Προς το περιεχόμενο

Official Lineage 2 Topic


irmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έτσι για το γαμώτο δείξε και εσύ κάποιες πηγές, κάποια στοιχεία για αυτά που ισχυρίζεσαι, όχι για μένα αλλά για την φουκαριάρα την μάνα μου...

 

1m-12m.png

 

ναι έμειναν σταθεροί με το πέρασμα των ετών...

 

Αυτο δειχνει ποσους νεους συνδρομητες εχει το παιχνιδι οχι ποσοι εχουν απομεινει....Και αυτη η πτωση εγινε λογω AION..Και δεν ειπα οτι εμειναν σταθεροι μην λες οτι λεω πραγματα που δεν ειπα :S ..μειωθηκαν ειπα αλλα εξηγησα ποιοι βγηκαν..

 

Πηγες μου ειναι αυτα που βλεπω εχοντας μπει σε πανω απο 20 σερβερ τους τελευταιους 2 μηνες(οχι για να παιξω απλα να δω κοσμο ετσι και αλλιως εχω ξεχασει πολλα καθως εχω σταματησει εδω και καιρο οσοτου βρω καλο σερβερ)...δε καθομαι να μετραω παιχτες αλλα παω στις μεγαλες πολεις και καταλαβαινω...και τυφλος βλεπει οτι στον DEX(τυχαιο παραδειγμα) μονο η giran εχει 1.000+ ατομα ..αυτα τα καταλαβαινεις χωρις να αρχισεις να μετρας τους παιχτες...οσο αναφορα για αυτο που ειπα οτι στην Ελλαδα παιζουν γυρω στις 40.000 το εχω ακουσει δε θυμαμαι που παντως δεν ειχαν λογο να πουν ψεμματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο καθε σερβερ του official εχει max πληθυσμο πανω απο 10.000 αυτο και μονο δειχνει οτι ο πινακας δεν ειναι αξιοπιστος....Απο την αλλη στο ιντερνετ υπαρχουν πανω απο 70.000 σερβερ (ψαξε ολες τις ιστοσελιδες που εχουν σερβερ list και κανε προσθεση)...ολοι αυτοι οι σερβερ εχουν πανω κατω μεσο ορο 200 ατομα(γιατι υπαρχουν σερβερ που εχουν 30 ατομα και υπαρχουν αλλοι που εχουν 4.000 οποτε εβγαλα ενα προχειρο μεσο ορο)...κανε τον πολλαπλασιασμο και δες..ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΜΙΛΗΣΩ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΣΕΡΒΕΡ που δεν ειναι σε σερβερ lists....

 

 

Και ποιοι 20 σερβερ με 3.000 ατομα μου λες δοκιμασε 5-6 σερβερ στο hopzone και αν δεις εναν με λιγοτερα απο 500 ατομα σφυρα μου

 

Btw αλλαξες θεμα!!!

 

 

Α και by the way ο πληθυσμος των σερβερ που δειχνει ο πινακας φαινεται απο 100 χιλιομετρα οτι ειναι ψευτικος..βλεπω κατι νουμερα...τοσα ατομα εχει μονο η giran...τεσπα

 

ΥΓ : Στην ελλαδα οι παιχτες του L2 ειναι κοντα 40.000 ...μονο στην Ελλαδα ετσι..απο αυτο και μονο βγαινουν ακυροι οι υπολογισμοι σου

 

 

 

 

 

 

 

Ω ΘΕΕ ! Δε λεει να καταλαβει.Τη σε κανει να πιστευεις οτι υπαρχουν 70000 server που στου καθε καμενου το σερβερ θα μπουνε 200 ατομα?

Και το hopzone ειναι οτι πιο ακυρο υπαρχει.

Και τωρα πως το γυρισες σε σερβερ με 200 ατομα δε μπορω να καταλαβω.Σε λιγο θα μας πεις για σερβερ με 10 ατομα.Βtw ακομα περιμενω τους 20 σερβερ με 5κ ατομα.

Και εσυ εμπειρε που βλεπεις οτι οι πινακες ειναι ψευτικοι απο χιλιομετρα μαλλον και τι giran στον οfficial απο χιλιομετρα τη βλεπεις , η δεν εχεις την αισθηση του ποσο ειναι 1κ ατομα.

