Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια το update 1 repack το εχετε κατεβασει? Σε εμενα ολα λειτουργουν τελεια. Ποντικι στο ui χωρις κρασαρισματα κλπ. Εκτος απο τα shadows που ειναι πολυ σκοτεινα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν είχαν πει πως μαζί με το παιχνίδι θα κυκλοφορούσαν και ένα patch? πουντο;;;

 

Μετά απο λίγες ώρες παιχνιδιου ακόμα και αφού έπαιξα λίγο με τα settings γραφικών, δουλεύει πολύ καλά σε ultra ρυθμίσεις 1080p στον Imac 21.5 2011 με ati 6750 mobile κάρτα. Έκλεισα βέβαια τα anisotropic και fsaa γιατί η κάρτα δεν είναι και καμία τρελή και την γονατίζουν αλλά παίζει σε Native ανάλυση έτσι κι αλλιώς. Επίσης ανέβασα λίγο τις σκιές και φυσικά οι αντανακλάσεις στο νερό είναι κλειστές.

 

Έχω και εγώ πρόβλημα με τα κουμπιά του ποντικιού, στο Inventory δεν δουλευει το δευτερο. Έχω ένα microsoft απλό. Περιμένω βέβαια και να μου έρθει το original παιχνίδι μήπως είναι καμιά παρενέργεια του θείου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Έχω και εγώ πρόβλημα με τα κουμπιά του ποντικιού, στο Inventory δεν δουλευει το δευτερο. Έχω ένα microsoft απλό. Περιμένω βέβαια και να μου έρθει το original παιχνίδι μήπως είναι καμιά παρενέργεια του θείου...

 

Το πρόβλημα με το ποντίκι λύνεται με το update 1 repack από τον θείο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά για κάποιο bug:

 

 

 

Έχει κανείς πρόβλημα (bug) στην αποστολή που πρέπει να φυγαδέυσουμε τον Esbern απο το Ratway Warrens (υπονόμους) θέλω να τον μιλήσω ώστε να μ'ακολουθήσει και δέν ανταποκρίνετε δοκίμασα και με το πληκτρολόγιο και με το gamepad.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά για κάποιο bug:

 

 

 

Έχει κανείς πρόβλημα (bug) στην αποστολή που πρέπει να φυγαδέυσουμε τον Esbern απο το Ratway Warrens (υπονόμους) θέλω να τον μιλήσω ώστε να μ'ακολουθήσει και δέν ανταποκρίνετε δοκίμασα και με το πληκτρολόγιο και με το gamepad.

 

 

 

 

Για όσους στο main quest φτάσουν στον Esbern και δεν έχει ήχο, οι υπότιτλοι περνάνε σε κλάσματα του δευτερολέπτου και δεν τους ανοίγει την πόρτα ακολουθήστε: http://www.uesp.net/wiki/Skyrim:Esbern'>http://www.uesp.net/wiki/Skyrim:Esbern

 

Γενικά το http://www.uesp.net/ είναι πάρα πολύ καλό database για όλα τα Elder Scrolls οπότε ότι πρόβλημα για όσους δεν το ξέρουν πρώτα search στο UESP και μετά αν δεν βρείτε ρωτάτε εδώ για να μην χάνετε και χρόνο για απάντηση.

 

Αν λες για το από πάνω ακολούθα το λινκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα αυτό για όποιον ενδιαφέρεται να το χρησιμοποιήσει

 

 

player.modav carryweight x .Αυξάνει το carry weight όσο θέλεις :devil:

 

 

Που το βρισκω αυτο και πως το αλλαζω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που το βρισκω αυτο και πως το αλλαζω?

 

Είναι εντολή που τη γράφεις στη κονσόλα. Η κονσόλα εμφανίζεται άμα πατήσεις αυτό το πλήκτρο από το πληκτρολόγιο "~". Άμα δεν εμφανίζεται τότε πήγαινε στο Skyrim_default.ini αρχείο που είναι στο main folder του παιχνιδιού και πρόσθεσε αυτή τη τιμή κάτω από το General "bAllowConsole=1".

 

Εδώ έχει διάφορες εντολές που μπορεί να σου φανούν χρήσιμες

 

http://elderscrolls.wikia.com/wiki/Console_Commands_(Skyrim)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και αν κλικάρεις οτιδήποτε ενώ είσαι σε console mode και γράψεις "unlock" ξεκλειδώνει τα πάντα όπως στο Oblivion αλλά τι εντολές ρε, cheatιές όσο δε πάει είναι. Τέτοια πράματα μακριά από μας μόνο οι loosers χρησιμοποιούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχει κανείς αντιμετωπίσει πρόβλημα με χαμηλά frame rates σε Crossfire; έχω μια 6990 με τους 11.10 drivers και ι7 στα 4ghz και μόλις πατάω new game κατά την μεταφορά του ήρωά μας με το κάρο βλέπω 30-40fps...πολυ χαμηλά και σίγουρα όχι smooth,....Τa ingame settings στο Ultra...Τι γίνεται; πως λύνεται; Περιμένοντας ΑΤΙ drivers/cap;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλα απο το panel της Nvidia να κανει enhance το AA του παιχνιδιου και το αποτελεσμα ειναι χειροτερο :-( Φουλ τετραγωνισμα των γραφικων στις σκιες. Καλυτερα το flicker που εχουν απο μονες τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...