Προς το περιεχόμενο

3DMark 11 Benchmarks


johnny21a

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και το δικό μου score με λίγο CPU overclock και stock GPU όπως το έχω για καθημερινή χρήση (για να μη με ζαλίζουν τα φουρφούρια)

P4171

http://3dmark.com/3dm11/266616;jsessionid=130E5CE3F75DED984B017BA99B169DA2?show_ads=true&page=%2F3dm11%2F266616%3Fkey%3DJWvSrbSkM5RmK0yMXcQNHLxFek8tpw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 254
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Βγάζεις παραπάνω από μένα χμμ κάτσε να πάρω ψήκτρα να κλοκαρω να δούμε ^_^

 

Mπα, και να τον κλοκάρεις δεν θα γίνει κάτι.

Η διαφορά στο σκόρ έχει να κάνει με την διαφορά στο physics score του παλιότερου Q9550 και του νέου X6 1090T και του combined score.

Έτσι έχοντας την ίδια κάρτα γραφικών οι διαφορές βρίσκονται στα υπόλοιπα. (see for your self)

Είναι αυτό που ανέφερα και στην αρχή ότι και πάλι το 3dmark 11 είναι intel friendly.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα που βγηκε ακόμα ένα 3D Mark για να μας κανει να κλαιμε τα λεφτα μας ειπα να αρχισουμε να ποσταρουμε αποτελεσματα...

 

Ο ταπεινος μου Core 2 Duo 8400@3,77Ghz με 4Gb Ram, με την επισης ταπεινη μου 5850(950Core/1200Mem) μου εδωσε αυτα...

 

 

 

Θέλω να σχολιάσω όχι τα αποτελέσματα του 3dmark αλλά το comment σου. To 3dmark είναι synthetic benchmark και ο κύριος λόγος που υπάρχει είναι η ξέφρενη πορεία στις νέες κάρτες γραφικών που κάθε τόσο και λίγο βγαίνουν στην αγορά. Αυτό απέχει πολύ από το να κλαις ή να κλαίω τα λεφτά μου επειδή σε ένα τέτοιο benchmark, η κάρτα μου ή η κάρτα σου δεν αποδίδουν καλά. Ένας Core2Duo 8400 o/cked και μία 5850 απέχουν πολύ από το να χαρακτηριστούν "ταπεινοί". Σκέψου πως σε βγάζουν μια χαρά στο 99 τοις εκατό των εφαρμογών ή των παιχνιδιών που θες να τρέξεις. Εξάλλου το 3dmark δε φημίζεται για efficient code.

 

Εδώ ένα Xbox360 σχεδόν 6ετίας και με 200 ευρώ κόστος αγοράς, μπορεί να αποδώσει το DiRT 2 με 4xAA στα 720p. Ή να δώσει γραφικά επιπέδου Halo:Reach και Gears of War 3. Θέλω να πω πως ο εξοπλισμός σου είναι μια χαρά, απλώς τις περισσότερες φορές δεν υπάρχει efficient κώδικας στα παιχνίδια για PC. Υπάρχουν βέβαια και φωτεινές εξαιρέσεις όπως παιχνίδια της Blizzard ή της Valve (Source engine).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να σχολιάσω όχι τα αποτελέσματα του 3dmark αλλά το comment σου. To 3dmark είναι synthetic benchmark και ο κύριος λόγος που υπάρχει είναι η ξέφρενη πορεία στις νέες κάρτες γραφικών που κάθε τόσο και λίγο βγαίνουν στην αγορά. Αυτό απέχει πολύ από το να κλαις ή να κλαίω τα λεφτά μου επειδή σε ένα τέτοιο benchmark, η κάρτα μου ή η κάρτα σου δεν αποδίδουν καλά. Ένας Core2Duo 8400 o/cked και μία 5850 απέχουν πολύ από το να χαρακτηριστούν "ταπεινοί". Σκέψου πως σε βγάζουν μια χαρά στο 99 τοις εκατό των εφαρμογών ή των παιχνιδιών που θες να τρέξεις. Εξάλλου το 3dmark δε φημίζεται για efficient code.

 

Εδώ ένα Xbox360 σχεδόν 6ετίας και με 200 ευρώ κόστος αγοράς, μπορεί να αποδώσει το DiRT 2 με 4xAA στα 720p. Ή να δώσει γραφικά επιπέδου Halo:Reach και Gears of War 3. Θέλω να πω πως ο εξοπλισμός σου είναι μια χαρά, απλώς τις περισσότερες φορές δεν υπάρχει efficient κώδικας στα παιχνίδια για PC. Υπάρχουν βέβαια και φωτεινές εξαιρέσεις όπως παιχνίδια της Blizzard ή της Valve (Source engine).

 

Ειρωνικο ηταν το κλαιω τα λεφτα μου για καποιους που παραπονιουνται για χαμηλες επιδοσεις σε αντιστοιχα προγραμματα και χανουν την ουσια, δηλαδη οτι ειναι συγκριτικα τα αποτελεσματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λαπτοπάκι έσπασε τελικά το φράγμα των 5000

για την ακρίβεια P5035

http://3dmark.com/3dm11/440928;jsessionid=85FA314347D3CEA101ACF62277B20332?show_ads=true&page=%2F3dm11%2F440928%3Fkey%3DewtRCyE6jqnh2ZaxxDkJaShvpw96CM

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το λες και λαπτοπάκι :devil: .2 χ 5870 :blink:

 

LOL ε ναι έχεις δίκιο απλά μετά από λίγο το συνηθίζεις και δε σου γεμίζει και πολύ το μάτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...