Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άλλο ένα μείον του απλοποιημένου interface του παιχνιδιού είναι ότι αν έχεις πιάσει κόποιο disease δεν υπάρχουν πουθενά στατιστικά το τι έχεις και η μόνη πληροφορία είναι ότι όταν σε συναντάνε npc στο δρόμο απλά σου λένε ότι φαίνεσαι άρρωστος. Πάντως τεχνικά το game είναι τελείως άψογο. Δεν έχω το παραμικρό κόλημα και το παραμικρό crash και μιλάμε τα γραφικά του απολαμβάνεις να τα βλέπεις.

 

Αν και δέν "κόλλησα" κάποιο disease ακόμα (αγαπάμε Werewolf +100% disease resistance), έχω την εντύπωση ότι τα γράφει στο Magic > Active Effects.

 

Edit: Αυτή τη βλακεία που μερικά quest item δεν μπορείς να τα πετάξεις αν δεν έχεις ξεκινήσει / ολοκληρώσει το αντίστοιχο quest (βλ. Finn's Lute, Kahvozein's Fang κ.τ.λ.) δεν την καταλαβαίνω μια φορά... Δεν κατάφερα να βρώ κανένα mod που να το φτιάχνει αυτό, γνώριζει κανείς κάτι σχετικό να προτείνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Άλλο ένα μείον του απλοποιημένου interface του παιχνιδιού είναι ότι αν έχεις πιάσει κόποιο disease δεν υπάρχουν πουθενά στατιστικά το τι έχεις και η μόνη πληροφορία είναι ότι όταν σε συναντάνε npc στο δρόμο απλά σου λένε ότι φαίνεσαι άρρωστος. Πάντως τεχνικά το game είναι τελείως άψογο. Δεν έχω το παραμικρό κόλημα και το παραμικρό crash και μιλάμε τα γραφικά του απολαμβάνεις να τα βλέπεις.

 

Ναι, όπως είπε και ο Greygore στο γράφει στο magic - active effects :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φαίνεται στα active effects και άμα δεν έχεις potion για cure (silverhands έχουν άπειρα)τότε σε οποιοδήποτε shrine που παίρνεις blessing από θεότητα. Εμενα μου την σπάει το "keep ur hands το urself, sneakthief" wtf guards read ppl minds?!?

 

Ένας φίλος μου είπε ότι άμα πας για training και βγάλεις ρούχα/armor/rings etc γυμνός στην τελική είναι πιο φτηνά τα training sessions. Δεν το δοκίμασα οποτε δεν είναι 100% σίγουρο.

 

http://www.youtube.com/watch?v=pSa9EOWuGw0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δέν "κόλλησα" κάποιο disease ακόμα (αγαπάμε Werewolf +100% disease resistance), έχω την εντύπωση ότι τα γράφει στο Magic > Active Effects.

 

Edit: Αυτή τη βλακεία που μερικά quest item δεν μπορείς να τα πετάξεις αν δεν έχεις ξεκινήσει / ολοκληρώσει το αντίστοιχο quest (βλ. Finn's Lute, Kahvozein's Fang κ.τ.λ.) δεν την καταλαβαίνω μια φορά... Δεν κατάφερα να βρώ κανένα mod που να το φτιάχνει αυτό, γνώριζει κανείς κάτι σχετικό να προτείνει;

 

Πολύ σωστά για το πρώτο. Για το δεύτερο είναι όντως σπαστικό αλλά μία στις χίλιες να ρίξεις το λάθος αντικείμενο και να μην το καταλάβεις την έκατσες. Προσωπικά προτιμώ να έχω πιασμένο χώρο παρά να χάσω το κεφάλι μου :-D

 

Γιεεε επίσης κόλλησα βαμπιρισμό!!! Θα φτάσω στάδιο 1 και μετά θα ξεκινήσω το cure quest, έχω ήδη πολύ υψηλά thieving stats και τα resistances δε με ενθουσιάζουν. Λυκάνθρωπος από την άλλη θα παραμείνω, αλλά είμαι και γατάνθρωπος και λυκάνθρωπος, για το τρελάδικο ή το ζωολογικό κήπο κατευθείαν...

 

http://www.youtube.com/watch?v=o1UDF7ym_Os

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το άλλο το ανέκδοτο το μάθατε ?

 

 

Το Skyrim καθυστερεί για άλλη μια φορά!

^_^

 

 

Για 5η φορά αναβάλλεται η κυκλοφορία των εκδόσεων του παιχνιδιού για xbox360 και pc,και από 6 Δεκεμβρίου πήγαμε 9 Δεκεμβρίου.

Δηλαδή πιο μετά και από την κυκλοφορία του παιχνιδιού στην Ιαπωνία,όπου εκεί καθυστερεί λόγο μετάφρασης.

 

 

Χαχαχαχα. Γελάστε!

