Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ολοκλήρωσα την λίστα μου..δεν νομίζω να προσθέσω κάτι άλλο..άλλαξε αρκετά προς το ωραίο το παιχνίδι.
Πάτησα λίγο-πολύ σε αυτό το άρθρο
The best Skyrim mods
και ύστερα ότι έβρισκα και μου άρεσε το έβαζα.
(έχασα γύρω στα 25 fps-αλλά μπορείτε να μην εγκαταστήσετε τα 2k αντιθέτως να βάλετε τα 1k textures και σίγουρα όχι ENB εαν δεν έχετε δυνατό PC)

 

HfmFbPU.png

Θα σας παραθέσω την λίστα των mods,ώστε να μην χρειαστεί να ψάχνετε αν θέλετε να τα περάσετε.
Κυρίως επιλέχτηκαν για μεγαλύτερο immersion και καλύτερου οπτικού αποτελέσματος.

θα τα χωρίσω με δικές μου κατηγορίες-πιο γενικές

Σίγουρα ξεκινάμε από το:
Skyrim Script Extender (SKSE)
 

(η σειρά που είναι γραμμένα,δεν σημαίνει ότι είναι και η σειρά εγκατάστασης)


~UI-Patches mods~
 

Unofficial Skyrim Legendary Edition Patch

True Storms- Climates of Tamriel v5 patch

A Matter of Time - A HUD clock widget

SkyUI

 

~Immersion(environmental included) & audio~
 

Immersive Horses

Skyrim Immersive Creatures

Immersive Armors

Immersive Armors for NPCs

Immersive Citizens - AI Overhaul

Immersive Fallen Trees

Immersive Patrols

The Wall of Skyrim

The WatchTowers

Immersive Weapons

Books of Skyrim

Travellers of Skyrim - Travelers+Dragonborn Addon v111

Real Traders

Rich Merchants 10k coins

Lanterns of Skyrim - All In One

Drinking Fountains of Skyrim

Expanded Towns and Cities

Audio Overhaul for Skyrim 2

True Storms - Thunder and Rain Redone

Realistic Water Two

Morning Fogs

Intro music replacement by Malukah

 

~Graphic-overhauls-textures~
 

RealVision ENB

High Quality Food and Ingredients

Signs of Skyrim

Book Covers Skyrim

Enhanced Night Skyrim

HD LODs Textures

Immersive Roads+Snow shine patch

NobleSkyrimMod HD-2K+NSM - SMIM Patch

Static Mesh Improvement Mod - SMIM

RUSTIC WINDOWS - 2K and 1K Textures

Skyrim Flora Overhaul+ Skyrim Flora Overhaul v2.5b

Climates Of Tamriel - Weather - Lighting - Audio

Realistic Lighting Overhaul

Immersive Environment

 

 

 

 

B7BC99E6FF865F86DF35F9060183E06EA54A52E6

EF882C8AC126478BC2CF800DB29C1307CA8004EF

 

 

A179BE7E28728C15A19795456781B49004972FA1

 

 

εμφανίστηκε ο Τζίζους στο παιχνίδι με το κρου του!

65B71B3034452A1071B5824337256E14EA96D7F1

9A3192593F6F0F3A22C66B50151F7F8540484D66

39C4001270EFF62EF50DABCF8CE18C7014F48A72

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Free weekend για το
SKYRIM SPECIAL EDITION

Δηλαδη υπαρχει ανθρωπινο ον το οποιο μετα απο επτα, εφτα, seven, sette,  sieben, sept, 7, VII, 七 κλπ χρονια απο την αρχικη κυκλοφορια του παιχνιδιου δεν το εχει παιξει εστω απο το "θειο" και θα το βαλει για δωρεαν ΣΚ ?

surprised%20open%20mouth.png

oh montie !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, panoc είπε

Δηλαδη υπαρχει ανθρωπινο ον το οποιο μετα απο επτα, εφτα, seven, sette,  sieben, sept, 7, VII, 七 κλπ χρονια απο την αρχικη κυκλοφορια του παιχνιδιου δεν το εχει παιξει εστω απο το "θειο" και θα το βαλει για δωρεαν ΣΚ ?

surprised%20open%20mouth.png

oh montie !

