Προς το περιεχόμενο

Official Lineage 2 Topic


irmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι 61lvl Spellhowler.

Μέχρι τα 51 έπαιζα τελείως νόμιμα. Από εκεί και πέρα το μόνο που έκανα ήταν να βάλω το Walker, όπου ανεβαίνω πλέον με ταχύτατους ρυθμούς.

Addena δεν έχω αγοράσει και θα το καθυστερήσω όσο μπορώ. Έχω αρκετούς φίλους στο Game όπου με βοηθάνε. Φυσικά δεν αγοράζω addena όχι λόγω τσιγγουνιάς, απλά θεωρώ ότι καταστρέφεται τελείως το Game.

Το Walker θα μου πεις δεν το καταστρέφει?

Η γνώμη μου είναι, πως όχι. Αντί να κάνω εγώ Xp ή κάποιος φίλος μου, κάνει το PC μου.

Επίσης και το PC μου όταν κάνει XP εγώ είμαι συνήθως μπροστά και μιλάω με τους φίλους μου και γενικότερα έχω το νου μου.

Όταν κοιμάμαι τώρα, ναι κάνει XP... Αντί όπως είπα για έναν φίλο μου αν έδινα τον χαρακτήρα μου, κάνει το PC.

 

Στον Server LUNA τα πράγματα έχουν ως εξής...

Η Clan Enheit έχει κατακτήσει με τις συμμαχίες της σχεδόν όλο το Server. Είναι τόσοι πολλοί και κατ' επέκταση τόσο ενεργοί, που πάντα έχουν πολύ στρατό και μπορούν και υπερασπίζονται όλα τα κάστρα τους. Σκεφτόμουν να μπω και εγώ στο Clan αυτό όταν φτάσω 70+, αλλά ο αδελφός μου έχει αντίθετη άποψη και δεν με αφήνει. Έχει δίκιο γιατί λέει ότι δεν θα έχει ενδιαφέρον. Είναι τόσοι πολλοί που στο Siege δεν θα συμμετέχεις. Θα σκοτώνουν τον αντίπαλο σε δευτερόλεπτα.

Οπότε καλό είναι να στηρίζουμε τις υπόλοιπες CLAN ώστε να σταματήσει κάποια στιγμή αυτό με τους Enheit.

 

Τέλος ο αδελφός μου σε κάνα μήνα υπολογίζουμε, θα φτιάξει κάποιο CLAn με τη προοπτική να πάρει κάποιο κάστρο και βάζοντας ενεργά και δυνατά μέλη.

 

Αν μπεις στον Server Luna (έχει και το μικρότερο Ping - για αυτό πήγα σε αυτόν) κάνε PM Darkania και θα βοηθήσω όσο μπορώ, τόσο με items addena και άλλα, αλλά τόσο και με το Walker.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ρε παιδια ξεκινησα προσφατα σε εναν πειρατικο server κλασσικα τον l2 vip.αλλα κανενα απο τα walker που δοκιμασα δεν δουλευει.μπορει να φταιει το l2asrv η τα hosts.δεν επαιζα για καιρο μηπως ξερει κανεις κανα site με κανα working walker???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατεβαζω το lineage 2 gracia client απο το gamershell......θα μου ζητησει serial code για να παιξει επειδη ειναι client...??????????(θελω να παιζω σε private servers και οχι official)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι 61lvl Spellhowler.

Μέχρι τα 51 έπαιζα τελείως νόμιμα. Από εκεί και πέρα το μόνο που έκανα ήταν να βάλω το Walker, όπου ανεβαίνω πλέον με ταχύτατους ρυθμούς.

Addena δεν έχω αγοράσει και θα το καθυστερήσω όσο μπορώ. Έχω αρκετούς φίλους στο Game όπου με βοηθάνε. Φυσικά δεν αγοράζω addena όχι λόγω τσιγγουνιάς, απλά θεωρώ ότι καταστρέφεται τελείως το Game.

Το Walker θα μου πεις δεν το καταστρέφει?

Η γνώμη μου είναι, πως όχι. Αντί να κάνω εγώ Xp ή κάποιος φίλος μου, κάνει το PC μου.

Επίσης και το PC μου όταν κάνει XP εγώ είμαι συνήθως μπροστά και μιλάω με τους φίλους μου και γενικότερα έχω το νου μου.

Όταν κοιμάμαι τώρα, ναι κάνει XP... Αντί όπως είπα για έναν φίλο μου αν έδινα τον χαρακτήρα μου, κάνει το PC.

 

Στον Server LUNA τα πράγματα έχουν ως εξής...

