Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρόταση να εγκαταστήσετε το Wyrmstooth. Κα-τα-πλη-κτι-κο mod. Κανονικά είναι για το vanilla skyrim αλλά βρήκα οδηγίες και το μετέτρεψα σε έκδοση και για την SE.

Θες να τις μοιραστεις μαζί μας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θες να τις μοιραστεις μαζί μας;

 

Βεβαίως.

 

You will need:
 
- Wyrmstooth for old Skyrim 
- Wrye Bash for SSE
- Creation Kit for SSE
- BSA Extractor
 
1 - Extract the content from the BSA into loose files.
2 - Place the .esp in your SSE Data folder. Then open Wrye Bash, right click in the plugin and click on "Esmify Self". This is done since the Wyrmstooth plugin was marked as a Master file by his author and CK won't save any master file.
3 - Open the Creation Kit and click on File -> Data. Check Wyrmstooth.esp and mark it as the active file. Dismiss any warning message you receive until it loads. Once the plugin is loaded, just click on save and close the CK.
4 - Go back to Wrye Bash and do the same you did in step 2 again. This will result in wyrmstooth.esp being tagged as master plugin again
5 - You are almost done. Pack the .esp and loose files into a .7z or a .zip file so you can manage the mod easily with NMM or MO2
 
Also be warned that since the mod content wasnt handly reviewed nor meant for SSE, you might encounter some issues when playing Wyrmstooth (For example, the water flow is completelly wrong since the way it works was modified on SSE)

 

 

 

Μέχρι στιγμής που παίζω δεν έχω συναντήσει κανένα πρόβλημα. Επίσης, επειδή το Wrye Bash SE έχει καταργηθεί και η επίσημη έκδοση 306 δεν είναι συμβατή με το Skyrim SE, χρησιμοποιείστε την έκδοση 307 (beta νομίζω) που μπορείτε να κατεβάσετε εδώ:

 

https://www.dropbox.com/sh/7b5ily482re0khs/AAD3vAWMVJNIpuS30tsdVte5a?dl=0&preview=Wrye+Bash+307.201611230132+-+Standalone+Executable.7z

 

Wyrmstooth 1.16 (τελευταία έκδοση) εδώ:

 

https://mega.nz/#!ClUxmBIR!WY3kBkRjjl1FCRaq9UsRu4eOSgMBhGzNG87cKuCJstg

 

BSA εδώ:

 

http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/56063/?

 

Το Creation Kit SE απαιτεί να εγκαταστήσετε πρώτα τον Bethesda Launcher και να το κατεβάσετε απο εκεί. Όταν κατέβει ο Launcher, κλείστε antivirus, firewall κτλ γιατί παρουσιάζει συνεχώς προβλήματα με το κατεβασμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόταση να εγκαταστήσετε το Wyrmstooth. Κα-τα-πλη-κτι-κο mod. Κανονικά είναι για το vanilla skyrim αλλά βρήκα οδηγίες και το μετέτρεψα σε έκδοση και για την SE.

 

Φιλαράκι, τί είναι αυτό; Unofficial DLC;

Αν θέλετε να μου πείτε πώς μπορώ να βρώ την λίστα με όσα τρέχω mods τώρα, να σας την ποστάρω...

Το παιχνίδι έχει γίνει σαφώς πιο βελτιωμένο σε πάρα πολλά σημεία (δεν ομιλώ γραφικά και εμφάνιση, μιλώ GAMEPLAY).

 

Ειδικά οι ΜΑΧΕΣ ΜΕ ΔΡΑΚΟΥΣ, είναι πλέον (Διότι, το 'βλεπα και πριν δηλαδή, όταν ήμουν πχ. 22-26 level, ότι "σχετικά" εύκολα τους "καθάριζα" τους δράκους). Πλέον, οι δράκοι είναι ΑΚΡΩΣ επικίνδυνοι και δύσκολοι, η εκάστοτε μάχη διαρκεί κάνα... 20λεπτο πραγματικό χρόνο (μας), με συμβολή follower ή ΚΑΙ φρουράς κάποιας κομόπολης κτλ!!!

