Προς το περιεχόμενο

Official Lineage 2 Topic


irmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοιτα και εγω αυτα σκεφτομουν οσο βλεπω το gracia αλλα αν μπεις σε ενα καλο Pvp gracia μεσα σε 1 μηνα θα εχεις μαθει πολλα....

 

Τωρα αν επιμενεις για C4/C5 καλα κανεις για C4 αλλα το C5 τι το θες εκτος του οτι ειναι ελαχιστοι οι C5 server θα μπορουσες να πας C6 κατευθειαν....(για μενα C4/C6 τα καλυτερα client ever)

 

ΥΓ: το L2 ειναι το μονο παιχνιδι που οσο κανει updates το απομακρυνουν απο το αρχικο παιχνιδι και το κανουν χειροτερο..κατι τετοιο σοβαρα δεν εχω ξαναδει

 

δεν έχεις παιξει wow φαίνεται :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλιά το Pro ήταν καλύτερο, όσο πάει και χαλάει...

Παλιά το LineAge ήταν καλύτερο, όσο πάει και χαλάει...

Παλιά το WOW είναι καλύτερο όσο, όσο πάει και χαλάει...

 

Εμένα όλα μου αρέσουν περισσότερο όσο περνάει ο καιρός και αναβαθμίζονται.

Πιστεύω ότι σε όποιον πραγματικά αρέσουν τα παιχνίδια επειδή πάντα η κεντρική ιδέα μένει ίδια θα τους αρέσουν μέχρι και το τελευταίο Update, όλα τα άλλα τα ακούω βερεσέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
δεν καταλαβα ποτε γιατί αν και το λενε ολοι..

 

αν δεν έχεις παίξει από την αρχή WoW δεν μπορείς να το καταλάβεις :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω για το WOW....για το L2 ομως ξερω και συμφωνω απολυτα με heatspreader...συνηθως αυτοι που τα λενε αυτα ειναι ατομα που ηταν καλοι σε 2-3 σερβερ εκλεισαν και τωρα δεν εχουν που να πανε και δοκιμαζουν νεους σερβερ και επειδη δεν τα καταφερνουν λενε πως το L2 εχει τελειωσει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι απλά η άποψη του καθενός... όπως και η δικιά μου. Πιστεύω πως το ελ2 "πέθανε" για εμένα με την εμφάνιση των "φτερωτών". Αυτό το πιστεύω γιατί ήμουν σε μια ηλικία που άρχισα να το βαριέμαι, και βαριόμουνα πολύ να μαθαίνω τα νέα πράγματα, μου ήταν πιο βολικό να συνεχίσω να παίζω πάνω σε αυτά που ήξερα, επιλογή μου! Πιστεύω πως το παιχνίδι ακόμα προχωράει καλά για τους νέους παίχτες αλλά για τους "παλιούς και συντηρητικούς" το παιχνίδι τελειώνει κάπου εδώ νομίζω, γιατί πια έχουν γίνει θεατές της εξέλιξης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"παλιούς και συντηρητικούς"

Το έχουν μερικοί άνθρωποι αυτό. Δεν τους αρέσει το καινούριο η αλλαγή η εξέλιξη.

"Και οι γυναίκες παλιά ήταν έτσι και αλλιώς..." , "και οι άντρες παλιά ήταν πιο άντρες" , "η Ελλάδα παλιά ήταν καλύτερη (όταν είχαμε Χούντα)" , "τα παλιά αυτοκίνητα ήταν καλύτερα" , "η παλιά μουσική ήταν η καλύτερη".

 

Υπάρχει εξέλιξη ρε παιδιά. Τώρα αν κάποιος είτε αυτό λέγεται Video GAme, ή λέγεται μουσική σκηνή, ή Lifestyle, ή τεχνολογία δεν μπορεί να τα παρακολουθήσει επειδή δεν μπορεί ή δεν είναι μέσα στα δρώμενα, δεν σημαίνει ότι απαραίτητα είναι σκάρτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξέρω ότι είναι off-topic, και ζητώ συγνώμη προκατβαλικά , αλλά έχει κανείς κάποια πληροφορία για bnb server ? στο official site τους δε βλέπω τίποτα , αν και εγώ άκουσα κάτι φήμες για kamael server λίγο πριν τις διακοπές χριστούγεννων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξέρω ότι είναι off-topic, και ζητώ συγνώμη προκατβαλικά , αλλά έχει κανείς κάποια πληροφορία για bnb server ? στο official site τους δε βλέπω τίποτα , αν και εγώ άκουσα κάτι φήμες για kamael server λίγο πριν τις διακοπές χριστούγεννων.

