Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βαλε τα Shadows τερμα low

Να σου πω τα Settings μου(ειμαι με το συστημα της υπογραφης)

AA x8

AF x16

Ολα Ultra εκτος απο Shadows που ειναι low και Distand object detail που ειναι high

Εξω χωρους εχω γενικα γυρω στα 40

Και μεσα σε πολεις πεφτει αρκετα μερικες φορες

Συγκεκριμενα στην Solitude πρεπει να επεσε κοντα στα 28-30 ετσι ενιωθα τουλαχιστον

Τα εχω παρακολουθησει και με fraps και ειναι εκει 35-40-50 εξω

30-40-50 μεσα σε πολεις αναλογα το ποσο μεγαλο κομματι της πολης βλεπω

και σε εσωτερικους χωρους συνηθως καρφωτο 60

Λοιπόν, χωρίς να χαμηλώσω κάποιο άλλο setting, έβαλα το fShadowDistance=6000.0000. Πλέον δε πέφτει κάτω από 30fps σε εξωτερικούς χώρους.

Επίσης, οι 11.11 δε βοηθήσανε καθόλου. (as expected)

 

Btw, κάπου πήρε το μάτι μου πως θα βγάλουν dx11 patch. Ισχύει ή είναι ράδιο αρβύλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίξε μάγος με ρομπίτσα στο Adept και θα με θυμηθείς αν θες δυσκολία. 1-2 shot και έφυγες

 

ναι ρε γαμώτο, και αναρωτιόμουν αν κάνω εγώ κάτι λάθος

 

εν τω μεταξύ, αυτοί οι follower πολύ ζωντόβολα, τα περισσότερα reload που έχω κάνει είναι για να μην πεθάνουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά γνωρίζουμε μήπως αν σήμερα τελικά ήρθε η έκδοση για pc στην Ελλάδα ?

Θέλω να το πάρω αυθεντικό σε retail έκδοση και ακόμα περιμένω..

 

Στις 11/11 είχα πάει από τα μαγαζιά και μου είχαν πει πως από τη σημερινή Δευτέρα θα το έχουνε,αλλά βλέπω σε πολλά sites να λένε πως θα το χουν από 22/11 δηλαδή αύριο.

 

Στο Πλαίσιο νέα ημερομηνία 6 Δεκεμβρίου... Τραγελαφικό!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίξε μάγος με ρομπίτσα στο Adept και θα με θυμηθείς αν θες δυσκολία. 1-2 shot και έφυγες

 

Δεν έχεις wards/summons; :whistle:

 

Εγώ είμαι μάγος lvl29 και σπάνια πεθαίνει όταν προσέχεις.

 

Δεν λέω να μπεις στην μάχη με conjured ξίφος και να το παίξεις τάνκ αλλά να είσαι στο max range και να κάνεις τον ακροβάτη για να αποφύγεις τα βέλη/spells όταν ο atronach τους απασχολεί.

 

Μαζί με 2h stun skill/freezing δεν σηκώνονται(από δράκους μέχρι casters).

 

εν τω μεταξύ, αυτοί οι follower πολύ ζωντόβολα, τα περισσότερα reload που έχω κάνει είναι για να μην πεθάνουν

 

Εγώ απλά τους παράτησα,εάν είναι να νταντεύεις παρά να ωφελείσαι τότε τι να το κάνω... :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Πλαίσιο νέα ημερομηνία 6 Δεκεμβρίου... Τραγελαφικό!!!

3η καθυστέρηση,χωρίς κανένα λόγο,καμία επίσημη ανακοίνωση Bethesda ή εισαγωγέα,το παιχνίδι έχει κυκλοφορήσει σε όλο το κόσμο εκτός από τη χώρα μας.

 

Κοινός ας σταματήσουμε να περιμένουμε κυκλοφορία του στην Ελλάδα γιατί μάλλον μας δουλεύουν ψιλό γαζί,και ας το κατεβάσουμε από torrent ή steam,ή παραγγελεία από εξωτερικό.

 

Ξέρει κανείς τον αριθμό του εισαγωγέα/αντιπροσώπου ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις wards/summons; :whistle:

 

Εγώ είμαι μάγος lvl29 και σπάνια πεθαίνει όταν προσέχεις.

