Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κανενα μαγαζι που να το εχει ΣΗΜΕΡΑ το skyrim υπαρχει?! εχω φαει τον κοσμο... θελω να ριξω τοσα καντιλια...μα πως γινεται να μην υπαρχει πουθενα στην ελλαδα αυθεντικο για pc μιλαω παντα?!

Από 19 του μηνός θα έρθει Ελλάδα..

 

Συνέχεια πάει όλο και πιο μετά η ημερομηνία.

 

Public και Πλαίσιο βγάλαν ανακοίνωση πως δέχονται προπαραγγελείες για τη κυκλοφορία του τίτλου που είναι....

 

22 Νοεμβρίου!

 

Ντάξει εγώ θα το παραγγείλω από το εξωτερικό μάλλον δεν θα ρθει Ελλάδα καθόλου όπως το πάνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπορείτε να αποθηκεύεται στους followers. Εγώ βρήκα διαφορους αλλα κατέληξα με ένα Elf από το riverwood η πως λέγεται. Κουβαλάει όσο και εσύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες τα companion μας αν τεζάρουν δεν τα ξαναββλέπουμε στο game ???

Συνήθως τα companions τα βρίσκεις στα inns αλλά αν σκοτωθούν και μετά πας ξανά στα inns θα έχει καινούργια companions ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αν και έχω κάνει προπαραγγελια απο το thehut, ακόμα δεν μου έχει έρθει οπότε σήμερα το πρωί το πήρα απο τον θείο για να αρχίσω να χαζευω. Πρώτη πρώτη εντύπωση και ελπίζω να την ξεπεράσω, τραγικά τα μενού για τον χειρισμό. Επίσης οι σκιές μου φάνηκαν πολύ χάλια. Ακόμα δεν έχω βγει απο το πρώτο dungeon για να δώρα το τοπίο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με το ποντίκι που μερικές φορές δε νιώθει και για να επιλέξεις κάτι κάνει 10 ώρες, είναι bug? Η πρέπει να αποδεχτούμε ότι είναι μόνο για gamepad γραμμένο το παιχνίδι;;;;

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πράγματα χύμα όπου να' ναι, σε κάποια γωνιά για να αισθάνεστε καλύτερα (όχι σε κάνα δάσος γιατί άντε να τα ξαναβρείς).

 

Με τους δράκους και τις λέξεις τι γίνεται; Πρέπει αφού σκοτώσω δράκο να βρω κάποιον τοίχο με τις λέξεις; Μπορώ να πάω σε κάποιον τοίχο που έχω ξαναβρεθεί, πχ τον πρώτο τοίχο σε μια σπηλιά στην αρχή του main quest και βγήκε και ένας παπάρας από τον τάφο του;

 

Όταν σκοτώνεις δράκο παίρνεις την ψυχή του (absorb soul), οπότε πηγαίνεις στο μενού > magic > shout και ξεκλειδώνεις με κάθε ψυχή (ανα δράκο) και τις υπόλοιπες λέξεις που έχεις κλειδωμένες.

Αρχικά, πηγαίνοντας στο βουνό με τους μοναχούς μαθαίνεις το push και στην συνέχεια αν ολοκληρώσεις το quest και πάς στον επικεφαλή μοναχό κάτι που σου ζήτησε να βρείς, μαθαίνεις και το shout που σου δίνει ταχύτητα για λίγο (δεν μου ρχεται τώρα).

Τις υπόλοιπες 5 λέξεις όπως Froze, kill, breath, disarm που μου ρχονται τώρα, τις ξεκλειδώνεις με souls απο Δράκους. :)

 

Αυτό με το ποντίκι που μερικές φορές δε νιώθει και για να επιλέξεις κάτι κάνει 10 ώρες, είναι bug? Η πρέπει να αποδεχτούμε ότι είναι μόνο για gamepad γραμμένο το παιχνίδι;;;;

 

android.png

 

