Προς το περιεχόμενο

Official Lineage 2 Topic


irmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έλα μωρέ.. δεν γίνεται παιδί του γυμνασίου να κάνει "αξιόλογο" Server.

 

Εκτός του ότι απαιτεί γνώσεις, διάβασμα, εμπειρία, υπομονή, επιμονή και τα σχετικά.. θέλει και λεφτά.. τα οποία δεν έχει.

 

Πάντα μιλάμε γενικά, δεν ασχολούμαι με τον παραπάνω τυπά τώρα

 

Πέρα από αυτό, ας πούμε πως ξεκινάει από αυτή την ηλικία απλά για να δει τι παίζει, πάνω στο Home Computer του, πάνω στην αισχρή σύνδεσή του. Το ΜΟΝΟ που μπορεί να κάνει, είναι απλά να βάλει μια IP για Online/LAN και να πειράξει τα Config ενός έτοιμου Java package που κατέβασε. Τι είναι αυτό? Ανούσιο. Πως γίνεται να ασχοληθεί αν δεν έχει σπουδάσει Java και C++ ώστε να φτιάξει μια αξιόλογη Geodata ή να διορθώσει τα ΑΠΕΙΡΑ προβλήματα που συναντάς σε ένα έτοιμο package? Πως γίνεται να ασχοληθεί αν δεν έχει ιδέα από διαχείριση? Που θα βρίσκει το κάθε τι? Από το IG-Panel δεν κάνεις τίποτα..

 

Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι πως ακόμα και αν αγνοήσουμε το γεγονός ότι το κάνουν απλά για απωθημένο, και να πάρουμε για δεδομένο "σοβαρές βλέψεις".. απλά θα χάσουν το χρόνο τους αντί να διαβάζουν ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ ΣΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΙΚΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ, όπου είναι σίγουρα μια καλή αρχή για τα πάντα. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δεν πειράζει άμα σκέφτεσαι έτσι κάποιος άλλος μπορεί να θέλει να με βοηθήσει

ευχαριστώ πάντως

 

κανένας άλλος που μπορεί να με βοηθήσει υπάρχει?

έχτος τον lion2486 με βοηθάει

thanks lion2486

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παλικαρια/παλικαριτισες..σας παρακαλω αν θελετε να με βοηθησετε για την εγκατασταση του bnb server και γενικα διαφορων servers.ξεκινωντας ομως θα ηθελα να σας ροτησω αν χρειαζεται να κατεβασω το game ή να το αγορασω κανονικα,ποιο lineage ακριβως να εγκαταστατησω και γενικες πληροφοριες.ειμαι εντελως απειρος στο home lineage(σε net cafes επαιζα περισσοτερο) για αφτο ζηταω την βοηθεια σας..ευχαριστω:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παλικαρια/παλικαριτισες..σας παρακαλω αν θελετε να με βοηθησετε για την εγκατασταση του bnb server και γενικα διαφορων servers.ξεκινωντας ομως θα ηθελα να σας ροτησω αν χρειαζεται να κατεβασω το game ή να το αγορασω κανονικα,ποιο lineage ακριβως να εγκαταστατησω και γενικες πληροφοριες.ειμαι εντελως απειρος στο home lineage(σε net cafes επαιζα περισσοτερο) για αφτο ζηταω την βοηθεια σας..ευχαριστω:-)

 

Εχω την εντυπωση πως σε bnb σερβερ δεν μπορεις να μπεις απο το σπιτι σου αλλα μονο απο καταστημα bnb και παλι σου λεω δεν ειμαι 100% σιγουρος.Οσο για αλλους πριβε σερβερς υπαρχει πραμα.Τσεκαρε εδω,οσο αφορα την εγκατασταση τα sites των σερβερ σου λενε βημα βημα πως να το κανεις.

http://www.xtremetop100.com/lineage2

http://www.gamesites200.com/lineage2/

http://lineage2.megatop200.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παλικαρια/παλικαριτισες..σας παρακαλω αν θελετε να με βοηθησετε για την εγκατασταση του bnb server και γενικα διαφορων servers.ξεκινωντας ομως θα ηθελα να σας ροτησω αν χρειαζεται να κατεβασω το game ή να το αγορασω κανονικα,ποιο lineage ακριβως να εγκαταστατησω και γενικες πληροφοριες.ειμαι εντελως απειρος στο home lineage(σε net cafes επαιζα περισσοτερο) για αφτο ζηταω την βοηθεια σας..ευχαριστω:-)

 

Δεν υπάρχει BnB Server ωρέ σύντεκνε.. Bnb πάει, που να 'ταν κι άλλος..

 

Anyway, αυτά που σου προτείνει ο παραπάνω είναι unofficial Servers όπου το Gameplay του Lineage 2 είναι παραμορφωμένο (μερικές φορές μέχρι αηδίας, σαν να παίζεις άλλο Game). Από την εμπειρία μου λοιπόν σου υπογράφω πως Private Server <> Lineage2.

