Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα το δοκιμάσω μόλις γυρίσω σπίτι. Χίλια ευχαριστώ.

 

Μου έχει βγάλει την πίστη το ποντίκι με το lag και δεν θέλω να απενεργοποιήσω το Vsync.

 

Ειδικά με τόξο είναι unplayable εντελώς.

 

Για το mouse έχεις δοκιμάσει να απενεργοποιήσεις το mouse smoothing;

 

Go to your Steam Directory, then steamapps, common, skyrim and select Skyrim again. Create a backup of the SkyrimPrefs.ini file. Open the file, then scroll down to where it says [Controls] and find bMouseAcceleration=1. Change to bMouseAcceleration=0
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το mouse έχεις δοκιμάσει να απενεργοποιήσεις το mouse smoothing;

 

Όχι. Είχα απορροφηθεί τόσο από το παιχνίδι που δεν είχα χρόνο να ασχοληθώ με settings :-D αλλά πλέον επηρεάζει άμεσα στο gameplay.

 

Θα δοκιμάσω πρώτα αυτό, πριν πάω στη λύση του controller. Ευχαριστώ και πάλι. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά έχω πάρει σπίτι στο Whiterun και μου βγήκε γύρω στα 8000 gold

Δηλαδή άμα πάω με τους rebels θα μου καταστραφεί μαζί με την πόλη;;;;;; Έχω τόσα πράγματα μέσα, πανοπλίες dark brotherhood, thieves, των Nightingales κτλ, όπλα κάθε λογής

 

 

Μία ερώτηση για τους Nightingales

 

Ρε παιδιά ξέρετε τι παίζει με τις δυνάμεις που πέρνεις στο τέλος;;;;; Ποια αξίζει λέτε;;;;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά έχω πάρει σπίτι στο Whiterun και μου βγήκε γύρω στα 8000 gold

Δηλαδή άμα πάω με τους rebels θα μου καταστραφεί μαζί με την πόλη;;;;;; Έχω τόσα πράγματα μέσα, πανοπλίες dark brotherhood, thieves κτλ, όπλα κάθε λογής

 

 

Εμένα 5.000 μου ζητάει. Μήπως έχει αυτόνομη θέρμανση και φυσικό αέριο το δικό σου? :lol:

 

Για ρίξε μια ματιά στο λογαριασμό της ΔΕΗ να μας πεις τιμή ζώνης :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα βάλεις και όλα τα extra πάει γύρω στα 8000...

 

Come again? Ποια extra? Θα ψωνίσω από IKEA αν είναι :)

 

Μη μου λες τέτοια και έχω μαζέψει 4990 ρόγα, ρόγα και είμαι έτοιμος να μπω στη σπιταρόνα μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το FXAA το έβγαλα, ούτε καν βλέπω διαφορά στη 15άρα fullHD. Μπορεί όσοι έχετε μεγάλες οθόνες να το χρειάζεστε, πάντως εγώ το σούταρα και τα frames πιάσαν ουρανό (τον ουρανό του skyrim)! :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Come again? Ποια extra? Θα ψωνίσω από IKEA αν είναι :)

 

Μη μου λες τέτοια και έχω μαζέψει 4990 ρόγα, ρόγα και είμαι έτοιμος να μπω στη σπιταρόνα μου...

 

Όταν το αγοράζεις είναι σαν εγκατελειμένο και μετά μπορείς να βάλεις έπιπλα για όλο και πάει γύρω στα 3000... Γίνεαι γαμάτο. Ρε κάνε αποστολές και το χρήμα θα ρέει άφθονο. Έγω χθές έσκασα 8000 για το σπίτι και σήμερα πάλι είμαι με 5000 απο εκεί που είχα μηδενίσει, αρκεί να σου αρέσει να εξερευνείς. Έχω γυρίσει όλο τον χάρτη του Skyrim και σίγουρα έχω μπεί και στο 30-35% των σπηλιών, ορυχείων, Derwes mines, εγκαταλελλειμένα κάστρα που τα έχουν bandits κτλ. Εκεί πέρνεις ότι αξίζει και μετά το πουλάς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν το αγοράζεις είναι σαν εγκατελειμένο και μετά μπορείς να βάλεις έπιπλα για όλο και πάει γύρω στα 3000... Γίνεαι γαμάτο. Ρε κάνε αποστολές και το χρήμα θα ρέει άφθονο. Έγω χθές έσκασα 8000 για το σπίτι και σήμερα πάλι είμαι με 5000 απο εκεί που είχα μηδενίσει, αρκεί να σου αρέσει να εξερευνείς. Έχω γυρίσει όλο τον χάρτη του Skyrim και σίγουρα έχω μπεί και στο 30-35% των σπηλιών, ορυχείων, Derwes mines, εγκαταλελλειμένα κάστρα που τα έχουν bandits κτλ. Εκεί πέρνεις ότι αξίζει και μετά το πουλάς...

 

Μωρέ τα κάνω αυτά. Βάστα όμως 8 lvl είμαι ακόμα, τι να πρωτοκάνω?

