Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο skyrimprefs.ini

 

Τις εσωτερικές τις κράτησα (οπότε αν τις θες μη πάς στο 0 το interior shadows ) γιατί στις εξωτερικές με τον ήλιο είχα θέμα μόνο.

 

fShadowDistance=0.0000

fInteriorShadowDistance=0.0000

fShadowLODStartFade=0.0000

 

 

 

Εγω με τις παρακατω επιλογες εχω μια χαρα σκιες:

 

στο skyrim.ini κατω απ το display βαλτε

iShadowMapResolutionPrimary=2048

fSunShadowUpdateTime=0

fSunUpdateThreshold=2 (καποιοι προτεινουν και 0 να ειναι αυτο)

fShadowBiasScale=0.6

 

 

 

στο skyrimprefs.ini παλι στο display βαλτε:

 

fShadowBiasScale=1.0000

fInteriorShadowDistance=1000.0000

fShadowDistance=2500.0000

iBlurDeferredShadowMask=2

bFloatPointRenderTarget=1

iShadowMaskQuarter=4

iShadowMapResolution=4096

iShadowMapResolutionSecondary=4096

iShadowMapResolutionPrimary=4096

iShadowSplitCount=2

iShadowFilter=3

iActorShadowCountExt=6

iActorShadowCountInt=6

fShadowLODStartFade=400.0000

Επεξ/σία από dapos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα την παλευουν?

 

Απο τις 11 του Νοεμβρη,πηγαμε στις 18,μετα στις 22,και τωρα παει λεει 6 Δεκεμβριου,για να μας πουν τοτε οτι παει για τις 12 κλπ...

 

Κι οχι μονο αυτο,αλλα για PS3 και XBOX360 υπαρχει στη χωρα ηδη.Μονο για PC δεν εφτασε...

 

Ποιος ευθυνεται για ολο αυτο?Ο Publisher η οι δικοι μας οι αρκουδεηδες δε συνεννοηθηκαν καλα και μας κρεμασαν?

 

Ψηνομαι πραγματικα να το κατεβασω απο steam κι ας ειναι 10 ευρω παραπανω,αν καποιο παιχνιδι αξιζει κανονικη τιμη,σιγουρα ειναι αυτο.

 

Παρ'ολα αυτα,ισως να περιμενω,καθως μεχρι τοτε θα εχουν βγει και καποια patch,και mods,και ισως,λεω ισως να δουμε και κανα directx 11 patch μεχρι τοτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω με τις παρακατω επιλογες εχω μια χαρα σκιες:

 

στο skyrim.ini κατω απ το display βαλτε

iShadowMapResolutionPrimary=2048

fSunShadowUpdateTime=0

fSunUpdateThreshold=2 (καποιοι προτεινουν και 0 να ειναι αυτο)

fShadowBiasScale=0.6

 

 

 

στο skyrimprefs.ini παλι στο display βαλτε:

 

fShadowBiasScale=1.0000

fInteriorShadowDistance=1000.0000

fShadowDistance=2500.0000

iBlurDeferredShadowMask=2

bFloatPointRenderTarget=1

iShadowMaskQuarter=4

iShadowMapResolution=4096

iShadowMapResolutionSecondary=4096

iShadowMapResolutionPrimary=4096

iShadowSplitCount=2

iShadowFilter=3

iActorShadowCountExt=6

iActorShadowCountInt=6

fShadowLODStartFade=400.0000

 

Το πρόβλημα με το flickering το δημιουργεί ο ήλιος. Δοκίμασα τις επιλογές με τα shadowupdate κλπ, αλλά δε δούλεψαν. Θα τσεκάρω και τις δικές σου, αλλά δες αν έχεις πρόβλημα όταν βγαίνει ο ήλιος -αυτές βλέπω να δίνει και στο βίντεο, για να δούμε.

 

Δες εδώ, στην πραγματικότητα είναι ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΟ απ' αυτό που δείχνει το βίντεο.

 

http://www.youtube.com/watch?v=yXgF_IDpFNI

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα με το flickering το δημιουργεί ο ήλιος. Δοκίμασα τις επιλογές με τα shadowupdate κλπ, αλλά δε δούλεψαν. Θα τσεκάρω και τις δικές σου, αλλά δες αν έχεις πρόβλημα όταν βγαίνει ο ήλιος -αυτές βλέπω να δίνει και στο βίντεο, για να δούμε.

 

Δες εδώ, στην πραγματικότητα είναι ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΟ απ' αυτό που δείχνει το βίντεο.

 

http://www.youtube.com/watch?v=yXgF_IDpFNI

 

Εμένα αυτό μου το κάνει μόνο στην πόλη του Windelm και μου το κάνει και όταν είναι νύχτα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι επαθε ξαφνικα ;

 

το ΠΣΚ επαιζα κανονικα , σημερα πηγα να το ανοιξω , μπαινω στο steam , παταω Play και δε γινεται τιποτα!!!

