Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To antiallizing and sharpen πως το απεγκαταστουμε (μιας και ειπαμε οτι οταν εχουμε βαλει fxaa_ppi το antiallizing and sharpen ειναι περιττο)? Το ειχα βαλει με installer αλλα δεν ειναι στην προσθαφαιρεση προγραμματων οπως πχ το fxaa_ppi για να το βγαλω. Πως να το βγαλω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To antiallizing and sharpen πως το απεγκαταστουμε (μιας και ειπαμε οτι οταν εχουμε βαλει fxaa_ppi το antiallizing and sharpen ειναι περιττο)? Το ειχα βαλει με installer αλλα δεν ειναι στην προσθαφαιρεση προγραμματων οπως πχ το fxaa_ppi για να το βγαλω. Πως να το βγαλω?

 

Σου έχω γράψει σε προηγούμενο μήνυμα ποια αρχεία να σβήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εξήγα κάτι παραπάνω γιατι εγω είμαι λίγο πιο brutal στα RPG και τις μαγίες δεν τις πολυ ξέρω (ποτέ δεν παίζω με μαγικά).

Έχω αυτό το scroll και τι το κάνω;;;; Απλα το ενεργοποιώ και γεμίζει ένα gem της επιλογής μου;;;;Μήπως πρέπει να το βάλω ώς enchantment σε κάποιο όπλο;;;

 

Ελπίζω να το καταλάβεις

Soul gems come in five standard sizes (here in ascending order): petty, lesser, common, greater, and grand. Each soul gem can capture the soul of any creature with a soul of it's size or smaller. For example, Skeevers have Petty souls and can be captured in any soul gem (except Black, see below). Creatures with Common souls can be captured in Common, Greater, and Grand gems, but not Petty or Lesser.

Human (and elf and argonian and khajit) souls cannot be trapped save by the sixth type of soul gem, the Black Soul Gem. Black soul gems can capture NPC souls but cannot capture creature souls. NPC souls are always Grand sized.

Souls display in your inventory with the size following the gem name. For example, a Grand gem containing a Greater soul shows up as "Grand Soul Gem (Greater)."

There exist two reusable soul gems. They're granted to you by completing the Daedric Prince Azura's quest, and you can choose to either gain Azura's Star, a reusable Grand soul gem, or the Black Star, a reusable Black soul gem.

Soul Trap is the spell that captures souls. You can get it three ways: first, an enchanted weapon with soul trap on it; second, the Soul Trap spell in the Conjuration school; third, the perk in Conjuration that makes Bound Weapons cast Soul Trap. If a creature dies while Soul Trap is affecting them, and you have a large enough gem, you will capture their soul. Beware: if you soul trap a Skeever and only have an empty Grand soul gem, you'll trap that petty soul in the valuable Grand soul gem!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το βρισκω ρε συ Polonos1313. Αν δεν σου κανει κοπο κανε μια παραθεση την απαντηση σου για το πως θα βγαλω antiallizing and sharpen...

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α δεν το ειδα. Συγνωμη, παω να το βρω. Να εισαι καλα.

 

(Σελίδα 94 τελευταίο ποστ)

Διέγραψε τα αρχεία

dxgi.dll

Fxaa3_11.h

shader.hlsl

Sharpen.h

και πέρνα ξανά το fxaa_ppi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μία ερώτηση... Έχω αρκετά Grand Soul Gems τα οποία είνα άδεια. Πως μπορώ να τα γεμίσω;;;; Γίνεται ή μπα;;;; Αυτά γεμίζουν απο μόνα τους όταν σκοτώνω κάποιο πλάσμα ή λέω μαλακίες;;;;

 

 

Tα Soul Gems γεμιζουν ειτε με το spell Soul Trap οπως σου ειπε κ ενας αλλος φιλος η αν εχεις το ιδιο spell ως enchantment πανω σ'ενα οπλο οπου εκει πρεπει να σκοτωσεις τον εχθρο μεσα σε ενα χρονικο περιθωριο πχ 15 δευτερολεπτα.Αν δεν εχεις το spell πας και το αγοραζεις απο καποιον merchant πχ τον Wizard στο Whiterun.To enchant πρεπει ειτε να το μαθεις σπαζοντας καποιο αντικειμενο ειτε να αγορασεις οπλο ετοιμο απο καποιον merchant

 

Προσοχη ομως

 

Καθε εχθρος γεμιζει και διαφορετικο Soul Gem,ενα Mammoth ας πουμε σου γεμιζει Grand,οι σκελετοι κ τα σκατουλακια τετοιου ειδους θα σου γεμισουν τα μικρα Soul Gems

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εξήγα κάτι παραπάνω γιατι εγω είμαι λίγο πιο brutal στα RPG και τις μαγίες δεν τις πολυ ξέρω (ποτέ δεν παίζω με μαγικά).

Έχω αυτό το scroll και τι το κάνω;;;; Απλα το ενεργοποιώ και γεμίζει ένα gem της επιλογής μου;;;;Μήπως πρέπει να το βάλω ώς enchantment σε κάποιο όπλο;;;

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=HIK-F8Ms9Vg

 

Εγινε. Σε ευχαριστω και παλι.

 

Nothing !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πίστεψε με τεράστια διαφορά.....

Μπορεί σε μια 23άρα+ οθόνη να ισχύει, στη δική μου πάντως μόνο τεράστια δεν είναι, μάλλον αόρατη είναι. Αντίθετα, η αύξηση του framerate είναι όντως τεράστια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΡΕ παιδιά ??!! Τι έγινε τα λινκς του polonou1313 δε δουλευουν πια!ΚΑι ηθελα να τα κατεβάσω :cry:

 

τα λινκς στη σελίδα 89 με τα mods σε σας δουλευουν?

απαντηστε καποιος 10 δευτερόλεπτα θα σας πάρει για τσεκαρετε το

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΡΕ παιδιά ??!! Τι έγινε τα λινκς του polonou1313 δε δουλευουν πια!ΚΑι ηθελα να τα κατεβάσω :cry:

 

τα λινκς στη σελίδα 89 με τα mods σε σας δουλευουν?

απαντηστε καποιος 10 δευτερόλεπτα θα σας πάρει για τσεκαρετε το

 

Στην σελιδα 99 εχει συγκεντρωμενα ο polonos1313 μεσα σε spoiler και τα links δουλευουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ με soul gems... Έβαλα ένα echantment σε ε΄να mace μου και κάνει κα΄λη δουλειά. Έφαγα μία snow bear και γέμησα ένα Grand Soul Gem... Το κόλπο είναι να το βαράς πρώτα με κάποιο άλλο όπλο (πχ. τόξο) και στο τέλος το βαράς με όπλο με το enchantment γιατι εμένα πχ. μου δίνει μόνο 5 δευτερόλεπτα...

 

Παιδιά οι αποστολε΄ς τις Black Brotherhood δεν υπαρχουν. Τελικά δεν ήμουν στην τελευταία, ΤΩΡΑ είμαι και είναι απίστευτη αποστολή αλλα πρέπει να είσαι μεγάλο level, εγω είμαι 26 και με το ζόρι τα βγάζω πέρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...