Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα οποιος παίζει ακόμα Skyrim μέσω Steam ας με κάνει add : IreneGR

 

Το ξεκίνησα τέλη Μαΐου πρώτη φορά.

welcome welcome welcome!

ποιά έκδοση;

 

added

ναι το bfull screen το κραταει και εψαξα στους δισκους και δεν βρηκα κατι αλλο :(

οκ, άκου τι θα κάνεις..κάνε unistall τελείως

μια λύση είναι ο yourunistaller αλλά μην παιδευτείς να το βρεις..

 

οπότε θα πας κατευθείαν με τον ccleaner, αφού το χεις πετάξει το παιχνίδι από το pc σου.. Τρέξτο και καθάρισε ότι σου βγάλει..

https://www.piriform.com/ccleaner

 

Πριν το εγκαταστήσεις το πρόγραμμα, απενεργοποίησε τελείως το UAC(user account control) από τα windows.

 

και μετά δοκίμασε να τρέξεις το skyrim..

Επίσης τσέκαρε μπας το αντιβιοτικό σου,έχει μπλοκάρει το .exe από το κρακαρισμένο,αν ναι βγάλε την παράμετρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την Special Edition, δημοσίευσα έναν πλήρη οδηγό (guide) στο Nexus site, αν θέλετε τσεκάρετέ το και ακολουθήστε τον - καλύπτει τα πάντα για το Skyrim:

 

http://www.nexusmods.com/skyrimspecialedition/mods/10484/?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Παίδες, ερώτηση. Ξεκίνησα από την αρχή το Skyrim SE κυρίως για να παίξω το mod Βruma αλλά και διότι μετά από μια πλήρη καταστροφή του λειτουργικού από ιό, δεν κατόρθωσα να διασώσω τα saves μου. Έβαλα λοιπόν όλα τα mod από την αρχή και ενώ πρώτα το Skyrim έτρεχε σφαίρα με 40+ fps στους εξωτερικούς χώρους και όλα τα settings στο τέρμα, τώρα τρέχει με 23-25 περίπου με ίδια settings και τα γραφικά δείχνουν πολύ σκοτεινά. Ειδικά στο σημείο που πηγαίνει ο δήμιος στο Helgen να σε αποκεφαλίσει, είχε τόση πολύ σκιά πάνω του που ήταν σχεδόν μαύρος. 

 

Έβαλα ακριβώς τα ίδια mods  με πρώτα. Συγκεκριμένα το Skyrim SE Re-Engaged μαζί με αυτα που φαίνονται στις δυο συνημμένες εικόνες:

post-398640-0-67131800-1501069406_thumb.jpg

post-398640-0-11918400-1501069410_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Βάλτε τις πάνες σας

Skyrim Together co-op mod closes in on launch

 

https://youtu.be/SbQcdTXpaWI

 

 

the mod which lets "2+ players" band together in Tamriel plans to release its first stable version before the end of the year.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανείς δε χάρηκε; μόνο εγώ;

 

Γιατί να χαρούμε, ρε Μυτιλινιέ; Αφού για να το φχαριστηθείς, πρέπει να 'χεις ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ mods με τους άλλους.

Το 'χουν εξηγήσει και οι ίδιοι. Πχ αν εγώ έχω μια τουμπανέ custom armor κι εσύ όχι την ίδια, θα με βλέπεις... γυμνό. Το ίδιο και άλλα πράγματα. Πχ. θα 'χω το JK Whiterun κι εσύ το vanilla και θα 'χουμε ΑΛΛΑ exteriors εσύ κι εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να χαρούμε, ρε Μυτιλινιέ; Αφού για να το φχαριστηθείς, πρέπει να 'χεις ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ mods με τους άλλους.

Το 'χουν εξηγήσει και οι ίδιοι. Πχ αν εγώ έχω μια τουμπανέ custom armor κι εσύ όχι την ίδια, θα με βλέπεις... γυμνό. Το ίδιο και άλλα πράγματα. Πχ. θα 'χω το JK Whiterun κι εσύ το vanilla και θα 'χουμε ΑΛΛΑ exteriors εσύ κι εγώ.

δε βλέπω που είναι το πρόβλημα σε αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω 'γω... μήπως γιατί θα παίζουμε ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ Skyrim... αλλά ταυτόχρονα;

Δεν βλέπεις το πρόβλημα;

όχι..

ας παίζουν όποιοι είναι να παίξουν με τα ίδια mods

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μα δεν θα το κάνει κανείς αυτό.

Γιατί να πρέπει "σώνει και καλά" να έχω κι εγώ τα δικά σου mods, μόνο και μόνο για το "Together";

 

Σχεδόν κανείς δεν έχει τα ίδια mods, εκτός κι αν ακουλουθούν πιστά έναν οδηγό (πχ. το STEP). Αλλιώς, το 75-80% των mods που έχει ο εκάστοτε user είναι διαφορετικά. Τεσπά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν θα το κάνει κανείς αυτό.

Γιατί να πρέπει "σώνει και καλά" να έχω κι εγώ τα δικά σου mods, μόνο και μόνο για το "Together";

 

Σχεδόν κανείς δεν έχει τα ίδια mods, εκτός κι αν ακουλουθούν πιστά έναν οδηγό (πχ. το STEP). Αλλιώς, το 75-80% των mods που έχει ο εκάστοτε user είναι διαφορετικά. Τεσπά...

Είναι για ΑΜΑ θες να παίξεις coop 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...