Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Xαχαχαχαχαχ! :mrgreen:

 

Που εισαι εσυ ρε αγορι? Ολα καλα?

Κομπλε μαν! Σχολη και καψιμο στις κουζινες :lol:

Εχω μεινει και χωρις καρτουλα κανα 3μηνο και χαζευω στα θεματα των games :P

εσυ; η καρτουλα νερακι; ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βλέπω αυτό το Urban Myth καλά κρατεί έτσι? Στρατηγέ δε μας τα λες καλά! Το ανθρώπινο μάτι δεν έχει περιοσμούς..

 

Δηλαδή από 30 fps σε 60 δεν καταλαβαίνεις διαφορά?

 

Και από 60 σε 120 βλέπεις διαφορά και πάω στοίχημα και από 120 σε 240 πάλι υπάρχει διαφορά.

Υπάρχει διαφορά μόνο στην αίσθηση του Mouse στα FPS.

 

Π.χ στο Call Of Duty και τα 150FPS με τα 300FPS έχουν διαφορά στην απόκριση.

Αλλά στο μάτι όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω αυτό το Urban Myth καλά κρατεί έτσι? Στρατηγέ δε μας τα λες καλά! Το ανθρώπινο μάτι δεν έχει περιοσμούς..

 

Για την ιστορία, οι κινηματογραφικές ταινίες προβάλλουν 30 καρέ (frames στα ελληνικά) το δευτερόλεπτο ακριβώς για αυτό το λόγο. Η εικόνα σε μια οθόνη όμως δεν είναι το ίδιο με μια προβολή, και όπως είπαν και άλλοι παίζει μεγάλο ρόλο στην ομαλότητα του χειρισμού.

 

Για να μην είμαι εκτός θέματος, το hi res pack για το έδαφος αλλάζει πάρα πολύ το παιχνίδι, μεγάλοι μάγκες τα παιδιά που το βγάλανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα high res textures του εδάφους και των δέντρων τα σπάνε.

 

Για ένα bug τώρα. Στην Markarth bugged φρουροί δείτε λύση στο spoiler if u know what i mean.

 

 

 

όταν κάνετε το quest "No one Escapes Cidna Mine", όταν τελειώσει και οι Forsworn πλακώνουν φρουρούς κλπ, μετά όταν τελειώσει το όλο θέμα και ξανακάνετε κάποιο έγκλημα πάλι θα έχετε το διάλογο ότι σας έκαναν frame και θα σας χώσουν μέσα.

 

ΔΕΝ θα βγαίνει το option για να πληρώσετε το bounty

 

Θα πατάτε το "I submit take me to jail" και δεν θα γίνεται τίποτα κλπ κλπ.

 

Όταν πάτε θα το καταλάβετε.

 

Η λύση δεν υπάρχει ακόμα αλλά με ιδέες από το net βρήκα κάτι που δούλεψε σε μένα.

 

Ξαναπάτε στο Temple of Talos και έχετε πάλι τους φρουρούς που θα σας πηγαίνανε στο Cidna Mine λες και είστε ακόμα στο quest. Σφάχτε τους και μετά βγαίνετε έξω και μιλάτε σε ένα φρουρό σας λέει να πληρώσετε το bounty σας (δηλαδή ξαναβγαίνει το κανονικό dialogue μεταξύ φρουρών όταν κάνετε έγκλημα) πληρώνετε το bounty και ξεbugάρουν. Τουλάχιστον αυτό δούλεψε για μένα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κομπλε μαν! Σχολη και καψιμο στις κουζινες :lol:

Εχω μεινει και χωρις καρτουλα κανα 3μηνο και χαζευω στα θεματα των games :P

εσυ; η καρτουλα νερακι; ;)

 

Πως και εμεινες εσυ χωρις καρτα? Ναι, η δικια μου μια χαρα, ακρως ικανοποιημενος σε σχεση αποδοσης - τιμης. Ποια λες να παρεις αμα παρεις με το καλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο fixxxer29 είναι σωστός όσον αφορά τα καρέ που αντιλαμβάνεται το ανθρώπινο μάτι, αλλά δεν είναι και απεριόριστα.

 

Είναι μεγάλος μύθος όσα ακούγονται ακόμα για 30 και 60 καρέ, το μάτι μπορεί να δει παραπάνω.

