Προς το περιεχόμενο

Τι απο τα 2?windows ή Linux?


Μαρακι!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπεραα..!!!προκειται να κανω μια αναβαθμηση τον υπολογιστη μου....και σκεφτομαι τι λειτουργικο προγραμμα να βαλω...τι εχετε να μου προτεινεται?πιο νομιζεται οτι θα ηταν καλητερο σε ενα pc σαν και αυτο? http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.900804

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Από το όνομα δεν περιμένω να παίζει παιχνίδια παντος :P

 

Μπα δεν παιζω παιχνιδια!!!κλασσικα...κανενα τραγουδι..ιντερνετ...και τετοια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα δεν παιζω παιχνιδια!!!κλασσικα...κανενα τραγουδι..ιντερνετ...και τετοια!

 

Από ότι βλέπω έχει vista επάνω όποτε σκέφτεσαι να πας στα 7 αν βάλεις windows. Παντός για την χρήση που θα κάνεις για μένα βαλε linux.Ουτε ιούς ούτε κολλήματα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Τι παραπανω θα μου προσφερει σε σχεση με τα Windows που ειχα συνηθισει τοσο καιρο?

 

Καποια απο τα βασικοτερα πλεονεκτηματα που προσφερει στον πρωην χρηστη Windows το GNU/Linux ειναι:

 

Α.Ταχυτητα - ανεξαρτητα του ογκου προγραμματων - περασμα χρονου

Β.Φορητοτητα - ευελιξια (πχ σε περιπτωση μεταφορας δισκου σε αλλο μηχανημα)

Γ.Ασφαλεια - κυριως σε χρηστες με περιορισμενη γνωση - αντιληψη περι Η/Υ και Internet.

Δ.Ατελειωτη παραμετροποιηση - μεχρι αηδιας ομως.

Ε.Χαμηλες απαιτησεις σε hardware resources - συνεπαγεται το Α καθως και αξιοποιηση παλαιοτερων

μηχανηματων.

Ζ.Ειναι δωρεαν - λες και πληρωνει κανεις για Windows και software ..αλλα anyway.. :unsure:

 

Το GNU/Linux ΔΕΝ ειναι για τον χρηστη που:

 

A.Θελει να παιζει παιχνιδια.

Β.Κανει σοβαρη Audio παραγωγη (για Video,Image,Animation authoring ας μας ενημερωσει καποιος που

ασχολειται με τον χωρο.Εγω ασχολουμαι μονο με Audio και για αυτο μπορω να μιλησω με σιγουρια.)

Γ.Νομιζει οτι ολα (πρεπει να) γινονται οπως στα Windows και περιμενει το ιδιο απο το GNU/Linux.Χρηστες οι

οποιοι διαβαζοντας τις παρακατω απλουστατες οδηγιες που θα δωσω εξακολουθουν να πιστευουν οτι

το GNU/Linux sucks επειδη δεν γινονται τα πραγματα οπως στα Windows , να προτιμησουν να παραμεινουν

στο λειτουργικο της MS.

 

εδω ολοκληρο το θεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Linux. Έτσι κι αλλιώς θες να κάνεις μοστρα! :P

Χωρίς πλάκα αν θες βάλε linux, θα ξεγνοιάσεις από ιούς και κολλήματα... αλλά θα σου πρότεινα να βάλεις 7αρια (δεν μας είπες βέβαια αν είχες καμιά προϊστορία με το linux).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...