Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και εγω ψιλοβαρυ το βλεπω παντως. Με μιξη high_ultra Στην εισαγωγη με το δρακο (εξωτερικος χωρος) παιζει απο 30 μεχρι 50 frame με ενα μεσω ορο τα 35-40 και εχω και την 5850 στα 900 και τον q9400 στα 3,2. Γενικα παιζει αρκετη ασταθια στα fps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι περιμένουν πιστεύω θα ανταμοιφθούν. :)

 

Ήδη ξεκίνησε να φτιάχνεται το πρώτο high resolution texture pack από modders.

 

Πρίν:

114-1-1321183298.jpg

Μετά:

114-1-1321183802.jpg

Πρίν:

114-1-1321180987.jpg

Μετά:

114-1-1321182036.jpg

 

Όσοι δεν το παίξαμε ακόμα,ίσως όταν το παίξουμε να το δούμε πιο ωραίο και να μην συναντήσουμε ποτέ κάποια από τα πιο άσχημα textures.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι περιμένουν πιστεύω θα ανταμοιφθούν. :)

 

Ήδη ξεκίνησε να φτιάχνεται το πρώτο high resolution texture pack από modders.

 

Όσοι δεν το παίξαμε ακόμα,ίσως όταν το παίξουμε να το δούμε πιο ωραίο και να μην συναντήσουμε ποτέ κάποια από τα πιο άσχημα textures.

 

i love pc gaming :)

 

γρεεκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποιος εχει το προβλημα με το βαγονι ας επαναφερει την καρτα στις εργοστασιακες ρυθμισεις δηλαδη χωρις οβερκλοκ..εγω αυτο εκανα και δουλεψε παρα το γεγονος πως παιζει απροβληματιστα bf3 σε υλτρα γραφικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι περιμένουν πιστεύω θα ανταμοιφθούν. :)

 

Ήδη ξεκίνησε να φτιάχνεται το πρώτο high resolution texture pack από modders.

 

Όσοι δεν το παίξαμε ακόμα,ίσως όταν το παίξουμε να το δούμε πιο ωραίο και να μην συναντήσουμε ποτέ κάποια από τα πιο άσχημα textures.

 

Και μετά υπάρχει κόσμος που γελάει άμα τους πείς ότι επίτηδες θα κάνουμε λίγους μήνες υπομονή μέχρι να "στρώσει" το πράγμα.

 

Ήδη μαζεύεται αρκετό πράγμα στο Skyrim Nexus.

 

Εξομαλύνσεις προσώπων, high-detail textures και πολλά άλλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρα πολύ καλό το παιχνίδι αλλά κάποιες φορές μου κολάει λίγο στα ultra settings.

Όσον αφορά στα Settings το FXAA που έχει είναι καλό να το ενεργοποιήσω θα δείχνει καλύτερο γιατί ακριβώς είναι ;

Γιατί έχω ATI 5750 HD 1GB που έχει το αντίστοιχο MSAA αλλά δεν έχει επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το FXAA τρώει επεξεργαστική ισχύ όσο το 4 Χ MSΑΑ.

 

Εξομαλύνει πάρα πολύ τα jaggies, αλλά προσθέτει θολούρα στα textures.

 

Επειδή όμως τα textures είναι low resolution, πιό πολύ καλό θα κάνει παρά κακό.

 

Αν τώρα στο μέλλον περνούσες ένα high detail texture pack, θα το προτιμούσες απενεργοποιημένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με έναν quad core E 9300, 4 gb ram και μία 8800 gt μου έβγαλε low settings. Πείραξα λίγο AA x 4 και τρέχει νεράκι, αλλά σα να μου φαίνεται ότι κολλάει το ποντίκι, σα να έφαγε δυσκαμψία. Παίζει να οφείλεται στο AA αυτό?

 

Επίσης δεν έχω ξαναπαίξει παιχνίδι της σειράς και έχω κάποιες σύντομες απορίες:

 

Πήρα γατί το οποίο είναι rogue απ' ότι κατάλαβα, αλλά το melee σύστημά του είναι λίγο τραγικό, δεν μπορώ να πετύχω ελέφαντα στο μισό μέτρο και έλεγα μήπως πάρω κάτι σε hunter (αν υπάρχει) ή mage τώρα που είναι αρχή ακόμα.

 

Τι μου προτείνετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με έναν quad core E 9300, 4 gb ram και μία 8800 gt μου έβγαλε low settings. Πείραξα λίγο AA x 4 και τρέχει νεράκι, αλλά σα να μου φαίνεται ότι κολλάει το ποντίκι, σα να έφαγε δυσκαμψία. Παίζει να οφείλεται στο AA αυτό?

 

Επίσης δεν έχω ξαναπαίξει παιχνίδι της σειράς και έχω κάποιες σύντομες απορίες:

 

Πήρα γατί το οποίο είναι rogue απ' ότι κατάλαβα, αλλά το melee σύστημά του είναι λίγο τραγικό, δεν μπορώ να πετύχω ελέφαντα στο μισό μέτρο και έλεγα μήπως πάρω κάτι σε hunter (αν υπάρχει) ή mage τώρα που είναι αρχή ακόμα.

 

Τι μου προτείνετε?

Παιξε με Bow και θα γινεις hunter...δεν αλλαζει τπτ...απλα θα βαρας καλυτερα με bow αφου θα παιρνεις passives :-( για αυτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιξε με Bow και θα γινεις hunter...δεν αλλαζει τπτ...απλα θα βαρας καλυτερα με bow αφου θα παιρνεις passives :-( για αυτο...

 

Όταν λέμε hunter, εννοούμε να έχουμε και κανένα pet, όχι μόνο bow.

 

BTW, δεν ξέρω αν έχει ξανάμπει:

 

http://www.youtube.com/watch?v=sv1VWb6nLK0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο παιχνίδι!

Βλέπω ότι δεν χάλασαν τα καλά του(μουσική,αίσθηση φανταστικού κόσμου,ωραίο και πλούσιο περιβάλλον).

Καλό σύστημα μαγείας μέχρι τώρα(1+1/2 ώρα παιχνιδιού),αλλά άθλιο melee.

Απορώ πως και δεν το άλλαξαν.

Το mount&blade warband με μηδενικό budget έκανε ένα πολύ ωραίο και αρκετά(έως πολύ)ρεαλιστικό σύστημα μάχης.

Αυτοί με τόσο χρήμα δεν έκαναν τίποτα να το βελτιώσουν(από είδα ούτε πάλι έκαναν τίποτα για το θέμα της ιππομαχίας); :-(

 

btw:Αυτές οι κονσολάδικες ui πόσο καιρό θα μας βασανίζουν;

Ήταν που ήταν πολύπλοκο και δύσχρηστο στο oblivion τώρα νομίζω χειροτέρεψε.

Πραγματικά το ποιο ξενερουά κομμάτι του παιχνιδιού.

 

 

π.σ παίζει και στο 15.6" laptop με 525M αλλά δεν μπορεί να πάει full screen και παίζω ουσιαστικά σε 7"! :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθω να βρω τα side quests στον χαρτη αλλα δεν τα καταφερνω

παω quests-->misc κανω κλικ στο quest και παταω show on map αλλα συνεχιζει και δειχνει το main

παιζει τιποτα λαθος? αν οχι υπαρχει καποιο φιξ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...