κοίταξε...έχω 333 φίλους,οι 112 έχουν το OLDRIM! και μόλις 47 την SE!
και πρόσφατα μιλούσα με άτομο που δεν το έχει παίξει καν! κανένα από τα 2 ποτέ!:o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, panoc είπε

Δηλαδη υπαρχει ανθρωπινο ον το οποιο μετα απο επτα, εφτα, seven, sette,  sieben, sept, 7, VII, 七 κλπ χρονια απο την αρχικη κυκλοφορια του παιχνιδιου δεν το εχει παιξει εστω απο το "θειο" και θα το βαλει για δωρεαν ΣΚ ?

surprised%20open%20mouth.png

oh montie !

ναι, ο γιος μου που ειναι 14:P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

κοίταξε...έχω 333 φίλους,οι 112 έχουν το OLDRIM! και μόλις 47 την SE!
και πρόσφατα μιλούσα με άτομο που δεν το έχει παίξει καν! κανένα από τα 2 ποτέ!:o

Αντιλαμβανομαι το να μην εχεις ενα παιχνιδι καθολου γιατι δε σε ενδιαφερει, ακομα και εαν αυτο ειναι ιστορια σταθμος. Πχ δεν εχω αγγιξει ποτε τα GTA, και δε προκειτε ουτε να τα παιξω σε free weekend ουτε να μπω σε giveaway με αυτα. Δε προκειτε να τα παιξω.

Μπορει να τα αποκτησω εαν παιξει κανα bundle στα χρηματα που θελω να δωσω απλα και μονο για τη συλλογη μου.

Οσοι απο τους 112 δεν εχουν ΚΑΙ το SE ειναι απλα γιδια... δε μπορω να καταλαβω πως το κατεφεραν οταν το SE το εδιναν τσαμπα σε οσους ειχαν το oldrim....

1 λεπτό πριν, pollop είπε

ναι, ο γιος μου που ειναι 14:P

Σα σωστος πατερας θα επρεπε ΗΔΗ :P να εχεις το τιτλο ετοιμο για το γιο εαν πιστευες οτι αξιζει, ειτε απο το θειο ειτε νομιμο εφοσον επαιζε με τιμες της πλακας 3-5Ε. 
Θα του ελεγες "κατσε να σου δειξω πως παιζεται" και θα ξεκινηγε ο αεναος αγωνας του "ειναι η σειρα μου τωρα" :P :P :P

 

=========

 Οσοι με ξερετε γνωριζεται ποσο το αγαπω και ποσες χιλιαδες ωρες εχω αφιερωσει σε αυτο, αλλα θεωρω τουαχιστο γελοια τη τακτικη αρπακτης της bethesda οσον αφορα το Skyrim.
Εβγαλε ενα SE που πρακτικα δεν ειναι τιποτε αλλο απο ενα recompile του κωδικα σε x64. Επιπλεον εβαλε ελεγχο στο modding του παιχνιδιου ωστε τα παντα να περνανε απο το χερι της. Εβγαλέ τωρα το Skyrim VR χωρις καμια ουσιωδη βελτιωση.

7 χρονια μετα την αρχικη εκδοση δεν εχει καταφερει να διορθωσει (βασικα δεν εχει ασχοληθει καν) για το προβλημα με το memory aligment που δημιουργουσε τοσα προβληματα στο oldrim και το οποιο συνεχιζει να υπαρχει στις se και vr απλα επειδη ειναι x64 δε φαινεται. Δε μιλαμε καν για σωστη υποστηριξη του DX11, για την ακριβεια εκανε compile με dx11 flags απο dx9 χωρις να εκμεταλευται τιποτα απο το DX11. Ακομα χειροτερα οπως καποια feautures που υπηρχουν  στο dx9 (πχ normal maps, parallax) επειδη αλλαζει ο τρoπος χειρισμου τους στο dx11 τα εκοψε εντελως ! ΟΕΟ! Δε θα πιασω καν στο στομα μου την υποστηριζει πολλαπλων threads και πυρηνων των συγχρονων επεξεργαστων... Εκει πεφτει κλαμα.

