Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παίδες αν κάποιος έχει πάει με τους imperials μπορεί να το αλλάξει?

Διότι έχω προxωρήσει αρκετά το game και δεν γίνεται να πάω πίσω και θα επιθυμούσα να πάω με τον Stormcloacks.

Επίσης, το βρήκατε το σπασμένο αστέρι που μέσα κρύβεται η ψυχή κάποιου? (δεν μου ρχετε τώρα το όνομα)

Που το παραδώσατε, το πήγατε στην Aranea στον Ναό της Daerdra που σας το ζήτησε ή στον Νelacar στο Winterhold?

Eπίσης εγώ όλο μου το stuff το έχω φυλαγμένο σε ένα σπίτι στο Riverhood και είναι μια χαρά. Εκεί αποθηκεύω με fast travel οτιδήποτε περιττό που δεν μπορώ να κουβαλήσω ή θέλω να το χρησιμοποιήσω σε άλλη φάση.

Τέλος έχετε πάρει το Crown με τα δόντια που σας ζήτησε ο General tulius? Είναι πολύ καλό σε Armor και δεν το έχω παραδώσει ακόμα.

Kαι κάτι τελευταίο, κάθε που βραδιάζει μου κοκκινίζει η εικόνα και αναγράφει ότι αισθάνομαι μια περίεργη δίψα...

Πάω για Warewolf, τι παίζεται? :P

Lvl 22 Nord.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκύλο κανονικό σκύλο.

Τον πήρα από την Markarth.

 

Και ο Barbas κανονικός σκύλος είναι

 

 

που μιλάει :P

 

Btw ξέρει κανείς, επειδή μου τα έχει κάνει τσουρέκια με τα γαβγίσματα του, αν του πω να μην με ακολουθεί, που μπορώ να τον ξαναβρώ για να τελειώσω το quest του?

 

 

Επίσης είναι πολύ εκνευριστικό όταν σου την πέφτουν, να πηγαίνουν πρώτα για το άλογό σου.

 

 

Πέτυχα έναν δράκο που επιτέθηκε σε έναν giant, τον σκότωσα (τον δράκο εννοείται) και μετά ο γίγαντας σκότωσε το άλογο μου. Άκλαφτα πήγανε τα 1000 g

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα άλογα μπορείς να τα κρατάς ; γιατί κάνα δυο φορές που έχω κλέψει μετά που κατέβηκα δεν ξέρω καν που πήγαν τα μουλάρια

 

Τα κλεμμένα όχι, δεν μπορείς. Εγώ μιλάω για αγορασμένα. 1000g το ένα παρακαλώ.

 

Κι εγώ στην αρχή με κλεμμένο κυκλοφορούσα, (Ελληνάρας :D) μέχρι που με έπιασαν οι φρουροί έξω από το Whiterun και με έκαναν τόπι.

 

Μετά έβαλα μυαλό και ξηλώθηκα :P

 

Επίσης, έχω σκοτώσει 4 δράκους και έχω μόνο 3 shouts. Ποτς γκενέν αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα άλογα μπορείς να τα κρατάς ; γιατί κάνα δυο φορές που έχω κλέψει μετά που κατέβηκα δεν ξέρω καν που πήγαν τα μουλάρια

 

Τα αγοράζεις...

 

Εγω παίδες έχω ένα απίστευτο αλογάκι, δώρο της Astrid (Πρώην -πλέον- αρχηγός της Black brotherhood) το οποίο είναι κατάμαυρο με ματωμένα μάτια. γαμάει (λές και βγήκε απο τον Άρχοντα)... Η μόνη μ@λακία είναι οτι μόλις μου έδωσαν αυτό το άλογο, το παλιό μου έφυγε... Ήθελα να το έχω για να το πουλήσω η να το δώσω σε κανα σύντροφο. ΄Θα βγάλω και μία φωτογραφία να σας το δείξω.

 

Τα κλεμμένα όχι, δεν μπορείς. Εγώ μιλάω για αγορασμένα. 1000g το ένα παρακαλώ.

 

Κι εγώ στην αρχή με κλεμμένο κυκλοφορούσα, (Ελληνάρας :D) μέχρι που με έπιασαν οι φρουροί έξω από το Whiterun και με έκαναν τόπι.

 

Μετά έβαλα μυαλό και ξηλώθηκα :P

 

Επίσης, έχω σκοτώσει 4 δράκους και έχω μόνο 3 shouts. Ποτς γκενέν αυτό?

 

Οι δράκοι δεν σου δίνουν Shouts...

 

Πέρνεις την ψυχή των δάκων όταν του σκοτώνεις και μετά με αυτήν μπορείς και ξεκλειδώνεις Shouts. Τα shouts τα βρίσκεις σιγά σιγά σε άκυρα πολλές φορές μέρη πάνω σε κάτι τοίχουν με ιερογλυφικά και με το που τους πλησιάζει ακούγεται η χαρακτηριστική μουσικούλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι δράκοι δεν σου δίνουν Shouts...