 

 

Μην μου βάζεις φιτίλια, γιατί το μεσημέρι έκανα ένα quest που σε βάζει να ψάχνεις για μία τύπισσα στο Whiterun και μόλις τη βρεις σε στέλνει σε μία σπηλιά να σκοτώσεις τον αρχηγό αυτών που την ψάχνουν. Εγώ δεν τον σκότωσα, αλλά συμφώνησα να την παραδώσω για να δικαστεί και μόλις το έκανα μου έδωσε 500g. Επειδή ένιωσα greedy όμως, τον σκότωσα και τον σκύλεψα. Αυτή μου η απληστία μου απέφερε 100 g plus :devil:

Μετά με έπιασαν οι τύψεις, έκανα reload και απλώς τήρησα την υπόσχεση μου :-D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρέ τα κάνω αυτά. Βάστα όμως 8 lvl είμαι ακόμα, τι να πρωτοκάνω?

 

 

Μην μου βάζεις φιτίλια, γιατί το μεσημέρι έκανα ένα quest που σε βάζει να ψάχνεις για μία τύπισσα στο Whiterun και μόλις τη βρεις σε στέλνει σε μία σπηλιά να σκοτώσεις τον αρχηγό αυτών που την ψάχνουν. Εγώ δεν τον σκότωσα, αλλά συμφώνησα να την παραδώσω για να δικαστεί και μόλις το έκανα μου έδωσε 500g. Επειδή ένιωσα greedy όμως, τον σκότωσα και τον σκύλεψα. Αυτή μου η απληστία μου απέφερε 100 g plus :devil:

Μετά με έπιασαν οι τύψεις, έκανα reload και απλώς τήρησα την υπόσχεση μου :-D

 

Ρε είσαι μικρό level για σπίτια κτλ.. Τα λεφτά τώρα πρέπει να τα δίνει για να βελτιώνεις τον εξοπλισμό σου. Πχ. άμα δείς τι τιμές έχουν τα Grand Soul Gems με Grand Soul μέσα θα σου φύγουν τα μάτια και αυτά τα χρειάζεσαι για να μπορείς να βάζεις enchatments στον εξοπλισμό σου. Οπότε καλό είναι στην αρχή να κάνεις ένα καλό κομπόδεμα και να μην τα σκοσπάς απο εδώ κι απο εκείς... Συμβουλή μου αλλα βέβαια κάνε ότι γουστάρεις ρε...

Παιδιά μία ερώτηση... Έχω αρκετά Grand Soul Gems τα οποία είνα άδεια. Πως μπορώ να τα γεμίσω;;;; Γίνεται ή μπα;;;; Αυτά γεμίζουν απο μόνα τους όταν σκοτώνω κάποιο πλάσμα ή λέω μαλακίες;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

polone131313, με πορώνει ρε φίλε που το ζείς τόσο.

 

:mrgreen: :mrgreen: Και που να κάτσω να αναλύσω τα πράγματα έτσι όπως τα βλέπω....(απλά περιμένω να δω και άλλες απόψεις)

Εσύ με ποιους είσαι ?

Πραγματικά δεν έχω λιώσει περισσότερο ποτέ στην ζωή μου με παιχνίδι και μάλιστα τα τελευταία 2 χρόνια είχα ψιλοπαρατήσει να παίζω games περα από κανένα Fifa. Αλλά όταν έπαιζα ,έπαιζα κανα 2ωρο και το πρώτο κάψιμο ήταν με το 1ο Witcher κανα 7ωρο( το 2ο με περιμένει μετά το Skyrim).Προχθές έκανα new record me 12 ώρες...... shame of me.....

 

Ρε παιδιά έχω πάρει σπίτι στο Whiterun και μου βγήκε γύρω στα 8000 gold

Δηλαδή άμα πάω με τους rebels θα μου καταστραφεί μαζί με την πόλη;;;;;; Έχω τόσα πράγματα μέσα, πανοπλίες dark brotherhood, thieves, των Nightingales κτλ, όπλα κάθε λογής

 

Οχι

το σπίτι μένει κομπλέ...μιας και αναλαμβάνει δικό σας πλέον την ηγεσία...

 

 

Come again? Ποια extra? Θα ψωνίσω από IKEA αν είναι :)

 

Μη μου λες τέτοια και έχω μαζέψει 4990 ρόγα, ρόγα και είμαι έτοιμος να μπω στη σπιταρόνα μου...

 

Με τα 5.000 είναι ένα άδειο σπίτι. Έχει να βάλεις κουζίνα,σαλόνι,κρεβατοκάμαρες και εργαστήριο για αλχημίες.( δεν κάνω πλάκα)

 

Παιδιά μία ερώτηση... Έχω αρκετά Grand Soul Gems τα οποία είνα άδεια. Πως μπορώ να τα γεμίσω;;;; Γίνεται ή μπα;;;; Αυτά γεμίζουν απο μόνα τους όταν σκοτώνω κάποιο πλάσμα ή λέω μαλακίες;;;;[/b]

 

Θέλει να έχεις το spell "Soul Trap "

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλει να έχεις το spell "Soul Trap "

 

Για εξήγα κάτι παραπάνω γιατι εγω είμαι λίγο πιο brutal στα RPG και τις μαγίες δεν τις πολυ ξέρω (ποτέ δεν παίζω με μαγικά).

Έχω αυτό το scroll και τι το κάνω;;;; Απλα το ενεργοποιώ και γεμίζει ένα gem της επιλογής μου;;;;Μήπως πρέπει να το βάλω ώς enchantment σε κάποιο όπλο;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το FXAA το έβγαλα, ούτε καν βλέπω διαφορά στη 15άρα fullHD. Μπορεί όσοι έχετε μεγάλες οθόνες να το χρειάζεστε, πάντως εγώ το σούταρα και τα frames πιάσαν ουρανό (τον ουρανό του skyrim)! :mrgreen:

 

Πίστεψε με τεράστια διαφορά.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...