Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικά λύθηκε το πρόβλημα. Πατώντας να μπω στο παιχνίδι, μου βγάζει ένα μενού. Πατάω Data Files κ απενεργοποιώ τα Dawnguard κ Dragonborn. Μόλις πάω να κάνω Load το τελευταίο save μου βγάζει απλά μήνυμα ότι το επιπλέον content δεν θα είναι πλέον διαθέσιμο.

 

Το μόνο κακό ήταν πως το vampire που μου επιτίθονταν συνέχιζε να ήταν επιπέδου Master αλλά πλέον είχε ένα τσεκουράκι της πλάκας μονο κ ήταν γυμνός...οπότε αναγκάστηκα πάλι να ξεκινήσω λίγο ακόμα πιο πριν ωστε να φύγει τελείως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aφού έβαλες την LE έκδοση (καλά έκανες, ακόμα έχουμε καιρό για να χαρούμε την SE έκδοση με όλα τα φοβερά mods που υπάρχουν στην LE), γιατί δεν βάζεις το mod που "στολάρει" (αργεί) τις quests; Γενικά, είναι γελοίο που σου "την πέφτουν" οι "Κούλτουριστ" με το που σε "καλούν" οι "Γκρίζοι" στο βουνό (δηλαδή, ούτε 6ο level καλά-καλά)...

 

"Παίξε" λίγο με τα mods... Γενικά, εγώ προσωπικά, βάζω ΚΥΡΙΩΣ gameplay mods - πολύ αργότερα (τελευταία) ασχολούμαι με το οπτικό κομμάτι (που συνήθως οι πολλοί ενδιαφέρονται). Καλό το οπτικό κομμάτι, αλλά το gameplay είναι που αξίζει να "πειράξεις"/αλλάξεις.

 

...

 

Παιδιά... όσοι βάζετε mods... ποιά χρησιμοποιείτε για Environment Overhaul και ΦΩΤΙΣΜΟ/ΕΠΟΧΕΣ/ΚΑΙΡΟ; Γιατί τελικά αυτό το CoT δεν μου πολυ-αρέσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενα χοντρο bug σε ενα quest που βλεπω οτι το εχει πολυ κοσμος αλλα δοκιμασα τα fix και δε δουλευει κατι.

Ειμαι με τους Imperials που καθαριζεις τα fort και πρεπει να μιλησω στη rikate για να πεις report for duty αλλα δε το βγαζει.

Τις πρωτες 2-3 φορες επιανε το να μιλαω στο general tullius και μετα να ξαναπηγαινω να της μιλαω,εμφανιζοταν δηλαδη η επιλογη.

Πλεον δε πιανει.

Του εχω μιλησει 5-6 φορες.

Εκανα αλλα quest.

Εκανα wait καμια 15αρια μερες.

Τιποτα.

Τι αλλο να κανω?

Ειναι απο τα λιγα main quest που εχουν μεινει.Τα πιο πολλα ειναι φερε το ενα και βρες το αλλο και βαριεμαι προς το παρον να ασχοληθω με τετοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρες το quest id και προσπέρασε το με setstage.

Το I'd μπορείς να το και τα setstage μπορείς να τα βρεις στο wiki κάνοντας αναζήτηση με το όνομα του quest.

Με το TMP είσαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρες το quest id και προσπέρασε το με setstage.

Το I'd μπορείς να το και τα setstage μπορείς να τα βρεις στο wiki κάνοντας αναζήτηση με το όνομα του quest.

Με το TMP είσαι;

Ναι με ΤΜΡ.

Θα το ψαξω με id.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Περίεργο glitch μου εμφανίστηκε - πρώτη φορά, ουδέποτε είχα αυτό το πρόβλημα...

 

Ξεκίνησα το "New Order" quest του DAWNGUARD DLC... βρίσκω την κοπελιά (ένας απ' τους δύο recruits που μου ζητούν να βρω) και ψάχνω να βρω και τον δεύτερο, τον Nord Ganmar που υποτίθεται κυνηγά μια αρκούδα και βρίσκεται έξω από ένα cave...