 

Δεν λέω να μπεις στην μάχη με conjured ξίφος και να το παίξεις τάνκ αλλά να είσαι στο max range και να κάνεις τον ακροβάτη για να αποφύγεις τα βέλη/spells όταν ο atronach τους απασχολεί.

 

Μαζί με 2h stun skill/freezing δεν σηκώνονται(από δράκους μέχρι casters).

 

 

 

Εγώ απλά τους παράτησα,εάν είναι να νταντεύεις παρά να ωφελείσαι τότε τι να το κάνω... :-(

 

 

Καταρχήν τα summons πλάκα έχουν αλλά ψοφάνε υπερβολικά εύκολα.

 

Δεύτερον δε μιλάω για bandits μιλάω για Dragon Mages πχ που όσο διπλό destruction spell τους σκάσεις δεν ψοφάνε σε αντίθεση με το μάνα σου που πρέπει να το παίξεις "πίνω magicka poitions και μεθώ, ωχ αμάν αμάν" που έτσι κ τους αφήσεις να καστάρουν στο 2ρο spell είσαι κάτω. Τα wards απλά τρώνε μάνα, άμα τα dodgeάρεις τα spell δεν σου χρειάζονται. Και companion δεν χρησιμοποιώ γιατί δεν είναι στην φιλοσοφία του Elder Scrolls από την οπτική γωνία που το βλέπω εγώ γιατί με comp είναι υπερβολικά εύκολο.

 

Επίσης το magicka γενικά είναι αρκετά weak ή κοστίζουν πολύ τα spells για το dmg που κάνουν, γιατί αυτή την στιγμή με 510 magicka (94 Destruction) δεν φτάνει σε πολλές περιπτώσεις.

 

Αλλά από την άλλη μου αρέσει το ότι αν φας 2 hit είσαι dead meat γιατί έτσι πρέπει να είναι οι μάγοι "reach them before they kill you". Απλά πιστεύω ότι τα spells Adept lvl και πάνω κοστίζουν πολύ. Και ας έχω reduce spell cost κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν τα summons πλάκα έχουν αλλά ψοφάνε υπερβολικά εύκολα.

 

Δεύτερον δε μιλάω για bandits μιλάω για Dragon Mages πχ που όσο διπλό destruction spell τους σκάσεις δεν ψοφάνε σε αντίθεση με το μάνα σου που πρέπει να το παίξεις "πίνω magicka poitions και μεθώ, ωχ αμάν αμάν" που έτσι κ τους αφήσεις να καστάρουν στο 2ρο spell είσαι κάτω. Τα wards απλά τρώνε μάνα, άμα τα dodgeάρεις τα spell δεν σου χρειάζονται. Και companion δεν χρησιμοποιώ γιατί δεν είναι στην φιλοσοφία του Elder Scrolls από την οπτική γωνία που το βλέπω εγώ γιατί με comp είναι υπερβολικά εύκολο.

 

Επίσης το magicka γενικά είναι αρκετά weak ή κοστίζουν πολύ τα spells για το dmg που κάνουν, γιατί αυτή την στιγμή με 510 magicka (94 Destruction) δεν φτάνει σε πολλές περιπτώσεις.

 

Αλλά από την άλλη μου αρέσει το ότι αν φας 2 hit είσαι dead meat γιατί έτσι πρέπει να είναι οι μάγοι "reach them before they kill you". Απλά πιστεύω ότι τα spells Adept lvl και πάνω κοστίζουν πολύ. Και ας έχω reduce spell cost κλπ.

 

 

Είμαι level 37 mage με 90 destruction και 100 conjuration σε expert difficulty. Με τους μάγους τα ίδια και χειρότερα πάθαινα και εγώ μέχρι που ανέβηκε το conjuration και έκανα spam conjure τον deadra lord. Ο τυπάς τους μάγους τους έχει 2 hit , δεν πέφτει έυκολα και τους λιανίζεις και με spells καθώς το ward δεν τους σώζει απο αυτόν.Level 100 βγαίνουν 2 ταυτόχρονα κιόλας... Πάντως ουκ ολίγες φορές φεύγω μονόhitος ,σαν αερικό. Oι μάχες με τους μάγους είναι απόλαυση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν τα summons πλάκα έχουν αλλά ψοφάνε υπερβολικά εύκολα.