 

Το "Sneak" (μιας και που είμαι "grand-master" στο είδος), το "μάξαρα" - δηλαδή το ΔΥΣΚΟΛΕΨΑ. Τουτέστιν, τώρα ΣΑΦΩΣ ΕΥΚΟΛΟΤΕΡΑ σε ανακαλύπτουν. Πχ., ήταν γελοίο, να 'χω "τούμπανο" τα πάντα στο "Sneak", να μπαίνω σε ένα dungeon και να περνώ από... πυρσό δίπλα του και ΝΑ ΜΗ ΜΕ ΒΛΕΠΟΥΝ. Τώρα, ΜΟΝΟ στο σκοτάδι, στις σκιές, στις γωνίες κτλ. Και ΜΟΝΟ με ultra-light πανοπλίες και όπλα - ήταν γελοίο να φορώ Ο,ΤΙ ΠΙΟ ΒΑΡΥ ΥΠΑΡΧΕΙ σε πανοπλία και να μη κάνω το παραμικρό θόρυβο!

 

Και πολλά άλλα ωραία (για το gameplay)... Μου λέτε πώς να την δω την λίστα, για να σας τα ποστάρω, αν θέλετε να τα δοκιμάσετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπως έτσι. Προσθέτει μια νέα γη με καινούριο main quest και αποστολές. Και φυσικά με πλήρη ομιλία από όλους τους NPCs. Σαν official dlc ειναι απλά το έχουν φτιάξει ερασιτέχνες. Είχε κυκλοφορήσει μόνο για το κανονικό Skyrim και όχι για την SE. Αν παίζεις το vanilla, δεν χρειάζεται μετατροπές. Το κατεβάζεις και το εγκαθιστάς κατευθείαν.

 

Αν σε ενδιαφέρει το θέμα, παίξε και τα Beyond Reach, Falskaar, Moonpath to Elsweyr.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παίζω την S.E., παίζω την Legendary Edition (με όλα τα official DLCs).

Οπότε θα παίζουν αυτά που λες, ε;...

 

...Επίσης, καμιά πρόταση για ΔΙΧΩΣ ΝΕΞΟΥΣ mods (δηλαδή από Steam Workshop μόνο), που να κάνει δραματικό improve στον καιρό, στα textures κτλ;

 

Χρησιμοποιώ γύρω στα 38 mods ως τώρα, τα οποία είναι σούπερ, προσθέτουν στο GAMEPLAY (κυρίως) φοβερή εμπειρία.


Αυτό το "Wyrmstooth" που λες, δεν το βρίσκω στο Steam Workshop...

 

Βρήκα τα... "Beyond Skyrim: A Quest"... "Falskaar" (που το 'χα ήδη στα υπόψιν, άρα ΘΑ ΤΟ ΒΑΛΩ, ε;!)... "Moonpath to Elsweyr" (θα το "τιμήσω" κι αυτό!)


Μερικές screenshots από μένα, ακολουθεί spoiled discription:

 

 

 

1) Warewolves Clan leader's death

 

Είχα γίνει μέλος της κλαν (στο Whiterun), ενώ "έπρεπε" να μεταμορφωθώ και σε Λυκάνθρωπο, για να τελειώσω την Quest (εννοείται ΑΠΕΒΑΛΑ την "disease", είναι όπως και ο Βαμπιρισμός άκρως εκνευριστικό να είσαι Λυκάνθρωπος). Αφού τελείωσα την Quest, με έκαναν αρχηγό της κλαν, αλλά ΑΠΕΒΑΛΑ όπως τόνισα τον Λυκαθρωπισμό, καθώς το κυριώτερο fail της, είναι ότι σου βγάζει κάτι μαύρους "καπνούς" όταν πολεμάς και ειδικά όταν είσαι sneak - "και καλά" σε προτρέπει να αλλάξεις σε λυκάνθρωπο - και σου ΜΠΛΟΚΑΡΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ την οπτική γωνία και δεν βλέπεις τίποτα, δεν μπορείς να ρίξεις βέλη, είσαι σχεδόν "τυφλός"!

 

2) Η "Κθούλου" επίθεση

 

Στο "Dragonborn" DLC, έρχεσαι σε επαφή με τους "Αρχαίους Παλαιούς" (προφανώς οι developers λατρεύουν τον... Λάβκραφτ και τον "Κθούλου"), οπότε εδώ βλέπετε να... "αποροφούν" την ζωή ενός Σαμάνου, κάποιου χωριού.

 

3-4) Ωραίες σκηνές/εικόνες/τοποθεσίες

 

ΔΙΧΩΣ κάποιο έξτρα texture/weather mod, μια χαρά φοβερές τοποθεσίες έχει το παιχνίδι. Φανταστείτε ΜΕ MODS τί γίνεται!