Για ολα αυτα (και αλλα πολλα) λοιπον θα την αντιμειψουμε αγοραζοντας το SE/VR ??? Οχι. Ουτε καν free weekend.

Μα το τουατις, εαν με ρωτησει καποιος που το εχασε λογω πχ ηλικιας καλη ωρα οπως ο γιος τοu @pollop του λεω "πες στο θειο να στο φερει".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, panoc είπε

Δηλαδη υπαρχει ανθρωπινο ον το οποιο μετα απο επτα, εφτα, seven, sette,  sieben, sept, 7, VII, 七 κλπ χρονια απο την αρχικη κυκλοφορια του παιχνιδιου δεν το εχει παιξει εστω απο το "θειο" και θα το βαλει για δωρεαν ΣΚ ?

surprised%20open%20mouth.png

oh montie !

δηλαδη υπάρχουν και άλλα παιχνίδια εκτός από τα Grand Theft Auto?

Α ναι, ξέχασα, Borderlands 1 & 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, panoc said:

Οσοι απο τους 112 δεν εχουν ΚΑΙ το SE ειναι απλα γιδια... δε μπορω να καταλαβω πως το κατεφεραν οταν το SE το εδιναν τσαμπα σε οσους ειχαν το oldrim....

Αν θυμάμαι καλά έπρεπε να έχεις και όλα τα DLC για να ισχύει η "προσφορά" ή κάνω λάθος; Εγώ π.χ. αρχικά δεν είχα πάρει το Hearthfire (εν μέρει γιατί δεν με "τραβούσε" πολύ η όλη φάση του home management κ.τ.λ.), τα πήρα αργότερα οπότε και δεν είμουν eligible για το free upgrade :P 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, gtajunkie είπε

δηλαδη υπάρχουν και άλλα παιχνίδια εκτός από τα Grand Theft Auto?

Α ναι, ξέχασα, Borderlands 1 & 2

ΩΩΩΩΩ  Borderlands 2, ποτε δε το βαριεμαι παναθεμα το !!!!! :D

2 λεπτά πριν, Greygore είπε

Αν θυμάμαι καλά έπρεπε να έχεις και όλα τα DLC για να ισχύει η "προσφορά" ή κάνω λάθος; Εγώ π.χ. αρχικά δεν είχα πάρει το Hearthfire (εν μέρει γιατί δεν με "τραβούσε" πολύ η όλη φάση του home management κ.τ.λ.), τα πήρα αργότερα οπότε και δεν είμουν eligible για το free upgrade :P 

Σωστα θυμασαι αλλα αναφερομαι μονο σε αυτους που εχουν ολοκληρο το πακετο, my bad. Aλλα πραγματικα μπορουσες να παρεις τη legendary στα 5Ε για πολλους μηνες ειδικα πριν την κυκλοφορια της SE. Απο την αλλη, εφοσον δεν ενδιαφερει καποιον το Hearthfire οταν βγηκε ή οταν αγορασε τελος παντων το oldrim ποιος ο λογος να αγορασει παλι το SE για να το εχει ;

Σε καθε περιπτωση εμμενω στην αποψη μου. ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ουτε cent για το skyrim, οχι γιατι δεν ειναι καλο παιχνιδι αλλά γιατι επιβραβευει μια κακιστη τακτικη απο τους δημιουργους/εκδοτες τους που κοιτανε μονο την αρπακτη χωρις να προσφερουν τιποτα καινουργιο. Καπως ετσι αρχισαν και τα dlc τα οποια εγιναν κανονας, καπως ετσι αρχισαν και τα micro-transactions τα οποια τεινουν να γινουν κανονας...

