν 1-2 χρονια ολοι ειχαν 100 και κατω ατομα και καμιά 10αρια 500+++ και τωρα ειναι σπανιο να βρεις σερβερ με κατω απο 200 ατομα..

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 01:58 ----------

 

Eπειδει εσυ επαιζες c4 και σ'αρεσει και δε μου πεφτει λογος σε πολους αρεσει ,αυτο ομως δε σημαινει οτι ειναι καλυτερος του οfficial .

Εφοσον δε ξερεις πολλα απο intrelude μην ασχοληθεις καλυτερα εχουν βγει ακομα Kamael ,hellbound ,gracia ,gracia1 ,gracia2 ,final ,epilogue :-)

 

 

 

Oσο γιαυτο ,παντα υπαρχουν οι adminαρισμενοι...ημουν και εγω καποτε:X

 

Δεν ξερω αν ειναι καλυτερος του official παντως

 

C4/C6>Gracia που ειναι γεματο bugs και αλλα μειονεκτηματα...Συγκρινε εποχες που το official htan C4/C6 με την τωρινη εποχη που ειναι Gracia...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...