 

5 Η τοξότρια Angi

 

ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ να την βρείτε, να ανακαλύψετε την χαμένη ορεινή καμπίνα/καλύβα της! Στην αναζήτηση του "μαγικού τόξου" για να τελειώσετε την Dawnguard DLC (Vampire-Lord πατέρας της Σεράνα) αποστολή, σε βγάζει σε ένα πάρα πολύ ορεινό μέρος/σπηλιά να εξερευνήσεις. ΕΚΕΙ ΚΟΝΤΑ, σου δείχνει ο χάρτης, ότι υπάρχει μια καλύβα (σε γκρι χρώμα, δεν την έχεις βρει). ΑΝ ΠΑΤΕ, θα βρείτε την καλύβα της Άντζι. Η Άντζι, είναι μια κοπέλα που έχασε τους γονείς της (τοξότες!) και έκτοτε έγινε ερημίτης και μένει εκεί μόνη της. Η κοπέλα έχει βάλει μπόλικους ΣΤΟΧΟΥΣ έξω απ' την καλύβα της (σε διάφορες αποστάσεις) - τους βλέπετε πριν φτάσετε στην καλύβα - και κάνει πρακτική στην τοξοβολία.
ΕΑΝ ΤΗΣ ΖΗΤΗΣΕΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΜΑΘΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ... σας βάζει σε 4-5 δοκιμασίες (τοξοβολίας), η κάθε μια που σας ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΕΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ LEVEL τοξοβολίας!... Ήμουν 95 και πήγα 100, το "μάξαρα" τελείως!

 

6) "Air support"

 

Αυτό που έγραψα σε άλλο προηγούμενο ποστ μου... Μετά την "Soul Cairn" ("Άδης"!) που πας, αφού πάρεις το Elder Scroll απ' την μητέρα της Σεράνα - και ΠΟΛΕΜΗΣΕΙΣ τον αρχαίο ΝΕΚΡΟ δράκο φύλακα του Scroll... βγαίνοντας απ' τον Τάφο που ήταν το Scroll σε σταματά ο δράκος (νομίζεις ότι "τον ήπιες") και σου λέει ότι θέλει να του κάνεις μια χάρη, να τον "λευτερώσεις" απ' αυτόν τον "Άδη" ("Soul Cairn"), οπότε σου ΔΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΤΡΕΙΣ ΛΕΞΕΙΣ του προσωπικού του "Shout" (δεν τις έχεις διδαχτεί όμως ακόμα), για να τον κάνεις... summon ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ ΘΕΣ στο Skyrim!

Οπότε... όταν πας πια πίσω στο Skyrim, κοιτάς προς το έδαφος (στοχεύεις στο χώμα) και ΠΑΤΑΣ ΠΑΡΑΤΕΤΑΜΕΝΑ το κουμπί για τα "Shouts" και εμφανίζεται ο δράκος και σου "διδάσκει" την πρώτη λέξη του "Shout" του. Μετά, αρχίζει και πετά στο αέρα (φανερά ικανοποιημένος που λευτερώθηκε!) και μετά από λίγο ΤΟΝ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙΣ summon (διότι εξαφανίζεται απ' τον ουρανό) και σου μαθαίνει την 2η λέξη! Το ίδιο σκηνικό, τον ξανα-μανα-κάνεις summon και πλέον σου μαθαίνει την ΤΕΛΙΚΗ 3η λέξη, η οποία σε καθιστά ικανό να τον κάνεις summon ΟΠΟΤΕ ΘΕΣ, ΣΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΟΠΟΙΑΣΔΗΠΟΤΕ ΜΑΧΗΣ (εφόσον είναι outdoor ή ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΧΩΡΟ να πετάξει π.χ. στην "Κούφια Γη" του Skyrim, που 'ναι μια γιγάντια περιοχή υπόγεια με χώρο μεγάλο)...
...Αφού γίνει summon ο δράκος "σου", πλέον ΠΕΤΑ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ ΚΑΙ ΠΟΛΕΜΑ ΤΟΝ ΕΧΘΡΟ ΣΟΥ - οπότε αφ' ενός έχεις έναν πανίσχυρο ΑΠΕΘΑΝΤΟ (νεκρό) δράκο στο πλευρό σου, αφ' εταίρου ο εχθρός πια εστιάζει στον δράκο "σου" κι όχι σε σένα!

