Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μια ερωτηση. Τρεχω στο συστημα της υπογραφης μου το παιχνιδι σε ultra με 4xΑΑ και 4xΑF και εχω 40-45 frames αλλα το cpu usage ειναι 99%. Ειναι προτιμοτερο να ριξω λιγο τα γραφικα ωστε να μην δουλευει 99%? Ειναι κακο να δουλευει τοσο?

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1000 ευχαριστω φιλε. Αναλυτικοτατος. Παω να τα δοκιμασω. Στο πρωτο μονο δεν πολυκαταλαβα τη διαδικασια.

 

Ένα απλό install είναι.

Όταν κατέβει θα τρέξεις απλά το FXAA PPI Injector πατάς next διαλέγεις ποιες αλλαγές θέλεις στα γραφικά (εγώ έχω επιλέξει το Higher Saturation) και μόλις τελειώσει το setup τρέχεις το παιχνίδι χωρίς να χρειαστείς κατι άλλο.Απλά στα graphic options του παιχνιδιού να έχεις επιλεγμένο το FXAA.

Όσο για τα υπόλοιπα mods πας εκεί που έχεις εγκαταστήσει το game πχ εγώ στο d:\GAMES\The Elder Scrolls V Skyrim\Data\textures (τον φάκελο textures τον κάνεις εσύ) και τα πετάς μέσα και είσαι οκ !

Τα Timescales modified και Map in full 3D δεν τα δοκίμασα ακόμα αλλά όλα τα άλλα τα έχω περάσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση. Τρεχω στο συστημα της υπογραφης μου το παιχνιδι σε ultra με 4xΑΑ και 4xΑF και εχω 40-45 frames αλλα το cpu usage ειναι 99%. Ειναι προτιμοτερο να ριξω λιγο τα γραφικα ωστε να μην δουλευει 99%? Ειναι κακο να δουλευει τοσο?

 

Ευχαριστω.

 

Πραγματικά δεν γνωρίζω....

Πλάκα πλάκα εγώ δεν το έχω τσεκάρει....

 

Είναι ιδέα μου ή το FXAA PPI Γαμάει ;;;;;

 

Χαχαχαχα !!! Μεγάλη διαφορά !!

Βάλε και τα armor ,clothes improvement και είσαι οκ

 

Ουπς ξέχασα το πιο σημαντικό....

 

Vurts Skyrim Flora Overhaul

http://www.skyrimnexus.com/downloads/file.php?id=141#content

και κατεβάστε το Vurts Skyrim Pine Bark Textures v0dot4 και μόλις κατέβει περάστε μόνο τα textures για το Blu Spruce για να γίνουν τα δέντρα όπως στην photo που έβγαλα τον κορμό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα εβαλα το FXAA_PPI_Automatic_Installer-131-1-2 και μετα το παιχνιδι δεν επαιξε. Απεγκατεστησα το FXAA_PPI_Automatic_Installer-131-1-2 και παιζει παλι κανονικα. Γιατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο εβαλα κι εγω το FXAA PPI,εμφανης η αλλαγη στα γραφικα,εμφανης ομως και η ταχυτητα του παιχνιδιου

Ενω πριν τα loading times μου ηταν σχεδον μηδενικα,τωρα αργει εως και 4-5 φορες παραπανω κατι που μου εσπασε τα νευρα

Σε αυτο βεβαια ισως να φταιει η χαμηλη δυναμικη του pc μου μαζι με την επιλογη του High Saturation(αν το γραφω καλα...)κατα την εγκατασταση του FXAA PPI

 

Αν κρασαρει stratigos24 κανε το παιχνιδι run as admin

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω με high saturation κ καποια textures κλπ

δεν ειδα διαφορα στην ταχυτητα(ενω οπτικα ειδα μεγαλη)

 

Υ.Γ credits to polonos που προτεινε τα κολπακια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα εβαλα το FXAA_PPI_Automatic_Installer-131-1-2 και μετα το παιχνιδι δεν επαιξε. Απεγκατεστησα το FXAA_PPI_Automatic_Installer-131-1-2 και παιζει παλι κανονικα. Γιατι?

