Προς το περιεχόμενο

Official Lineage 2 Topic


irmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Oσοι εχετε συνηθισει να καιγεστε σε pive l2 server (μαζοχισμος) αρχες νοεμβριου αναμενετε να ανοιξει παλι

bnb

server.Aχ τη θα κανουμε με αυτο το game δε ξερω

 

Αυτός είναι ένας λόγος να ξαναρχίζουμε το Lineage..Ο μοναδικός ''ελληνικός'' Private server που άξιζε πραγματικά...VPN:devil::devil::devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oσοι εχετε συνηθισει να καιγεστε σε pive l2 server (μαζοχισμος) αρχες νοεμβριου αναμενετε να ανοιξει παλι

bnb

server.Aχ τη θα κανουμε με αυτο το game δε ξερω

 

Αυτός είναι ένας λόγος να ξαναρχίζουμε το Lineage..Ο μοναδικός ''ελληνικός'' Private server που άξιζε πραγματικά...VPN:devil::devil::devil:

 

meet you there :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη ητανε ο bnb? ο μοναδικος που αξιζε?????Μην το πεις παραεξω αυτο θα σε χτιπισουνε!!!! sorry φιλε αλλα ητανε ο χειροτερος

ολον τον εποχων!!!Μονο το ονομα ακουω και με πιανει αιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BnΒ δεν ήταν και από τους πολύ κακούς νομίζω. Είχε αρκετό lag, αλλά δεν ήταν τόσο δύσκολος.

Για μένα και γι' αυτό έπαιζα και σε αυτόν, ο καλύτερος free server που έκανε πάντα μικρά και σταθερά βήματα ήταν το noobwars. Επειδή έβαλα να παίξω ξανά λίγο με τους χαρακτήρες που είχα, μπορώ να πω ότι είναι ίσως καλύτερος και από official.

Ο Official δεν έχει τόσο πολύ κόσμο πλέον, αλλά σε λίγο καιρό θα ενωθούν κάποιοι ή όλοι οι servers, δεν ξέρω λεπτομέρειες και θα έχει όπως καταλαβαίνεται πάρα πολύ κίνηση και κόσμο.

 

Για να παίξετε noobwars: http://l2.vindication.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=13&Itemid=29

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σας παιδια

8ελω να με βοη8ησετε να φτιαξω εναν character admin

ξερω χρειαζετε navicat .....εχω navicat ...... πρεπει να μπω μεσα μετα access level--->

(παω λιγο δεξια) access level και γραφω 1 ή 127 ειναι το ιδιο

μετα ομοσ που μπενω ο παιχτης δεν εχει τισ επιλογες του admin οπως //admin

μονο εχει γινει το ονομα σε χρωμα πρασινο

"εγω πιστευω πως δεν μπενει η επιλογη //admin γιατι εχω ενα προβλημα με το "chat"

πληκτρολογεις κανονικα οτι 8ελεις αλλα οταν πατησεισ enter δεν το γραφει στο chat

και για αυτο οταν γραφω //admin να μην το πιανει""ρωτησα και εναν φιλο μου και μου ειπε οτι λογικα δεν 8α δουλευουν commands"

 

ευχαριστω και ελπιζω να με βοη8ησετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για και παλι

να σου πω τον server τον εχω σχεδον ετοιμο εχει καπιες επιπλοκες αλλα 8α τα φτιαξω

δεν ξερω ομος πως να γινω admin στον server μου , για αυτο ζηταω βοη8ηα αμα δεν μπορεις να βοη8ησεις οκ

εγω ομως χρειαζομαι πραγματικα βοη8ηα

 

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τι μανία είναι όλοι να γίνεται GM και να έχετε δικό σας server?

Είναι μόδα xDD

Αν ασχοληθείς και σου αρέσει το θέμα είναι ενδιαφέρον, αλλά χρειάζεται όχι μόνο χρόνο... αλλά και να είσαι πάντα σε ετοιμότητα. Τέλος πάντων, θα σταματήσω εδώ αυτή την κουβέντα.