...Στην προκειμένη περίπτωση (της εικόνας μου), ένας "Ancient Dragοn" μου "την έπεσε" (άκρως δύσκολος και επικίνδυνος δράκος, ακόμα και με μένα στο 49 level πια), οπότε και έκανα summon τον δράκο "μου" και ...έκατσα αραχτός κάτω από μια στέγη σπιτιού και χάζευα... την "αερομαχία"! Φοβερή πλάκα, λέμε!

 

7) Bloodbath

 

Mε ένα Steam Workshop mod, "μάξαρα" το "γκορ" του παιχνιδιού και πλέον γίνεται "της Πόπης" όταν σκοτώνεις, φαίνεται Η ΜΑΧΑΙΡΙΑ/ΤΣΕΚΟΥΡΙΑ στο σώμα (που το αίμα πετιέται από 'κει!), φαίνεται το τραύμα στο κεφάλι (που ΕΠΙΣΗΣ πετιέται πίδακας αίματος!), ενώ όταν πραγματικά "σακατεύεις" έναν αντίπαλο (όπως στην εικόνα), το μέρος γεμίζει με ΛΙΜΝΗ ΑΙΜΑΤΟΣ και στάζουν τα πάντα! Φοβερό "upgrade" του "γκορ"!

 

Τα όπλα μου, πλέον, είναι σχεδόν πλήρως "Dragon"-όπλα. Δηλαδή, έχω ένα Dragon-bone-scale Mace, που το "μάξαρα" και με dragon-bones (από loot νεκρών δράκων) και πλέον έχει 78 damage το όπλο - φυσικά τρώει πολύ στάμινα! Έχω Dragon-bracelets, Dragon-boots, ενώ έχω και ένα πανίσχυρο Dragon-bone-bow, που κάνει 64 damage ΕΚΤΟΣ των όποιων βελών χρησιμοποιώ! Μιλάμε για "παφ" (βολή) και kill, έτσι;! Η ασπίδα μου, είναι μια εκπληκτική ασπίδα που "κονόμισα" από μια side-quest, που έχει... 70 defense αλλά ΚΑΙ 50% MAGICKA defense!, ενώ ο θώρακάς μου είναι ένας φοβερός Elbon Mail-Plate μαύρος θώρακας, από μια side-quest που πήρα από μια "Dark-θεά" που μου ζήτησε να... θυσιάσω στο βωμό της έναν "δικό μου" - έχωσα έναν αδιάφορο follower και τον "καθάρισα", ενώ μετά αφού πήγα και σκότωσα τον "προηγούμενο champion της", του πήρα ΟΛΑ του τα όπλα και πανοπλία (δεν άξιζαν πολύ τα όπλα του), αλλά ο ΘΩΡΑΚΑΣ ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΦΟΒΕΡΟΣ και η "Dark-θεά" μου 'πε να τον κρατήσω ως... νέος της "champion" - και εννοείται το 'κανα!

Έχω πολλά-πολλά βέλη, διαφόρων τύπων και damage, αλλά συνήθως όπως βλέπετε στις φωτό, χρησιμοποιώ τα "απλά" Steel-Arrows. Τα "πιο-advanced" βέλη, τα 'χω για "ειδικές περιπτώσεις", μεγάλα bosses, δράκους κτλ.

 

Προσωπικά προτείνω, να "μαξάρετε" στο έπακρο το "Sneaking" & "Arching". Άπαξ και τα 'χετε όλα αυτά "τούμπανο", δηλαδή 100 (τέρμα) και ΟΛΑ τα perks ενεργοποιημένα, πλέον είναι "υπόθεση ρουτίνας" να κάνετε "ντου" σε ένα κάστρο! Δηλαδή, μπαίνετε με sneak - βασικά πηγαίνετε ΠΑΝΤΑ σε υψηλότερο level, για να τους έχετε από ΨΗΛΑ να τους χτυπάτε, οπότε ενώ ΔΕΝ σας βλέπουν, ρίχνετε με το τόξο ενώ είστε stealth και ΣΥΝΗΘΩΣ στους "απλούς" αντιπάλους έχετε 1-shot-kill! Πχ. σε Frost Giants (ΔΥΣΚΟΛΟΤΑΤΟΙ!) ή σε Frost Trolls ή σε τίποτα "βαρβάτους" bosses, θέλετε 3-4 steel (πάναπλα, κοινά) βέλη να τους σκοτώσετε! Αν χρησιμοποιήσετε και "βαρβάτα" βέλη, ίσως και με ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΒΟΛΗ να τους σκοτώσετε και αυτούς τους δύσκολους αντιπάλους! Εννοείται, δίχως ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΤΟΞΟ, δεν θα 'χετε ίδια αποτελέσματα.