Δυστυχώς εγώ αν και το άρχισα στο xbox 360 και μετά στο pc, έχει bugs το παιχνίδι και στην κονσόλα σε αρκετές περιπτώσεις όπως ανέφερα και νωρίτερα στο νήμα. Έχω συναντήσει 2-3 φορές να μην μου ανοίγουν πόρτες και να χρειάζεται να κάνω restart. Eπίσης πέφτουν τα framerates σε κάποιες ελάχιστες φάσεις και ψιλοκολλά και στην κονσόλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με το ποντίκι που μερικές φορές δε νιώθει και για να επιλέξεις κάτι κάνει 10 ώρες, είναι bug? Η πρέπει να αποδεχτούμε ότι είναι μόνο για gamepad γραμμένο το παιχνίδι;;;;

 

android.png

 

Βασικα μαθε να χρησιμοποιεις WASD και E και tab (ναι για το μενου). Το ποντικι οποτε θελει δουλευει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αν και έχω κάνει προπαραγγελια απο το thehut, ακόμα δεν μου έχει έρθει οπότε σήμερα το πρωί το πήρα απο τον θείο για να αρχίσω να χαζευω. Πρώτη πρώτη εντύπωση και ελπίζω να την ξεπεράσω, τραγικά τα μενού για τον χειρισμό. Επίσης οι σκιές μου φάνηκαν πολύ χάλια. Ακόμα δεν έχω βγει απο το πρώτο dungeon για να δώρα το τοπίο...

 

Για τις σκιες ειναι bug. Βαλε τα παρακατω στο skyrimprefs.ini

 

fShadowBiasScale=1.0000

fInteriorShadowDistance=1000.0000

fShadowDistance=1500.0000

iBlurDeferredShadowMask=2

bFloatPointRenderTarget=1

iShadowMaskQuarter=4

iShadowMapResolution=4096

iShadowMapResolutionSecondary=4096

iShadowMapResolutionPrimary=4096

iShadowSplitCount=2

 

 

Επισης καλυτερα να το παιξετε με χειριστηριο το παιχνιδι παιδια, ειναι πολυ πολυ καλυτερο, ετσι σχεδιαστηκε (δυστυχως).

Μπορει να σε ταλαιπωρει με mouse & keybord αλλα οταν παρεις το xbox controller ειναι απολαυση το παιχνιδι....

 

 

Παντως ρε παιδια να πω την αληθεια περα απο τις σκιες, δεν εχω συναντησει σχεδον κανενα bug, και ειδα πολυ πολυ πιο σταθερο παιχνιδι απ το oblivion, τοσο σαν επιδοση οσο και σχετικα με τα κρασαρισματα... Στις 15-20 ωρες ενα ctd μονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και περιμενα να μου ερθει πρωτα το παιχνιδι, τελικα μου ηρθε σημερα το Φοβερο και Πανεμορφο GUIDE !

 

Οτι και να πω ειναι λιγο.Το αγορασα hard cover, εχει μεσα αποσπομενο χαρτη με ολες τις τοποθεσιες, cd key για να κατεβασεις ενα Interactive Map ( δεν τον εχω κατεβασει ακομα για να σας πω με λεπτομερειες ).

 

Μεσα στο βιβλιο ή μαλλον τομο μιας και μιλαμε για πανω απο 650 σελιδες απιστευτης ποιοτητας χαρτιου , γραφει καθε λογης λεπτομερεια. Το βιβλιο ειναι τοσο ομορφο που διαβαζετε και χωρις να εχεις το παιχνιδι...

 

Περισσοτερες λεπτομερειες αργοτερα ή αλλη μερα...

 

Παμε μωρη Παναθαααα!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Επισης καλυτερα να το παιξετε με χειριστηριο το παιχνιδι παιδια, ειναι πολυ πολυ καλυτερο, ετσι σχεδιαστηκε (δυστυχως).

Μπορει να σε ταλαιπωρει με mouse & keybord αλλα οταν παρεις το xbox controller ειναι απολαυση το παιχνιδι....

 

 

Εγώ το είχα πεί μόλις βγήκαν τα πρώτα reviews, ότι υπάρχει πρόβλημα με το UI και μάλλον παίζεται καλύτερα με το gamepad, και οι φίλοι εδώ πέρα μόνο που δεν ξεριζώσαν τα μαλλιά τους από την ύβρη που ειπώθηκε.

 

Να σε ρωτήσω όμως, με το τόξο τί παίζει με το gamepad? Είναι παλεύσιμη η κατάσταση ή χρειάζεσαι οπωσδήποτε ποντίκι για τα headshots?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...