 

φιλε ησουν με Orc hero στον L2Gold?

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 01:01 ----------

 

Heatspreader, ίσως με παρεξήγησες σε κάποια θέματα.

Ξανατονίζω ότι το L2 είναι παιχνιδάρα, απλά δεν θα το πρότεινα σε κάποιον που θέλει να ξεκινήσει ΤΩΡΑ ένα παιχνίδι, να ξεκινήσει αυτό.

 

Για μένα, ναι, είναι νεκρό. Θα είναι λες ο άλλος (με Bot) 60 σε 2 μήνες.

Και που θα είναι 60 τί θα κάνει θα σου πω εγώ; Pvp?

Με την Avadon και την Zubei's απέναντι στο 80άρη;

 

Το θέμα του bot επίσης είναι τεράστιο, όταν ξεκίνησε η δικιά μου παρέα στον Luna μόλις πρωτοάνοιξε, λιώσανε στο bot, φτάσανε 76, δώσανε τα άπειρα φράγκα για ebay και τελικά ένα ωραίο πρωί φάγανε όλο το 9παρτο ban. Και μαζί με αυτούς 100άδες άλλοι.

 

Κάνουν τα στραβά μάτια γενικώς στην NCsoft, αλλά τους πιάνουν και κάτι κουλά που και που. Και επίσης το bot για μένα δεν είναι μια απλή υπόθεση του στυλ το βάζω, κοιμάμαι και μετά από 6 μήνες είμαι 60-70.

Θέλει τρελή οργάνωση,μεγάλη παρέα και πάλι έχει το άγχος του.

Πάει τώρα ο άλλος ο άσχετος και σου φτιάχνει έναν orca ας πούμε. Δεν έχει ιδέα από το παιχνίδι. Τί θα κάνει; 1ον, ΧΛΩΜΟ να μπορέσει να κάνει το walker να δουλέψει όπως πρέπει. 2ον, άντε και το κάνει. Τί θα κάνει; Buffs? Items?

Άντε και πήγε 40-50 έτσι που το χουν κάνει τώρα εύκολο, μετά;

Θα πάει και μια βόλτα Giran και θα δει τις τιμές που παίζουν, θα πάθει σοκ ή όχι;

Οι άλλοι όλοι έχουν ένα προβάδισμα 6 ετών μπροστά στον άλλο.

 

Γίνεται να παίξει χωρίς ebay;

 

Μόνο το character creation να δεις από το ΑΙΟΝ θα χαζέψεις.

Θες μια ώρα για να φτιάξεις τον char σου με λεπτομέρειες όπως φακίδες, ελιές και scars, με 50 κουρέματα και χιλιάδες χρώματα.

Τρελά γραφικά, κανένας χαρακτήρας ίδιος με τον άλλο και τέλος πάντων, τεχνολογία 2010. Γιατί να πάμε στο 2003;

 

Γιατί να παίξει ένα παιχνίδι που τον πρώτο καιρό θα είναι αυτός και τα Bots εκεί που θα xpάρει και που μετά απλά θα γίνει το παιδί της σφαλιάρας;

 

Για να μην παρεξηγούμαι, ξαναλέω γουστάρω τρελά L2 και εκεί θα μείνω, δεν αντέχω να ξεκινάω από το μηδέν στο ΑΙΟΝ, έπαιξα μια βδομάδα, είναι φοβερό, απλά δεν θέλω να ξοδέψω άπειρες ώρες πάλι. Αλλά αν ήμουν νέος παίκτης...καμιά τύχη το L2.

