Προς το περιεχόμενο

Insomnia modding με user styles και user scripts


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προστέθηκε ένα νέο user style στους πίνακες των posts #2 και #40, το "Lightweight background images". Αντικαθιστά δύο πολύ βαριά (συνολικό μέγεθος 388KB) PNG images που χρησιμοποιούνται ως backgrounds με 2 αντίστοιχα JPEG συνολικού μεγέθους 37KB. Το αποτέλεσμα θα πρέπει να είναι πιο ομαλό και γρήγορο scrolling, κυρίως σε παλιότερους και/ή αργούς υπολογιστές. Δοκιμάστε το και γράψτε εδώ αν σας δούλεψε, kthnxbai!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λοιπόν, βλέπω κι εγώ διαφορά στο παλιό notebook μου οπότε θα έχει τα ιδια ή καλύτερα αποτελέσματα και στα netbooks. Ευχαριστούμε Parsifal ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλευει πολυ καλα !!!

Η σελιδα φορτωνει πιο γρηγορα !!!

:)

Χμμμ, είσαι σίγοιυρος ότι παρατήρησες βελτίωση στον χρόνο φόρτωσης ή μήπως είναι "placebo effect"; Αν η εικόνα μπει μία φορά στην browser cache, δε θα κατεβαίνει κάθε φορά που ανοίγεις σελίδες του φόρουμ από τον Insomnia server, αλλά θα φορτώνεται από το δίσκο (απειροελάχιστος χρόνος). Ο σκοπός ήταν η βελτίωση του scrolling.

 

 

Λοιπόν, βλέπω κι εγώ διαφορά στο παλιό notebook μου οπότε θα έχει τα ιδια ή καλύτερα αποτελέσματα και στα netbooks. Ευχαριστούμε Parsifal ;)

Χαίρομαι! που κλείνουν το κανάλι 67... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μήπως είναι "placebo effect";

 

Λες; Κάνει τη δουλειά του κι έτσι.. :P

Πάντως με κομμένα τα background εντελώς, πηγαίνει σίγουρα πιο γρήγορα.

Λογικό θα μου πεις.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ, είσαι σίγοιυρος ότι παρατήρησες βελτίωση στον χρόνο φόρτωσης ή μήπως είναι "placebo effect"; Αν η εικόνα μπει μία φορά στην browser cache, δε θα κατεβαίνει κάθε φορά που ανοίγεις σελίδες του φόρουμ από τον Insomnia server, αλλά θα φορτώνεται από το δίσκο (απειροελάχιστος χρόνος). Ο σκοπός ήταν η βελτίωση του scrolling.

 

δεν ξερω, παντως φορτωνει πιο γρηγορα !!!

Το scrolling κολλαει λιγο μονο, μολις μπω σε νεα σελιδα ...

Αλλα φτιαχνει αμεσως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το scrolling κολλαει λιγο μονο, μολις μπω σε νεα σελιδα ...

 

Δηλαδή όχι μόνο δε βλέπεις διαφορά στο scrolling προς το καλύτερο, αλλά στο χειροτέρεψε κιόλας σε σχέση με πριν; :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή όχι μόνο δε βλέπεις διαφορά στο scrolling προς το καλύτερο, αλλά στο χειροτέρεψε κιόλας σε σχέση με πριν; :o

 

Τελικα υπαρχει προβλημα οταν παταω το μεσαιο κλικ(ανοιγμα νεας καρτελας), τοτε για λιγο δεν δουλευει καθολου το scrolling...

Αυτο γινοταν και πριν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Προστέθηκε ένα ακόμη userstyle με τίτλο "Insomnia.gr - Limit Active Users list height". Υλοποιεί αυτό που ζητά εδώ ο συμφορουμίτης Linus_21.

 

 

Kαλή χρονιά να έχουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προστέθηκε ένα ακόμη userstyle με τίτλο "Insomnia.gr - Limit Active Users list height". Υλοποιεί αυτό που ζητά εδώ ο συμφορουμίτης Linus_21.

 

 

Kαλή χρονιά να έχουμε!

 

Είσαι τρομερός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προστέθηκε ένα ακόμη userstyle με τίτλο "Insomnia.gr - Limit Active Users list height". Υλοποιεί αυτό που ζητά εδώ ο συμφορουμίτης Linus_21.

 

 

Kαλή χρονιά να έχουμε!

 

 

Βολικότατο στην καταραμένη 1024x768 της δουλειάς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

καλησπερα, παρατηρω οτι τα νεα topics δε μου χρωματίζονται με μαυρα bold γραμματα,ουτε τα τοπικς που εχουν νεα ποστ ... Δηλαδη βλεπω ουσιαστικα σαν <<διαβασμενα>> ολα τα θέματα του φορουμ! Υπαρχει καποια λυση; διαβασα το τοπικ αλλα δε πολυκαταλαβα αν εχει απαντηθει! αν υπαρχει ηδη απαντηση,με συγχωρειτε προκαταβολικα!

 

edit: εννοω οτι χωρις το stylish :

 

dce3e7ec393a47998b24bf6.png

 

 

 

με το stulish:

 

38737e8f9e704964803ee6c.png

 

 

εννοειται πως δε μπηκα σε καποιο απ τα topics απλα πηγα εβγαλα screenshot μια χωρις το stulish , μια με το stulish . Firefox τελευταια εκδοση εχω και το add on stylish (οπως καταλαβατε :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως έχεις περάσει χειροκίνητα τον κώδικα του user style που έδωσα στο μήνυμα #30 για τον liopyr; Από τα styles που έχω ανεβάσει στο userstyles.org και αναφέρονται στον πίνακα του μηνύματος #2, δεν υπάρχει κάποιο που θα μπορούσε να προκαλεί τη συγκεκριμένη «ζημιά»... :shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

>
@namespace url(http://www.w3.org/1999/xhtml);

@-moz-document domain("insomnia.gr")
{
div#content, span#search_wrap, input#main_search, #primary_nav ul li.active, div#secondary_nav, ul#breadcrumb li.last, div#latest_news, .row2 td, li.row2, div.status_main_wrap, div._sbcollapsable, div.post_block
{
   	background-color: #e3e3e3 !important;
}

.row1 td, li.row1
{
   	background-color: #eaeaea !important;
}

div.sidebarblock.social, div.sidebarblock.downloads, body .maintitle
{
   	background-image: none !important;
   	background-color: #e3e3e3 !important;
}

table.ipb_table .topic_title, table.ipb_table h4
{
   	font-weight: normal !important;
}
}

 

αυτο εχω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...