Η Clan Enheit έχει κατακτήσει με τις συμμαχίες της σχεδόν όλο το Server. Είναι τόσοι πολλοί και κατ' επέκταση τόσο ενεργοί, που πάντα έχουν πολύ στρατό και μπορούν και υπερασπίζονται όλα τα κάστρα τους. Σκεφτόμουν να μπω και εγώ στο Clan αυτό όταν φτάσω 70+, αλλά ο αδελφός μου έχει αντίθετη άποψη και δεν με αφήνει. Έχει δίκιο γιατί λέει ότι δεν θα έχει ενδιαφέρον. Είναι τόσοι πολλοί που στο Siege δεν θα συμμετέχεις. Θα σκοτώνουν τον αντίπαλο σε δευτερόλεπτα.

Οπότε καλό είναι να στηρίζουμε τις υπόλοιπες CLAN ώστε να σταματήσει κάποια στιγμή αυτό με τους Enheit.

 

Τέλος ο αδελφός μου σε κάνα μήνα υπολογίζουμε, θα φτιάξει κάποιο CLAn με τη προοπτική να πάρει κάποιο κάστρο και βάζοντας ενεργά και δυνατά μέλη.

 

Αν μπεις στον Server Luna (έχει και το μικρότερο Ping - για αυτό πήγα σε αυτόν) κάνε PM Darkania και θα βοηθήσω όσο μπορώ, τόσο με items addena και άλλα, αλλά τόσο και με το Walker.

 

Ωραια.και να σου πω και κατι αλλο που ακουσα προσφατα!!! Λενε οτι το bot το πληρονεις καθε μηνα!!!ησχει????Και πως ειναι πολλη ευκολο να χασεις τον χαρακτηρασου λογο wallker. Αν ειναι ετσι δηλαδει θα παιζω με το τρομο μην χασω τον παιχτη μου???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω κάτι τέτοιο, οταν είναι να μπεις θα σου στείλω το Bot και θα είσαι μια χαρά.

Όχι δεν χάνεις τον χαρακτήρα σου, αν δεν το φωνάζεις ότι έχεις Bot. Όλος ο Server (90%) Bot-άρει και όλοι πληρώνουν συνδρομή. Λες η NCsoft να το κλείσει το μαγαζάκι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω κάτι τέτοιο, οταν είναι να μπεις θα σου στείλω το Bot και θα είσαι μια χαρά.

Όχι δεν χάνεις τον χαρακτήρα σου, αν δεν το φωνάζεις ότι έχεις Bot. Όλος ο Server (90%) Bot-άρει και όλοι πληρώνουν συνδρομή. Λες η NCsoft να το κλείσει το μαγαζάκι?

Δηλαδει μπορω να ξεκινισω με 2 char και να bot-αρω με την μια:shifty::shifty::shifty:Αυτα ειναι καλα νεα :-) γιατι πλεον οποιον ρωταω για official μου λεει πως δεν σημφερει να χεκινησεις και πως αν βαλεις wallker εχασες τον char σου:fear::fear::fear:Αλλα σκεφτωμαι και λεω πως γινειται να το κανουν αυτο απο τιν στιγμη που τους πληρονεις????Εισαι ο μονος που μου δινει θετικες απαντησεις :-D Οι φιλοι μου λενε να ξεκηνισω AION:rolleyes: αλλα εγω σκεφτομαι πολλη σοβαρα για l2 official :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδει μπορω να ξεκινισω με 2 char και να bot-αρω με την μια:shifty::shifty::shifty:Αυτα ειναι καλα νεα :-) γιατι πλεον οποιον ρωταω για official μου λεει πως δεν σημφερει να χεκινησεις και πως αν βαλεις wallker εχασες τον char σου:fear::fear::fear:Αλλα σκεφτωμαι και λεω πως γινειται να το κανουν αυτο απο τιν στιγμη που τους πληρονεις????Εισαι ο μονος που μου δινει θετικες απαντησεις :-D Οι φιλοι μου λενε να ξεκηνισω AION:rolleyes: αλλα εγω σκεφτομαι πολλη σοβαρα για l2 official :mrgreen:

 

Το να ξεκινήσεις τώρα Lineage II και μάλιστα official είναι από τις μεγαλύτερες βλακείες που μπορείς να κάνεις. Το παιχνίδι είναι πλέον πολύ παλιό, δεν έχει καθόλου κόσμο, ειδικά νέους παίκτες απολύτως ΚΑΝΕΝΑΝ και οι μόνοι που μπαίνουν είναι αυτοί που έχουν σκάσει ένα κάρο λεφτά (ΠΟΛΛΑ λεφτά) και μπαίνουν για κανά pvp.

 

Επιπλέον, ναι, όλοι μεν χρησιμοποιούν walker και bots, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι επιτρέπεται κιόλας, κατά καιρούς πέφτουν τα λεγόμενα ban hammers και σβήνονται τα accounts από 100άδες παίκτες, με αποτέλεσμα να χάνεις άπειρο κόπο και χρήμα.

