Προς το περιεχόμενο

ubuntu 10.10 ηχος κανει automute


ALdaperan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας..έχω ubuntu 10.10 και εχω προβλημα με τον ηχο:

 

σε άκυρες στιγμές κάνει mute ο ηχος απο μόνος του και πρέπει να τον επαναφέρω ξανα απο την αρχη

 

μήπως γνωρίζετε κάτι επ'αυτου?

 

ευχαριστω!! :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο έκανα ...εβγαλα το pulse τελείως και ειμαι οκ τωρα αν και δεν εχω το tray icon αλλα τι να κανουμε... :mellow:

 

την πρώτη φορά που το έβγαλα έπαθα μεγάλη νιλα γιατι μαζι με αυτό αφαιρέθηκε και το πακετο ubuntu-desktop , και εφυγαν όλες οι εφαρμογες ,ολο το γραφικο περιβάλλον και δε μπορουσα να μπω στο συστημα με πετουσε σε μαύρη οθονη στο boot σε τερμιναλ

 

ευτυχως η λύση ηταν απλη : sudo apt-get install ubuntu-desktop και επανήλθαν ολα ...ουφ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαζι με το pulseaudio εβγαλε και το ubuntu-desktop?? :blink: :blink: :blink:

 

Πω πωω :huh:

ωω ναιι .. καθως έβγαζα το Pulse έβλεπα στο τερματικο να βγαινει και empathy και compiz ενα ενα τα παντα ολα με επιασε τραλαλα... :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το pulseudio στο ubuntu είναι τελείως δεμένο με το deksktop του γιαυτό όταν το αφαίρεσες βγήκε μαζί και το μισό gnome. Στο kubuntu όμως το αφαιρείς πανεύκολα χωρίς καμία εξάρτηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το pulseudio στο ubuntu είναι τελείως δεμένο με το deksktop του γιαυτό όταν το αφαίρεσες βγήκε μαζί και το μισό gnome. Στο kubuntu όμως το αφαιρείς πανεύκολα χωρίς καμία εξάρτηση

ναι αλλα στο ubuntu10.04 δεν ειχα τετοιο προβλημα, το ειχα αφαιρεσει και δεν ειχε βγει το desktop

 

τεσπα..μπορει να μου πει καποιος γιατι βάζουν το ριμαδο-pulse σαν default? :angry: :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τεσπα..μπορει να μου πει καποιος γιατι βάζουν το ριμαδο-pulse σαν default? :angry: :blink:

 

Το φωναζω καιρο τωρα...αλλα απαντηση δεν παιρνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το pa μπαινει στο gnome εδω και μερικες εκδοσεις απο default γιατι το απαιτει το gnome-media.

Παλιοτερα υπηρχε το esound για τον ιδιο λογο (για τους ηχους του desktop κλπ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...