για και παλι

να σου πω τον server τον εχω σχεδον ετοιμο εχει καπιες επιπλοκες αλλα 8α τα φτιαξω

δεν ξερω ομος πως να γινω admin στον server μου , για αυτο ζηταω βοη8ηα αμα δεν μπορεις να βοη8ησεις οκ

εγω ομως χρειαζομαι πραγματικα βοη8ηα

 

 

ευχαριστω

Δεν είναι στάνταρ κάποια βήματα για να το κάνεις αυτό, έχω δει μερικά "πακέτα" που έχουν το mastes access level ως 1, σε άλλα το 100, σε άλλα το 200 και αλλού το 9999 (σπάνια). Το πρόβλημα που δεν μπορείς να γράψεις στο chat μπορεί να οφείλεται για το

άλλο πρόβλημά σου, γιατί και τα commands chat είναι επί της ουσίας (σε μερικά "πακέτα" αλλάζει τελείως η μορφή τους αλλά μην το αναλύσουμε τώρα). Κοίταξε το πρόβλημα με το chat, ώστε να μπορείς να γράψεις (κοίταξε την γλώσσα εισαγωγής των windows...) και μετά δοκίμασε για τα πιθανά "δικαιώματα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι μόδα xDD

Αν ασχοληθείς και σου αρέσει το θέμα είναι ενδιαφέρον, αλλά χρειάζεται όχι μόνο χρόνο... αλλά και να είσαι πάντα σε ετοιμότητα. Τέλος πάντων, θα σταματήσω εδώ αυτή την κουβέντα.

Ξέρεις τι γίνεται, δεν έχω τίποτα με κανένα παιδί που θέλει να κάτι κάτι τέτοιο φυσικά, αλλά έχουμε ένα ολόκληρο Topic και το μόνο που αναφέρεται είναι αυτό.

Θα μπορούσε κάποιος να γράψει κάποια "κόλπα" για να ανεβαίνεις γρήγορα, τι είναι το Nobless, τι είναι το subclass, ποια armor είναι καλύτερη και για ποιον και γιατί, πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα κάποιον χαρακτήρων και άλλα τέτοια...

Πραγματικά ένα από τα μεγαλύτερα μειονεκτήματα του παιχνιδιού για εμένα είναι ότι το παιχνίδι "βιάζεται".

 

Και πέρα από αυτό το Topic λέει OFFICIAL lineage 2 Topic!

 

Κάτι άκουσα ότι θα γίνει συγχώνευση των server, ισχύει κάτι τέτοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικά να διευκρινίσω ότι πρόκειται για emulated server όποτε θεωρείται νόμιμο!

 

-Κατεβαστέ τα παρακάτω αρχεία

>http://greenhope.vn-host.net/l2j/l2jc3server914.exe

(o server)

>http://greenhope.vn-host.net/l2j/system555s.exe

(patch for client)

 

Αν δεν έχετε εγκατεστημένη java στο pc σας χρειάζεται να κατεβάσετε και το παρακάτω αρχείο

>
- Install Java runtime:
http://jdl.sun.com/webapps/download/AutoDL?BundleId=9992 

 

-----Σετάρισμα του server-----

 

-Αποσυμπιέστε το πρώτο αρχείο (l2jc3server914.exe) στο c:\server\

- Αν βρίσκεστε πίσω από firewall/Router πρέπει να ανοίξετε τις θύρες 80,2106,7777 -> TCP και UDP

- Ανοίξτε το αρχείο server properties (c:\server\l2j\config\) και αλλάξτε τα παρακάτω...

ExternalHostname=127.0.0.1 => Το ip που σας έχει δώσει ο provider σας. (WAN IP) (http://www.whatismyip.com)

InternalHostname=127.0.0.1 => Το lan ip του pc σας.

-Ξεκινήστε τον Apache/mysql server τρέχοντας το αρχείο C:\server\start.bat (Σιγουρευτείτε οτι το drive w: είναι διαθέσιμο)

- Εισάγεται τιν βάση δεδομένων (Μόνο αν τρέχετε τον server για πρώτη φορά) τρέχοντας το αρχείο C:\server\l2j\tools\full_install.bat.