 

So.. Το Game ή το αγοράζεις ή το κατεβάζεις από το Official Site της NCSoft. Θα σου πρότεινα να το αγοράσεις μιας και είναι περιποιημένο, φθηνό (19€ ?), έχει κάρτα χρόνου, account card (+ περισσότερες μέρες χρόνου) όπως και τις βασικές οδηγίες μέσα. Διαφορετικά θα παλεύεις με credit/debid cards, paypal κτλπ. Το Game είναι Pay2Play.

 

Κατ επέκτασιν, ο Server που θα σου πρότεινα nowadays ονομάζεται "Devianne" μιας και ακούω ότι έχει πολύ κίνηση lately σε αντίθεση με τους άλλους. ΌΛΟΙ οι Servers είναι ίδιοι, το μόνο πράγμα που αλλάζει είναι ο κόσμος (βασικό, αλλά ακόμα είσαι χαμηλότερα και από non-factor επίπεδο για να σε απασχολεί).

 

Να ξέρεις πως το L2 ως το "καλύτερο MMORPG", απεβίωσε.. χρόνια τώρα. Άργησες πολύ. Σε λίγο θα κυκλοφορήσουν MMOs νέας γενιάς όπου αν τα παίξεις δεν θα ξαναμπορέσεις να γυρίσεις πίσω σε L2 ή όποιο άλλο MMOG παίζουν οι φίλοι σου atm.

 

Για κλείσιμο, θα σου πρότεινα κάθε είδους MMO να το παίζεις με παρέα/φιλαράκια σου. Ποτέ μόνος, διαφορετικά χάνεις το βασικό συναίσθημα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποίησε hosts/external ip, αν δεν ξέρεις να βγάλεις το system. Μόλις έχει τόσο κόσμο ο Server σου, που αντιμετωπίζεις προβλήματα boting.. ξανα-έλα από δώθε να σε βοηθήσω. Δεν είμαι θύμα σαν τον Comfuzio να κάτσω να σκάω καθημερινά επειδή όλα τα γυμνάσια το έχουν όνειρο/απωθημένο να πετάνε με +54000 weapon και δράκο στον Server τους.

Και εγώ ότι ήταν να δώσω το έδωσα μην μου κάνετε pms.

Thank you

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ξέχασα να πω ότι πέρα από θύμα, ο comfy είναι φιλαράκι μου, έχω κάνει tattoo "Comfy" και δεν σας λέω που, και υπήρξε και PRO adminiστρόνι ακόμα και αν έκανε utilizing ένα ποταπό l2j-free dp.

 

<3

 

Ποια είναι αυτά τα νέα MMOG?

Ξέρεις μερικά?

 

Αυτό που λιώνω τώρα, με τιμή που είμαι από τους λίγους Greeks που κατάφεραν να μπούν αλλά και πάθος που είμαι τρελό Assassόνι, είναι το C9.

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=B-gkFL7G8ow]C9 aKa Continent of the Ninth[/ame]

 

 

 

 

aRg0oDaki - Lv30 Assassin - 2nd Continent

 

1qmyb6.png

 

aRgOoDaki - Lv20 Shaman - 1st Continent

 

28018jm.png

 

 

 

 

Μετά ένα MMORPG που περιμένω να δω είναι το B&S.

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=EtA1jSreK84]Blade & Soul[/ame]

 

Και.. το T.E.R.A. Online..

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=T5R4X_0R-C4]Tera Online[/ame]

 

Για περισσότερα oncoming MMORP titles, please contact Bullet2D, εγώ μόνο αυτά περιμένω να δω. Θα τα δω βέβαια, και θα επιστρέψω στο C9 το οποίο δεν το αλλάζω γιατί έχει άπειρα ψωμιά μπροστά του.. 10/10

 

Ελπίζω να σε κάλυψα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε ότι τα παιχνίδια απλά είναι φοβερά. Όλα όσα έβαλες.

Το Line Age 2 και το WOW μπροστά τους, είναι Mame.

 

Πότε όμως θα κυκλοφορίσουν αυτά?

 

Το C9 πάρα πολύ καλό.

Θα ήθελα ένα παιχνίδι σαν το Line Age 2, να κάνεις Party, Siege, Raid Boss, Clan, etc, αλλά με καλύτερα γραφικά και με πιο φυσική κίνηση του παίχτη.

Από ότι κατάλαβα όλα έχουν τη τέλεια κίνηση και γραφικά, από τα παραπάνω που αναφέρω πως τα πάνε?

Επίσης για να παίξεις C9, τι πρέπει να κάνεις?

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πότε όμως θα κυκλοφορίσουν αυτά?

 

Στην Κορέα στο κοντινό μέλλον, στο Ελλαδιστάν λίγο αργότερα. Σίγουρα πολύ πιο πριν από το Diablo III. Be patient..

