Προς το περιεχόμενο

Τι απο τα 2?windows ή Linux?


Μαρακι!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

παρόλα αυτά παίξε με το ardour να μας πεις κι εμάς. :P

 

 

Οταν υποστηριχτει πληρως η καρτα να το δοκιμασω! Why not..! :rolleyes:

 

Να το βαλω χωρις να μπορω να γραψω..τσαμπα κοπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Οταν υποστηριχτει πληρως η καρτα να το δοκιμασω! Why not..! :rolleyes:

"λιποτάκτη, ριψάσπιδα, εφιάλτη" !

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

κι εγώ αυτοcad χρησιμοποιώ :mad:

 

τρίτωνα ελπίζω να φαίνεται η διάθεση για λίγο πλάκα B)

 

.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης μιας και που πιασαμε τα παιχνιδια να ρωτησω και γω κατι :unsure:

 

Παιζω τα urban terror.Βγαινει native για win/linux/osx.

 

Το παιζω σε windowed mode.

 

Στο linux πρεπει να κλεισω τον compositor αλλιως laga-ρει.

 

Σε 7 με το aero ανοιχτο δεν υπαρχει κανενα προβλημα.

 

Μπορει καποιος να με διαφωτισει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

"λιποτάκτη, ριψάσπιδα, εφιάλτη" !

 

 

κι εγώ αυτοcad χρησιμοποιώ :mad:

 

τρίτωνα ελπίζω να φαίνεται η διάθεση για λίγο πλάκα B)

 

.

 

προδοτη-δοσιλογε-παλιοχαρακτηρα :P :P

 

Ουκ αν λαβεις rulez.. :P

ναι ρε man λιγη πλακιτσα κανουμε! :D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φαντάζομαι θα ξέρεις το forum

http://forums.urbanterror.info/topic/23977-fps-drop-another-topic/

 

http://tuxarena.blogspot.com/2009/08/guide-to-configure-urban-terror-on.html

 

 

προδοτη-δοσιλογε-παλιοχαρακτηρα :P :P

:wub:

 

.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@twiner

Στην Pixar λέει χρησιμοποιούν linux όχι μόνο για rendering, αλλά για τα πάντα, και μάλιστα εφαρμογές της adobe που τρέχουν natively σε linux. Μπορεί να 'ναι και ράδιο αρβύλα αλλά το άκουσα από "σχετικό" άνθρωπο.

http://www.linux-watch.com/news/NS6281055297.html

To do this, Pixar uses three of its own proprietary software packages, which run on Linux.

These are: Marionette, an animation software system for articulating, animating and lighting; Ringmaster, a production management software system for scheduling, coordinating, and tracking of a computer animation project; and RenderMan, a rendering software system for producting high quality photo-realistic images.

 

RenderMan, the most well-known of these programs, is also a standard interface for modeling programs and rendering programs capable of producing photorealistic quality images.

 

Thus, while Pixar has its own versions of RenderMan, there are other RenderMan-compliant renderers. Some of these, such as Pixie, are open-source. Almost all of them run on Linux.

 

Marionette, however, is all Pixar's and no one else's. It's used by Pixar for articulating, animating, and lighting its computer animations. Thus, it's the primary software tool for animators and technical directors at Pixar. Marionette, which runs on Linux, Solaris, and IRIX OS-powered workstations, has been designed and optimized for character articulation and animation.

 

Unfortunately, if you don't work at Pixar, you're not going to be able to use it. Or even see it in operation, for that matter, since Pixar is a closed studio.

 

https://renderman.pixar.com/products/tools/faq-rfm.html#4%20When%20I%20purchase%20will%20I%20receive%20a%20physical%20package%20through%20the%20mail?

8. Will there be a Linux version?

A special Linux build for larger render farms is available upon request. For more details behind please contact [email protected]

 

 

.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@gtroza Καλό και το workflow του τύπου και τα λοιπά links επιμορφωτικά για όσους ενδιαφέρονται αλλα (προς το παρόν) δεν είναι αποτελεσματικά/ικανοποιητικά.. Εγώ θέλω ας πούμε το native instruments komplete.. Αλλος μπορεί να θέλει τη vienna symphonic library.. κτλ κτλ Δεν υπάρχουν δυστυχώς. Το ladspa πολύ καλό φαίνεται και αρκετά υποσχόμενο. Αλλά χρειάζεται να ασχοληθούν και άτομα (εταιρίες) με κάποια τεχνογνωσία. Αλλο reverb θα φτιάξω εγώ (μακάρι να φτιαχνα δηλαδή αλλα λέμε..) ή ενας πιτσιρικάς προγραμματιστής και άλλο η Waves ή η Voxengo.

 

Αλλα τι κάθομαι και μιλάω με ενα παλιο προδόταρο... ου σιξ χαντρεντ σιξτι σιξ :P Ακους εκεί οτοκαντ.. (άντε δούλεψε με κανα qcad :P δε το ξέρω.. απλά το βρήκα στο γουγλ..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλα τι κάθομαι και μιλάω με ενα παλιο προδόταρο... ου σιξ χαντρεντ σιξτι σιξ :P Ακους εκεί οτοκαντ.. (άντε δούλεψε με κανα qcad :P δε το ξέρω.. απλά το βρήκα στο γουγλ..)

663 είμαι! :mrgreen:

 

δουλεύω με το δικό μου

άλλα opencad

 

thancad Ελληνικό, για τοπογράφους κυρίως

cademia Γερμανία

archjmedes Βραζιλία

 

@gtroza Καλό και το workflow του τύπου και τα λοιπά links επιμορφωτικά για όσους ενδιαφέρονται αλλα (προς το παρόν) δεν είναι αποτελεσματικά/ικανοποιητικά..

 

ή αλλάζω ή βουλιάζω !:mrgreen:

 

.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. · Κρυμμένο από The_Edge, 11 Δεκεμβρίου 2010 - Δεν έχει δοθεί λόγος
Κρυμμένο από The_Edge, 11 Δεκεμβρίου 2010 - Δεν έχει δοθεί λόγος

Αυτες τισ εφαρμογες που μπορω να τις βρω?εχει καποιεσ προεγκαταστημενες οταν περασω τα linux?

<br />

τεστ

Συνδέστε για να σχολιάσετε

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...