Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πόσο τραγικό είναι να tankάρει το άλογο σου όταν σου την πέφτει δράκος?

 

Και ακόμα πιο τραγικό είναι να σκοτώνεις blood dragon και να διαπιστώνεις ότι έχει ήδη σκοτώσει το άλογο σου.

 

Κι αν ήταν οποιοδήποτε ψωράλογο του χιλιάρικου klein, αλλά όταν έχεις πάρει την frost, δεν σου πάει η καρδιά να την αποχωριστείς. :wub:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαλτες σενα txt και τη μια κάτω απτήν άλλη και μετά bat switch1

έτοιμος :)

 

moveplayer;

qq;

lol;

;

κάπως έτσι :P

Δνε πολυκαταλαβα να ποω την αληθεια

Δεσ λιγο εδω αν μπορεις

ο κωδικος της ειανι αυτος

00A2C94

μπορεις να μου πεις ακριβως τη να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δνε πολυκαταλαβα να ποω την αληθεια

Δεσ λιγο εδω αν μπορεις

ο κωδικος της ειανι αυτος

00A2C94

μπορεις να μου πεις ακριβως τη να κανω?

 

Μέσα στο παιχνίδι ανοίγεις κονσόλα με το ~ (πάνω από το πλήκτρο tab) και πληκτρολογείς prid 00A2C94 () moveto player () resurrect 1 ()

 

Δοκίμασε το πρώτα όλο μαζί σαν μία εντολή με τα κενά που σου δείχνω παραπάνω (κοινώς σε μία γραμμή) κι αν δεν πιάσει, βάλε enter εκεί που σου έβαλα παρενθέσεις. (χωρίς τις παρενθέσεις ofc)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δουλεψε ,ευχαριστω παρα πολυ.ΤΟ θεμα ειναι οτι οταν πατησω resurrect ,επανερχετε αλλα δεν εχει ουτε ενα item πανω της.Της εκανα λοιπον μονο τα 2 πρωτα,την εφερα νεκρη διπλα μου,τα πηρα ολα απο πανω της ,και της εκανα ressurect ,και κομπλε.Ερωτηση τωρα.Αυτη τωρα μιας και χανει ολα τα items που της εδωσα ,εχει και χαμηλο lvl[ανεβαζουν lvl τα comapnions η οχι?

Επιπλεον αντικειμενα μποορω να αποθηκευω σε ντουλαπια?Αποτι ειδα ναι,αλλα μηπως υπαρχει περιπτωση να με κλεψουν?Εγινα COmpanion,και μου εχουν τσαμπα κρεβατι να κοιμαμε [βεβαια μαζι με αλλους ειναι]και εχει κατι ντουλαπια εκει οπου εχω βαλει ολα τα αντικειμενα μου.Υπαρχει περιπτωση να με κλεψουν?[λεφτα για σπιτι δεν παιζουν με τιποτα]..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δουλεψε ,ευχαριστω παρα πολυ.ΤΟ θεμα ειναι οτι οταν πατησω resurrect ,επανερχετε αλλα δεν εχει ουτε ενα item πανω της.Της εκανα λοιπον μονο τα 2 πρωτα,την εφερα νεκρη διπλα μου,τα πηρα ολα απο πανω της ,και της εκανα ressurect ,και κομπλε.Ερωτηση τωρα.Αυτη τωρα μιας και χανει ολα τα items που της εδωσα ,εχει και χαμηλο lvl[ανεβαζουν lvl τα comapnions η οχι?

Επιπλεον αντικειμενα μποορω να αποθηκευω σε ντουλαπια?Αποτι ειδα ναι,αλλα μηπως υπαρχει περιπτωση να με κλεψουν?Εγινα COmpanion,και μου εχουν τσαμπα κρεβατι να κοιμαμε [βεβαια μαζι με αλλους ειναι]και εχει κατι ντουλαπια εκει οπου εχω βαλει ολα τα αντικειμενα μου.Υπαρχει περιπτωση να με κλεψουν?[λεφτα για σπιτι δεν παιζουν με τιποτα]..