Έφαγα χθες 2 ώρες ταξιδεύοντας fast-travel ΣΕ ΟΛΟ το Skyrim (ΚΑΙ στο νησί Solstheim), πραγματικά γύρισα τα πάντα (και έχω γενικά ανακαλύψει πάρα πολλά μέρη και τα περισσότερα caves), αλλά τον Nord ΔΕΝ τον βρήκα.

 

Εντομεταξύ, στο quest, ΔΕΝ έχει ενεργοποιημένο τον map (να δω πού στον κόρακα είναι), ενώ με τις console commands μου βγάζει error όταν βάζω το ID του...

 

Καμιά ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Γεια σας σήμερα πήρα το παιχνίδι αλλά έχω ένα θέμα.Οταν πατάω να παίξει ανοίγει σε ένα μικρό παράθυρο πάνω αριστερά και δεν μπορώ να το αλλάξω. Δοκίμασα μέσα από το settings του παιχνιδιού και να αλλάξω το resolution από το ini και δεν δουλεύει τιποτα. Έχει κάνει καμία ιδέα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλημερα, πρεπει να δωσεις πληροφοριες.

1. Ποια εκδοση του skyrim; Τη παλια ή τη καινουργια.

2. Το τρεχεις μεσω SkyrimLauncher ή μεσω TESV.exe

3. Το τρεχεις με SKSE ;

4. Χρησιμοποιεις mod organiser / Nexus mod manager ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι η απλή έκδοση όχι η special edition αλλά με τα dlc. Το τρέχω μέσω launcher αλλά και με το tesv.exe απλά ξεκινάει το παιχνίδι κατευθειαν.δεν έχω skse ούτε mods αφού από μόνο του δεν τρέχει σωστά θέλω πρώτα φτιάξω αυτό και μετά

Επίσης προσπάθησα να αλλάξω την ανάλυση από το το αρχείο skyrimprefs που βρίσκεται στο documents\mygames\skyrim καθώς και βρήκα άλλο ένα skyrimprefs στο φάκελο skyrim που είναι εγκατεστημένο το παιχνίδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνηθως αυτο συμβαινει οταν για καποιο λογο το παιχνιδι δεν εχει προσβαση στο documents\mygames\skyrim\skyrimprefs.ini

πχ λογω παραξενων χαρακτηρων στο ονομα χρήστη ή εαν η κοπια ειναι μη αυθεντικη και εχει εγραφες απο αλλη εγκατασταση.

 

διεγραψε εντελως το skyrimprefs.ini και skyrim.ini απο το \documents\mygames\skyrim

διεγραψε οτι αρχεια υπαρχουν στο C:\Users\ΧΧΧ\AppData\Local\Skyrim οπου ΧΧΧ το ονομα του χρηστη.

τρεξε το launcher σαν administrator και κανε παλι τις ρυθμισεις.

αφου κανεις τις ρυθμισεις κλεισε το Launcher χωρις να τρεξεις το παιχνιδι και ανοιξε το skyrimprefs.ini, κοιτα να δεις εαν υπαρχει η καταχωρηση bFull Screen=1, εαν υπαρχει εχει καλως, εαν ειναι 0 την αλλαζεις σε 1 και εαν δεν υπαρχει καθολου τη δημιουργεις κατω απο το section [Display]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα οτι μου ειπες αλλα παλι τιποτα.Μεσα στο αρχειο ini εχει αλλαξει η αναλυση.Να σημειωθει οτι το ειχα κατεβασει πρωτα πειρατικα για να δω πως ειναι αλλα μου εβγαζε αλλο σφαλμα και αποφασισα να το αγορασω ουτως η αλλος απο το g2a.το παιχνιδι το εκανα απεγκατασταση κανονικα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H "κακη" εκδοση κατι εχει αλλαξει στο registry που δε το αφαιρεσε...

Το bFull Screen=1 το κραταει ;

Κανε αναζητηση στο/στους δισκους για skyrimprefs.ini, μηπως εχει αφησει καταλοιπα αλλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...