 

Πριν μας εβγαζες τον dex τον καλυτερο server της ιστοριας του l2,τωρα δε σε βλεπω να μιλας ,τωρα μας λες οτι 2 Eλλαδες παιζουνε l2 ,ωραια λοιπον τα στοιχεια μου ειναι ψευτικα ,του thresh επισης ,αλλα οι δικοι σου υπολογισμοι ειναι στανταρ αληθεις ,μα φυσικα αφου εβγαλα το συμπερασμα απο το hopzone ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως έχω να πω πως όταν έχει ένας server online 200-300 players, τότε δεν είναι αυτοί ενεργοί μόνο, ενεργούς θεωρώ όσους μπαίνουν τουλάχιστον 2-4 ώρες την εβδομάδα, που αυτοί θα είναι πολλοί περισσότεροι απ' ότι οι "online" σε μια στιγμή, οι Αργεντίνιοι δεν θα παίζουν σε φυσιολογικές ώρες Ελλάδος...

 

σωστο αυτο αλλα μην το παμε ετσι γιατι τοτε και ο official θα πρεπει να εχει 20.000.000 παιχτες μονος του xD

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 17:20 ----------

 

Ω ΘΕΕ ! Δε λεει να καταλαβει.Τη σε κανει να πιστευεις οτι υπαρχουν 70000 server που στου καθε καμενου το σερβερ θα μπουνε 200 ατομα?

Και το hopzone ειναι οτι πιο ακυρο υπαρχει.

Και τωρα πως το γυρισες σε σερβερ με 200 ατομα δε μπορω να καταλαβω.Σε λιγο θα μας πεις για σερβερ με 10 ατομα.Βtw ακομα περιμενω τους 20 σερβερ με 5κ ατομα.

Και εσυ εμπειρε που βλεπεις οτι οι πινακες ειναι ψευτικοι απο χιλιομετρα μαλλον και τι giran στον οfficial απο χιλιομετρα τη βλεπεις , η δεν εχεις την αισθηση του ποσο ειναι 1κ ατομα.

 

Πριν μας εβγαζες τον dex τον καλυτερο server της ιστοριας του l2,τωρα δε σε βλεπω να μιλας ,τωρα μας λες οτι 2 Eλλαδες παιζουνε l2 ,ωραια λοιπον τα στοιχεια μου ειναι ψευτικα ,του thresh επισης ,αλλα οι δικοι σου υπολογισμοι ειναι στανταρ αληθεις ,μα φυσικα αφου εβγαλα το συμπερασμα απο το hopzone ......

Παλι παρερμηνευεις οσα λεω...πρωτον το οτι ειναι γυρω στους 70.000 το εκανα με μία απλη προσθεση surfarontas σε πολλες ιστοσελιδες με σερβερ(το hopzone μονο του εχει 450 σερβερ περιπου..το λεει και μονο του οταν μπαινεις αφου βαριεσαι να κανεις προσθεση)...και δεν ειπα οτι καθε σερβερ εχει 200 ατομα..ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΤΙ ΓΡΑΦΩ?ειπα ΜΕΣΟ ΟΣΟ 200..και επειδη ημουν σιγουρος οτι θα το παρερμηνευσεις στην παρενθεση εγραψα οτι ενας σερβερ μπορει να εχει 30 ατομα ενω ενας αλλος 3.000 ατομα..ομως επειδη αυτοι που εχουν 30/50/100 ατομα ειναι ελαχιστοι δε μπορει να βγει ο μεσος ορος 100 ατομα απο τη στιγμη που υπαρχουν τοσοι και τοσοι με 500++ ατομα..οποτε με το ματι εβγαλα ενα προχειρο μεσο ορο γυρω στα 200 ατομα ...και λιγο εβγαλα..

 

 

Απο τη στιγμη που μονο στην Ελλαδα υπαρχουν 40.000 παιχτες L2 φαντασου ποσοι παιζουν σε ολο τον κοσμο....συνεχιζεις να πιστευεις οτι δεν ειναι τουλαχιστον 20.000.000????