 

Επιπλέον, το παιχνίδι είναι πολύ δύσκολο. Απαιτεί τεράστια προσπάθεια και χρόνο, ειδικά μετά από τόσα χρόνια που οι άλλοι όλοι έχουν φτάσει σε ένα πάρα πολύ υψηλό επίπεδο, εσύ θα είσαι όχι απλά σαν μύγα μπροστά τους, αλλά σαν μύγα θα φτάσεις να είσαι μετά από 8 μήνες αν λιώνεις καθημερινώς.

 

Από την στιγμή που βγήκε ολοκαίνουργιο παιχνίδι, και μάλιστα παιχνιδάρα, και όλοι παρατάνε wow,l2 κτλ για να πάνε εκεί (για το ΑΙΟΝ μιλάω), εσύ θες να πας 6 χρόνια πίσω σε ένα παιχνίδι που είναι νεκρό;

 

Όλα αυτά από έναν hardcore L2 παίκτη που λατρεύει το παιχνίδι (και συνεχίζω να παίζω l2),αλλά φιλαράκι το να ξεκινήσεις τώρα official...ΜΕΓΑ λάθος. Θα το καταλάβεις και μόνος σου πολύ σύντομα αν όντως ξεκινήσεις και βλέπεις τις ερημιές εκεί που θα xpάρεις μόνος και τις τιμές που πουλάνε οι άλλοι αντικείμενα (5δις), ενώ εσύ μετά από 7 μέρες καψίματος έχεις μαζέψει 100 χιλιάρικα.

 

ΑΙΟΝ! (ή καλύτερα τίποτα, μην ξεκινάς τέτοια σκληρά ναρκωτικά :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδει μπορω να ξεκινισω με 2 char και να bot-αρω με την μια:shifty::shifty::shifty:Αυτα ειναι καλα νεα :-)

Σαφώς και γίνεται.

 

Το να ξεκινήσεις τώρα Lineage II και μάλιστα official είναι από τις μεγαλύτερες βλακείες που μπορείς να κάνεις. Το παιχνίδι είναι πλέον πολύ παλιό, δεν έχει καθόλου κόσμο, ειδικά νέους παίκτες απολύτως ΚΑΝΕΝΑΝ και οι μόνοι που μπαίνουν είναι αυτοί που έχουν σκάσει ένα κάρο λεφτά (ΠΟΛΛΑ λεφτά) και μπαίνουν για κανά pvp.

Δεν είμαι υπέρ και ούτε παροτρύνω κάποιον να αρχίσει L2 Official.

Έχει πολύ κόσμο και δεν μπαίνουν για "κάνα PVP". Η κατάσταση που επικρατεί στον LUNA, είναι αυτή που περιγράφω σε προηγούμενο Post.

 

Επιπλέον, ναι, όλοι μεν χρησιμοποιούν walker και bots, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι επιτρέπεται κιόλας, κατά καιρούς πέφτουν τα λεγόμενα ban hammers και σβήνονται τα accounts από 100άδες παίκτες, με αποτέλεσμα να χάνεις άπειρο κόπο και χρήμα.

Φυσικά και δεν επιτρέπεται και πρέπει να είναι κάποιος πολύ προσεκτικός.

Θεωρώ όμως και γι' αυτό bot-άρω ότι από τη στιγμή που τόσοι γνωστοί και φίλοι εδώ και 3+ χρόνια το κάνουν αυτό και δεν έχουν αντιμετωπίσει πρόβλημα, δεν θα αντιμετωπίσω και εγώ.

Επίσης δεν νομίζω ότι θέλουν να χάσουν πελάτες.

Από εκεί και πέρα τώρα ο καθένας κάνει ότι θέλει με δική του ευθύνη.

 

Επιπλέον, το παιχνίδι είναι πολύ δύσκολο. Απαιτεί τεράστια προσπάθεια και χρόνο, ειδικά μετά από τόσα χρόνια που οι άλλοι όλοι έχουν φτάσει σε ένα πάρα πολύ υψηλό επίπεδο, εσύ θα είσαι όχι απλά σαν μύγα μπροστά τους, αλλά σαν μύγα θα φτάσεις να είσαι μετά από 8 μήνες αν λιώνεις καθημερινώς.

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο.

Απαιτεί χρόνο αν δεν βάλεις Walker. Αν δεν βάλεις Walker, όχι, να μην το αρχίσεις!

Σε 2 μήνες θα είσαι τουλάχιστον 60+LVL και θα είσαι μια χαρά.

 

Από την στιγμή που βγήκε ολοκαίνουργιο παιχνίδι, και μάλιστα παιχνιδάρα, και όλοι παρατάνε wow,l2 κτλ για να πάνε εκεί (για το ΑΙΟΝ μιλάω), εσύ θες να πας 6 χρόνια πίσω σε ένα παιχνίδι που είναι νεκρό;

Βέβαια άλλο το L2, άλλο το WOW, άλλο το AION, άλλο το GUild Wars, κλπ.