Για να ειμαι βεβαια δικαιος, ολα αυτα που αναφερω δεν οφειλει να τα ξερει ενας τυπικος χρηστης, πολλα εγω τα εμαθα απλα και μονο λογω ενασχολησης με το modding του συγκεκριμενου παιχνιδιου και τα πιο βαθεια λογω της μικρης μου ενασχολησης με το skywind. Ομως γιαυτο υπαρχουν τα φορουμ, για ενημερωση και συζητηση, οσοι περισσοτεροι μαθαινουν τοσο καλυτερα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, panoc είπε

Δηλαδη υπαρχει ανθρωπινο ον το οποιο μετα απο επτα, εφτα, seven, sette,  sieben, sept, 7, VII, 七 κλπ χρονια απο την αρχικη κυκλοφορια του παιχνιδιου δεν το εχει παιξει εστω απο το "θειο" και θα το βαλει για δωρεαν ΣΚ ?

surprised%20open%20mouth.png

oh montie !

Το παιχνίδι το έπαιξα φέτος και λιώνοντας (λιώνοντας όμως) για πολλά χρόνια όλα τα Soulsborne παιχνίδια έγινε αυτό που φοβόμουν, δεν μου άρεσε, μου φάνηκε ρηχό, με κακό σύστημα μάχης και κόσμο.
Καταλαβαίνω γιατί είναι τόσο διάσημο, καταλαβαίνω γιατί το βάζουν σε κάθε νέα κονσόλα, καταλαβαίνω ότι είναι καλό, καταλαβαίνω τέλος πάντων ότι έχω άδικο. Αλλά διάολε, μετά τα τόσα souls, το Skyrim μου φαίνεται πολύ λίγο. Όποτε για έμενα αν έβγαινε το free σκ πριν το αγοράσω θα μου ήταν αρκετό για να καταλάβω ότι δεν θα μου αρέσει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, panoc είπε

Οσοι απο τους 112 δεν εχουν ΚΑΙ το SE ειναι απλα γιδια... δε μπορω να καταλαβω πως το κατεφεραν οταν το SE το εδιναν τσαμπα σε οσους ειχαν το oldrim....

Αυτό βασικά μου έκανε κι εμένα πιο πολύ εντύπωση, αυτόματα δεν το έδινε? edit Τώρα που το λέει ο @Greygore έπαιζε αυτό με τα dlc

Επίσης καλά το λες με το κράξιμο και τις αρπαχτές της Beth, να προσθέσω επίσης, αν και δεν μας αφορά άμεσα σαν pc gamers, αλλά στο πλαίσιο του αρμέγματος να αναφέρω και την επανέκδοση του παιχνιδιού στο Switch, ίδιο και απαράλλαχτο ακόμα και στα bugs και ζητάει retail 60 ευρώ! :o

ΥΓ. Βέβαια δεν είναι η μόνη εταιρεία που κάνει τραγικές αρπαχτές πάνω στο hype του Switch το χειρότερο παράδειγμα είναι τα Syberia 1 + 2 που στο pc έχουν δωθεί τόσες φορές δωρεάν και σε bundles αλλά στο Switch τα βγάζουμε χωρίς καμία βελτίωση, απλά port και ζητάμε 30 + 35 ευρώ αντίστοιχα το καθένα!

Επεξ/σία από bad_freddy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, bilisios είπε

Το παιχνίδι το έπαιξα φέτος και λιώνοντας (λιώνοντας όμως) για πολλά χρόνια όλα τα Soulsborne παιχνίδια έγινε αυτό που φοβόμουν, δεν μου άρεσε, μου φάνηκε ρηχό, με κακό σύστημα μάχης και κόσμο.
Καταλαβαίνω γιατί είναι τόσο διάσημο, καταλαβαίνω γιατί το βάζουν σε κάθε νέα κονσόλα, καταλαβαίνω ότι είναι καλό, καταλαβαίνω τέλος πάντων ότι έχω άδικο. Αλλά διάολε, μετά τα τόσα souls, το Skyrim μου φαίνεται πολύ λίγο. Όποτε για έμενα αν έβγαινε το free σκ πριν το αγοράσω θα μου ήταν αρκετό για να καταλάβω ότι δεν θα μου αρέσει!