 

Ο Thresh και εσυ δειξατε στοιχεια που δεν λενε τιποτα..ο ενας εδειξε οτι δεν υπηρχαν νεες συνδρομες(οχι οτι εφυγαν παιχτες) και εσυ εδειξες απλα ποσο κοσμο εχει MONO o official...Οκ να δεχτω πως ο official εχει 16.000 ατομα αφου επιμενεις??ευχαριστημενος??ωραια και παλι με τοσους private server που υπαρχουν και λαμβανοντας υποψην πως μονο στην Ελλαδα παιζουν 40.000 δε νομιζω οταν λεω οτι σε ολο τον κοσμο παιζουν 15.000.000+++ λεω λαθη

 

 

ΥΓ : Παντως οσο αναφορα το Dex δεν ξερω αν ειναι ο καλυτερος σερβερ παντως ο official δεν ειναι ΣΙΓΟΥΡΑ ο καλυτερος σερβερ και ποτε δεν ηταν (ισως πριν 3-4 χρονια να ηταν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Αυτο δειχνει ποσους νεους συνδρομητες εχει το παιχνιδι οχι ποσοι εχουν απομεινει....

 

το διάγραμμα αυτό δείχνει τους συνδρομητές του εκάστοτε παιχνιδιού από τότε που βγήκε μέχρι κάποιο χρονικό σημείο...

 

όπως βλέπεις το Lineage 2 στο zenith του δεν έφτασε καν τους 2.500.000 συνδρομητές...

 

το Aion έχει αγγίξει σχεδόν τους 3.000.000

 

η πτώση είχε αρχίσει ΠΡΙΝ βγει το Aion...

 

Πηγες μου ειναι αυτα που βλεπω

αυτό δεν αποτελεί πηγή αλλά άποψη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το l2 official (παντα) εχει 6 servers ευρωπαικους και αμερικανικους μαζι..

Που στο διαολο χωρανε 20 million εκει μεσα, εξωγηινη τεχνολογια εχουν οι κορεατες?

 

Κοροιδευουν τα πιτσιρικια, ακομα και το κουτι απεξω γραφει 20million , αν ειναι δυνατον!

Που αν μετρησεις κεφαλια στο l2 δε θα βρεις πανω απο 100k σε ευρωπη και αμερικη. Δε λεω accounts επειδη ολοι εχουν και πληρωνουν 3 τουλαχιστον ο καθενας για να botaroun..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Που στο διαολο χωρανε 20 million εκει μεσα, εξωγηινη τεχνολογια εχουν οι κορεατες?

 

βάζουν μέσα και τους private servers των οποίων ο πληθυσμός έχει μετρηθεί με εξωγήινη τεχνολογία ρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το l2 official (παντα) εχει 6 servers ευρωπαικους και αμερικανικους μαζι..

Που στο διαολο χωρανε 20 million εκει μεσα, εξωγηινη τεχνολογια εχουν οι κορεατες?

 

Κοροιδευουν τα πιτσιρικια, ακομα και το κουτι απεξω γραφει 20million , αν ειναι δυνατον!

Που αν μετρησεις κεφαλια στο l2 δε θα βρεις πανω απο 100k σε ευρωπη και αμερικη. Δε λεω accounts επειδη ολοι εχουν και πληρωνουν 3 τουλαχιστον ο καθενας για να botaroun..

 

Μιλησα για 20.000.000 παιχτες ΓΕΝΙΚΩΣ..οχι μονο παιχτες του official ...το λιγοτερο 15.000.000 θα μπορουσα να πω....

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 17:29 ----------

 

Μπορεις να μου δωσεις τη λιστα με τους 20 σερβερ με 3000+ ατομα ?

 

Υπαρχει καμία λιστα που λεει και ποσο κοσμο εχει ο σερβερ τη στιγμη που μιλαμε??Καινουργιο αυτο δεν το ηξερα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βάζουν μέσα και τους private servers των οποίων ο πληθυσμός έχει μετρηθεί με εξωγήινη τεχνολογία ρε...

 

Φιλε γιατι δε κανεις το πιο απλο ρε γαμωτο πριν μιλησεις??ΑΝΤΕ στο HOPZONE και μπες ΜΟΝΟ ΣΤΟΥΣ 10 ΠΡΩΤΟΥΣ SERVER ΚΑΙ ΔΕΣ ΑΤΟΜΑ..ΔΕ ΣΟΥ ΛΕΩ ΣΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ 400 ΣΕΡΒΕΡ...ΣΟΥ ΛΕΩ ΜΟΝΟ ΤΟΥΣ 10 ΠΡΩΤΟΥΣ....