 

----------------

 

Τα mods πάντως ήδη οργιάζουν, τρομερή δουλειά !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, στο .ini τι τιμή αλλάζουμε και στα πόσα για να κάνει utilize πάνω απο 2Gb RAM; Κάπου το πέτυχα αλλά το έχασα. Αν υπάρχει δλδ :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο fixxxer29 είναι σωστός όσον αφορά τα καρέ που αντιλαμβάνεται το ανθρώπινο μάτι, αλλά δεν είναι και απεριόριστα.

 

Είναι μεγάλος μύθος όσα ακούγονται ακόμα για 30 και 60 καρέ, το μάτι μπορεί να δει παραπάνω.

 

----------------

 

Τα mods πάντως ήδη οργιάζουν, τρομερή δουλειά !!

Εξασκημένοι πιλότοι βλέπουν μέχρι και 600 καρέ αλλά στις άκρες της όρασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια ερώτηση. Ενώ σκοτώνω δράκους δεν μπορώ να ξεκλειδώσω τα shouts. Από το μενού έχω τα εξής:

Become Ethereal, Fire Breath, ice form, unrelenting force, whirldwind sprint

Από αυτά τα πέντα μόνο τα 2 τελευταία είναι ενεργά. Πάω να επιλέξω 1 από τα άλλα και μου λέει ότι χρειάζομαι drogon souls για να ξεκλειδώσω τα shouts.

Σκοτώνω δράκους αλλά souls δεν παίρνω. Κάνω κάτι λάθος; Έχω τελειώσει και το quest με τους μοναχούς και έμαθα και τις 3 λέξεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια ερώτηση. Ενώ σκοτώνω δράκους δεν μπορώ να ξεκλειδώσω τα shouts. Από το μενού έχω τα εξής:

Become Ethereal, Fire Breath, ice form, unrelenting force, whirldwind sprint

Από αυτά τα πέντα μόνο τα 2 τελευταία είναι ενεργά. Πάω να επιλέξω 1 από τα άλλα και μου λέει ότι χρειάζομαι drogon souls για να ξεκλειδώσω τα shouts.

Σκοτώνω δράκους αλλά souls δεν παίρνω. Κάνω κάτι λάθος; Έχω τελειώσει και το quest με τους μοναχούς και έμαθα και τις 3 λέξεις...

Με ενδιαφερει και εμενα πολυ αυτο. Οποιος ξερει κατι ας βοηθησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια ερώτηση. Ενώ σκοτώνω δράκους δεν μπορώ να ξεκλειδώσω τα shouts. Από το μενού έχω τα εξής:

Become Ethereal, Fire Breath, ice form, unrelenting force, whirldwind sprint

Από αυτά τα πέντα μόνο τα 2 τελευταία είναι ενεργά. Πάω να επιλέξω 1 από τα άλλα και μου λέει ότι χρειάζομαι drogon souls για να ξεκλειδώσω τα shouts.

Σκοτώνω δράκους αλλά souls δεν παίρνω. Κάνω κάτι λάθος; Έχω τελειώσει και το quest με τους μοναχούς και έμαθα και τις 3 λέξεις...

 

 

Με ενδιαφερει και εμενα πολυ αυτο. Οποιος ξερει κατι ας βοηθησει.

 

Αφού εχεις ριξει το πρωτο δρακοντα....εμφανιστηκε η επιλογη shouts ..μπαινοντας στην επιλογη αυτή(στα magic) τικαρεις-επιλεγεις αυτό που εχει (δε θυμαμαι το ονομα του) και μετα αφου βγεις απο το μενού με το tab, πατας z για εκτελεση!

 

Αυτο εκανα εγω και πετυχε!

Ελπιζω να σας βοηθησα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού εχεις ριξει το πρωτο δρακοντα....εμφανιστηκε η επιλογη shouts ..μπαινοντας στην επιλογη αυτή(στα magic) τικαρεις-επιλεγεις αυτό που εχει (δε θυμαμαι το ονομα του) και μετα αφου βγεις απο το μενού με το tab, πατας z για εκτελεση!

 

Αυτο εκανα εγω και πετυχε!

Ελπιζω να σας βοηθησα!

 

Αυτό είναι το πρόβλημα ότι μόνο 2 από τα 5 shouts είναι ενεργά. Τα άλλα 3 που αναφέρω δεν μπορώ να τα επιλέξω, είναι ανενεργά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...