Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή την πάτησα και εγώ νομίζοντας ότι είναι bug, όσοι περισσότεροι το διαβάσουν τόσο καλύτερα. http://forums.steampowered.com/forums/showthread.php?p=26509607

 

Στο winterhold/college of winterhold κάνοντας την αποστολή "Cleanse Focal Points" σου δίνει Active Effect +100 Fortify magicka για 2 ώρες, και όχι δεν γίνεσαι gandalf με άπειρο magicka. ;ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υπάρχει το main story και τα subquests, τα οποία δίνονται τόσο από random NPCs, αλλά είναι πιο οργανωμένα σε επί μέρους ιστοριούλες όπως τα quests των Thieves Guild και των Dark Brotherhood.

 

Έχω την εντύπωση ότι μπορείς να ακολουθήσεις μόνο τα quests του main story και να αφήσεις τα επί μέρους subquests που ανέφερα, αλλά αφενός χάνεις ένα αρκετά ενδιαφέρον κομμάτι του παιχνιδιού, αφετέρου χάνεις τα πολύ καλά rewards με τα οποία σε ανταμείβουν κατά τη διάρκεια τους αλλά κυρίως μετά την ολοκλήρωση τους αυτές οι ιστοριούλες και φυσικά τα φράγκα ;)

 

Τελικα ειχα φαει bug στο quest Alduins wall και δε μου το εμφανισε ποτε, μου το εξαφανισε ενω το ειχα μη σου πω κιολας.. Αφου ψαχτηκα λιγο στο google βρηκα οτι ειναι ηδη γνωστο bug και αναγκαστικα να περασω 2 quests με εντολες απο τη κονσολα.. Τωρα ειμαι στο Elders Knowledge και ελπιζω να μη ξανασυμβει κατι παρομοιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμείς που θέλουμε υλικό αντίκτυπο του παιχνιδιού και δεν έχουμε κάρτα για παραγγελείες από το εξωτερικό,ακόμα περιμένουμε τη κυκλοφορία του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παίζω khajiit και έχω ρημάξει σχεδόν όλα τα σπίτια στο Whiterun. Μάλιστα ο τυπάς που πουλάει τα όπλα δίπλα από το Breezehome, πήρε το νόμο στα χέρια του και έστειλε κάτι φιλαράκια του να με χτυπήσουν και να μου δώσουν ένα μάθημα, επειδή μπούκαρα στο σπίτι του και του άρπαξα μέχρι και την προίκα της πεθεράς του. Βέβαια τους καθάρισα, αλλά επειδή θέλω τώρα να τον καθαρίσω που μου το έπαιξε μάγκας (εγώ δεν τον ακούμπησα :mrgreen: ), θέλω να βρω έναν τρόπο να το κάνω αθόρυβα και να μην με πάρουν χαμπάρι και με επικηρύξουν.

 

Έχετε καμιά ιδέα; :devil:

 

Για άλλο λόγο σου στέλνουν mercenaries όχι γιατί κλέβεις, μπορείς να σκοτώσεις οποιοδήποτε αρκεί να μην σε βλέπει κανεις. Από ότι είδα το game λειτουργεί με μάρτυρες. Βρήκα ένα bug στο quest που πρέπει να λύσεις κάτι φόνους και μετά σε στέλνουν να σκοτώσεις έναν master vampire. Όταν πάρετε το quest laid το rest καλο θα ήταν να πάτε

και να σκοτώσετε την τύπισσα στο σπίτι τις στο κελάρι αλλιώς θα θεωρηθεί σαν murder στο vampire lair.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα ένα bug στο quest που πρέπει να λύσεις κάτι φόνους και μετά σε στέλνουν να σκοτώσεις έναν master vampire. Όταν πάρετε το quest laid το rest καλο θα ήταν να πάτε

και να σκοτώσετε την τύπισσα στο σπίτι τις στο κελάρι αλλιώς θα θεωρηθεί σαν murder στο vampire lair.

 

 

 

Ακολούθησα τη λεγάμενη όλο το δρόμο μέχρι τη σπηλιά. Όταν βούτηξα το βιβλίο ήταν μέρα και κοιμόταν μέσα στο φέρετρο. Βλακωδώς με έκανε detect αλλά πρόλαβα και βγήκα από το σπίτι πριν γίνει hostile. Αυτό που έκανε ήταν να βγει μέρα μεσημέρι στο δρόμο, αν κα βρικόλακας, να τρέξει μέχρι τη σπηλιά και...να σκοτωθεί από τους βρικόλακες εκεί γιατί τη θεώρησαν hostile. Περίεργα πράματα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για άλλο λόγο σου στέλνουν mercenaries όχι γιατί κλέβεις..

 

Όχι, ισχύει. Έψαξα τους mercenaries και βρήκα ένα contract που τους έλεγε να με κανονίσουν επειδή τον έκλεψα, και είχε το όνομά του από κάτω :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλυτικο review του παιχνιδιου.

 

http://videogames24.forumgreek.com/t5-topic

 

Ωραίο review Άκη.

 

Θεωρώ υπερβολικό το 9,5 στα γραφικά βέβαια και όσον αφορά το Rpg/GOTY γνώμη μου είναι ότι θα κονταροχτυπηθεί στα ίσια με το Witcher 2.

 

Τέλος, το UI του είναι απαράδεκτο. Μου τρώει περισσότερο χρόνο να πουλήσω αντικείμενα από το να ολοκληρώσω ένα quest σε κάποιο από τα δαιδαλώδη dungeons του παιχνιδιού, τα οποία dungeons δεν αναφέρεις καθόλου και θα έπρεπε να χρήζουν ειδικής μνείας στο review σου, μιας και είναι η πεμπτουσία του παιχνιδιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια , εγω πιστευω οτι οσο αφορα το UI ειστε λιγο υπερβολικοι. Ενταξει , μπορει να μην ειναι το καλυτερο δυνατο και να παρουσιαζει καποια προβληματα οσο αφορα το να κανεις την επιλογη που θες( οχι παντα ) , αλλα δεν ειναι σε τετοιο σημειο ετσι ωστε να τονιζεται και να του δινετε τοσο εμφαση.

 

Τα γραφικα επισης ειναι πολυ ομορφα , αλλα δεν ειναι γραφικα για 2011.

Παρολαυτα , ειναι ενα σχεδον τελειο παιχνιδι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλυτικο review του παιχνιδιου.

 

http://videogames24.forumgreek.com/t5-topic

 

 

Προσπαθώ να μπω να διαβάσω το review και μου ζητάει εγγραφή. Ολα καλά μέχρι εδώ μόνο που ζητάει και κωδικό xbox, wii ή psn. Εμείς δηλαδή που έχουμε ένα απλο pc δεν μπρούμε να μπούμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...