 

Δεύτερον δε μιλάω για bandits μιλάω για Dragon Mages πχ που όσο διπλό destruction spell τους σκάσεις δεν ψοφάνε σε αντίθεση με το μάνα σου που πρέπει να το παίξεις "πίνω magicka poitions και μεθώ, ωχ αμάν αμάν" που έτσι κ τους αφήσεις να καστάρουν στο 2ρο spell είσαι κάτω. Τα wards απλά τρώνε μάνα, άμα τα dodgeάρεις τα spell δεν σου χρειάζονται. Και companion δεν χρησιμοποιώ γιατί δεν είναι στην φιλοσοφία του Elder Scrolls από την οπτική γωνία που το βλέπω εγώ γιατί με comp είναι υπερβολικά εύκολο.

 

Επίσης το magicka γενικά είναι αρκετά weak ή κοστίζουν πολύ τα spells για το dmg που κάνουν, γιατί αυτή την στιγμή με 510 magicka (94 Destruction) δεν φτάνει σε πολλές περιπτώσεις.

 

Αλλά από την άλλη μου αρέσει το ότι αν φας 2 hit είσαι dead meat γιατί έτσι πρέπει να είναι οι μάγοι "reach them before they kill you". Απλά πιστεύω ότι τα spells Adept lvl και πάνω κοστίζουν πολύ. Και ας έχω reduce spell cost κλπ.

 

Με 2 skills στα strength summons πέφτουν εύκολα;Όπως είπε και ο φίλος όταν βγάζεις deadra lord γίνεται ακόμη ποιο εύκολο.

 

Αυτό είπα και εγώ με το να αποφεύγεις όταν μπορείς τα spells/βέλη και όταν είσαι σε διαδρόμους με wards.

 

Δεν νομίζω να λέμε τίποτα διαφορετικό(όπως είπα και πριν δεν λέω να το παίζεις τανκ και να νικάς αλλά όταν παίζεις έξυπνα είναι εύκολο).

 

Όπως και να έχει δεν μιλάω για spamming spells γιατί φυσικά θα τελειώσει,αλλά για επιλεγμένα χτυπήματα με stun-μετά κρύβεσαι όταν κάνει cast(όταν έχεις φυσικά ήδη σκοτώσει τα minion του).Έτσι δύσκολα σε πετυχαίνει,ακόμα και με aoe(σε μεγάλη απόσταση και όχι δίπλα φυσικά).

 

Με αυτήν την τακτική δεν αντιμετώπισα ποτέ πρόβλημα.

Όχι όταν έκανα λάθος δεν πεθαίνει γρήγορα.

Άλλο το ένα άλλο το άλλο.

 

Πάντως είναι αρκετά ευκολότερο από το oblivion που δεν είχες τα shouts.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3η καθυστέρηση,χωρίς κανένα λόγο,καμία επίσημη ανακοίνωση Bethesda ή εισαγωγέα,το παιχνίδι έχει κυκλοφορήσει σε όλο το κόσμο εκτός από τη χώρα μας.

 

Κοινός ας σταματήσουμε να περιμένουμε κυκλοφορία του στην Ελλάδα γιατί μάλλον μας δουλεύουν ψιλό γαζί,και ας το κατεβάσουμε από torrent ή steam,ή παραγγελεία από εξωτερικό.

 

Ξέρει κανείς τον αριθμό του εισαγωγέα/αντιπροσώπου ?

 

Πάρτο από Steam. Και η retail έκδοση (κουτί κλπ) πάλι Steam θέλει και γίνεται το integration.

Το παιχνίδι είναι πολύ καλό για να το πάρεις κόπια κατα την γνώμη μου. Τουλάχιστον με τα λεφτά που έχει βλέπεις 200 ώρες τουλάχιστον για να καθαρίσεις τα πάντα. Και ΑΝ!

 

Καμμιά σχέση με τα συνήθη παιχνίδια που θέλουν 6-8 ώρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...