Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο το Microsoft Security Essentials 2


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 74
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

έχει ακόμα πολύ δρόμο μπροστά του, αν και τα τεστ για on demand το βγάζουν αρκετά ψηλά, καλύτερα όμως να είναι επιφυλακτικός κανείς.

 

Δοκιμάστε και το comodo που είναι free. Το comodo internet security έχει και firewall, και antivirus και malware μαζί, όλα σε ένα, ελαφρύ, και ούτε διαφημιστικά banner δεν εμφανίζει, όπως το avira. Σε τεστ του av comparative είχε βγει πρώτο αν θυμάμαι καλά στην αρχή του χρόνου. Από τότε, το απέκλεισαν από τα τεστ τους για κάποιο λόγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει ακόμα πολύ δρόμο μπροστά του, αν και τα τεστ για on demand το βγάζουν αρκετά ψηλά, καλύτερα όμως να είναι επιφυλακτικός κανείς.

 

Δοκιμάστε και το comodo που είναι free. Το comodo internet security έχει και firewall, και antivirus και malware μαζί, όλα σε ένα, ελαφρύ, και ούτε διαφημιστικά banner δεν εμφανίζει, όπως το avira. Σε τεστ του av comparative είχε βγει πρώτο αν θυμάμαι καλά στην αρχή του χρόνου. Από τότε, το απέκλεισαν από τα τεστ τους για κάποιο λόγο.

 

To antivir πλέον δεν βγάζει διαφημίσεις.

Το έβαλα μετά από πολύ καιρό και δεν έχω παρατηρήσει καμία διαφήμιση. Μάλλον και εσύ έχεις πολύ καιρό να το βάλεις ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάω να κάνω αυτόματο upgrade μέσα από το πρόγραμμα και μου λέει ότι έχω την τελευταία έκδοση. Ενώ έχω την 1.0.2498.

 

Ξέχασα να πω, έχω 64άρια win7

 

μπορεί ναναι όλα αυτα που λές αλλα εγω μολις το εβαλα.. αρπαξα 2-3 τρογιαν για πλακα

 

ελπίζω να ΄χει βελτιωθεί απο τότε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

no offence, αλλά αν κολλάς τόσο εύκολα trojan πήγαινε σε linux ή σε mac os... (δεν φανταζόμουν ότι θα το έλεγα αυτό ποτέ...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω όλους να λένε πως είναι ελαφρύ οπότε θα ξαναρωτήσω.

Είχα εγκαταστήσει την προηγούμενη έκδοση σε 3-4 υπολογιστές αλλά επέστρεψα στο avira.

Σε netbook πχ τα περιεχόμενα τον φακέλων αργούσαν να εμφανιστούν, κοινώς ψιλοσερνόταν. Εμφανίζονταν όλα τ αρχεία με το default εικόνιδιο των win και σιγά-σιγά εμφανιζόταν το κανονικό τους. Μετά την απεγκατάσταση (και την εγκατάσταση του Avira) εξαφανίστηκε το πρόβλημα.

Σε laptop με C2D, παρόμοιο πρόβλημα. Συν ότι συγκεκριμένες σελίδες καθυστερούσαν να φορτώσουν.

Σε laptop με i3, ο chrome κολλούσε και μετά από λίγο κρεμούσαν τα win και θέλαν hard reset.

Σε desktop με C2D είδα ελάχιστες αλλά υπαρκτές καθυστερήσεις.

 

Να ταν σ ένα pc το θέμα, θα λεγα πως κάτι έκανα στραβά εγώ, κάτι δεν πήγαινε καλά με το OS, αλλά σε όσα το δοκίμασα, δε μου κατσε. Δεν είχε κανείς άλλος θέμα;

 

Να με και εγώ με ακριβός το ίδιο πρόβλημα .Και όταν ανοίγει το pc το κάνει με τα εικονίδια της επιφάνειας εργασίας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γεια σας κατεβασα και εγω το microsoft security essentials μου βρηκε εναν ιο και το εβαλε στη καραντινα εγω πηγα στο ιστορικο και πατισα καταργηση του ιου απο την καραντηνα.Εγω με αυτο εβγαλα τον ιο απο τον υπολογιστη;παντος εκανα scan και δεν μου το βρηκε αλλα θελω να με πειτε αν σβηστηκε με αυτην την κινηση που κανα.

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σβήστηκε.

Και στην καραντίνα να ήταν δεν κινδύνευες. Η καραντίνα υπάρχει γιατί δίνει τη δυνατότητα να επαναφέρεις ένα αρχείο που έσβησε το πρόγραμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμ,

δηλαδη με τα λεγόμενα σας αξίζει να βγαλω το AVG και να βαλω το essentials?

εχει επιλογες τυπου προσωρινη απενεργοποιηση antivirus,και exception files οπως το AVG?(φανταζομαι ναι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Μια ερώτηση και όποιος θέλει απαντάει.

Είναι δυνατόν να βάζει κάποιος antivirus που ελέγχει και αν το OS είναι γνήσιο;Ακόμα και γνήσια Windows να έχει,απο που κι ως που είναι δουλειά του antivirus να κοιτάει κάτι τέτοιο

Σε καραγνησιότατα Windows έχει φάει x για αυτόν τον λόγο,ούτε δοκιμή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το ελέγχει το antivirus. Η εταιρία που έφτιαξε το λειτουργικό δίνει δωρεάν το antivirus στους νόμιμους πελάτης της και πριν το δώσει αυτή κάνει τον έλεγχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...