Προς το περιεχόμενο

Official Lineage 2 Topic


irmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
dex επαιζα μεχρι πριν μία εβδομαδα και εχει 4500-5000 παιχτες συνεχως..ΧΑΧΑΧΑΧΑ πολυ γελασα με αυτο που ειπες..μηπως θυμηθηκες κανενα σερβερ που εφτιαξες εσυ??ο L2DEx server-θρυλος εγω και ο GM ...

 

Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ ΑΚΟΜΑ ΑΛΛΑ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΤΟΥ Ο ELIXIR??XAXAXAXA

 

Θες να αρχισω να σου λεω καμιά 20αρια server χ7 και κατω που εχουν πανω απο 3.000 ατομα και υπαρχουν εδω και 3-4 χρονια χωρις να κλεισει κανεις του ουτε για λιγο?

 

 

Αν ξερεις να διαλεγεις σερβερ ποτε δεν θα τυχει να κλεισει ενω κοπιαζεις για να γινεις καλος....

 

Σε παρακαλω πληροφορησου πριν μιλησεις γιατι προκαλεις γελωτα

 

Φυσικα γιατι δε δε θα κατσω να παιξω σερβερ που θα ειναι 2 chronicle πισω.Ουτε θα κατσω να πεξω σερβερ που εχει npc buffer gm shop ακομα και χ1 να ειναι.Ουτε καν σε σερβερ που τα buffs κρατανε 1 ωρα.Πολυ απλα δε υπαρχουν οι καμια 20αρια σερβερ με 3κ+ ατομα.Ειθελα να'ξερα απο ποτε πεζεις dex και απο ποτε πεζεις elixir.Θα μου πεις για τον elixir?Aπο την 1η μερα επαιζα , το 1ο Pow, Hero EE .Για τον dex ?Hero SwS .Για τον auras?Nα σε παω πιο παλια?Για τον crazy ,τον paradise ,τον azureus....?

Δεν μιλαω για να πενευτω τα κατορθοματα μου (ειμαι ενας μεγαλος καμενος) ,απλα οι server που λες δεν υπαρχουνε...Για μπες λιγο στον elixir,πανε giran,δε ξερω τη κανεις και που εισαι ,εγω ειμουνα καποτε στην clan retards αν δε επαιζεις απο την αρχη δε θα την ξερεις ,εχω χαρακτηρα στους exiles τωρα ,για μπες και πατα /allyinfo .Kαι το αλλο?Δες στο φορουμ του elixir o ιδιος ο gm λεει οτι εχουνε 1κ ατομα τη μερα...Ακους εκει 4-5κ ατομα ο elixir και αλλοι 20+ με 3κ ατομα..Μαλλον κατι εχουν τα ματακια σου και τα βλεπεις 5πλα.

 

Α και επισης προσεξα κατι που ειπες πιο πανω..Επεζες gold πως σκατα λεγετε?nice server,απο αυτο καταλαβαινω για κανενα χ5000 καλος..

 

P.s sorry για την ορθογραφια ,με το keybooard την ξεχναω ,εχω να γραψω με στυλο 5 χρονια:eek:

 

Εdit..Mα δε μπορω να το χονεψω 4κ ατομα ειχε με το ζορι τις 1ες μερες που ολος ο crazy πηγε εκει .

Εdit2.Oσο διαβαζω αυτα που λες συνεχιζω να μη μπορω να πιστεψω πως καπιος λεει αυτα τα πραματα..Ακους εκει ενημερωσου και μετα μιλα, κοντεψα να πεσω απο την καρεκλα.

 

Edit3.περιμενω απαντηση να αρχησει το flame πριν με παρει ο υπνος.

 

Αν ξερεις να διαλεγεις σερβερ ποτε δεν θα τυχει να κλεισει ενω κοπιαζεις για να γινεις καλος....

 

Σε παρακαλω πληροφορησου πριν μιλησεις γιατι προκαλεις γελωτα

 

Μαλλον εχει κανα 6μηνο που επιασες l2 prive srv ...Σιγα μην ερθει ο admin να σου πει:

 

Αdmin : Kleos κουραστικες πολυ για να γινει δυνατος στο σερβερ μου?

Kleos: Ναι ,κανονισε να κανεις καμια μλκια

Αdmin :Ok μην ανησυχεις ,εγω σε σεβομαι και θα αφησω ανοιχτο το server.

