Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πετούσα όλο το βιός μου...

 

στο βαρέλι στο δωμάτιο του college και σε μια επίσκεψη το βρήκα άδειο!! Ή έπεσα σε σκαλωμα του παιχνιδιού ή εκείνος ο J'zargo η παλιογατα που όλο μέσα στο δωμάτιο μου κάθεται τα ξαφρισε όλα!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έπαιξα σημερα! Απλά εντυπωσιακό!

 

Και με τα mods ακόμα καλύτερο !

 

 

Άλλο ένα που ουσιαστικά ρυθμίζει καλύτερα από τα εντονα χρωματα των ρυθμίσεων στο FXAA Post Process Injector χωρίς να παιδευεσαι !

A Realistic Beautiful Skyrim FXAA injector

http://www.skyrimnexus.com/downloads/file.php?id=537

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω εαν το εχετε παρατηρησει η αν αναφερθηκε σε αλλη σελιδα, αλλα τα two & one handed weapons τα ξεχωριζεις αναλογα με το πως φαινονται στην εικονα. Αυτα που φαινονται με μια μικρη κλιση ειναι two handed και αυτα που ειναι καθετα one handed

 

πωπω, φχαριστω φιλε , και το ειχα απορια !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πετούσα όλο το βιός μου...

 

στο βαρέλι στο δωμάτιο του college και σε μια επίσκεψη το βρήκα άδειο!! Ή έπεσα σε σκαλωμα του παιχνιδιού ή εκείνος ο J'zargo η παλιογατα που όλο μέσα στο δωμάτιο μου κάθεται τα ξαφρισε όλα!!!

 

ναι και εγω που ειχα αφησει κατι πραγματα εκει ...εξαφανιστηκαν!!

 

και για την δυσκολια που ειχα τελικα

 

το περασα με μια μικρη..Postia...Για οποιον αλλον φτασει με μικρο lvl χαρακτηρα ...Τρεχτε εξω απο το δωματιο μολις ξεπαγωσει ο μαγος..και περιπου 2 πορτες μετα θα σταματησει και θα γυρισει πισω...με το που αρχισει να γυρναει..ξεπεταχτηκε πισω απο την πορτα...βαρατε τον με τα παντα...και μολις αρχισει να φορτωνει τα spell...κρυψιμο πισω απο την πορτα...και επαναληψη

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κανείς εδώ που να παίζει το παιχνίδι με 5870;

Προσπαθώ να βρω ποιες είναι οι καλύτερες ρυθμίσεις για τη κάρτα και μέχρι στιγμής είμαι απογοητευμένος. Περίμενα να τρέχει καλύτερα απ'τα 20-40fps που μου δίνει σε εξωτερικούς χώρους. (πληροφοριακά, είμαι με τους 11.9)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως σε expert difficulty και με destruction mage level 32 τα πράγματα ζόρισαν πολύ κάνοντας παράλληλα το παιχνίδι πιο απολαυστικό! . Με την archmage robe απλά είσαι 1-2 hit πλέον. Η λύση βρέθηκε ανεβάζοντας πολύ το conjuration. Το τι πόνο τους έχει δώσει αυτός ο dreamora lord δεν περιγράφεται... :devil: Φαντάζομαι όταν πάει στο 100 και βγαίνουν 2 ταυτόχρονα τι έχει να γίνει. Δεν έχω ασχοληθεί με enchantments μεχρι τώρα. Αξίζει για pure mage? Γενικά ακούω ότι τα buffs στα armor είναι πολύ κατώτερα απο το archmage robe.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά μία μικρή βοήθεια. Είμαι στο μυαλό εκείνου του βασιλιά (δεν θυμάμαι όνομα) μαζί με τον Sheograth και δεν έχω καταλάβει τι πρέπει να κάνω στο σημείο που είμαι σε ένα ring και παλεύουν δύο μ@λακίες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κανείς εδώ που να παίζει το παιχνίδι με 5870;

Προσπαθώ να βρω ποιες είναι οι καλύτερες ρυθμίσεις για τη κάρτα και μέχρι στιγμής είμαι απογοητευμένος. Περίμενα να τρέχει καλύτερα απ'τα 20-40fps που μου δίνει σε εξωτερικούς χώρους. (πληροφοριακά, είμαι με τους 11.9)

 

Στο high με το ΑΑ στο 2χ δοκίμασες ;

τα 20 για Minimum είναι λίγα. Εγώ με την 5850 (ανεβασμένη στα 900@1200) δε πέφτω κάτω από 26 σε εξωτερικούς.

συνήθως έχω 30-40fps. επεξεργαστής Q9400@3400 και catalyst 11.11. A και με Mods fxaa πάνω και τα σχετικά.

 

Ναι και εγώ θα το ήθελα λίγο ταχύτερο φυσικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κανείς εδώ που να παίζει το παιχνίδι με 5870;

Προσπαθώ να βρω ποιες είναι οι καλύτερες ρυθμίσεις για τη κάρτα και μέχρι στιγμής είμαι απογοητευμένος. Περίμενα να τρέχει καλύτερα απ'τα 20-40fps που μου δίνει σε εξωτερικούς χώρους. (πληροφοριακά, είμαι με τους 11.9)

Ποιος ο λόγος να είσαι με τους 11.9 ?