 

Τι διαολο;;;

Ναι. Είναι το LAA. Το steam έσβησε το tesv.exe μιας και δεν το αναγνωρίζει ως validated αρχείο. Γι αυτό το LAA σου λέει να κάνεις backup το original αρχείο για τα update, και να τρέχεις το παιχνίδι κατευθείαν από το το .exe, ούτε από steam ή το launcher. To ίδιο κάνει, αν βρει και πειρατική κόπια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας έχει τύχει να μην εμφανίσει το σκελετό του δράκου που σκοτώσατε? Μου έτυχε δυο φορές όταν ο δράκος είχε σκοτωθεί με βοήθεια από γίγαντες και μαμούθ. Έκανα κανονικά absorb την ψυχή του αλλά δε βρήκα πουθενά το σκελετό. Συμβαίνει κάτι που δεν έχω προσέξει ή είναι bug?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετω.. επειδη ηθελα να δοκιμασω το παιγνιδι το κατεβασα απο ενα τορεντ κ επειδη εφαγα κολλημα το παραγγειλα ηθελα να ρωτησω μπορω απο το πειρατικο να περασω τον χαρακτηρα μου στο αυθεντικο παιγνιδι η θα φαω ακυρο ???

 

 

Ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας έχει τύχει να μην εμφανίσει το σκελετό του δράκου που σκοτώσατε? Μου έτυχε δυο φορές όταν ο δράκος είχε σκοτωθεί με βοήθεια από γίγαντες και μαμούθ. Έκανα κανονικά absorb την ψυχή του αλλά δε βρήκα πουθενά το σκελετό. Συμβαίνει κάτι που δεν έχω προσέξει ή είναι bug?

Αν έχεις πάρει απ τα perks του destruction το disintegrate και τον σκότωσες με αστραπές και βροντές, πιθανότατα να έγινε στάχτη. Το έπαθα κι εγώ μια φορά και δεν ήξερα που να πάω για να μαζέψω την ψυχή του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαμός γίνεται στο φόρουμ της bethesda με το update της steam που ακύρωσε το LAA.Όσοι έχετε πρόβλημα αυτό νομίζω θα βοηθήσει.

 

Added the following to the main post

 

The following file located at ~> http://www.skyrimnex...ile.php?id=1013'>http://www.skyrimnex...ile.php?id=1013 is the 4GB Launcher that INJECTS the LAA protocol/function/tag/flag into skyrim without having to manually set the flag, Additionally it allows updates and patches to be applied to skyrim without having to go about resetting the flag like the OLDER way (refer to below). So long as STEAM is running PRIOR to attempting to launch the game via the 4G Launcher, you should be fine.

 

Direction on using installing/using the above 4GBLauncher

 

 

The 4GB Launcher MAY NOT work with your specific version of the game, it seems to depend if your running a specific version of windows or if you perhaps bought a retail copy from a store rather than downloading the copy through steam. Details aren't exactly set in stone yet, but i'm sure updates from the creator of this launcher are coming. Greatly appreciate his/her work.

 

How do you go about using the launcher?

 

Well here's probably the EASIEST way with as little confusion as possible and less likely to create issues.

 

First download the file at the location provided ~> http://www.skyrimnex...ile.php?id=1013

 

After downloading is complete. Open the file and you will see a bunch of files and whatnot inside. Focus on ONLY 2 files that are listed. "skyrim4gb" and "skyrim4gb_helper.dll". Ignore the other files. (see image for reference)

 

http://img254.images...gblauncher1.jpg

 

What you want to do is select these 2 files and copy/move/extract them to your steam/steamapps/common/skyrim folder (see image for reference)

 

http://img525.images...gblauncher2.jpg

 

If your not sure where Steam is located... typically it is located in the Computer ~> Local Disk C: ~> Program Files..... OR Program Files (x86).... IF you chose to install steam to another location, you'll have to find where that is.... such as E:\Steam.. or D:\Games\steam....

 

AFTER you have moved the files into the skyrim folder, Right click on the skyrim4gb file and click copy.... go to your desktop and right click anywhere that isn't on something.. and select "Paste shortcut"... a short is made that typically says "Skyrim4gb - shortcut"... you can rename this to anything you like... I would at this point suggest "deleteing" the old Elder Scrolls Skyrim Shortcut so you don't accidentlly run that. BUT MAKE SURE this new launcher works before doing so.

 

For this launcher to work, you must LAUNCH steam before attempting to use it.

 

Link

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετω.. επειδη ηθελα να δοκιμασω το παιγνιδι το κατεβασα απο ενα τορεντ κ επειδη εφαγα κολλημα το παραγγειλα ηθελα να ρωτησω μπορω απο το πειρατικο να περασω τον χαρακτηρα μου στο αυθεντικο παιγνιδι η θα φαω ακυρο ???

 

 

Ευχαριστω πολυ

 

Σαφως και γινεται φιλε μου,συνεχιζεις με τα ιδια saves κανονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα linkακι που θα βοηθησει αρκετα καποιους

Ολα τα σημαντικα locations και ολοκληρος ο χαρτης του skyrim

 

Για γρηγορο search,κανετε ctrl+f,γραφετε την τοποθεσια που θελετε,βρισκετε το νουμερο η το γραμμα που αντιστοιχει στην τοποθεσια και μετα το βρισκετε στον χαρτη

 

Enjoy :)

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις εβαλα τα mods και σε μερικους npcs αλλα και στον δρακο,τα textures τους φαινονται μερικες φορες διαφανες :/ ξερετε που οφειλεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...