Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά απο αρκετές ώρες μπορώ να πω πως το User interface που στην αρχή ξενίζει στην συνέχεια συνηθίζεται, για να μην πω πως είναι και εύχρηστο κιολας, αν είσαι λίγο τακτικός με το favorites menu και τα 1-8 bindings.

 

Αφού δεν γίνεται να κάνεις bind τα όπλα από το 1-8 (όπως γινόταν στο Oblivion).Πως το κάνεις ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα κάνεις άλλα άμα έχεις πολλά του ίδιου είδους τα μπερδεύει και χάνει το binding key. τα named και τα μοναδικά γίνονται.

 

Πως γίνεται όμως ??

Κανονικά όπως στο oblivion ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πατάς F σε αυτό που θες και γίνεται favourite. Μετά πατάς Q και δίπλα στο κάθε αντικείμενο ή μαγικό βάζεις έναν αριθμό από το 1 εώς το 8.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα με τα bindings με έχει δυσκολέψει λίγο με την έννοια πως δεν έχω βρει ακόμα πως κάνει binding ένα spell στο αριστερό χέρι για παράδειγμα. Έχω μάγο χαρακτήρα και θέλω π.χ να εναλλάσσω στο αριστερό χέρι destruction spells και στο δεξί restoration.

Υπάρχει τρόπος ή τζάμπα παιδεύομαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά αυτό με το σετάρισμα των όπλων spell είναι τελείως για τα μπάζα. Απαράδεκτο νομίζω ότι ούτε σε αυτούς που παίζουν με κονσόλες δεν πρέπει να βολεύει. Θα έπρεπε να υπάρχουν προσεταρισμένα κουμπιά για τα όπλα με τα f keys όπως γίνετε σε όλα τα υπόλοιπα game. Τι πάνε και μπερδεύουν τα poiton με τα όπλα δεν μπορώ να το καταλάβω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑντως παιδια,δεν αξιζει με τιποτα το αλογο.Καθολου ομως.Ολα τα τερατα το κανουν focus,δεν βαρανε ποτε εσενα,μονο αυτο και βεβαια πεθαινει.Ασε που δεν ειναι και τοσο γρηγορο οσο νομιζα..

Πρέπει να έχω χρησιμοποιήσει άλογο λίγο κάτω από 1 λεπτό αθροιστικά! Δε μπορώ να περνάω με ταχύτητα ανεξερεύνητες περιοχές, πόσο μάλλον τώρα που είμαι wood elf και το sneaking πάει σύννεφο. Ανεξάρτητα, όμως, από αυτό, η μεγεία του skyrim είναι η εξερεύνηση, σπιθαμή σπιθαμή αν γίνεται. Μάλιστα, από τη στιγμή που υπάρχει η "τηλεμεταφορά", το άλογο δεν έχει πια κανένα νόημα. Τι θα πρότεινα; Να καταργηθεί η τηλεμεταφορά, έστω και με mod. Υπάρχει κάτι σχετικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fast travel κανεις μονο όπου έχεις πάει...σύμφωνο το άλογο sucks, και όχι χωρίς fast travel δεν λέει να είσαι Solitude και να παραδόσεις αποστολή στο Riften.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να έχω χρησιμοποιήσει άλογο λίγο κάτω από 1 λεπτό αθροιστικά! Δε μπορώ να περνάω με ταχύτητα ανεξερεύνητες περιοχές, πόσο μάλλον τώρα που είμαι wood elf και το sneaking πάει σύννεφο. Ανεξάρτητα, όμως, από αυτό, η μεγεία του skyrim είναι η εξερεύνηση, σπιθαμή σπιθαμή αν γίνεται. Μάλιστα, από τη στιγμή που υπάρχει η "τηλεμεταφορά", το άλογο δεν έχει πια κανένα νόημα. Τι θα πρότεινα; Να καταργηθεί η τηλεμεταφορά, έστω και με mod. Υπάρχει κάτι σχετικό;

 

Αν γίνει αυτό θα επιστρέψω στο WoW. Μέχρι και εκεί παίζω mage για να έχω teleport. Όποιος θέλει να εξερευνήσει τον κόσμο του Skyrim το κάνει την πρώτη φορά ώστε να ανακαλύψει το μέρος όπου γίνεται το quest. Αν χρειαστεί να τρέχεις κάθε φορά στο ίδιο μέρος, το χάσαμε το κορμί πατριώτη.

 

Το άλογο, αν δεν θέλετε να σας το σκοτώνουν, το αφήνετε λίγο πριν μπείτε σε camp. Αν σας την πέσει δράκος εκεί σκουραίνουν λίγο τα πράγματα, αλλά με τη Frost που έχω εγώ, δεν μασάει τπτ. Tankάρει και δράκους. Τέλος και άλογο να μην πάρεις, ανοίγεις το werewolf form και πας μαμιώντας. Συνεπώς τα πάντα είναι θέμα επιλογών. Αν θέλεις να τρέξεις, τρέχεις, αν θέλεις να το πας slow και να μαζεύεις λουλουδάκια, σου δίνεται και αυτή η επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fast travel κανεις μονο όπου έχεις πάει...σύμφωνο το άλογο sucks, και όχι χωρίς fast travel δεν λέει να είσαι Solitude και να παραδόσεις αποστολή στο Riften.

Θα πάρεις άλογο, ας το κάνουν και πιο γρήγορο. Να θυμηθούμε και τα παλιά. Τι fast travel και αηδίες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτε δεν τρέχω βασικά το αντίθετο γίνετε :P παίζει να έχω 40 ώρες walking and exploring..

Btw 9 στις 10 που κάνω fast travel μου την πέφτει δράκος. Έχω ήδη 23 dragon souls και μονο 6 shouts...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτε δεν τρέχω βασικά το αντίθετο γίνετε :P παίζει να έχω 40 ώρες walking and exploring..

Btw 9 στις 10 που κάνω fast travel μου την πέφτει δράκος. Έχω ήδη 23 dragon souls και μονο 6 shouts...

 

Μετά που τελειώσεις το quest των Greybears άμα πήγαινεις εκεί κάθε 3ις μέρες σου δίνουν και τη τοποθεσία ενός shout. Έτσι μόνο τα μαζεύεις όλα ή αλλιώς κάθε σπηλιά εξερεύνηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά που τελειώσεις το quest των Greybears άμα πήγαινεις εκεί κάθε 3ις μέρες σου δίνουν και τη τοποθεσία ενός shout. Έτσι μόνο τα μαζεύεις όλα ή αλλιώς κάθε σπηλιά εξερεύνηση.

 

Επισης,αν κανεις use τα shouts μεσα σε μια πολη αρκετες φορες στο τελος θα ερθει καποιος courier με ενα γραμμα με το οποιο ξεκιναει ενα minor quest το οποιο με την σειρα του οδηγει σε ενα shout

Εκτος απο αυτα βεβαια,υπαρχουν ετοιμες οι λιστες των locations με τα shouts

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...