Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο το Microsoft Security Essentials 2


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε c2d οχι αλλα σε p3 1ghz / 320mb ram και σε p4 2.4ghz / 1gb ram ,που το χω δοκιμασει δεν ειδα καμια επιπλοκη (winxp προφανως). Διαφορες με το avira δεν ειδα σε ζητημα ταχυτητας, την αλλαγη την εκανα γιατι πολυ απλα το avira πεταγε διαφημιστικα αραια και που.

 

Στον i7 του desktop μου κανενα προβλημα.. οπως επισης και στο λαπ μου (Turion X2 RM-70). Οσο για netbook,ηταν φιλου αλλα θυμαμε οτι ειχαμε δοκιμασει mse και avira με τα ιδια αποτελεσματα. Αν δε κανω λαθος, στις τελευταιες εκδοσεις το avira εχει επιλογη κ καλα για netbook - δε ξερω τι κανει ,ισως αυτο να βοηθαει καπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 74
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

σε σχεση με αλλες δημοφιλης επιλογες (για δωρεαν μιλαω παντα) δεν βλεπω τι παραπανω εχει να παρουσιασει (avast , avira , avg)....

 

Λόγος τιμής/απόδοση -> άπειρος (δωρεάν).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοω να επιλεξεις το ποσοστο χρησης της cpu στο scan now ,οπως το κανεις στο schedule.

ααα!! Sorry, my bad! :-D

Ναι αλλά τι να το κάνεις; Υποτίθεται ότι, για να ζητήσεις out of schedule scan, θα είναι είτε για ειδικό λόγο οπότε θα το θες να τελειώνει γρήγορα, είτε για κανένα αρχείο ή φάκελλο αρά θα τελειώσει και σε αυτό γρήγορα.

 

 

@antonl

Δεν το έχω συναντήσει αυτό το πρόβλημα και το έχω βάλει από P3 στα 1Mghz μέχρι και i5. Σε λειτουργικά είναι από XP μέχρι και 7. Και το έχω κι εγώ στον έναν από τους δικούς μου χωρίς πρόβλημα.

 

Το μόνο που μου έβγαλε σήμερα που το έβαλα σε έναν 2πύρηνο ήταν ένα μικρό θεματάκι με την γνησιότητα των 7 το οποίο και λύθηκε μετά από μερικά καντήλια (:P) και ένα restart.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμένα είναι το καλύτερο και πιο ελαφρύ antivirus που έχει βγει ποτέ για pc.

 

 

Γενικά το essentials είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει. Ουτε που καταλαβαίνεις ότι τρέχει...πανάλαφρο.

Βέβαια το καλύτερο antivirus είναι η εμπειρία του χρήστη στο internet.

 

 

Το καλητερο νομιζω δωρεαν antivirus που εχει βγει ποτε....

 

Είναι καλύτερο κ ποιο ελαφρύ απο το nod32 ? το nod32 εχει κ αυτο threat sense k heroisticks klp klp ...

επιπρόσθετα είναι δωρεάν αφου βρίσκεις τα κλειδιά update στο google ...

 

ποια ειναι η γνώμη σας ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-1

Δεν είναι free. Είναι παράνομο.

 

Καμία σχέση λοιπόν ;)

 

 

 

Επί της ευκαιρίας, προς τους υπεύθυνους εμφάνισης του φόρουμ, δεν γίνεται να βάλετε κι ένα κουμπάκι όπως αυτό με την ψήφο που είναι + αλλά το νέο να είναι - ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Είναι καλύτερο κ ποιο ελαφρύ απο το nod32 ? το nod32 εχει κ αυτο threat sense k heroisticks klp klp ...

επιπρόσθετα είναι δωρεάν αφου βρίσκεις τα κλειδιά update στο google ...

 

ποια ειναι η γνώμη σας ?

 

ότι το nod32 ΔΕΝ είναι δωρεάν, μην λέμε ότι θέλουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην ουσία αυτό αντικαθιστά το windows defender?

Γι' αυτό και με το που το εγκαταστήσεις απενεργοποιείτε το windows defender.

 

Και αν θελεις να απενεργοποιήσεις εντελώς το Microsoft security essential δεν μπορείς έτσι δεν είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-1

Δεν είναι free. Είναι παράνομο.

 

Καμία σχέση λοιπόν ;)

 

 

 

Επί της ευκαιρίας, προς τους υπεύθυνους εμφάνισης του φόρουμ, δεν γίνεται να βάλετε κι ένα κουμπάκι όπως αυτό με την ψήφο που είναι + αλλά το νέο να είναι - ;

 

 

 

ότι το nod32 ΔΕΝ είναι δωρεάν, μην λέμε ότι θέλουμε...

 

αναμφίβολα είναι παράνομο, αλλα το ερώτημα ποια η γνώμη σας αφορά τα υπερ και τα κατα μεταξύ των 2 antivirus...ποιο προτείνετε να χρησιμοποιήσω λαμβάνοντας υπόψη πως το nod ειναι καλο και ελαφρύ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα

μια ερωτιση

εαν εχεις εγκαταστηση αλλο αντιβαριοιυς

πρεπει να καμεις πρωτα απεγκατασταση ???

και μετα να εγκαταστησης το νεο ??

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμένα είναι το καλύτερο και πιο ελαφρύ antivirus που έχει βγει ποτέ για pc.

 

καλα,μου βρισκει ιο,τον κανει clean υποτιθεται και μετα απο λιγο βρισκομαι σε safe mode να προσπαθω manualy να τον βγαλω,ευτυχως το malware bytes μπορουσε και το εκανε

 

μην σκιζετε τα καλσον σας

 

 

ps το mse ΠΑΝΤΑ μπορουσε να σκαναρει μεμονωμενο αρχειο η φακελο,οποτε Δημητρη topic starter αν δεν ειμαστε σχετικα σιγουροι για κατι καλο ειναι να μην το ποσταρουμε επειδη το βρηκαμε στο ταδε η στο δεινα ALTER wannabe ΙΤ news site

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...