- Ξεκινήστε τον L2J server τρέχωντας το αρχείο C:\server\l2j\startserver.bat

 

 

Σεταρισμα του Client

 

- Κατεβαστέ τον C3 Client

>ftp://l2clientdownload.lineage2.com/Chronicle03/L2_C3_Installer.zip

-Μεταβείτε στο C:\windows\system32\drivers\etc\ και αλλάξτε το hosts αρχείο με τα παρακάτω

127.0.0.1 localhost

127.0.0.1 (or your server IP) L2authd.lineage2.com

127.0.0.1 (or your server IP) L2testauthd.lineage2.com

127.0.0.1 (or your server IP) nprotect.lineage2.com (Αυτή την σειρά την προσθέτουμε μόνο όταν δεν έχουμε Internet ώστε να παρακάμψει τον έλεγχο που γίνεται από το gameguard του παιχνιδιού)

- Αποσυμπιέζουμε το δεύτερο αρχείο που κατεβάσαμε (system555s.exe).

Περιέχει ένα φάκελο system τον οποίο και βάζουμε στο αντίστοιχο μέρος που έχουμε κάνει εγκατάσταση τον C3 client, κάνοντας replace τα αρχεία που υπάρχουν ήδη.

- Ανοίγουμε το αρχείο l2.ini που βρίσκεται στον φάκελο system και αλλάζουμε το σημείο που αναφέρει...

ServerAddr= Εδώ βάζετε το ip που έχετε δηλώσει παραπάνω όταν σετάρατε το αρχειο server properties (Βήμα 3ο στο σετάρισμα του server)

 

-----Manage Server------

 

-http://localhost/ για να δείτε διάφορες πληροφορίες για τον server σας

-http://localhost/a/ για να κάνετε αλλαγές στην βάση δεδομένων σας μέσω του PHPmySQLAdmin

 

-----Extra Πληροφορίες-----

 

-Με την εγκατάσταση δημιουργείται αυτόματα ένα account (login:admin, pass:admin)

-Για να δείτε το admin Panel μέσα στο παιχνίδι γράφεται την εντολή //admin

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Να διευκρινίσω ότι δεν είναι ο οδηγός δικός μου, εγώ απλά πρόσθεσα μερικές πληροφορίες και απλά μετάφρασα το κείμενο.

Το δοκίμασα και δουλεύει άψογα!

Αν θέλετε παραπάνω διευκρινίσεις κάντε reply εδώ.

ΚΑΛΗ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ!

 

Ξέρεις τι γίνεται, δεν έχω τίποτα με κανένα παιδί που θέλει να κάτι κάτι τέτοιο φυσικά, αλλά έχουμε ένα ολόκληρο Topic και το μόνο που αναφέρεται είναι αυτό.

Θα μπορούσε κάποιος να γράψει κάποια "κόλπα" για να ανεβαίνεις γρήγορα, τι είναι το Nobless, τι είναι το subclass, ποια armor είναι καλύτερη και για ποιον και γιατί, πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα κάποιον χαρακτήρων και άλλα τέτοια...

Πραγματικά ένα από τα μεγαλύτερα μειονεκτήματα του παιχνιδιού για εμένα είναι ότι το παιχνίδι "βιάζεται".

 

Και πέρα από αυτό το Topic λέει OFFICIAL lineage 2 Topic!

 

 

Για κοίτα το πρώτο post του topic, τελικά δεν είμαστε εμείς εκτός θέματος, αλλά ο τίτλος του topic είναι παραπλανητικός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα το topic είναι τελείως άκυρο.

Έπρεπε να λέγεται "Κουτσοί, στραβοί, πάμε για Lineage".

Καμία σχέση με official ότι κουβεντιάζεται εδώ μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.l2vip.gr

 

ειναι gracia part 2

x7

 

και δουλευει και το walker.

 

ειναι 1 χρονο ανοιχτος αλλα καναν καποια major updates και ειναι full gracia part 2

 

εχει διαθεσιμα clan halls και για clans που θα ξεκινησουν σε αυτον

 

so let the game begin

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Μα το topic είναι τελείως άκυρο.

Έπρεπε να λέγεται "Κουτσοί, στραβοί, πάμε για Lineage".

Καμία σχέση με official ότι κουβεντιάζεται εδώ μέσα.

 

προτιμότερο από το να υπήρχαν 20349820439283 διαφορετικά topics για τον κάθε private server που έχει βρει ο καθένας ή για απορίες πάνω τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...