 

Bλεπε forum auras.

Admin : Παιδια δεν εχω αλλο χρονο (δε βγαζω λεφτα τελικα) ,ο server κλεινει οριστικα bb τα'παμε.

 

ο L2DEx server-θρυλος εγω και ο GM??

 

Server θρυλος?Σιγα να μη του σκιστει το καλτσον.Μαλλον πεζεις τωρα που ξαναστηθικε ο server ο οποιος εχει κανει 2 φορες wipe..nice θρυλος ,αυτος και ο ολυμπιακος.

Επεξ/σία από moldovan20
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα γιατι δε δε θα κατσω να παιξω σερβερ που θα ειναι 2 chronicle πισω.Ουτε θα κατσω να πεξω σερβερ που εχει npc buffer gm shop ακομα και χ1 να ειναι.Ουτε καν σε σερβερ που τα buffs κρατανε 1 ωρα.Πολυ απλα δε υπαρχουν οι καμια 20αρια σερβερ με 3κ+ ατομα.Ειθελα να'ξερα απο ποτε πεζεις dex και απο ποτε πεζεις elixir.Θα μου πεις για τον elixir?Aπο την 1η μερα επαιζα , το 1ο Pow, Hero EE .Για τον dex ?Hero SwS .Για τον auras?Nα σε παω πιο παλια?Για τον crazy ,τον paradise ,τον azureus....?

Δεν μιλαω για να πενευτω τα κατορθοματα μου (ειμαι ενας μεγαλος καμενος) ,απλα οι server που λες δεν υπαρχουνε...Για μπες λιγο στον elixir,πανε giran,δε ξερω τη κανεις και που εισαι ,εγω ειμουνα καποτε στην clan retards αν δε επαιζεις απο την αρχη δε θα την ξερεις ,εχω χαρακτηρα στους exiles τωρα ,για μπες και πατα /allyinfo .Kαι το αλλο?Δες στο φορουμ του elixir o ιδιος ο gm λεει οτι εχουνε 1κ ατομα τη μερα...Ακους εκει 4-5κ ατομα ο elixir και αλλοι 20+ με 3κ ατομα..Μαλλον κατι εχουν τα ματακια σου και τα βλεπεις 5πλα.

 

Α και επισης προσεξα κατι που ειπες πιο πανω..Επεζες gold πως σκατα λεγετε?nice server,απο αυτο καταλαβαινω για κανενα χ5000 καλος..

 

P.s sorry για την ορθογραφια ,με το keybooard την ξεχναω ,εχω να γραψω με στυλο 5 χρονια:eek:

 

Εdit..Mα δε μπορω να το χονεψω 4κ ατομα ειχε με το ζορι τις 1ες μερες που ολος ο crazy πηγε εκει .

Εdit2.Oσο διαβαζω αυτα που λες συνεχιζω να μη μπορω να πιστεψω πως καπιος λεει αυτα τα πραματα..Ακους εκει ενημερωσου και μετα μιλα, κοντεψα να πεσω απο την καρεκλα.

 

Edit3.περιμενω απαντηση να αρχησει το flame πριν με παρει ο υπνος.

 

 

 

Μαλλον εχει κανα 6μηνο που επιασες l2 prive srv ...Σιγα μην ερθει ο admin να σου πει:

 

Αdmin : Kleos κουραστικες πολυ για να γινει δυνατος στο σερβερ μου?

Kleos: Ναι ,κανονισε να κανεις καμια μλκια

Αdmin :Ok μην ανησυχεις ,εγω σε σεβομαι και θα αφησω ανοιχτο το server.

 

Bλεπε forum auras.

Admin : Παιδια δεν εχω αλλο χρονο (δε βγαζω λεφτα τελικα) ,ο server κλεινει οριστικα bb τα'παμε.

 

 

 

Server θρυλος?Σιγα να μη του σκιστει το καλτσον.Μαλλον πεζεις τωρα που ξαναστηθικε ο server ο οποιος εχει κανει 2 fores wipe..nice θρυλος ,αυτος και ο ολυμπιακος.