 

Πέρνεις την ψυχή των δάκων όταν του σκοτώνεις και μετά με αυτήν μπορείς και ξεκλειδώνεις Shouts. Τα shouts τα βρίσκεις σιγά σιγά σε άκυρα πολλές φορές μέρη πάνω σε κάτι τοίχουν με ιερογλυφικά και με το που τους πλησιάζει ακούγεται η χαρακτηριστική μουσικούλα.

 

Οπ, σωστός. Γι' αυτό σε κάτι σπηλιές μόλις βρίσκω τα ιερογλυφικά και αμολάω το shout μου δίνει νέο shout.

 

Γ@μημενο Stage 4 vampirism με κυνηγανε ολοι και δν μπορω να αρχισω το quest για το cure

 

Εσύ πώς έγινες vampire δηλαδή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ δεν αγοράζουμε τα trains, κλέβουμε τα λεφτά πίσω, θα αγοράσουμε άλογο; έχουμε και ένα image :P

 

Κάνεις pickpocket στους trainers ρε αληταρά? :P (Δεν το είχα σκεφτεί, θα το δοκιμάσω :-D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ πώς έγινες vampire δηλαδή?

 

 

Ολα αρχισαν οταν ο Onlund απο το Winterhold College με πλησιασε και εγω σαν κοινονικο ατομο ανοιξα συζητηση μαζι του.Τον ρωτησα αν τον απασχολουσε κατι,γιατι εψαχνα και εγω να κανω εναν φιλο.Ο Onlund μου απαντησε πως οντως κατι τον απασχολουσε ενω στο προσωπο του διεκρινες μια χαρα,μια λαμψη(πιθανοτατα επειδη ολοι τον ειχαν στο κλασιμο και χαρηκε που βρηκε καποιον να τα πει).Μου λεει λοιπον οτι εδωσε ενα οικογενειακο του amulet σε εναν μαγο απο το College(Ονοματα δεν λεμε)και πως το μετανιωσε και το θελει πισω,αλλα ο μαγος τον εγραφε εκει που δεν πιανει μελανι.

Ετσι λοιπον αποφασισα να προσφερθω και το ταξιδι ξεκινησε.Βρηκα που λετε τον μαγο και του ζητησα το amulet αλλα μου λεει "Και σιγα μην στο δωσω τσαμπα ρε μ_____α τραβα φερε μου ενα staff που εδωσα σε εναν καρ@γκιοζη και το συζηταμε over a hot cup of coffee".Φυσικα δεχτηκα γιατι ο καφες ειναι εισαγομενο προϊον στον κοσμο του Skyrim και κατα συνεπεια πανακριβο.Τραβηξα λοιπον για κατι σπηλιες(ονοματα παλι δεν λεμε) οπου και οι κατοικοι ηταν Vampires,οποτε και οταν αρχισαν να με βαρανε εγω κολλησα την πορφυρικη αιμοφιλια,αλλα δεν εδωσα μεγαλη σημασια.

Καθως εβγαινα απο την σπηλια με το χαμογελο του νικητη και τα κεφαλια των νεκρων vampires να κρεμονται απ'τους ωμους μου αρχισα να νιωθω αδυναμος.Συνηδειτοποιησα πως κατι δεν πηγαινε καλα και αποφασισα να φαω λιγο κρεας Venison,ειδα ομως οτι δεν μου αρεσει πια η γευση και πως πεινουσα ακομα.Οι μερες περασαν λοιπον(3-4 δεν θυμαμαι ακριβως γιατι εμπλεξα με πολλους δρακους)και αποφασισα να γυρισω στο College οπου και ολοι οι υφισταμενοι μου επιτεθηκαν and then it hit me.

 

 

ΕΙΧΑ ΜΕΤΑΤΡΑΠΕΙ ΣΕ ΒΡΥΚΟΛΑΚΑ!! :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

******************ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΦΤΑΣΕ Η ΜΕΡΑ****************

 

 

Ο καθετηρας εχει "μπει" !

Η "παπια" ειναι στη θεση της !

Κονσερβες ΟΚ !

Νερο ΟΚ

USB Ψυγειακι ΟΚ !

Γκομενα στο διαολο !

Σαββατοκυριακο ενοψει !

 

ΟΛΑ ΕΤΟΙΜΑ ΓΙΑ ΤΟ UNBOXING TOY COLLECTORS EDITION !!!!!!!!!!!!!!!!! AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 3 πρωτα stages του βρυκολακα τα npc δεν σε πειραζουν. Στο 4ο εχεις προβλημα.

 

Καθε stage νομιζω εμφανιζεται μετα απο μια ημερα ingame χρονου.

Για να γυρισεις στο 1ο stage απο οποιοδηποτε αλλο, πρεπει να τραφεις.

Βρισκεις καποιον ανθρωπο που κοιμαται, "σκυβεις" και διπλα απο την επιλογη "pickpocket" σου δινει και την επιλογη να του πιεις το αιμα.

Εννοειται οτι δεν πρεπει να σε δει κανενας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...