 

Το C9 δεν είναι σίγουρο πως θα βγει στην Ευρώπη, και εγώ δεν υπήρχε περίπτωση να περιμένω.

 

Θα ήθελα ένα παιχνίδι σαν το Line Age 2, να κάνεις Party, Siege, Raid Boss, Clan, etc, αλλά με καλύτερα γραφικά και με πιο φυσική κίνηση του παίχτη.

Από ότι κατάλαβα όλα έχουν τη τέλεια κίνηση και γραφικά, από τα παραπάνω που αναφέρω πως τα πάνε?

 

Αρχικά, να ξέρεις πως το Lineage είναι μια λέξη και σημαίνει "γενιά".

 

Έχει τα πάντα από αυτά που αναφέρεις.. Τα Sieges πολύ αργότερα στο παιχνίδι μιας και δεν έχουν εμφανιστεί. Απλά το Game έχει πολύ περισσότερα από αυτά που ζητάς, και πολλά που δεν μπορώ να ξέρω λόγω Low Level (είμαι 30 και ο μεγαλύτερος του Server, όπου παίζει μήνες παραπάνω από εμένα, είναι ~50. Όλοι είμαστε Low level και το πολύ στο Continent 4, φαντάσου..).

 

Ξέρω ότι υπάρχουν πολλές δουλειές που μπορείς να κάνεις. Βλ. Cook - μαζεύεις materials και φτιάχνεις διάφορα.. Βλ. ξυλουργός - αναγκαίος για τις Guild που θέλουν να ΧΤΙΣΟΥΝ το CH τους (εδώ τα CH δεν είναι σαν το L2, που απλά τα παίρνεις έτοιμα - τα χτίζεις και μέσα τους βάζεις παπάδες, ότι θες). Έχει διάφορα..

 

Η "φυσική κίνηση" που λες ονομάζεται Action, γι αυτό και τα Next Gen MMORPG λέγονται A-MMORPG, no more point & click. Η παρομοίωση με το MAME ήταν εύστοχη.

 

Επίσης για να παίξεις C9, τι πρέπει να κάνεις

 

Είμαστε πολύ offtopic όμως. Ξεφύλλισε το C9 Topic που υπάρχει ήδη, τα αναφέρω όλα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημερα!!! ειμαι new member!!! Θα ηθελα αν καποις παιζει στον official server να μου πει πως πρεπει να ξεκινισω!!!εχω ειδη το client gracia final αλλα δεν χερω τι πρεπει να αγορασω για να κανω το ξεκηνιμα!!!τη παιζει σχετικα με το l2 walker???ποιον server να διαλεξω??? υπαρχουν ελληνικες clan???Πρεπει να αγορασω 2 account ενα για bot και ενα το main???γενικα μια πληρης εικανα για εναν που ξεκιναει στον official!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια οταν ανοιγω το παιχνιδι μοθ λεει οτι το agp is disactivated , please activate agp and try again. τι ειναι το agp

AGP (Accelerated Graphics Port), το έχω ξαναδεί αλλά δεν έδωσα σημασία, πάτησα οκ και έπαιξε... δοκίμασέ το.

Καλημερα!!! ειμαι new member!!! Θα ηθελα αν καποις παιζει στον official server να μου πει πως πρεπει να ξεκινισω!!!εχω ειδη το client gracia final αλλα δεν χερω τι πρεπει να αγορασω για να κανω το ξεκηνιμα!!!τη παιζει σχετικα με το l2 walker???ποιον server να διαλεξω??? υπαρχουν ελληνικες clan???Πρεπει να αγορασω 2 account ενα για bot και ενα το main???γενικα μια πληρης εικανα για εναν που ξεκιναει στον official!!!

Δεν μπορώ να πω ότι παίζω συστηματικά official... απ' ότι γνωρίζω πρέπει να αγοράσεις το παιχνίδι για αρχή για να φτιάξεις το λογαριασμό σου και έχει μέσα μία κάρτα παιχνιδιού (15 μέρες νομίζω) και μετά παίρνεις κάθε φορά την περίφημη GameCard. Ξέρω ότι έχει γεμίσει Έλληνες ολόκληρος ο devianne server. Όσον αφορά τα 2 account, εσύ αποφασίζεις... αν έχεις φίλους να σε βοηθάνε... αν έχεις όρεξη να ασχολείσαι και με άλλο xp...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ φίλε μου είμαι στον Luna.

Μπορείς να πας σε όποιον Server θες και αφού φτιάξεις τον χαρακτήρα σου, με μία χρηματική οφειλή.

Όσο για το Walker, υπάρχει και δουλεύει μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω για luna λεω να παω!!!! πους ειναι εκει τα πραγματα φιλε μου???Πολλοι λενε για να καταφερεις να εισαι οκ μεσα στον official πρεπει να κανεις καποια donate!!! :/ ειμαι κατα του donate!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...