Προς το περιεχόμενο

Format σε προιστορικο laptop


Tzimmys

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έπεσε στα χέρια μου ένα Compaq Contura 430CX Laptop. Έχει τα win 95 Γερμανικά κ θέλω να του βάλω τα win 98. Το πρώτο μου πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να μπω στο bios. Έχω δοκιμάσει F1, F2, F9, F10 αλλά τίποτα. Το laptop είναι γερμανικό. Ξέρει κανείς πώς θα μπούμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς με κανένα. Βασικά κατά το bootάρισμα δε λέει τίποτα. Ξέρετε, τύπου πάτα de, fτάδε κτλ. Τέλος πάντων, αν κάποιος έχει κάποια προταση/σκέψη, ας τη μοιραστεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εχεις δοκιμασει το πατροπαραδοτο "πιανο" κατα το boot?Ανετα προλαβαινεις να πατησεις καμια 15 πληκτρα τη φορα ως αλλος Mozart.

Δεν μπορει,καποια στιγμη σε 6-7 boot θα το πετυχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις δοκιμασει το πατροπαραδοτο "πιανο" κατα το boot?Ανετα προλαβαινεις να πατησεις καμια 15 πληκτρα τη φορα ως αλλος Mozart.

Δεν μπορει,καποια στιγμη σε 6-7 boot θα το πετυχεις.

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Ο καλός μάστορας Η/Υ πρέπει να ξερει γαλλικά και πιάνο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση: το συγκεκριμενο Laptop εχει cd rom; Αν οχι ποιο τροπο εχεις επιλεξει για να περασεις τα 98;

 

δεν ξερω αν το εχεις ηδη ψαξει αλλα δες εδω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει, και για αυτό αν δεις το αρχικό μου ποστ λέω ότι το αρχικό μου πρόβλημα είναι αυτό. Σκέφτηκα ότι αν τα πω όλα μαζεμένα, ποιος θα κατσει να ασχοληθεί :) Το λινκ που δίνεις βοηθάει τρελά. Εχω μάλιστα ήδη τέτοιον αντάπτορα, αλλά δε πρέπει να τα χωράει ο σκληρός να του κάνω 2 partitions. Έχει σύνολο 1 γιγα σκληρό. Αλλά έχουμε ένα δρόμο για τώρα. το κοιτάω καλύτερα και ξαναενημερώνω. Thanks disqualified.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις δοκιμασει το πατροπαραδοτο "πιανο" κατα το boot?Ανετα προλαβαινεις να πατησεις καμια 15 πληκτρα τη φορα ως αλλος Mozart.

Δεν μπορει,καποια στιγμη σε 6-7 boot θα το πετυχεις.

Είσαι Θεός.

Και εγώ που ντρεπόμουν για κάτι τέτοια που κάνω.

Η σονάτα είναι το καλύτερο τελικά! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Ψαξε για το manual του -ή ακομη καλυτερα service manual.

 

- Δοκιμασε να bootαρεις με bootable cd: ισως to cdrom ειναι πρωτο στη λιστα εκκινησης.

 

- Δοκιμασε ολα τα πληκτρα του keyboard: καποιο θα το κανει!

 

- Δοκιμασε να το αναγκασεις να μπει σε bios κατα την εκκινηση: αφαιρωντας του ή προσθετοντας μια μνημη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...