ΚΑΙ ΣΟΥ ΛΕΩ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ HOPZONE..ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ 20 ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΛΙΣΤΕΣ ΜΕ ΣΕΡΒΕΡ p.x xtremetop100 ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ 10.000 ΣΕΡΒΕΡ ΤΟ ΚΑΘΕ SITE(οχι 450 σερβερ οπως το hopzone) ΜΕΤΡΑ ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΑΝ ΒΓΑΙΝΟΥΝ 15.000.000++ παιχτες του L2...ΣΑ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΚΙΝΕΖΙΚΑ ρε γαμωτο

 

 

Μιλας με λογια του αερα ενω εγω μιλαω με αυτα που εχω δει μπενοντας Ο ΙΔΙΟΣ ΜΕσα στους σερβερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες να αρχισω να σου λεω καμιά 20αρια server χ7 και κατω που εχουν πανω απο 2.000 ατομα και υπαρχουν εδω και 3-4 χρονια χωρις να κλεισει κανεις του ουτε για λιγο?

 

 

Αν ξερεις να διαλεγεις σερβερ ποτε δεν θα τυχει να κλεισει ενω κοπιαζεις για να γινεις καλος....

 

Aυτο θελω να μου πεις.

 

Οσο για το αν ξερεις να διαλεγεις σερβερ σου απαντησα πιο πισω και φυσικα δε θα σε ρωτισει κανεις για να κλεισει το σερβερ του.

 

 

Μιλας με λογια του αερα ενω εγω μιλαω με αυτα που εχω δει μπενοντας Ο ΙΔΙΟΣ ΜΕσα στους σερβερ

 

Αν μπενεις και βλεπεις εσυ 3000 ατομα τη να σου πω...οφθαλμιατρο... Β =community server για πατα και δες και ασε τη βλεπεις με το ματι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί μόνο τόσους, γιατί όχι 100 δις? πολύ συγκρατημένο σε βλέπω

 

Φιλε εχεις παιξει ποτε L2 και μιλας??σε βλεπω μιλας με κατι ακυρα γραφηματα που ειναι εκτος θεματος ενω εγω εχω μπει μεσα στους σερβερ και εχω δει..στο κατω κατω μεχρι και οι πετρες ξερουν πως το L2 εχει εκατομμυρια παιχτες μονο εσυ και ο moldovan το αμφισβητειται αυτο πρωτα φορα το βλεπω

 

Γιατι συνεχως αποφευγεις να κανεις αυτο που λεω ρε γαμωτο??30 ΛΕΠΤΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΑΡΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ 10 ΣΕΡΒΕΡ ΤΟΥ HOPZONE ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΕΝΑ ΠΡΟΧΕΙΡΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟ...ΠΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 17:39 ----------

 

Aυτο θελω να μου πεις.

 

Οσο για το αν ξερεις να διαλεγεις σερβερ σου απαντησα πιο πισω και φυσικα δε θα σε ρωτισει κανεις για να κλεισει το σερβερ του.

 

 

 

Αν μπενεις και βλεπεις εσυ 3000 ατομα τη να σου πω...οφθαλμιατρο... Β =community server για πατα και δες και ασε τη βλεπεις με το ματι..

 

Οι πρωτοι 10 σερβερ του hopzone εχει ο καθενας τους 2.000++ ατομα μπες πατα alt+B μπες μετα σε αλλες 15 ιστοσελιδες σαν το hopzone και μπες και εκει στους πρωτους 10 σερβερ της καθε ιστοσελιδας..αν εχει ενας κατω απο 500 ατομα σφυρα μου....

 

Απο τη στιγμη που εχω μπει σε τοσους σερβερ στη ζωη μου και εχω οργοσει τοσες ιστοσελιδες με σερβερ μη προσπαθεις να με αντιμετωπισεις σε ενα τετοιο θεμα γιατι ξερεις πως το ξερω καλυτερα το θεμα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Αν μπενεις και βλεπεις εσυ 3000 ατομα τη να σου πω...οφθαλμιατρο... Β =community server για πατα και δες και ασε τη βλεπεις με το ματι..