 

Η pc έκδοση του Skyrim αρχίζει να μου θυμίζει Duke Nukem Forever πολύ επικίνδυνα... :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο ένα μείον του απλοποιημένου interface του παιχνιδιού είναι ότι αν έχεις πιάσει κόποιο disease δεν υπάρχουν πουθενά στατιστικά το τι έχεις και η μόνη πληροφορία είναι ότι όταν σε συναντάνε npc στο δρόμο απλά σου λένε ότι φαίνεσαι άρρωστος. Πάντως τεχνικά το game είναι τελείως άψογο. Δεν έχω το παραμικρό κόλημα και το παραμικρό crash και μιλάμε τα γραφικά του απολαμβάνεις να τα βλέπεις.

 

Όταν έχεις κάποια "disease" μπορείς να το καταλάβεις επίσεις αν πάς στο "skill tree" και δείς το stamina σου θα είναι με κόκκινους αριθμούς μειωμένο.

Όταν πάρεις το φίλτρο που θα σε γιατρέψει το stamina θα γίνει πράσινο και πάλι και οι αριθμοί θα επανέλθουν στα κανονικά τους επίπεδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το άλλο το ανέκδοτο το μάθατε ?

 

 

Το Skyrim καθυστερεί για άλλη μια φορά!

^_^

 

 

Για 5η φορά αναβάλλεται η κυκλοφορία των εκδόσεων του παιχνιδιού για xbox360 και pc,και από 6 Δεκεμβρίου πήγαμε 9 Δεκεμβρίου.

Δηλαδή πιο μετά και από την κυκλοφορία του παιχνιδιού στην Ιαπωνία,όπου εκεί καθυστερεί λόγο μετάφρασης.

 

 

Χαχαχαχα. Γελάστε!

 

Η pc έκδοση του Skyrim αρχίζει να μου θυμίζει Duke Nukem Forever πολύ επικίνδυνα... :-(

 

Φίλε μου έχεις πάρει τίποτα??? Αισθάνεσαι καλά??

Σήμερα ξύπνησες???

 

--Πλάκα σου κάνω έτσι....μη παρεξηγηθεις!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου έχεις πάρει τίποτα??? Αισθάνεσαι καλά??

Σήμερα ξύπνησες???

 

--Πλάκα σου κάνω έτσι....μη παρεξηγηθεις!!!

Τι πλάκα ?

 

Δε μπορώ να καταλάβω τι σχέση έχει η 5η καθυστέρηση κυκλοφορίας ενός παιχνιδιού με το αν είμαι καλά η όχι... :rolleyes:

 

Αν πάντως κάποιος δεν είναι καλά,αυτός είναι ο εισαγωγέας ή η Bethesda.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδερφε γιατι περιμενεις απο το Πλαισιο η το καθε πλαισιο?

Τσιμπα το απο καποιο site το παιχνιδακι,πιο φθηνα θα σου ερθει και μαλλον πιο γρηγορα

 

Κι αν καιγεσαι τοσο παρτο απο τον θειο μεχρι να παρεις και το κανονικο και μετα συνεχιζεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδερφε γιατι περιμενεις απο το Πλαισιο η το καθε πλαισιο?

Τσιμπα το απο καποιο site το παιχνιδακι,πιο φθηνα θα σου ερθει και μαλλον πιο γρηγορα

 

Κι αν καιγεσαι τοσο παρτο απο τον θειο μεχρι να παρεις και το κανονικο και μετα συνεχιζεις

Γιατί δεν έχω κάρτα από τράπεζα,και οι τράπεζες είναι ανοιχτές τις ώρες που δουλεύω και κλειστές όταν δε δουλεύω που σημαίνει πως για να βγάλω τη κάρτα θα έπρεπε να μη πάω 1 μέρα στη δουλειά μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν έχω κάρτα από τράπεζα,και οι τράπεζες είναι ανοιχτές τις ώρες που δουλεύω και κλειστές όταν δε δουλεύω που σημαίνει πως για να βγάλω τη κάρτα θα έπρεπε να μη πάω 1 μέρα στη δουλειά μου.

 

E δεν εχεις καποιον φιλο/-η με καρτα??Παρηγγειλε το με την δικη του καρτα απο εξω ή κατεβασε καποια DD εκδοση με την καρτα του και δωσε του τα χρηματα που αντιστοιχουν.Αν παλι δεν βρισκεις κανεναν, ευχαριστως να σε βοηθησω εγω με την δικη μου καρτα και να σου κανω την παραγγελια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν έχω κάρτα από τράπεζα,και οι τράπεζες είναι ανοιχτές τις ώρες που δουλεύω και κλειστές όταν δε δουλεύω που σημαίνει πως για να βγάλω τη κάρτα θα έπρεπε να μη πάω 1 μέρα στη δουλειά μου.

 

ασε που δε προκειται να σου βγαλουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν έχω κάρτα από τράπεζα,και οι τράπεζες είναι ανοιχτές τις ώρες που δουλεύω και κλειστές όταν δε δουλεύω που σημαίνει πως για να βγάλω τη κάρτα θα έπρεπε να μη πάω 1 μέρα στη δουλειά μου.

 

Και γιατί δεν το αγοράζεις απο το internet με μιά προπληρωμένη κάρτα όπως η paysafe ; B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...