Σε καμία περίπτωση δεν είναι νεκρό το παιχνίδι όμως.

Για παράδειγμα εγώ παίζω L2, επειδή θέλω L2 και τίποτα άλλο. Αν κάποιος απλά ψάχνει να παίξει κάποιο καλό παιχνίδι Online, μπορεί να πάει σε AION ίσως.

Ωστόσο κάποια στιγμή θα αρχίσω AION αν και όπως φαίνεται, θα συνεχίσω L2, μέχρι το 2011 όπου θα βγει το L3.

 

Όλα αυτά από έναν hardcore L2 παίκτη που λατρεύει το παιχνίδι (και συνεχίζω να παίζω l2),αλλά φιλαράκι το να ξεκινήσεις τώρα official...ΜΕΓΑ λάθος. Θα το καταλάβεις και μόνος σου πολύ σύντομα αν όντως ξεκινήσεις και βλέπεις τις ερημιές εκεί που θα xpάρεις μόνος και τις τιμές που πουλάνε οι άλλοι αντικείμενα (5δις), ενώ εσύ μετά από 7 μέρες καψίματος έχεις μαζέψει 100 χιλιάρικα.

 

ΑΙΟΝ! (ή καλύτερα τίποτα, μην ξεκινάς τέτοια σκληρά ναρκωτικά :P )

Χωρίς φυσικά να έχω κάτι προσωπικό μαζί σου, τους Hardcore Gamers L2, δεν τους έχω πολύ σε υπόληψη για έναν και μόνο λόγο.

Πάντα λένε "Όταν εγώ έπαιζα, ήταν στα καλύτερα του, τώρα δεν αξίζει"

Η απάντησή μου είναι: "Σιγά ρε μάγκα, επειδή εσύ κάηκες δηλαδή και σου ξίνισε και επειδή ήσουν καμένος Legitarios, το παιχνίδι είναι άχρηστο?"

Δεν είπα ότι λες εσύ κάτι τέτοιο, αλλά πολύ το λένε αυτό και δεν τους γουστάρω.

 

Για να κλείσω...

 

LineAge 2 πλέον θα παίξει κάποιος που θέλει μόνο L2, για τους δικούς του γνωστούς λόγους. Αν θες κόσμο θα πας Devianne.

Κάποιος που ψάχνεται για ένα Online παιχνίδι, τότε μάλλον Aion είναι η καλύτερη επιλογή. (Σίγουρα θα το βάλω και εγώ κάποια στιγμή)

 

Φιλικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Heatspreader, ίσως με παρεξήγησες σε κάποια θέματα.

Ξανατονίζω ότι το L2 είναι παιχνιδάρα, απλά δεν θα το πρότεινα σε κάποιον που θέλει να ξεκινήσει ΤΩΡΑ ένα παιχνίδι, να ξεκινήσει αυτό.

 

Για μένα, ναι, είναι νεκρό. Θα είναι λες ο άλλος (με Bot) 60 σε 2 μήνες.

Και που θα είναι 60 τί θα κάνει θα σου πω εγώ; Pvp?

Με την Avadon και την Zubei's απέναντι στο 80άρη;

 

Το θέμα του bot επίσης είναι τεράστιο, όταν ξεκίνησε η δικιά μου παρέα στον Luna μόλις πρωτοάνοιξε, λιώσανε στο bot, φτάσανε 76, δώσανε τα άπειρα φράγκα για ebay και τελικά ένα ωραίο πρωί φάγανε όλο το 9παρτο ban. Και μαζί με αυτούς 100άδες άλλοι.

 

Κάνουν τα στραβά μάτια γενικώς στην NCsoft, αλλά τους πιάνουν και κάτι κουλά που και που. Και επίσης το bot για μένα δεν είναι μια απλή υπόθεση του στυλ το βάζω, κοιμάμαι και μετά από 6 μήνες είμαι 60-70.

Θέλει τρελή οργάνωση,μεγάλη παρέα και πάλι έχει το άγχος του.

Πάει τώρα ο άλλος ο άσχετος και σου φτιάχνει έναν orca ας πούμε. Δεν έχει ιδέα από το παιχνίδι. Τί θα κάνει; 1ον, ΧΛΩΜΟ να μπορέσει να κάνει το walker να δουλέψει όπως πρέπει. 2ον, άντε και το κάνει. Τί θα κάνει; Buffs? Items?

Άντε και πήγε 40-50 έτσι που το χουν κάνει τώρα εύκολο, μετά;

Θα πάει και μια βόλτα Giran και θα δει τις τιμές που παίζουν, θα πάθει σοκ ή όχι;

Οι άλλοι όλοι έχουν ένα προβάδισμα 6 ετών μπροστά στον άλλο.