 

Το Hero SWS πρωτον δε λεει τιποτα..ενα αυτο...δευτερον εγω δε μιλησα για τον elixir ...δεν ξερω τι γινεται εκει.....τριτον μπες στα sites που δειχνουν τους σερβερ και ειδικα στο hopzone και μπες στους 20 πρωτους..αν δεις εναν κατω απο 500 ατομα σφυρα μου...εχω παιξει σε πανω απο 50 σερβερ και κανεις του δεν εκλεισε ποτε τουλαχιστον στα χρονια που επαιζα εγω εκει..ενας καλος σερβερ καποτε κλεινει αλλα εχει διαρκεια ζωης 4 χρονια++ που σημαινει προλαβαινεις να γινεις καλος..

 

 

οσο αναφορα αυτο που ειπες για 2 client πισω σε πληροφορω πως ολοι το gracia το κραζουν...αφενος ειναι γεματο bugs ...αφετερου ψαξε λιγο στο ιντερνετ και δες ποια ειναι τα favorite client οσων παιζουν L2...ΟΛοι λενε C4/C6/Hellbound...στο κατω κατω σιγα τις διαφορες του gracia με το hellbound...

 

Και ναι σερβερ θρυλο λεω ενα σερβερ που ειναι δευτερος σε πληθυσμο μετα τον οfficial και ο μονος σερβερ που δεν ποιανει τιποτα και δεν εχει κανενα donate..και φυσικα τον εχει ξεπερασει τον official κατα πολυ...κοιτα δεν με νοιαζει αν αυτα που λεω τωρα σε πειθουν..γιατι εισαι το μονο ατομα που λεει κακα λογια για dex...1 ατομο οτι και να λεει δε με νοιαζει..αν ηταν πολλοι θα με ενοιαζε..

 

 

Οσο αναφορα για τον L2Gold σου λεω πως εχω παιξει καθε ειδους σερβερ...και official και αλλους χαμηλους και high rate...ο gold x45 ειναι αλλα και χ5000 να ηταν σε πληροφορω πως ειναι τοσο δυσκολος που πιο γρηγορα πας 85lvl στον official παρα γινεσαι καλος στον Gold..και τους χ5000 μη τους θεωρεις ευκολους γιατι μπορω να σε βαλω σε ενα x5000(L2Pride αν γνωριζεις) που για να γινεις εκει καλος θες περισσοτερο καιρο απο οτι στον οfficial..δεν ειναι μόνο το exp η δυσκολια ενος σερβερ...για να μη σου μιλησω για τα αλλα χαρακτηριστικα που εχει ο gold..(σερβερ 5-6 χρονων χωρις καθολου lag ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ HACK/BUG)

 

Και δε κανω flame..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Hero SWS πρωτον δε λεει τιποτα..ενα αυτο...δευτερον εγω δε μιλησα για τον elixir ...δεν ξερω τι γινεται εκει.....τριτον μπες στα sites που δειχνουν τους σερβερ και ειδικα στο hopzone και μπες στους 20 πρωτους..αν δεις εναν κατω απο 500 ατομα σφυρα μου...εχω παιξει σε πανω απο 50 σερβερ και κανεις του δεν εκλεισε ποτε τουλαχιστον στα χρονια που επαιζα εγω εκει..ενας καλος σερβερ καποτε κλεινει αλλα εχει διαρκεια ζωης 4 χρονια++ που σημαινει προλαβαινεις να γινεις καλος..

 

 

οσο αναφορα αυτο που ειπες για 2 client πισω σε πληροφορω πως ολοι το gracia το κραζουν...αφενος ειναι γεματο bugs ...αφετερου ψαξε λιγο στο ιντερνετ και δες ποια ειναι τα favorite client οσων παιζουν L2...ΟΛοι λενε C4/C6/Hellbound...στο κατω κατω σιγα τις διαφορες του gracia με το hellbound...

 

Και ναι σερβερ θρυλο λεω ενα σερβερ που ειναι δευτερος σε πληθυσμο μετα τον οfficial και ο μονος σερβερ που δεν ποιανει τιποτα και δεν εχει κανενα donate..και φυσικα τον εχει ξεπερασει τον official κατα πολυ...κοιτα δεν με νοιαζει αν αυτα που λεω τωρα σε πειθουν..γιατι εισαι το μονο ατομα που λεει κακα λογια για dex...1 ατομο οτι και να λεει δε με νοιαζει..αν ηταν πολλοι θα με ενοιαζε..

