Προς το περιεχόμενο

Το Android Market προχωρά σε σημαντική ανανέωση


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Members

Σε σημαντική ανανέωση προχωρά το Android Market, με την άμεση προσθήκη δύο νέων κατηγοριών και την υπόσχεση για ακόμα περισσότερες στο άμεσο μέλλον, σε μια προσπάθεια καλύτερης οργάνωσης των περιεχομένων του. Οι αλλαγές αναμένεται να κάνουν σταδιακά την εμφάνισή τους σε συσκευές με Android 1.6 και πάνω μέσα στις επόμενες δύο εβδομάδες.

 

market-home%2B%25282%2529.png market-details%2B%25281%2529.png

Χαρακτηριστικότερη όλων είναι η ανανεωμένη εμφάνιση, όπου οι προβεβλημένες εφαρμογές παρουσιάζονται με τη χρήση carousel. Επίσης, δημιουργούνται χωριστές κατηγορίες για τα Live Wallpapers και Widgets, ενώ οι πληροφορίες μιας εφαρμογής έχουν συμπτυχθεί σε μία σελίδα, αντικαθιστώντας την προβολή μέσω πολλαπλών tabs.

 

Πέρα από αυτά, ο χρόνος που έχουν οι χρήστες για να ζητήσουν επιστροφή χρημάτων θα μειωθεί στα 15 λεπτά, σε σχέση με τις 24 ώρες που ίσχυαν μέχρι τώρα. Η επίσημη ανακοίνωση του android developers blog εξηγεί πως η συγκεκριμένη απόφαση πραγματοποιήθηκε επειδή οι περισσότεροι χρήστες που ζητούν επιστροφή χρημάτων, το κάνουν μερικά μόνο λεπτά μετά την αγορά. Τονίζουν μάλιστα πως η αλλαγή θα γίνει απόλυτα σαφής προς τους αγοραστές και θα βοηθήσει τους developers να διαχειριστούν αποτελεσματικότερα την επιχείρησή τους.

 

Τέλος, οι developers θα έχουν τη δυνατότητα να στοχεύσουν τις εφαρμογές τους σε συγκεκριμένες συσκευές, ενώ το μέγιστο μέγεθος που μπορεί να έχει μια εφαρμογή διπλασιάζεται και φτάνει τα 50ΜΒ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ελεος, τι 15 λεπτα? ουτε να παω τουαλετα και να ερθω δεν προλαβαινω σε 15 λεπτα, πλακα κανουν? :blink:

Παντως οι ξεχωριστες κατηγοριες για widgets και live wallpapers ηταν πολυ καλη ιδεα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να υπαρξει μεγαλη αντιδραση για τα 15λεπτα .Ειναι απαραδεκτο.

 

Ολες τις υπολοιπες αλλαγες τιςθεωρω ευπροσδεκτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ που τα λέμε το 24ώρο ήταν πολύ ουτοπικό. Μία πολύ καλή κίνηση βέβαια υπέρ του καταναλωτή αλλά προφανώς μόνο για τον πρώτο καιρό προκειμένου να ακουστεί. Πάντως και τα 15 λεπτά είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα smartpad 7" με froyo 2.2 και έχω μια μεγάλη απορία!

Σε τι μπορεί να χρησιμεύουν αυτά τα μηχανήματα;

Προσωπικά το έχω σαν ηλεκτρονική κορνίζα από περιέργεια ή το ανοίγω και κοιτάω τι καιρό έχει.

Τίποτα άλλο.

Επομένως για μένα σε τι θα μου χρησίμευε αυτό το android market;

Σε τίποτα φυσικά.Πεταμένα λεφτά.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα smartpad 7" με froyo 2.2 και έχω μια μεγάλη απορία!

Σε τι μπορεί να χρησιμεύουν αυτά τα μηχανήματα;

Προσωπικά το έχω σαν ηλεκτρονική κορνίζα από περιέργεια ή το ανοίγω και κοιτάω τι καιρό έχει.

Τίποτα άλλο.

Επομένως για μένα σε τι θα μου χρησίμευε αυτό το android market;

Σε τίποτα φυσικά.Πεταμένα λεφτά.

μιλας σοβαρα τωρα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βίντεο από το καινούργιο google market : http://pocketnow.com/android/new-android-market-walkthrough-video

 

Μπορείτε να το κατεβάσετε επίσης μέσω του apk που δίνει ο τύπος :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βίντεο από το καινούργιο google market : http://pocketnow.com/android/new-android-market-walkthrough-video

 

Μπορείτε να το κατεβάσετε επίσης μέσω του apk που δίνει ο τύπος :)

 

 

Που ειναι το link Με το apk ? Στραβομαρα εχω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...