 

Γίνεται να παίξει χωρίς ebay;

 

Μόνο το character creation να δεις από το ΑΙΟΝ θα χαζέψεις.

Θες μια ώρα για να φτιάξεις τον char σου με λεπτομέρειες όπως φακίδες, ελιές και scars, με 50 κουρέματα και χιλιάδες χρώματα.

Τρελά γραφικά, κανένας χαρακτήρας ίδιος με τον άλλο και τέλος πάντων, τεχνολογία 2010. Γιατί να πάμε στο 2003;

 

Γιατί να παίξει ένα παιχνίδι που τον πρώτο καιρό θα είναι αυτός και τα Bots εκεί που θα xpάρει και που μετά απλά θα γίνει το παιδί της σφαλιάρας;

 

Για να μην παρεξηγούμαι, ξαναλέω γουστάρω τρελά L2 και εκεί θα μείνω, δεν αντέχω να ξεκινάω από το μηδέν στο ΑΙΟΝ, έπαιξα μια βδομάδα, είναι φοβερό, απλά δεν θέλω να ξοδέψω άπειρες ώρες πάλι. Αλλά αν ήμουν νέος παίκτης...καμιά τύχη το L2.

 

Για μένα είναι και ψυχολογικό το θέμα, όταν λέω νεκρό παιχνίδι εννοώ πως πλέον δεν μπαίνει ΚΑΝΕΝΑΣ νέος παίκτης, παρά μόνο φεύγουν παλιοί.

Όταν αρχικά ήταν 100άδες χιλιάδες, και οι σέρβερς γίνονται συνεχώς merged και μειώνονται, λογικό είναι να βλέπεις ακόμα κόσμο μέσα, το θέμα είναι που πάει η κατάσταση και αν αξίζει να επενδύσεις 2 χρόνια σε αυτό το παιχνίδι. Σε 2 χρόνια ποιος θα παίζει Lineage?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 σε Arcanaloth πιστευω κι εγω πως καπως ετσι εχουν τα πραγματα.

Ομως μεσα σε ολα τα παραπανω στο μυαλο σου θα πρεπει να εχεις και το οικονομικο.

Τα 2 account και οι αντιστοιχες ΒΟΤες θα σου κοστισουν 32 ευρω τον μηνα, οταν σε ενα παιχνιδι σαν το ΑΙΟΝ ή το WoW δινεις ~14 ευρω.

Εαν παλι καποιος νεος παιχτης για οικονομια σκεφτει να κρατησει μονο 1 account, πιστευω πως συντομα θα αναγκαστει να το ξανασκεφτει. H BOTα θελει (τουλαχιστον) 2 για να ζεσταθει!!!

 

Στον αντιποδα ΟΛΩΝ των αρνητικων που αφορουν το L2, το μονο σιγουρο ειναι πως το συγκεκριμενο MMORPG παιχνιδι σου χαριζει λιγο εως αρκετο χρονο να περασεις με την οικογενεια σου, τους φιλους σου ή τον εαυτο σου.

Μπορεις να πινεις το καφεδακι σου στο Θησειο και το Νανι παρεα με την PP να σου μαζευουν Seal Stones τα οποια θα βρεις ετοιμα στο Inventory σου με το που γυρισεις σπιτι.

Ολα γινονται αυτοματα και ετσι οι απαιτησεις σε χρονο ειναι ελαχιστες. Πραγμα που δεν σημβαινει σε αλλα MMORPG.

Τα μονα που θα σου "στοιχισουν" real-life χρονο ειναι τα ισως τα Siege, τα στησιματα της BOTας και τα γουστα που θα σου σκανε στο ξαφνικο (Over-Enchant / Raid Boss / Gang κ.α.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζω σχεδον 5 χρονια l2.Οπως ειπα και ποιο πριν ειμαι απο server σε server!!!Σας λεει κατι αυτο???Οσο για το aion δεν εχει (καμια) σχεσει με το l2. Ο κολλητος μου παιζει aion, ειναι απλα copy paste του wow,και δεν μου αρεσει το game play του.Γουστα ειναι αυτα παιδια!!!Οσο για το l2 οπως βλεπεται το πσαχνω παρα πολλη για να δω τι να κανω!!!Κοσμο εχει ο official μην τρελαθουμαι!!!Ναι πραγματη ο αλλος παιζει 6 χρονια στον official και??? τι θα γινει??? 8α με ριξει???ας με ριξει :P Ολοι μα Ολοι στον official ειναι ++++++ items/epics κτλπ??? κανεις δεν θα ειναι σαν εμενα??? αν ειναι ετσι και βεβαια να μην παιξω.Αλλα δεν το νομηζω να ειναι ετσι.Ειδα και με τα ματια μου εκτες στον franz στο Dragon Valley ητανε καπιοι^^οσο για τα bots δεν ξερω αν με πιασουν την γαργαλισαμαι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Heatspreader, ίσως με παρεξήγησες σε κάποια θέματα.