 

Για μένα είναι και ψυχολογικό το θέμα, όταν λέω νεκρό παιχνίδι εννοώ πως πλέον δεν μπαίνει ΚΑΝΕΝΑΣ νέος παίκτης, παρά μόνο φεύγουν παλιοί.

Όταν αρχικά ήταν 100άδες χιλιάδες, και οι σέρβερς γίνονται συνεχώς merged και μειώνονται, λογικό είναι να βλέπεις ακόμα κόσμο μέσα, το θέμα είναι που πάει η κατάσταση και αν αξίζει να επενδύσεις 2 χρόνια σε αυτό το παιχνίδι. Σε 2 χρόνια ποιος θα παίζει Lineage?

 

το gracia δεν ειναι τεχνολογια 2003...το C1 ειναι τεχνολογια 2003...

 

το AION ειναι απλα ενα βελτιωμενο L2...

 

Επισης αν πιστευεις πως ο official δεν ειναι καλος υπαρχουν και κατι χιλιαδες private σερβερ δεν ηρθε το τελος του L2 οπως λες εσυ..αλλα ουτε και με αυτα που λες εσυ για τον official συμφωνω..ΟΚ οι φιλοι σου εφαγαν ban υπαρχουν ομως και ατομα που νιωθουν και γενικως δεν ειναι τεμπεληδες και παρα τη δυσκολια του παιχνιδιου δεν παραπονιουνται γιατι εχουν μαθει στη ζωη τους να κοπιαζουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ οι φιλοι σου εφαγαν ban υπαρχουν ομως και ατομα που νιωθουν και γενικως δεν ειναι τεμπεληδες και παρα τη δυσκολια του παιχνιδιου δεν παραπονιουνται γιατι εχουν μαθει στη ζωη τους να κοπιαζουν...

 

Πως κανεις ετσι ενα game ειναι .Τι σημαινει οτι εγω που παιζω ποσα χρονια και πλεον δεν πεζω manual για κανενα λογο,μεχρι και τα quest με script τα κανω,ειμαι τεμπελης?:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως κανεις ετσι ενα game ειναι .Τι σημαινει οτι εγω που παιζω ποσα χρονια και πλεον δεν πεζω manual για κανενα λογο,μεχρι και τα quest με script τα κανω,ειμαι τεμπελης?:P

 

όχι, απλά χρησιμοποιείς τον υπολογιστή όχι μόνο για να "τρέχει" το παιχνίδι αλλά και να το χειρίζεται... Και ναι σε αυτό πιστεύω είσαι τεμπέλης, όπως όλοι μας άλλωστε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως κανεις ετσι ενα game ειναι .Τι σημαινει οτι εγω που παιζω ποσα χρονια και πλεον δεν πεζω manual για κανενα λογο,μεχρι και τα quest με script τα κανω,ειμαι τεμπελης?:P

 

Οχι δεν εισαι τεμπελης αλλα ειμαι σιγουρος πως αν καποιος επαιζε τον καιρο που παιζεις εσυ και αυτα που εκανες τα εκανε ολομοναχος θα ειναι καλυτερος

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 13:17 ----------

 

59115124.th.jpg

 

Ναι κατι θυμαμαι απο αυτη τη φωτο...αχ τι μου θυμησες ρε φιλε...τι συμπτωση που σε βρηκα εδω στο φορουμ..σε θυμαμαι παντως..παλιες εποχες L2Gold ηταν πολυ καλυτερες απο το L2 που παιζεις στον official...εγω επαιζα L2Gold στις μεγαλες του εποχες αλλα με FULL ITEMS εγινα αργοτερα....και μετα απο κανα 6μηνο αρχιζε να παρακμαζει αλλα και τωρα το μονο μειονεκτημα του ειναι οτι επεσε λιγο ο κοσμος κατα τα αλλα ειναι παλιο L2(C4) αλλα το C4 αφενος ειναι απο τα καλυτερα client αφετερου ο σερβερ εχει στοιχεια απο Kamael...πλεον τα εχω σπασει ολα σχεδον και εχω παρατησει αλλα που και που θυμαμαι τις εποχες εκεινες :)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...