Προς το περιεχόμενο

Τι απο τα 2?windows ή Linux?


Μαρακι!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Και nero και ff υπαρχει στα windows, απλα σε αντιστοιχη λινουξοεκδοση, αλλα αν εχεις ηδη καποιο setup στο σκληρο σου για την κακια στιγμη ειναι απολυτως αχρηστο γιατι απλα δεν μπαινει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προγραμματα του τυπου nero,mozilla δεν μπορω να τα εχω σε linux?

 

Ναι. Και τα δύο υπάρχουν.

 

Επίσης. http://www.insomnia.gr/page/wiki/_/linux/linux-windows-%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%AD%CE%BA%CE%B4%CE%BF%CF%83%CE%B7-r12

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και nero και ff υπαρχει στα windows, απλα σε αντιστοιχη λινουξοεκδοση, αλλα αν εχεις ηδη καποιο setup στο σκληρο σου για την κακια στιγμη ειναι απολυτως αχρηστο γιατι απλα δεν μπαινει.

 

Aρα χρειαζεται να κατεβαζω προγραμματα που ειναι αντιστοιχα με αυτα των windows?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα έλεγα να διαβάσεις πρώτα το άρθρο που έδωσε ο firewalker πιο πάνω. Όταν το διαβάσεις και αποφασίσεις ότι θέλεις ακόμα να εγκαταστήσεις κάποια διανομή Linux, βρες ποιά θα είναι αυτή και διάβασε από το site της τις λεπτομέρειες εγκατάστασης προγραμμάτων. Μετά από όλα αυτά αν συνεχίσεις να έχεις απορίες, εδώ είμαστε. Καλή επιτυχία και καλή αρχή αν κάνεις την προσπάθεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα προτεινα και τα δυο ταυτοχρονα.Ετσι μπορεις να εξοικιωθεις με τα linux και να βρεις της εφαρμογες που χρειαζεσαι ωστε να αντικαταστησεις τα windows

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα προτεινα και τα δυο ταυτοχρονα.Ετσι μπορεις να εξοικιωθεις με τα linux και να βρεις της εφαρμογες που χρειαζεσαι ωστε να αντικαταστησεις τα windows

 

Αυτες τισ εφαρμογες που μπορω να τις βρω?εχει καποιεσ προεγκαταστημενες οταν περασω τα linux?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<br /><br />

<br />

Αυτες τισ εφαρμογες που μπορω να τις βρω?εχει καποιεσ προεγκαταστημενες οταν περασω τα linux?<br />

<br /><br /><br />

 

Ξέρω σου ακούγεται απίστευτο αλλά ναι... Τα περισσότερα είναι έτοιμα και ότι θες απλά ανοίγεις ένα πρόγραμμα και κατεβάσεις ότι θες, η μέσω απλού γουγλ σερτς. Προτείνω ubuntu. Πανεύκολο λειτουργικό

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<br /><br /><br />

 

Ξέρω σου ακούγεται απίστευτο αλλά ναι... Τα περισσότερα είναι έτοιμα και ότι θες απλά ανοίγεις ένα πρόγραμμα και κατεβάσεις ότι θες, η μέσω απλού γουγλ σερτς. Προτείνω ubuntu. Πανεύκολο λειτουργικό

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

ουαου!!!hahahaha!!!οκ ευχαριστω..!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Προπαγανδιστή :Ρ

 

 

Μπάϊ δε γουέϊ υπάρχει και το χάκιντος :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ότι pc και να μου έδειχνες , για οτι χρήση και να το ήθελες θα σου ελεγα LINUX

 

εκτος βεβαια αν ηθελες παιχνιδια :blink:

 

για ολα τα αλλα linux...γιατι? βάλτα και θα καταλάβεις, αυτο σου λέω μονο

 

οταν τα βάλεις , θα απορείς γιατι εμενες με windows τόσο καιρό :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...