Ξανατονίζω ότι το L2 είναι παιχνιδάρα, απλά δεν θα το πρότεινα σε κάποιον που θέλει να ξεκινήσει ΤΩΡΑ ένα παιχνίδι, να ξεκινήσει αυτό.

Έπαιζα αρκετά χρόνια στον Noobwars και σε PVP Servers. Σταμάτησα όμως, δεν νομίζω ότι άξιζε σε Free Server να λιώνεις χωρίς bot (δεν τα ήξερα τότε αυτά) και κάποια στιγμή να χάσεις το account σου.

Official παίζω 40ημέρες περίπου και δεν το έχω μετανιώσει καθόλου....

Για μένα, ναι, είναι νεκρό. Θα είναι λες ο άλλος (με Bot) 60 σε 2 μήνες.

Και που θα είναι 60 τί θα κάνει θα σου πω εγώ; Pvp?

Με την Avadon και την Zubei's απέναντι στο 80άρη;

Δεν το έχω μετανιώσει επειδή, δεν θα βρω κάποιον 80άρη εκεί που κάνω xp. Είμαι SH με b items και θα πάω κατευθείαν στα S. Φυσικά με έχουν βοηθήσει διάφοροι στον Server, αλλιώς θα έπρεπε να αγοράσω addena. Το ότι το επίπεδο είναι ανεβασμένο δεν αναιρεί ότι υπάρχει ανταγωνισμός.

Η αλήθεια είναι ότι στα πρώτα lvl (μέχρι τα 40) είχα ξενερώσει λίγο επειδή δεν έβλεπα κόσμο. Τώρα όμως 65+lvl το πράμα αποχτά ενδιαφέρον. Φυσικά όμως το ότι δεν έβλεπα κόσμο είχε να κάνει ότι παίζω στον Luna Και όχι στον Devianne.

Το θέμα του bot επίσης είναι τεράστιο, όταν ξεκίνησε η δικιά μου παρέα στον Luna μόλις πρωτοάνοιξε, λιώσανε στο bot, φτάσανε 76, δώσανε τα άπειρα φράγκα για ebay και τελικά ένα ωραίο πρωί φάγανε όλο το 9παρτο ban. Και μαζί με αυτούς 100άδες άλλοι.

Όταν λες δώσανε άπειρα φράγκα για ebay, τι εννοείς?

Όπως και να έχει αν είναι τόσο ρίσκο, ρισκάρω. Θα bot-άρω και ας φάω ban....

Δεν νομίζω ότι θα γίνει κάτι τέτοιο, αλλά λέμε. :-)

Κάνουν τα στραβά μάτια γενικώς στην NCsoft, αλλά τους πιάνουν και κάτι κουλά που και που. Και επίσης το bot για μένα δεν είναι μια απλή υπόθεση του στυλ το βάζω, κοιμάμαι και μετά από 6 μήνες είμαι 60-70.

Θέλει τρελή οργάνωση,μεγάλη παρέα και πάλι έχει το άγχος του.

Πάει τώρα ο άλλος ο άσχετος και σου φτιάχνει έναν orca ας πούμε. Δεν έχει ιδέα από το παιχνίδι. Τί θα κάνει; 1ον, ΧΛΩΜΟ να μπορέσει να κάνει το walker να δουλέψει όπως πρέπει. 2ον, άντε και το κάνει. Τί θα κάνει; Buffs? Items?

Άντε και πήγε 40-50 έτσι που το χουν κάνει τώρα εύκολο, μετά;

Θα πάει και μια βόλτα Giran και θα δει τις τιμές που παίζουν, θα πάθει σοκ ή όχι;

Οι άλλοι όλοι έχουν ένα προβάδισμα 6 ετών μπροστά στον άλλο.

 

Γίνεται να παίξει χωρίς ebay;

Τότε που το έφαγαν οι φίλοι σου το ban, ναι, ήταν πιο πιθανό. Τώρα δεν θέλουν να χάσουν και τους τελευταίους πελάτες που έχουν απομείνει. Έτσι το βλέπω εγώ.

Επίσης όπως πολύ σωστά λες, δεν είναι βάζω bot και όλα γίνονται μόνα τους.

Πρέπει να παίζεις αρκετές ώρες και ο ίδιος και ας κάνει xp μόνο του, ώστε να μπορείς να μιλάς, να δικτυώνεσαι, να προσέχεις κάποιον που πάει να πάρει Karma επάνω σου, κλπ. Δεν είναι τόσο απλό.

Θα έλεγα απλά ότι για μένα το bot είναι xp όταν δεν βρίσκομαι στο PC.