 

Μέσα στο δωμάτιο των Companions είχα αφήσει κι εγώ τα items μου (σε ένα cupboard συγκεκριμένα) μέχρι να αγοράσω σπίτι, οπότε και τα μετέφερα.

 

Επίσης όταν πας στο College of Winterhold σου δίνουν κι εκεί δωμάτιο, οπότε αποθηκεύεις κι εκεί items.

 

Τέλος, αν μόλις μπεις στη Whiterun, κάνεις αριστερά και ανέβεις τα σκαλιά, το πρώτο σπίτι στο δεξί σου χέρι είναι το Uthgerd's house αλλά δεν είναι ποτέ κανείς μέσα και μπορείς να το χρησιμοποιήσεις προσωρινά, μέχρι να βγάλεις τα φράγκα για να αγοράσεις το Breezehome. Μπορείς να κοιμηθείς κιόλας εκεί. Καλή διαμονή :P

 

Κίνδυνος να στα βουτήξουν δεν υπάρχει σε κανένα από τα παραπάνω spots που ανέφερα. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λάθος, στο Breezehome παίζει να στα βουτήξουν. Σε σπίτια μόνο μέσα σε strongbox, αλλιώς πάντα παίζει κλοπή.

 

Επίσης, έχω μια πάαααρα πολύ σημαντική ερώτηση, κρίσιμη, θέμα ζωής και θανάτου.

 

 

Τι carry limit έχουν οι NPC's; Προσπαθώ να φορτώσω στη γυναίκα μου ότι σαβούρα βρω, για να δω αν κάποια στιγμή δε θα μπορεί να κουνηθεί απ το βάρος...

Όλα αυτά με pickpocket έτσι;

 

 

Τέλος λίγο κράξιμο.

 

10 ΔΑΧΤΥΛΑ, γιατί μόνο ένα γαμημένο δαχτυλίδι; Ε Bethesda; Ε; Μπορεί να θέλω να είμαι σα το Βαλάντη, problem?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λάθος, στο Breezehome παίζει να στα βουτήξουν. Σε σπίτια μόνο μέσα σε strongbox, αλλιώς πάντα παίζει κλοπή.

 

Εμένα δεν μου έχουν πειράξει το παραμικρό από Breezehome πάντως και παίζω καμιά 70αριά ώρες.

 

Αν το έπαθες πάω πάσο.

 

Όταν λες strongbox τι εννοείς? Γιατί έχω σκάσει τα 8k και έχω επιπλώσει πλήρως το Breezehome, αλλά strongbox δεν έχω δει πουθενά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε εμένα ευτυχώς, αλλά διάβασα ότι το έπαθαν άλλοι, και λέω, θα βάλω όλη την προίκα μου στο College. Επίσης παρατήρησα ότι το αναφέρει και η ίδια η Bethesda σε μια εκ των loading screens, λέει στα σπίτια έχει χώρους αποθήκευσης, αλλά το μόνο μέρος που είναι ασφαλές είναι τα strongboxes, στα υπόλοιπα υπάρχει πιθανότητα να γυρίσεις και να λείπουν τα πράματα.

 

To strongbox είναι κάτι σα μικρό σεντούκι, θα το χεις πετύχει σίγουρα σε αποστολή, συνήθως είναι πάνω σε ράφια ή τραπέζια, χρώματος καφετί.

 

Όντως με την επίπλωση του σπιτιού δε σου δίνει τέτοιο πράμα, δε ξέρω αν μπορείς να το αγοράσεις από κάπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε εμένα ευτυχώς, αλλά διάβασα ότι το έπαθαν άλλοι, και λέω, θα βάλω όλη την προίκα μου στο College. Επίσης παρατήρησα ότι το αναφέρει και η ίδια η Bethesda σε μια εκ των loading screens, λέει στα σπίτια έχει χώρους αποθήκευσης, αλλά το μόνο μέρος που είναι ασφαλές είναι τα strongboxes, στα υπόλοιπα υπάρχει πιθανότητα να γυρίσεις και να λείπουν τα πράματα.

 

To strongbox είναι κάτι σα μικρό σεντούκι, θα το χεις πετύχει σίγουρα σε αποστολή, συνήθως είναι πάνω σε ράφια ή τραπέζια, χρώματος καφετί.