Οχι το skyrim αυτο καθε αυτο δεν ειναι καλο, διασημο ναι, καλο οχι δεν ειναι επισης μπορει να μοιαζει αλλα δεν ειναι Soulsborne, μη το βλεπεις ετσι δεν εχει σχεσει με τα DS.
Σαν παιχνιδια εναι απλα ενα μετριο παιχνιδι με μια μετρια ιστορια, ενα μετριο συστημα μαχης, ενα μετριο συστημα αλληλεπριδρασης αλλα ειναι σχετικα καλο στο rpg τμημα του, στην αναπτυξη του χαρακτηρα.
Αυτο που το εκανε καλο σε οτι δεν ειναι και ακομα καλυτερο σε οτι ειναι, ειναι το modding. Πραγματικα μπορεις να το αλλαξεις οχι μονο απο αποψη γραφικων αλλα και gameplay. Υπαρχουν mods για ολα τα γουστα  και ολα τα gameplay. Αυτο το εκανε αυτο που ειναι.

Ναι για σενα το free weekend να σε βολεψε, αλλα μπαινεις και εσυ στη κατηγορια των παραπανω, πως στο καλο τα καταφερες 7 χρονια τωρα να μη το ειχες δει ουτε απο το θειο ; :P

1 λεπτό πριν, bad_freddy είπε

Αυτό βασικά μου έκανε κι εμένα πιο πολύ εντύπωση, αυτόματα δεν το έδινε?

Ναι εαν ειχες την legendary ή ολα τα dlc.

1 λεπτό πριν, bad_freddy είπε

Επίσης καλά το λες με το κράξιμο και της αρπαχτές της Beth, να προσθέσω επίσης, αν και δεν μας αφορά άμεσα σαν pc gamers, αλλά στο =πλαίσιο του αρμέγματος να αναφέρω και την επανέκδοση του παιχνιδιού στο Switch, ίδιο και απαράλλαχτο ακόμα και στα bugs και ζητάει retail 60 ευρώ! :o

Πιο switch παιδι μου, το switch εχει την SE εκδοση  (κομμενη λιγο σε textures). H SE εχει επακριβως τον ιδιο κωδικα, με ακριως τα ιδια bugs, με ακριβως τις ιδιες dirty αναφορες στο tesedit με την oldrim. Ακομα και τα HD textures που τοσο διαφημιζαν στην SE ειναι ακριβως, ακριβως ομως Pixel προς pixel, τα ιδια με το HD texture pack της oldrim.

 

1 λεπτό πριν, bad_freddy είπε

ΥΓ. Βέβαια δεν είναι η μόνη εταιρεία που κάνει τραγικές αρπαχτές πάνω στο hype του Switch το χειρότερο παράδειγμα είναι τα Syberia 1 + 2 που στο pc έχουν δωθεί τόσες φορές δωρεάν και σε bundles αλλά στο Switch τα βγάζουμε χωρίς καμία βελτίωση, απλά port και ζητάμε 30 + 35 ευρώ αντίστοιχα το καθένα!

Γιαυτο δε πρεπει κανενας να τα αγοραζει αυτα.
Ειμαι κατα της πειρατιας, το μονο πειρατικο πραγμα που χρησιμοιποιω ειναι το winrar (hell why not), για χαρη του skyrim αγορασα adobe cloud, αλλά για το skyrim, οποιος με ρωτησει κανω εξαιρεση. Ζητηστε το απο το θειο. Τετοια αρπακτη ειναι απαραδεκτη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@panoc Να πω την αμαρτία μου, το Hearthfire όταν το πήρα eventually ήταν εν μέρει για τα achievements :P αλλά και απο περιέργεια να δω πόσο καλό ήταν το side-quest με το ορφανό, μετά απο κάποια Twitter/forum posts που είχα διαβάσει (έχω βέβαια και την SE, αλλά ήταν δώρο Χριστουγέννων απο ένα Discord server που έκανε κάποια τέτοια "events" στις γιορτές).