Ναι γίνεται να παίξει χωρίς ebay. Εννοείς μάλλον να αγοράζει addena. Δεν τα ξέρω αυτά γιατί δεν το κάνω. Ο αδελφός μου έχει Crafter και έτσι του δίνω τα mats και μου φτιάχνει κάποια πράγματα + τη βοήθεια που έχω από άλλους παίχτες.

 

Μόνο το character creation να δεις από το ΑΙΟΝ θα χαζέψεις.

Θες μια ώρα για να φτιάξεις τον char σου με λεπτομέρειες όπως φακίδες, ελιές και scars, με 50 κουρέματα και χιλιάδες χρώματα.

Τρελά γραφικά, κανένας χαρακτήρας ίδιος με τον άλλο και τέλος πάντων, τεχνολογία 2010. Γιατί να πάμε στο 2003;

 

Γιατί να παίξει ένα παιχνίδι που τον πρώτο καιρό θα είναι αυτός και τα Bots εκεί που θα xpάρει και που μετά απλά θα γίνει το παιδί της σφαλιάρας;

Αυτό μας έλειπε να μην είναι το AION καλύτερο σε τέτοια θέματα! Αυτό μας έλειπε!

Είναι άλλο το LineAge όμως για κάποιον που παίζει χρόνια, όπως ο φίλος που ψάχνεται τι να κάνει τελικά και άλλο όπως είπα πιο πριν για κάποιον που δεν έχει παίξει ή έχει παίξει λίγο και θέλει να αρχίσει ένα Online παιχνίδι.

 

Για να μην παρεξηγούμαι, ξαναλέω γουστάρω τρελά L2 και εκεί θα μείνω, δεν αντέχω να ξεκινάω από το μηδέν στο ΑΙΟΝ, έπαιξα μια βδομάδα, είναι φοβερό, απλά δεν θέλω να ξοδέψω άπειρες ώρες πάλι. Αλλά αν ήμουν νέος παίκτης...καμιά τύχη το L2.

Για μένα δεν είναι το 0 όπως λες. Είναι και αυτό, αλλά περισσότερο είναι ο χρόνος που θα πρέπει να αφιερώσεις και ότι δεν είναι LineAge.

Είναι σαν να σου λέω γουστάρω να παίζω pro και να μου λες παίξει NBA2k10 που βγήκε τώρα και σκίζει!

 

Για μένα είναι και ψυχολογικό το θέμα, όταν λέω νεκρό παιχνίδι εννοώ πως πλέον δεν μπαίνει ΚΑΝΕΝΑΣ νέος παίκτης, παρά μόνο φεύγουν παλιοί.

Όταν αρχικά ήταν 100άδες χιλιάδες, και οι σέρβερς γίνονται συνεχώς merged και μειώνονται, λογικό είναι να βλέπεις ακόμα κόσμο μέσα, το θέμα είναι που πάει η κατάσταση και αν αξίζει να επενδύσεις 2 χρόνια σε αυτό το παιχνίδι. Σε 2 χρόνια ποιος θα παίζει Lineage?

Μέχρι να βγει το 3 νομίζω ότι θα παίζουν αρκετοί μαζί με εμένα και εσένα... ;)

 

+1 σε Arcanaloth πιστευω κι εγω πως καπως ετσι εχουν τα πραγματα.

Ομως μεσα σε ολα τα παραπανω στο μυαλο σου θα πρεπει να εχεις και το οικονομικο.

Τα 2 account και οι αντιστοιχες ΒΟΤες θα σου κοστισουν 32 ευρω τον μηνα, οταν σε ενα παιχνιδι σαν το ΑΙΟΝ ή το WoW δινεις ~14 ευρω.

Εαν παλι καποιος νεος παιχτης για οικονομια σκεφτει να κρατησει μονο 1 account, πιστευω πως συντομα θα αναγκαστει να το ξανασκεφτει. H BOTα θελει (τουλαχιστον) 2 για να ζεσταθει!!!

Ίσως να ήταν καλύτερα έτσι, αλλά δεν χρειάζεται να είναι απαραίτητα έτσι.

Πληρώνω γύρω στα 11Ευρώ το μήνα και τίποτα άλλο. Ένα account έχω, ούτε αγοράζω addena, ούτε τίποτα. Για να πω και την αλήθεια ήμουν έτοιμος να το κάνω, αλλά ο αδελφός μου, δεν με άφησε. Μου είπε ότι αν αρχίσεις έτσι, αλλάζει και χαλάει πολύ το game, οπότε μέχρι στιγμής το έχουμε αποφύγει κάτι τέτοιο. Υπενθυμίζω ότι έχει Char Dwarf Crafter.

 

Στον αντιποδα ΟΛΩΝ των αρνητικων που αφορουν το L2, το μονο σιγουρο ειναι πως το συγκεκριμενο MMORPG παιχνιδι σου χαριζει λιγο εως αρκετο χρονο να περασεις με την οικογενεια σου, τους φιλους σου ή τον εαυτο σου.