 

 

post-98955-0-10874000-1480330039_thumb.jpg

post-98955-0-61988600-1480330044_thumb.jpg

post-98955-0-63134700-1480330051_thumb.jpg

post-98955-0-73906400-1480330058_thumb.jpg

post-98955-0-41958300-1480330067_thumb.jpg

post-98955-0-36064200-1480330069_thumb.jpg

post-98955-0-69803000-1480330076_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Wyrmstooth, ναι, είναι για την κανονική Legendary έκδοση απλά επειδή ήταν ασύμβατο με την Special Edition, το μετέτρεψα. Ο λόγος που δεν το βρίσκεις είναι επειδή για ανεξήγητο λόγο ο δημιουργός του το έχει αποσύρει και μπορείς να το βρεις μόνο μέσω ανεπίσημων links που ανεβάζουν διάφοροι χρήστες. Μπορείς να το κατεβάσεις απο το λινκ που έχω ποστάρει πιο πάνω.

 

Το Falskaar ειναι πολύ καλό όπως και το Beyond Reach. To Μοοnpath το εχω εγκαταστήσει αλλά δεν το ξεκίνησα ακόμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Wyrmstooth, ναι, είναι για την κανονική Legendary έκδοση απλά επειδή ήταν ασύμβατο με την Special Edition, το μετέτρεψα. Ο λόγος που δεν το βρίσκεις είναι επειδή για ανεξήγητο λόγο ο δημιουργός του το έχει αποσύρει και μπορείς να το βρεις μόνο μέσω ανεπίσημων links που ανεβάζουν διάφοροι χρήστες. Μπορείς να το κατεβάσεις απο το λινκ που έχω ποστάρει πιο πάνω.

 

Το Falskaar ειναι πολύ καλό όπως και το Beyond Reach. To Μοοnpath το εχω εγκαταστήσει αλλά δεν το ξεκίνησα ακόμα.

 

Υποθέτω το ΔΕΥΤΕΡΟ λινκ εννοείς, ε; Και αυτό απ' ό,τι καταλαβαίνω είναι "χειροκίνητο", "χεράτο", δεν θα 'χει αυτόματη εγκατάσταση, ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να το εγκαταστήσεις μέσω του Nexus Manager. Απλά επιλέγεις το συμπιεσμένο αρχείο.

 

Το λινκ ειναι αυτο:

 

https://mega.nz/#!ClUxmBIR!WY3kBkRjjl1FCRaq9UsRu4eOSgMBhGzNG87cKuCJstg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες... επειδή μου πήρε κάνα... διήμερο με αυτή την κ*λο-αρρώστια (βαμπιρισμός), ΑΦΟΥ είχα (εννοείται) τελειώσει την main Dawnguard αποστολή...

...και ξαναέγινα βαμπίρ σε μια μάχη και ΔΕΝ ΕΛΕΓΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ να γιατρευτώ με "φυσιολογικό τρόπο" (στο παιχνίδι)...

...και ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΒΓΑΖΕ ΚΑΝ τους διαλόγους με τον Φάλιον για να σε γιατρέψει...

...όποιος έχει γίνει βαμπίρ και "του 'χει σπάσει τα τέτοια του" (διότι ΟΝΤΩΣ σε "χαλάει" να είσαι, ιδίως την μέρα)...

...απλά πηγαίνετε στο σπίτι του τύπου, κοιτάζετέ τον... και πατήστε στην κονσόλα αυτό:

player.setstage VC01 185 

 

Αφού το κάνετε, ο τύπος τρέχει αμέσως προς την έξοδο (του σπιτιού του) και ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΝ να περιμένετε μέχρι την αυγή  να πάτε στον "κύκλο τελετής" στον βάλτο, απλά ΕΚΕΙ ΑΠ' ΕΞΩ από την πόρτα του (μόλις τον ακολουθήσετε), σας κάνει αυτομάτως την τελετή και "τέλος" με τον κωλο-βαμπιρισμό!!!

ΕΛΕΟΣ ΟΜΩΣ, μ' αυτήν την παπαριά!!! ΠΕΝΤΕ ΦΟΡΕΣ έχω τρέξει σ' αυτόν να γιατρευτώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν... είτε είναι bug... είτε κάποιο mod που έβαλα το προκαλεί... είτε η ΣΕΡΑΝΑ με... δαγκώνει για να τραφεί!