 

 

Οσο αναφορα για τον L2Gold σου λεω πως εχω παιξει καθε ειδους σερβερ...και official και αλλους χαμηλους και high rate...ο gold x45 ειναι αλλα και χ5000 να ηταν σε πληροφορω πως ειναι τοσο δυσκολος που πιο γρηγορα πας 85lvl στον official παρα γινεσαι καλος στον Gold..και τους χ5000 μη τους θεωρεις ευκολους γιατι μπορω να σε βαλω σε ενα x5000(L2Pride αν γνωριζεις) που για να γινεις εκει καλος θες περισσοτερο καιρο απο οτι στον οfficial..δεν ειναι μόνο το exp η δυσκολια ενος σερβερ...για να μη σου μιλησω για τα αλλα χαρακτηριστικα που εχει ο gold..(σερβερ 5-6 χρονων χωρις καθολου lag ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ HACK/BUG)

 

Και δε κανω flame..

 

Κοιτα επειδει δε βγαζω ακρη ,τη μια μου λες για 20 σερβερ με 3κ+ατομα την αλλη μου λες για το "τρομερο" site hopzone οτι οι 1οι 20 σερβερ εχουνε 500 ατομα (σιγα το πραμα ,και ενημερωτικα ουτε αυτοι υπαρχουν)...Απορω πως εγω εψαχνα τοσο καιρο ενα σερβερ με 3000+ ατομα και εσυ βρηκες 20.

 

Οσο για το hero sws αν μετραει η οχι ,απλα......no commets..

 

Kαι τωρα στο κυριος θεμα. Σερβερ θρυλος ο dex ε?

Επιμενεις?

Ακου λοιπον πως ειχα 3 sub 79 lvl με ολα τα skills στον σερβερ θρυλο.

Καθε μερα 12 η ωρα που τελειωνε η ολυμπιαδα εβγαζε το κλασικο μηνυμα (much carnage μπλα μπλα μπλα) τοτε λοιπον ο σερβερ θρυλος ειχε 1 λεπτο ss lag.Αυτο το λεπτο πηγαινες στον grand master με το main σου 79 lvl π.χ και διαλεγες sub, εκει κολουσε.Ανοιγες τα skill και πατουσες να κανεις rr ,με το που πατουσες rr ετρωγες dc και οταν ξαναλογγαρες ησουνα με το sub που ειχες διαλεξει ,οσα lvl και οσο sp ειχε ο main σου.

Τρομερος ο σερβερ θρυλος...Οσο το ξεραμε 8-10 ατομα για κανα μηνα ηταν καλα.Μετα γ#&*%(#ε.

Αυτα για τον ποιο δυσκολο σερβερ ολων των εποχων, που ξεπερναει ακομα και τον official...Αν ειναι δυνατον ,χονεψε το, δεν υπαρχει server καλυτερος απο τον οfficial ,το καλυτερο που λες εσυ ειναι σε θεμα community.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

εδώ σε άλλο topic έχει πει ότι το L2 έχει 20.000.000 κόσμο τι λέμε τώρα :P

 

http://www.insomnia.gr/forum/showpost.php?p=3034150&postcount=40

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως με καμια 20.000.000 παιχτες (συμπεριλαμβανομενων των Private σερβερ) καθε αλλο παρα dead το λες..και το τι παιχτες εχουν απομεινει και τετοια ειναι μπαρουφες αν ξερεις L2 ξερεις να ξεχωριζεις τα 5χρονα στη συμπεριφορα απο αυτους που νιωθουν..

 

 

09apr2009.jpg

30mar2009.jpg

18mar2009.jpg

18mar2009.jpg

5mar2009.jpg

 

Οποτε χοντρικα να πουμε οτι ο official εχει 16000 ατομα. +Τους σερβερ που βρηκες εσυ 20 οπως μας λες με 3000 ατομα εχουμε στο συνολο 76.000 .Αντε να σου βαλω ακομα τοσα επειδει ειμαι χουβαρντας απο καθε λογης αλλο σερβερ λεμε υποθετικα οτι εχουμε 152,000 ατομα που πεζουνε l2.

Που 152000 (και πααααρα πολλα ειναι) που 20000000???Ακομα και στα σπερματοζωαρια σου να μαθεις l2 τετοιος αριθμος δε μαζευεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Οι πίνακες είναι από έγκυρη πηγή και αν ναι, ποια και πότε?