Spoiler

 

Ένας λόγος/πρόβλημα (που η Bethesda το έχει ανέκαθεν με τα "special" editions της) είναι πως η πολιτική της στο pricing των παλιών και νέων εκδόσεων είναι οτι να'ναι - θυμάμαι χαρακτηριστικά πως ήταν πιο ακριβό να "συμπληρώσω" την συλλογή με τα 1-2 DLC που δεν είχα στο Skyrim παρά να πάρω την Legendary Edition (στα 5€ που αναφέρεις πιο πάνω, ενώ τα DLC απο μόνα τους κόστιζαν περισσότερο ακόμα και discounted).

Δυστυχώς πολλές φορές τα παιχνίδια της Bethesda νιώθω πως "τιμωρούν" τους early adopters κατά κάποιο τρόπο με αυτό το pricing, οπότε και πλέον προτιμώ να περιμένω τα definitive/GOTY/"remastered" editions παρά την αγορά στους πρώτους 3-4 μήνες κυκλοφορίας :( 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Greygore είπε

@panoc Να πω την αμαρτία μου, το Hearthfire όταν το πήρα eventually ήταν εν μέρει για τα achievements :P αλλά και απο περιέργεια να δω πόσο καλό ήταν το side-quest με το ορφανό,

Τοσα playthrough δεν εχω παιξει ποτε το συγκεκριμενο quest :P και δε νομιζω να το παιξω.

3 λεπτά πριν, Greygore είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Ένας λόγος/πρόβλημα (που η Bethesda το έχει ανέκαθεν με τα "special" editions της) είναι πως η πολιτική της στο pricing των παλιών και νέων εκδόσεων είναι οτι να'ναι - θυμάμαι χαρακτηριστικά πως ήταν πιο ακριβό να "συμπληρώσω" την συλλογή με τα 1-2 DLC που δεν είχα στο Skyrim παρά να πάρω την Legendary Edition (στα 5€ που αναφέρεις πιο πάνω, ενώ τα DLC απο μόνα τους κόστιζαν περισσότερο ακόμα και discounted).

Δυστυχώς πολλές φορές τα παιχνίδια της Bethesda νιώθω πως "τιμωρούν" τους early adopters κατά κάποιο τρόπο με αυτό το pricing, οπότε και πλέον προτιμώ να περιμένω τα definitive/GOTY/"remastered" editions παρά την αγορά στους πρώτους 3-4 μήνες κυκλοφορίας :( 

Δε μπορω να συμφωνισω περισσοτερο. Εχεις απολυτο δικιο, τα dlc ακομα και με εκπτωσεις επισημα τουλαχιστο (στη gray market τα εβρισκες σε λογικες τιμες) ηταν πιο ακριβα απο τη legendary. Απλα οι περισσοτεροι που δεν κατεχουν τη λογικη της bethesda πιστευαν οτι καποια στιγμη θα επεφταν και αυτα χαμηλα, και εστι αντι να παρουν τη legendary και ας ειχαν το base game ή/και κανα dlc περιμεναν και εμειναν με το πτηνο στο χερι :P

 

 

Καποια στιγμη συζηταγαμε (εμεις οι καμμενοι με το modding) εκει στο reddit οτι παιζει να βγει το skyrim σε ταινια, και ολοι χαριτολογουσαμε οτι βασικα θα περιμενουμε τη MOTY edition (movie of the year) η οποια θα ειναι HD γιατι η πρωτη μαλλον θα ειναι σε SD :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...