 

Όντως με την επίπλωση του σπιτιού δε σου δίνει τέτοιο πράμα, δε ξέρω αν μπορείς να το αγοράσεις από κάπου.

 

Βασικά παίζω Khajiit thief. Είμαι leader της Thieves Guild και φυσικά Nightingale.

 

Αν λείψει το παραμικρό, όπου κι αν κρυφτούν θα τους βρω και θα τους λιανίσω τα κόκκαλα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει το main story και τα subquests, τα οποία δίνονται τόσο από random NPCs, αλλά είναι πιο οργανωμένα σε επί μέρους ιστοριούλες όπως τα quests των Thieves Guild και των Dark Brotherhood.

 

Έχω την εντύπωση ότι μπορείς να ακολουθήσεις μόνο τα quests του main story και να αφήσεις τα επί μέρους subquests που ανέφερα, αλλά αφενός χάνεις ένα αρκετά ενδιαφέρον κομμάτι του παιχνιδιού, αφετέρου χάνεις τα πολύ καλά rewards με τα οποία σε ανταμείβουν κατά τη διάρκεια τους αλλά κυρίως μετά την ολοκλήρωση τους αυτές οι ιστοριούλες και φυσικά τα φράγκα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα ρε συ ειμαι ηδη 42, ελιωνα μια βδομαδα να καψν τα misc quests γιατι ειχαν μαζευτει πολλα και το μοναδικο quest που μου βγαζει τωρα ειναι για Dark Brotherhood γι αυτο και ρωταω... Δε θελω να γινω leader σε αλλες guild!!!!!!!! Απλα θελω να προχωρησω το στορυ!! Μετα απο 70 ωρες gameplay γυρισα το Horn στους γεροντες πανω στο βουνο και δε ξερω τι πρεπει να κανω μετα! Δε μου βγαζει δηλαδη να παω σε καποιο μερος στο χαρτη ουτε κανενα καινουργιο quest για να ακολουθησω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα ρε συ ειμαι ηδη 42, ελιωνα μια βδομαδα να καψν τα misc quests γιατι ειχαν μαζευτει πολλα και το μοναδικο quest που μου βγαζει τωρα ειναι για Dark Brotherhood γι αυτο και ρωταω... Δε θελω να γινω leader σε αλλες guild!!!!!!!! Απλα θελω να προχωρησω το στορυ!! Μετα απο 70 ωρες gameplay γυρισα το Horn στους γεροντες πανω στο βουνο και δε ξερω τι πρεπει να κανω μετα! Δε μου βγαζει δηλαδη να παω σε καποιο μερος στο χαρτη ουτε κανενα καινουργιο quest για να ακολουθησω

 

Εάν πήγες το κέρας στους γέρους(φυσικά σωστά,τελειώνοντας το quest)και δεν σου έβγαλε συνέχεια/επόμενο βήμα λυπάμαι που το λέω άλλα είναι bug.

Το main quest δεν έχει καμία σχέση με τα άλλα quests.

Τέλος όλα quest των guilds είναι ανεξάρτητα/δεν επηρεάζουν τα άλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παίζω khajiit και έχω ρημάξει σχεδόν όλα τα σπίτια στο Whiterun. Μάλιστα ο τυπάς που πουλάει τα όπλα δίπλα από το Breezehome, πήρε το νόμο στα χέρια του και έστειλε κάτι φιλαράκια του να με χτυπήσουν και να μου δώσουν ένα μάθημα, επειδή μπούκαρα στο σπίτι του και του άρπαξα μέχρι και την προίκα της πεθεράς του. Βέβαια τους καθάρισα, αλλά επειδή θέλω τώρα να τον καθαρίσω που μου το έπαιξε μάγκας (εγώ δεν τον ακούμπησα :mrgreen: ), θέλω να βρω έναν τρόπο να το κάνω αθόρυβα και να μην με πάρουν χαμπάρι και με επικηρύξουν.

 

Έχετε καμιά ιδέα; :devil:

 

Α ρε Skyrim με έχεις κάψει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...