 

Ξεκίνα το game με δεξί click εκτέλεση ως διαχειριστής.

 

Ναι, με εκτελεση ως διαχειρηστης το εκανα εξ'αρχης αλλα.... :(

 

Ουπς τώρα το είδα....

Αφού δεν σου το τρέχει σαν διαχειριστής δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει....

Εμένα αν δεν το τρέξω σας διαχειριστής δεν μπαίνει ενω αν το τρέξω ως διαχειριστής όλα οκ.Έχεις κατεβάσει τους τελευταίους drivers ??? Αν ναι δοκίμασε να κάνεις update το directx http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=35

 

Troubleshooting

 

If you are experiencing crashes, please set the Skyrim executable (TESV.exe) to run as administrator.

(Right click TESV.exe > Properties > Compatibility > Check "Run this program as administrator.")

 

Turn off any on-screen display programs and monitoring tools such as Fraps, ATI Tray Tools, MSI Afterburner, GPU-Z, XFire etc.

 

Make sure you have the latest DirectX runtime installed.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι. Ετσι το εκανα. Και πριν λιγο το ξανα εγκατεστησα μιας και το ειχα απεγκαταστησει και παλι τιποτα...error και δεν ανοιγει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο εβαλα κι εγω το FXAA PPI,εμφανης η αλλαγη στα γραφικα,εμφανης ομως και η ταχυτητα του παιχνιδιου

Ενω πριν τα loading times μου ηταν σχεδον μηδενικα,τωρα αργει εως και 4-5 φορες παραπανω κατι που μου εσπασε τα νευρα

Σε αυτο βεβαια ισως να φταιει η χαμηλη δυναμικη του pc μου μαζι με την επιλογη του High Saturation(αν το γραφω καλα...)κατα την εγκατασταση του FXAA PPI

 

Αν κρασαρει stratigos24 κανε το παιχνιδι run as admin

 

Μάλλον φταίει το pc σου διότι σε εμένα δεν άλλαξε κάτι στo loading time

 

Εγω με high saturation κ καποια textures κλπ

δεν ειδα διαφορα στην ταχυτητα(ενω οπτικα ειδα μεγαλη)

 

Υ.Γ credits to polonos που προτεινε τα κολπακια

 

Thanks man !!!

Μην ξεχάσεις να βάλεις και τα textures για τα δέντρα....

Vurts Skyrim Flora Overhaul

http://www.skyrimnexus.com/downloads/file.php?id=141

και μόλις κατέβει περάσε μόνο τα textures για το Blu Spruce για να γίνουν τα δέντρα όπως στην photo που έβγαλα τον κορμό

 

Nαι. Ετσι το εκανα. Και πριν λιγο το ξανα εγκατεστησα μιας και το ειχα απεγκαταστησει και παλι τιποτα...error και δεν ανοιγει...

 

Έκανες update το Directx και συνεχίζει να μην μπαίνει ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το directx οχι αλλα εχω το τελευταιο. Και δεν ανοιγει λεγοντας μου οτι το αρχειο skyrim σταματησε να λειτουργει και οχι οτι λειπει καποιο dll ή αρχειο...

 

Τι λες να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το directx οχι αλλα εχω το τελευταιο. Και δεν ανοιγει λεγοντας μου οτι το αρχειο skyrim σταματησε να λειτουργει και οχι οτι λειπει καποιο dll ή αρχειο...

 

Τι λες να κανω?

Ποιο dll αρχείο σου λέει οτι λείπει ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, αυτο σου λεω...δεν μου λεει οτι λειπει κατι (το ανεφερα μιας και μου ειπες αν εχω αναβαθμισει το directx). Απλα μου λεει το αρχειο skyrim σταματησε να λειτουργει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...