Δεν εξηγείται!!! ΠΑΛΙ "κόλλησα" βαμπιρισμό και ξανα-μανα-έκανα το console cheat για να γιατρευτώ! ΕΛΕΟΣ πια μ' αυτή την μπούρδα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν... μετά από ΜΕΓΑΛΟ ψάξιμο, πρέπει να βρήκα τί συμβαίνει που γίνομαι συνεχώς βαμπίρ...

...Έχω δώσει στην Σεράνα 2 μπουκάλια με αίμα! Και διάβασα σε κάτι ποστς, ότι ΕΑΝ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΤΕΙ σε μάχη, πίνει απ' το αίμα αυτό και επιρρεάζει ΟΠΟΙΟΝ είναι κοντά της, άρα ΚΑΙ εμένα! Λένε (στα ποστς) ότι ΑΝ ΤΗΣ ΤΟ ΑΦΑΙΡΕΣΩ το μπουκάλι με το αίμα, δεν θα το κάνει. Αν και σκέφτομαι σοβαρά να την "γιατρέψω" από τον βαμπιρισμό, αν και δεν δέχεται κουβέντα (ακόμα), μου κόβει την συζήτηση μόλις την ανοίξω...

 

...Και σίγουρα παίζει ρόλο τα VAMPIRE SKILL της κατά τη διάρκεια της μάχης, διότι ΚΑΙ ΑΥΤΑ μπορεί να σε κάνουν βαμπίρ...!


Οπότε... εν πάσει περιπτώσει... αν κάποιος ξέρει (step-by-step) πώς να την γιατρέψω, ας μου γράψει την λύση εδώ, γιατί σκυλοβαρέθηκα μ' αυτή την κωλο-κατάσταση...!

Επεξ/σία από lupus_Hegemonia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέες φωτό! Επεξήγηση:

 

1) Home from scratch

 

Πήγα πάνω στο Βορρά κι έγινα "Thane" και σε άλλη πόλη, οπότε ζήτησα να αγοράσω (και εκεί) σπίτι, αλλά ο τυπάς του βασιλιά μου 'πε ότι "δεν υπάρχει διαθέσιμο σπίτι, αλλά ESTATE-οικόπεδο για να φτιάξεις το σπίτι σου"...! Οπότε, πήρα το οικοπεδάκι, πήγα με την Σεράνα να το επισκευτώ και ΕΦΤΙΑΞΑ ένα σπίτι (απλό, δεν σου έδινε περισσότερες επιλογές). Στη φωτό, στον τοίχο του σπιτιού, διακρίνεται και ΕΝΑΣ απ' τους συνολικά 5-6 νέους companions που πρόσθεσα (μια Nord two-handed warrior γκόμενα), οι οποίοι αυτοί οι χαρακτήρες (οι μισοί απ' αυτούς) βρίσκονται ΕΔΩ, σ' αυτήν την περιοχή του οικοπέδου, άρα μπορώ άμεσα να τους επιλέξω.

 

2) Wtf...!

 

Λοιπόν, αυτό που σας έλεγα για το Warewolf-rism, που βγάζεις "καπνό μαύρο" και δεν βλέπεις, ΔΕΝ ισχύει! Ήταν η... "Cursed" πανοπλία μου (φοβερή!) που 'χα "κονομίσει" απ' την "Sacrifice Lady"! Οπότε... την αποθήκευσα στο μπαούλο μου και τέλος με δαύτο (τον καπνό που μ' εμπόδιζε)!

 

3) Ωραίες υπάρξεις!

 

Ένας απ' τους νέους companions (στο ΙΝΝ του Whiterun βρίσκεται και "τα πίνει"), είναι αυτή η κουκλάρα! Δεν έκανα κανένα modification, όπως την βλέπετε είναι, με απλό "Subscribe". Στο ίδιο ΙΝΝ, βρίσκεται πλέον και ένας φοβερός Ranger-Warrior άνδρας, που λέγεται... "Snake" και είναι ΟΛΟΙΔΙΟΣ Ο ΚΕΡΤ ΡΑΣΕΛ ως "Σνέικ Πλίσκιν" στο έργο "Escape from N.Y." (ή αν θέλετε απ' τον "Σνέικ" του Metal Gear Solid, ο οποίος βέβαια ΕΜΟΙΑΖΕ με τον "Σνέικ" του Κερτ Ράσελ)!

post-98955-0-39913800-1480413104_thumb.jpg

post-98955-0-10441600-1480413112_thumb.jpg

post-98955-0-77545400-1480413118_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...