 

έλα ρε moldovan, εδώ μας λέει να δούμε λίστες με private servers στις οποίες γράφεται ότι να ναι!

έχω δει και private wow server top100 sites που γράφουν κάτι εξωπραγματικά νούμερα και όταν μπαίνεις στον server δεν βλέπεις ούτε καν 500 άτομα στην καλύτερη των περιπτώσεων...

 

Φιλε εχεις παιξει ποτε L2 και μιλας??

 

ναι έχω παίξει πριν από χρόνια και παίζουν μερικοί φίλοι μου στον official οι οποίοι μου έχουν πει για την πτώση των συνδρομητών...

 

---------- Post added at 17:43 ----------

 

Οι πρωτοι 10 σερβερ του hopzone εχει ο καθενας τους 2.000++ ατομα μπες πατα alt+B μπες μετα σε αλλες 15 ιστοσελιδες σαν το hopzone και μπες και εκει στους πρωτους 10 σερβερ της καθε ιστοσελιδας..αν εχει ενας κατω απο 500 ατομα σφυρα μου....

 

και τα στοιχεία της ΕΣΥΑ (Εθνική Στατιστική Υπηρεσία Ελλάδας) έλεγαν κάποια πράγματα για το έλλειμα για την ανεργία κτλπ κτλπ μέχρι που ήρθε η Eurostat και μας έβαλε τα [πλασματικά] νούμερα στον κώλο...

 

κοινώς αρκετά από τα νούμερα είναι πλασματικά για να προσελκύσουν κόσμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έλα ρε moldovan, εδώ μας λέει να δούμε λίστες με private servers στις οποίες γράφεται ότι να ναι!

έχω δει και private wow server top100 sites που γράφουν κάτι εξωπραγματικά νούμερα και όταν μπαίνεις στον server δεν βλέπεις ούτε καν 500 άτομα στην καλύτερη των περιπτώσεων...

 

 

 

ναι έχω παίξει πριν από χρόνια και παίζουν μερικοί φίλοι μου στον official οι οποίοι μου έχουν πει για την πτώση των συνδρομητών...

 

Ωραια για κανε τις πραξεις..εσυ μπηκες σε 2-3 σερβερ και δεν βρηκες ουτε 500 ατομα μεσα..(να υπολογισω οτι θα βρηκες περιπου 200-300 σωστα)????..για υπολογισε τωρα πως υπαρχουν χιλιαδες σερβερ με πληθυσμο στα 200-300 ατομα...πολλαπλασιασε και δες αν βγαινουν ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΠΑΙΧΤΕΣ

 

Ειναι ΑΠΛΟ ΤΟ ΘΕΜΑ και θα το πω τελευται φορα..μονο οι πρωτοι δεκα σερβερ του hopzone εχει ο μικροτερος απο αυτους 1.500 ατομα....ΜΠΕΙΤΕ ΚΑΙ ΔΕΙΤΕ ΕΓΩ ΤΑ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ..ΜΠΕΙΤΕ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ...οι υπολοιποι 400 σερβερ φανταστειτε ποσο κοσμο θα εχουν!!!!!!! συνολικα δηλαδη το hopzone που εχει 450 σερβερ εγγεγραμμενους εχει γυρω στα 800.000 παιχτες..για υπολογιστε ΑΛΛΕΣ 15 ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΕΣ ΣΑΝ ΤΟ HOPZONE που εχει η καθεμία απο 5.000 σερβερ...ακομα αμφιβαλλετε για το αν ειναι εκατομμυρια??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

κανείς δεν εγγυάται ότι υπάρχουν όλοι οι servers, ότι υπάρχει σε όλους αυτός ο πληθυσμός, ότι είναι ACTIVE και ότι κάποιο άτομο δεν παίζει σε πάνω από έναν server...

 

απλά κάνεις υποθέσεις χωρίς αποδείξεις και στην τελική αυτό που μετράει είναι ο official, όποιου του αρέσει το παιχνίδι πληρώνει και παίζει εκεί...

 

χρειάζεται να πω κάτι άλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...