Μπορεις να πινεις το καφεδακι σου στο Θησειο και το Νανι παρεα με την PP να σου μαζευουν Seal Stones τα οποια θα βρεις ετοιμα στο Inventory σου με το που γυρισεις σπιτι.

Ολα γινονται αυτοματα και ετσι οι απαιτησεις σε χρονο ειναι ελαχιστες. Πραγμα που δεν σημβαινει σε αλλα MMORPG.

Τα μονα που θα σου "στοιχισουν" real-life χρονο ειναι τα ισως τα Siege, τα στησιματα της BOTας και τα γουστα που θα σου σκανε στο ξαφνικο (Over-Enchant / Raid Boss / Gang κ.α.)

Αυτό που λες ναι μεν συμβαίνει στο παιχνίδι, αλλά έχει κάνει από τη μία η απληστία του ανθρώπου να τα θέλει όλα και να έχει βρει τρόπους να φαρμάρει, να μποτάρει και να αγοράζει - πουλάει λεφτά και από την άλλη το παιχνίδι ή επειδή δεν θέλει να χάσει τους πελάτες του, είτε επειδή δεν μπορεί να κάνει κάτι άλλο (δεν το νομίζω) δεν είναι τόσο δημιουργικό. Θα μπορούσες μέσα από Quests και διάφορα events να παίρνεις xp και άλλα τέτοια, που να μην είναι πάντα τα ίδια.

Βέβαια υπάρχουν όλα αυτά αν τα έχετε ψάξει, απλά δεν συμφέρει σε χρόνο.

Αν όλοι μα όλοι ήταν Legit (νόμιμοι) τότε ακόμα και τα addenas που έπαιρνες από μερικά Quests θα τα εκτιμούσες. Το Xp θα ήταν όπως πρέπει να ήταν και αν έβλεπες κάπου έναν 80άρη θα προσκύναγες και δεν θα το πίστευες.

Με λίγα λόγια αν όλοι έπαιζαν Legit θα ήταν 100 φορές πιο ωραίο το Game.

Βέβαια τώρα θα το κρίνουμε με τη κατάσταση που επικρατεί τη στιγμή που μιλάμε.

 

Παιζω σχεδον 5 χρονια l2.Οπως ειπα και ποιο πριν ειμαι απο server σε server!!!Σας λεει κατι αυτο???Οσο για το aion δεν εχει (καμια) σχεσει με το l2. Ο κολλητος μου παιζει aion, ειναι απλα copy paste του wow,και δεν μου αρεσει το game play του.Γουστα ειναι αυτα παιδια!!!Οσο για το l2 οπως βλεπεται το πσαχνω παρα πολλη για να δω τι να κανω!!!Κοσμο εχει ο official μην τρελαθουμαι!!!Ναι πραγματη ο αλλος παιζει 6 χρονια στον official και??? τι θα γινει??? 8α με ριξει???ας με ριξει :P Ολοι μα Ολοι στον official ειναι ++++++ items/epics κτλπ??? κανεις δεν θα ειναι σαν εμενα??? αν ειναι ετσι και βεβαια να μην παιξω.Αλλα δεν το νομηζω να ειναι ετσι.Ειδα και με τα ματια μου εκτες στον franz στο Dragon Valley ητανε καπιοι^^οσο για τα bots δεν ξερω αν με πιασουν την γαργαλισαμαι!!!

Είσαι καλά?

Υπάρχουν άπειροι noob-άδες! Δεν είναι όλοι τόσο τρομεροί και φοβεροί.

Για μένα αν θες ενδιαφέρουν παρουσιάζει που οι Enheit έχουν κατακτήσει σχεδόν όλο το Server και έιναι άλλοι που τους γουστάρουν, άλλοι που δεν τους γουστάρουν όπως εγώ. Επίσης θέλω να φτιάξω ένα Clan ή να μπω σε ένα Clan που να είναι ενάντια σε αυτούς.

Μπορεί να είναι άπιαστο όνειρο για το παιχνίδι, αλλά παρουσιάζει ενδιαφέρον κατά τη γνώμη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Οχι δεν θελω σαν αρχη να μπω σε καμια τετοια Clan με war ολον τον server!!! Για καμια peace clan με βλεπω με ελληνες!!!Για να μπορεσω να ανεβω!!!Φισικα αν με δεχτη καμια clan,τη δουλεια εχει ενας newbie???Μονο acedemy και μετα τα 60+ αν μπεις.official ειναι. Nα'ταν κανενας private server οκ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oσοι εχετε συνηθισει να καιγεστε σε pive l2 server (μαζοχισμος) αρχες νοεμβριου αναμενετε να ανοιξει παλι

bnb

server.Aχ τη θα κανουμε με αυτο το game δε ξερω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...