 

http://www.mmodata.net/

 

υπάρχει και αυτό που έχει κάποια charts http://users.telenet.be/mmodata/Charts/1m-12m.png

 

για αυτό που έδωσε ο moldovan20 no idea...

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι πίνακες είναι από έγκυρη πηγή και αν ναι, ποια και πότε?

 

Eιναι απο τον mod του l2 guru (κατα ποσο ισχυουν..λογικα μου φαινονται τα νουμερα) αμα πατησεις view image φενονται οι ημαρομηνιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιναι απο τον mod του l2 guru (κατα ποσο ισχυουν..λογικα μου φαινονται τα νουμερα) αμα πατησεις view image φενονται οι ημαρομηνιες.

 

μου φαίνονται από l2net...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

09apr2009.jpg

30mar2009.jpg

18mar2009.jpg

18mar2009.jpg

5mar2009.jpg

 

Οποτε χοντρικα να πουμε οτι ο official εχει 16000 ατομα. +Τους σερβερ που βρηκες εσυ 20 οπως μας λες με 3000 ατομα εχουμε στο συνολο 76.000 .Αντε να σου βαλω ακομα τοσα επειδει ειμαι χουβαρντας απο καθε λογης αλλο σερβερ λεμε υποθετικα οτι εχουμε 152,000 ατομα που πεζουνε l2.

Που 152000 (και πααααρα πολλα ειναι) που 20000000???Ακομα και στα σπερματοζωαρια σου να μαθεις l2 τετοιος αριθμος δε μαζευεται.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ο καθε σερβερ του official εχει max πληθυσμο πανω απο 10.000 αυτο και μονο δειχνει οτι ο πινακας δεν ειναι αξιοπιστος....Απο την αλλη στο ιντερνετ υπαρχουν πανω απο 70.000 σερβερ (ψαξε ολες τις ιστοσελιδες που εχουν σερβερ list και κανε προσθεση)...ολοι αυτοι οι σερβερ εχουν πανω κατω μεσο ορο 200 ατομα(γιατι υπαρχουν σερβερ που εχουν 30 ατομα και υπαρχουν αλλοι που εχουν 4.000 οποτε εβγαλα ενα προχειρο μεσο ορο)...κανε τον πολλαπλασιασμο και δες..ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΜΙΛΗΣΩ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΣΕΡΒΕΡ που δεν ειναι σε σερβερ lists....

 

 

Και ποιοι 20 σερβερ με 3.000 ατομα μου λες δοκιμασε 5-6 σερβερ στο hopzone και αν δεις εναν με λιγοτερα απο 500 ατομα σφυρα μου

 

Btw αλλαξες θεμα!!!

 

 

Α και by the way ο πληθυσμος των σερβερ που δειχνει ο πινακας φαινεται απο 100 χιλιομετρα οτι ειναι ψευτικος..βλεπω κατι νουμερα...τοσα ατομα εχει μονο η giran...τεσπα

 

ΥΓ : Στην ελλαδα οι παιχτες του L2 ειναι κοντα 40.000 ...μονο στην Ελλαδα ετσι..απο αυτο και μονο βγαινουν ακυροι οι υπολογισμοι σου

 

 

 

ούτε στο zenith του δεν έφτανε τόσους, ούτε καν το 1/4 από αυτούς (20m)...

 

 

Οσους ειχε τοτε στο zenith εχει και τωρα με μονες αποχωρησεις αυτους που βαρεθηκαν και αυτους που πηγαν στο ΑΙΟΝ και θα ξαναγυρισουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

έτσι για το γαμώτο δείξε και εσύ κάποιες πηγές, κάποια στοιχεία για αυτά που ισχυρίζεσαι, όχι για μένα αλλά για την φουκαριάρα την μάνα μου...

 

1m-12m.png

 

ναι έμειναν σταθεροί με το πέρασμα των ετών...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως έχω να πω πως όταν έχει ένας server online 200-300 players, τότε δεν είναι αυτοί ενεργοί μόνο, ενεργούς θεωρώ όσους μπαίνουν τουλάχιστον 2-4 ώρες την εβδομάδα, που αυτοί θα είναι πολλοί περισσότεροι απ' ότι οι "online" σε μια στιγμή, οι Αργεντίνιοι δεν θα παίζουν σε φυσιολογικές ώρες Ελλάδος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...