 

Να περάσεις τους 11.11 και να βάλεις και τα 11.11 Cap 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο high με το ΑΑ στο 2χ δοκίμασες ;

τα 20 για Minimum είναι λίγα. Εγώ με την 5850 (ανεβασμένη στα 900@1200) δε πέφτω κάτω από 26 σε εξωτερικούς.

συνήθως έχω 30-40fps. επεξεργαστής Q9400@3400 και catalyst 11.11. A και με Mods fxaa πάνω και τα σχετικά.

 

Ναι και εγώ θα το ήθελα λίγο ταχύτερο φυσικά...

Όχι, σε high δεν το δοκίμασα. Για την ακρίβεια, τα'χω όλα σε Ultra (όσα πάνε) και έπαιζα με τα level of distance.

Τώρα βασικά κοιτάω για mods και παίζω με fixes με τη βοήθεια του γούγλη.

 

Βλέπω πολλούς να λένε πάντως πως το παιχνίδι είναι CPU depended. Ο Q9550 μου πάντως δεν έχει τερματίσει στο load μέχρι στιγμής. (τρέχει στα 3400 σαν το δικό σου)

 

Ποιος ο λόγος να είσαι με τους 11.9 ?

 

Να περάσεις τους 11.11 και να βάλεις και τα 11.11 Cap 2.

Ο λόγος είναι πως δεν είδα να αναφέρεται το Skyrim στα release notes των 11.11 και μέχρι στιγμής δεν είχα κανένα πρόβλημα με τους 11.9.

Επίσης, αν δε κάνω λάθος τα CAP αφορούν μόνο όσους έχουν Crossfire. Μου ξεφεύγει κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά μία μικρή βοήθεια. Είμαι στο μυαλό εκείνου του βασιλιά (δεν θυμάμαι όνομα) μαζί με τον Sheograth και δεν έχω καταλάβει τι πρέπει να κάνω στο σημείο που είμαι σε ένα ring και παλεύουν δύο μ@λακίες...

 

 

φίλε βαράς με το wajabak πως λέγεται τον τύπο που κάθετε απέναντι αριστερά και νομίζω οκ. εγώ έτσι το έκανα, αφου βαρούσα τα πάντα γύρω γύρω. στο 2ο mini quest μετά, που κοιμάται αυτος, τον βαράς μία φορα, βγαίνει κάτι, το βαρας και αυτο, μετά παλι αυτόν, πάλι το spawn, πάλι αυτόν μέχρι το completion. δλδ διαδοχικά βαράς μια αυτόν για να Spawnarei κάτι, το σκοτώνεις και repeat. και στο τρίτο που είναι ο εαυτός του και αυτός και παλέυουν, πρέπει να μικρίνεις τον μεγάλο με το ραβδί βαρόντας τον και να μεγαλώσεις τον μικρό πάλι με το ραβδί. ελπίζω πάνω κάτω να κατάλαβες :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λιγη βοηθεια..εγω που το εχω πειρατικο που θα περασω τα mods?

 

Λαθραια :P

 

Κανονικα ρε θα τα περασεις απλα ειναι διαφορετικο το directory στο οποιο βρισκεται το παιχνιδι

Βρες το και περνα τα οπως λενε οι οδηγιες

 

Όχι, σε high δεν το δοκίμασα. Για την ακρίβεια, τα'χω όλα σε Ultra (όσα πάνε) και έπαιζα με τα level of distance.

Τώρα βασικά κοιτάω για mods και παίζω με fixes με τη βοήθεια του γούγλη.

 

Βλέπω πολλούς να λένε πάντως πως το παιχνίδι είναι CPU depended. Ο Q9550 μου πάντως δεν έχει τερματίσει στο load μέχρι στιγμής. (τρέχει στα 3400 σαν το δικό σου)

 

 

Ο λόγος είναι πως δεν είδα να αναφέρεται το Skyrim στα release notes των 11.11 και μέχρι στιγμής δεν είχα κανένα πρόβλημα με τους 11.9.

Επίσης, αν δε κάνω λάθος τα CAP αφορούν μόνο όσους έχουν Crossfire. Μου ξεφεύγει κάτι;

Βαλε τα Shadows τερμα low

Να σου πω τα Settings μου(ειμαι με το συστημα της υπογραφης)

AA x8

AF x16

Ολα Ultra εκτος απο Shadows που ειναι low και Distand object detail που ειναι high

Εξω χωρους εχω γενικα γυρω στα 40

Και μεσα σε πολεις πεφτει αρκετα μερικες φορες

Συγκεκριμενα στην Solitude πρεπει να επεσε κοντα στα 28-30 ετσι ενιωθα τουλαχιστον

Τα εχω παρακολουθησει και με fraps και ειναι εκει 35-40-50 εξω

30-40-50 μεσα σε πολεις αναλογα το ποσο μεγαλο κομματι της πολης βλεπω

και σε εσωτερικους χωρους συνηθως καρφωτο 60

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...