Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο το Microsoft Security Essentials 2


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κυκλοφόρησε σήμερα επίσημα η τελική έκδοση του Security Essentials 2, το οποίο αποτελεί τη δημοφιλή δωρεάν πρόταση από τη Microsoft στην κατηγορία των antivirus.Η νέα έκδοση του προγράμματος φέρει δύο πολύ σημαντικές προσθήκες με πρώτη τη δυνατότητα ελέγχου ενός αρχείου ή φακέλου με δεξί κλικ. Επίσης, είναι πολύ σημαντικό για ένα antivirus πέρα από τη βασική προστασία, να μπορεί να εντοπίζει άγνωστες απειλές. Για το λόγο αυτό, το Security Essentials 2 έχει ενσωματωμένη τη λειτουργία heuristics, η οποία συναντάται ως επί το πλείστον σε μεγάλα εμπορικά antivirus.

 

 

Να σημειωθεί ότι το MSE 2 συνεργάζεται καλύτερα με το Firewall των Windows και τον Internet Explorer σε σχέση με την προηγούμενη έκδοση, ενισχύοντας έτσι την προστασία απέναντι σε απειλές που προέρχονται από το Internet. Επιπλέον υπάρχει ένα νέο χαρακτηριστικό εποπτείας δικτύου το οποίο χρησιμοποιεί την Windows Filtering Platform των Windows 7 και Vista.

 

Η αναβάθμιση στην καινούργια έκδοση μπορεί να γίνει αυτόματα πάνω από την ήδη εγκατεστημένη έκδοση του προγράμματος, ή χειροκίνητα μέσα από την επίσημη ιστοσελίδα.

 

File.png Download: http://www.microsoft.com/security_essentials/'>Microsoft Securrity Essentials 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 74
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάω να κάνω αυτόματο upgrade μέσα από το πρόγραμμα και μου λέει ότι έχω την τελευταία έκδοση. Ενώ έχω την 1.0.2498.

 

Κατέβασε το από το site που δίνει το άρθρο. Είναι αναβάθμιση. Πάντως πολύ καλό και ελαφρύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάω να κάνω αυτόματο upgrade μέσα από το πρόγραμμα και μου λέει ότι έχω την τελευταία έκδοση. Ενώ έχω την 1.0.2498.

Και σε μένα το ίδιο. Θα πρέπει να περιμένεις να σου εμφανίσει την ενημέρωση αυτόματα ή να το κατεβάσεις μόνος σου και να το περάσεις από πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά το essentials είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει. Ουτε που καταλαβαίνεις ότι τρέχει...πανάλαφρο.

Βέβαια το καλύτερο antivirus είναι η εμπειρία του χρήστη στο internet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ερωτήσεις

 

Πλέον μπορείς να έχει απενεργοποιημένο το spynet;

Σε windows 7, έχοντας απενεργοποιημένο το windows/microsoft update, κάνει αυτόματες ενημερώσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω βάλει κι εγώ σε ένα laptop και έναν σταθερό C2D και μέχρι τώρα μου έχει αφήσει πολύ θετικές εντυπώσεις... Νομίζω ότι τα updates του MSE είναι χωριστά από το Windows Update...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το 1998 που εχω δοκιμασει διαφορα,ειναι με διαφορά το καλυτερο.Μπραβο στην Microsoft γιατι οταν γινεται σωστη δουλεια πρεπει να αναγνωριζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη αν καποιος εχει kaspersky internet security 2011 θεωρειτε οτι επειδη το MSE ειναι πιο ελαφρυ (κατα πολυ) ειναι καλυτερο και το ιδιο αποτελεσματικο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, αλλά αν κάποιος βλέπει οτι η προστασία που του παρέχει του φαίνεται αρκετή και καλύπτεται με αυτή, ή τον έχει σώσει κάποια φορά απο μόλυνση έναντι άλλων προγραμμάτων, τότε αφού είναι δωρεάν και του κάθεται καλά στο σύστημα θα το προτιμήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια οταν λετε ελαφρυ εννοειτε απο αποψη ram?? Γιατι αν ειναι να τρωει λιγη ram αλλα να αργει στο scaning αστο τοτε. Απο ενα eset ειναι καλυτερο, πιο γρηγορο δλδ?? Καθυστερει καθολου το pc ειδικα κατα το booting η γενικα κατα την καθημερινη χρηση του pc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...