Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδια μια βοηθεια θα ηθελα

 

 

Στα Quest των Imperial εχω φτασει στο Taking of Winterhold hold και πρεπει να κανω report στην Legate Rikke,το κολλημα ομως ειναι πως οτι και να κανω δεν βγαζει την επιλογη στο dialogue για να συνεχισω.Υπαρχει καμια λυση στο (υποθετω) bug αυτο?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol, τρίζουν τα κόκκαλα των old school rpg games...

 

 

Για μισό. Τα τελευταία 21 χρόνια έχω παίξει τα πάντα από RPG και adventures. Και το Skyrim είναι μακράν καλύτερο απ' ότι άλλο βγήκε στον χώρο και είναι μαζί με το Morrowind & Oblivion στην ίδια σειρά.

 

Πες μου ένα RPG/Adventure παιχνίδι από το 1988 μέχρι σήμερα το οποίο είναι καλύτερο από το Skyrim/Oblivion/Morrowind σε gameplay & story.

 

Και όσο για φέτος -2011-, πες μου ένα παιχνίδι το οποίο είναι καλύτερο και value for money από το Skyrim.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Για μισό. Τα τελευταία 21 χρόνια έχω παίξει τα πάντα από RPG και adventures. Και το Skyrim είναι μακράν καλύτερο απ' ότι άλλο βγήκε στον χώρο και είναι μαζί με το Morrowind & Oblivion στην ίδια σειρά.

 

Πες μου ένα RPG/Adventure παιχνίδι από το 1988 μέχρι σήμερα το οποίο είναι καλύτερο από το Skyrim/Oblivion/Morrowind σε gameplay & story.

 

 

καλύτερο από τα Fallout 1,2? από τα Baldur's Gate? από τo Planescape Torment? kk cool story bro :P

 

υπάρχουν άλλοι πιο γνώστες στα rpg που ξέρουν τουλάχιστον άλλα τόσα βαρβάτα games...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μισό. Τα τελευταία 21 χρόνια έχω παίξει τα πάντα από RPG και adventures. Και το Skyrim είναι μακράν καλύτερο απ' ότι άλλο βγήκε στον χώρο και είναι μαζί με το Morrowind & Oblivion στην ίδια σειρά.

 

Πες μου ένα RPG/Adventure παιχνίδι από το 1988 μέχρι σήμερα το οποίο είναι καλύτερο από το Skyrim/Oblivion/Morrowind σε gameplay & story.

 

 

Καταρχην αλλο old school rpg αλλο action rpg οπως το skyrim. Τα πρωτα εχουν μεγαλυτερο βαθος ειναι πιο εγκεφαλικα παιχνιδια θελουν στρατηγικη και ειναι κλασης πιο δυσκολα.

 

Ευκολη απαντηση στο ερωτημα σου αν μιλαμε γενικα για rpg. Baldur's gate 2 & Dragon age origins. Ειδικα το πρωτο ειναι απλα αξεπεραστο...

 

Μπορει να μην εχει τα γραφικα του skyrim αλλα ποιος (σοβαρος rpgας) νοιαζεται για τα γραφικα σε rpg παιχνιδι?

 

Το σκληροπυρηνικο old school rpg διαφερει πολυ. Τα action rpg ειναι πολυ απλοποιημενα για να παιζουν και τα μικρα παιδακια

 

Δεν εχει τοση σημασια το gameplay στα rpg εξαλλου ειναι ενα ειδος που γεννηθηκε απο το D&D...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σε ρωτήσω παλικάριμ γιατί μπορεί να μπερδεύομαι! To dragon age origins το οποίο έπαιξα ελάχιστα (ο αδερφός μου το 'επαιζε) ΔΕΝ είναι action rpg??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε free ανάπτυξη χαρακτήρων Arcanum - Wizardry 8 - Bloodlines δίνουν πολύ περισσότερες και ουσιαστικότερες επιλογές.

 

Σε παγωμένος-Βορράς-που-ζουν-οι-βάρβαροι styl το Icewind Dale 1 ήταν μια χαρά.

 

Σε open world τα Gothic 2 - 3 (fully community patched το 3) ήταν καλύτερα του Oblivion ενώ το 3 έχει τον καλύτερο 3D χάρτη που έχω δει ποτέ.

 

Σα σενάριο και πλοκή πάρα πολλά RPG από το 1988 και και μετά έχουν καλύτερο. Ειδικά για φέτος Witcher 2 - Deus Ex 3.

 

Όπως είπαν και οι από πάνω, πολύ καλό παιχνίδι και διασκεδαστικό αλλά όχι το καλύτερο όλων, ούτε σα σύνολο ούτε στα μέρη του.

 

EDIT - όχι δεν είναι action RPG. Παλιά action RPG λέγαμε το Diablo και τους κλώνους του, από τότε που βαφτίσανε έτσι και οτιδήποτε non DnD ο κόσμος μπλέχτηκe.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστο, αλλα αφου και οι εταιριες τα πλασαρουν σαν action ετσι πρεπει να τα λεμε και εμεις για να επικοινωνουμε.

 

Witcher 2 και Skyrim για φετος ειναι action rpg's (non DnD based για εμας τους παλιους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μισό. Τα τελευταία 21 χρόνια έχω παίξει τα πάντα από RPG και adventures. Και το Skyrim είναι μακράν καλύτερο απ' ότι άλλο βγήκε στον χώρο και είναι μαζί με το Morrowind & Oblivion στην ίδια σειρά.

 

Πες μου ένα RPG/Adventure παιχνίδι από το 1988 μέχρι σήμερα το οποίο είναι καλύτερο από το Skyrim/Oblivion/Morrowind σε gameplay & story.

 

Και όσο για φέτος -2011-, πες μου ένα παιχνίδι το οποίο είναι καλύτερο και value for money από το Skyrim.

 

Φανταζομαι οτι κανεις πλακα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...