Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το παιχνίδι είναι τρομερό απλά. Είναι υπερπαραγωγή τόσο τεχνικά όσο και καλλιτεχνικά. Σήμερα το μεσημέρι ήρθε και το δικό μου απο το thehut αλλά εκείνη την ώρα έφευγα και ίσα που το άνοιξα και είδα την υφή του χάρτη, ούτε να τον ξεδιπλώνεται δεν πρόλαβα. Θα απεγκαταστησω την έκδοση του θείου και θα βάλω την κανονική. Θέλει το DVD στο drive για να παίζει;

 

Επίσης ψάχνω να αγοράσω το guide και δεν υπάρχει πουθενά, μόνο σε μεταχειρισμένο το hardcover και αυτό πανάκριβο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια, πως διαλεγω σε ποιο χερι θα χρησιμοποιω καθε μαγεια...;

Μονο στο αριστερο μπορω.

 

Αριστερό κλικ αριστερό χέρι , δεξί κλικ δεξί χέρι :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια επειδη ειναι το πρωτο elder scrolls που παιζω και γενικα δεν ξερω τι να κανω και πως για να ανεβασω λεβελ στο σμιθινγκ,εντσαντινγκ και γενικα ολα αυτα,μεσα απο την ιστορια και αποστολες θα μαθω η θα πρεπει να δω κανενα οδηγο?

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια επειδη ειναι το πρωτο elder scrolls που παιζω και γενικα δεν ξερω τι να κανω και πως για να ανεβασω λεβελ στο σμιθινγκ,εντσαντινγκ και γενικα ολα αυτα,μεσα απο την ιστορια και αποστολες θα μαθω η θα πρεπει να δω κανενα οδηγο?

 

android.png

 

 

Δεν νομιζω οτι χρειαζεται να κοιταξεις καποιον οδηγο

Η διαδικασια ειναι σχετικα απλη σε ολα τα crafting και μερικες φορες υπαρχει κ ενα mini tutorial για το καθενα.Για παραδειγμα αν ακολουθησεις τον Stormcloak στην αρχη σε παει σε εναν blacksmith που αν του μιλησεις σε μαθαινει τα βασικα

Για να ανεβασεις level απλα ειτε φτιαχνεις πραγματα ειτε τα βελτιωνεις

Στο enchanting για να κανεις κατι enchant πρεπει πρωτα να μαθεις τις μαγικες ιδιοτητες.Τις ιδιοτητες τις μαθαινεις σπαζοντας μαγικα αντικειμενα

Καπως ετσι παει και το alchemy

 

Καλυτερα να τα βρεις μονος σου αλλα και για οτι θες feel free to ask :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το gameplay time που έχεις παίξει μπορείς να το δεις στο κάθε save σου αν το κλικάρει μια φορά και δεις στην οθόνη δεξιά κάτω από την εικονίτσα thubnail από το τελευταίο σημείο που έκανες save.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι είναι τρομερό απλά. Είναι υπερπαραγωγή τόσο τεχνικά όσο και καλλιτεχνικά. Σήμερα το μεσημέρι ήρθε και το δικό μου απο το thehut αλλά εκείνη την ώρα έφευγα και ίσα που το άνοιξα και είδα την υφή του χάρτη, ούτε να τον ξεδιπλώνεται δεν πρόλαβα. Θα απεγκαταστησω την έκδοση του θείου και θα βάλω την κανονική. Θέλει το DVD στο drive για να παίζει;

 

Επίσης ψάχνω να αγοράσω το guide και δεν υπάρχει πουθενά, μόνο σε μεταχειρισμένο το hardcover και αυτό πανάκριβο...

 

δεν θελει το dvd .

 

Oσο αφορα το guide εγω το ειχα προπαραγγειλει μαζι με το collectors σε hardcover . Αξιζει τα λεφτα του πιστεψε με! Το ειχα παρει απο το amazon. Λεει μεσα τα παντα + σου δινει εναν κωδικο να εχεις access σε ενα χαρτη στο internet τον οποιο σου δειχνει τα ΠΑΝΤΑ !!!

 

To παιχνιδι βγηκε την καταλληλη στιγμη! Πανω που αρχιζα να τρελενομαι απο το παρατημα της γκομενας! Εδω και 6 μηνες δε το εχω ξεπερασει ακομα , και με την ελευση του παιχνιδιου τουλαχιστον εχω κατι καλο να ασχολουμαι !

 

Βεβαια , θα με τρελανει η μ@μ@κ1@ , αλλα τι να κανουμε , δε γινεται να τα χουμε ολα δικα μας!

Το παιχνιδι ειναι απλα θεικο! Ο χειρισμος του ακομα και στα μενου δε με δυσκολευει καθολου. Δεν μπορω να καταλαβω αυτο που λετε οτι δεν ειναι καλος και βασιζεται σε κονσολες.

Χρησιμοποιω ενα Logitech MX Performance και δεν αντιμετωπιζω προβληματα.

 

Επισης ,οσο αφορα τον χαρτη ( που μας ειχατε "φαει" μερικοι οτι "δεν θα τον εχει τον χαρτη","πηρα τηλεφωνο/εστειλα email και μου παν δεν μπορουμε να σ'απαντησουμε" ....εμενα τον ειχε ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ . Ειχα βεβαια προπαραγγειλει το παιχνιδι εδω και καιρο.

 

Τελος , οσο αφορα τον κολεκτορα, ο Δρακος ειναι εργο τεχνης, καθως και το δερματοδετο βιβλιο με τα paintings ειναι το κατι αλλο.

 

Θα χουμε να πουμε πολλα στο μελλον....

 

να μα στε μονο καλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω μόνο να είναι αηδιαστικά τεράστιο, έτσι ώστε να το παίζουμε καιρό μέχρι να βγεί το expansion (Λογικά θα βγάλουν κάποιο, καποια στιγμή)... Δεν θέλω ρε γαμώτο να τελειώσει γιατι εμένα σπάνια μου αρέσει παιχνίδι. Μόνο το The witcher και τα elder of scrolls απο τα τελευταία χρόνια (άντε και κανα total war)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πίστεψε με...ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ! ! !

 

Έχει το μέγεθος του Oblivion σε έκταση, και έχει ΑΠΕΙΡΑ πράγματα να κάνεις!! Έχω χαζέψει πραγματικά, όσο το παίζω, τόσο κολλάω!!

 

 

edit:

 

Σε περίπου 1-2 βδομάδες θα έχουμε το patch 1.2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το gameplay time που έχεις παίξει μπορείς να το δεις στο κάθε save σου αν το κλικάρει μια φορά και δεις στην οθόνη δεξιά κάτω από την εικονίτσα thubnail από το τελευταίο σημείο που έκανες save.

 

Οh my ...

56h 51m 03s μέσα σε 10 μέρες που το πιασα!

Αυτό θα πεί κάψιμο! :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Manor του κουτιού στο Solitude, μόνο 30 κάτι χιλιάρικα (τελική με επίπλωση) και επιτέλους, έχει mannequin για να κρεμάς και τις πανοπλίες και να τις χαζεύεις! 3 Σπίτια, αν με πιάσει η εφορία την γ/σα. Η εφορία του Elder Scrolls σίγουρα αποτελείται απο elf :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις έκδοση από τον θείο βρες βάλε το update repack 1...

Δεν καταλαβαινω πως ακριβως να το κανω. Βαζω τα αρχεια του update μεσα στο install folder του Skyrim απο τα αρχεια εφαρμογων, ειναι κατι που κανω λαθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...