Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν παίζω την S.E., ρε συ. Μια χαρά "μου κάνει" η Legendary.

 

Και δεν έχω βάλει όπως είπα πολλά απ' το Nexus, δηλαδή πιο "****" mods. Αυτά που 'χω βρει στο Workshop μου φτάνουν και μου περισσεύουν. Απλά θα 'θελα καλύτερες καιρικές συνθήκες, πιο καλά textures στο περιβάλλον γενικά και καλύτερα πρόσωπα ανδρών & γυναικών...

 

...Εν τω μεταξύ, πόσο "***" είναι αυτοί που φτιάχνουν τα mods! Έχουν φτιάξει ΜΥΡΙΑΔΕΣ ΥΠΕΡ-*** γκόμενες για companions και ΑΠΕΙΡΟ-ΕΛΑΧΙΣΤΟΥΣ άνδρες - που ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΘΕΣ για adventuring/fighting! Τί να την κάνω εγώ την υπέρτατη γκομενάρα, στη μάχη;;; Θέλω ένα "τανκ" σύντροφο, έναν φοβερό μάγο ή έναν ταχύτατο και φονικότατο τοξότη, δεν θέλω να... βλεφαριάζω την εκάστοτε κοπελίτσα!... Άσε που τις έχουν "τουμπανιάσει" και είναι... διαγωνισμός "Ms Busty-Booty"!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν παίζω την S.E., ρε συ. Μια χαρά "μου κάνει" η Legendary.

ενημέρωση ήταν για βρε το patch,όχι για σένα.

 

χαχαχαχα όμως και η γκομενάρα μπορεί να είναι ταχύτατη,φονικότατη τοξότρια και να είναι σουπερ ντουκι γενικά..δε χρειάζεται να είναι άντρας αποκλειστικά για όλα αυτά..Δε νομίζω το φύλο να αποτελεί εμπόδιο.

Όμως συμφωνώ ότι είναι *** κάποιοι modders όπως και κάποιοι gamers.Και πιστεύω σε μεγάλο βαθμό ότι μπορεί να *** με τα models που φτιάχνουν,δε μπαίνουν καν σε π0ρν0σαητ :P .

Ε κοίτα πολύς κόσμος είναι φαν της γιαπωνεζίλας(εμετός και μόνο),που εκεί δεν υπάρχει τίποτα φυσικό σχεδόν.

Θα το χεις δει κιόλας ότι πολλά models μοιάζουν σα να χουν βγει από manga ή hentai.

Και ναι ισχύει στο έπακρο ότι είναι λες και γίνεται διαγωνισμό ms busty booty :P

Και γενικότερα όλο αυτό κάνει break το παιχνίδι,αφού δε ταιριάζουν με την όλη φάση.

(btw υπάρχουν και mods που σε αφήνουν να καθορίσεις εσύ το σώμα της γυναίκας,όπως θες με ότι χαρακτηριστικά σου αρέσουν.Μικρό στήθος,μεγάλο στήθος,μεγάλη θηλή μικρή,μεγάλος κώλος μικρός,πεσμένος,τουρλωτός,μεγάλη κοιλιά ή μικρή,μέση τάδε κτλ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως οι καλοι και fully voiced followers ειναι κατα βαση γυναικες.

Και οταν λεμε καλοι, εννοουμε να εχουν το δικο τους script system για συμπεριφορα, μαχη, επικοινωνια κλπ, και οχι το vanilla που απλα τους κανει να σε ακολοθουν.

Και απο αυτες, αυτες που ξεχωριζουν ειναι οι : Sofia, Recorder, Inigo, Mirai, Vilja.

 

Εαν θες απλα ενα generic companion ειτε male ειτε female υπαρχουν μπολικα mods που στο προσφερουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά αν έβγαζες βιβλίο για τις περιπετειές σου στον κόσμο του Skyrim θα το αγόραζα.

Χαχαχαχαχ, μια απο τα ιδια και γω.

Πιο πολυ μπαινω στο thread για να διαβασω τις ιστοριες του lupus_Hegemonia.

Βγαλε βιβλιο τώρα!

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά αν έβγαζες βιβλίο για τις περιπετειές σου στον κόσμο του Skyrim θα το αγόραζα.

 

Βασικά, γράφω βιβλίο (νουβέλα)... Ένα ιστορικό μυθιστόρημα για την Μάχη του Μαραθώνα, εμπνευσμένο απ' το φοβερό "Οι Πύλες της Φωτιάς" (Μάχη των Θερμοπυλών). Γενικά, είμαι "μέγας παραμυθάς", η κόρη μου λατρεύει να μ' ακούει να τις λέω παραμύθια...

ενημέρωση ήταν για βρε το patch,όχι για σένα.

 

χαχαχαχα όμως και η γκομενάρα μπορεί να είναι ταχύτατη,φονικότατη τοξότρια και να είναι σουπερ ντουκι γενικά..δε χρειάζεται να είναι άντρας αποκλειστικά για όλα αυτά..Δε νομίζω το φύλο να αποτελεί εμπόδιο.

Όμως συμφωνώ ότι είναι *** κάποιοι modders όπως και κάποιοι gamers.Και πιστεύω σε μεγάλο βαθμό ότι μπορεί να *** με τα models που φτιάχνουν,δε μπαίνουν καν σε π0ρν0σαητ :P .

Ε κοίτα πολύς κόσμος είναι φαν της γιαπωνεζίλας(εμετός και μόνο),που εκεί δεν υπάρχει τίποτα φυσικό σχεδόν.

Θα το χεις δει κιόλας ότι πολλά models μοιάζουν σα να χουν βγει από manga ή hentai.

Και ναι ισχύει στο έπακρο ότι είναι λες και γίνεται διαγωνισμό ms busty booty :P

Και γενικότερα όλο αυτό κάνει break το παιχνίδι,αφού δε ταιριάζουν με την όλη φάση.

(btw υπάρχουν και mods που σε αφήνουν να καθορίσεις εσύ το σώμα της γυναίκας,όπως θες με ότι χαρακτηριστικά σου αρέσουν.Μικρό στήθος,μεγάλο στήθος,μεγάλη θηλή μικρή,μεγάλος κώλος μικρός,πεσμένος,τουρλωτός,μεγάλη κοιλιά ή μικρή,μέση τάδε κτλ)

 

Καλά, το 'χουν "τερματίσει", γενικά. Μέχρι και τον... Βέιντερ έχω δει (Skyrim mod), το... Warhammer 40,000... Assassin Creed... και ό,τι να 'ναι!

Δυστυχως οι καλοι και fully voiced followers ειναι κατα βαση γυναικες.

Και οταν λεμε καλοι, εννοουμε να εχουν το δικο τους script system για συμπεριφορα, μαχη, επικοινωνια κλπ, και οχι το vanilla που απλα τους κανει να σε ακολοθουν.

Και απο αυτες, αυτες που ξεχωριζουν ειναι οι : Sofia, Recorder, Inigo, Mirai, Vilja.

 

Εαν θες απλα ενα generic companion ειτε male ειτε female υπαρχουν μπολικα mods που στο προσφερουν.

 

Μια χαρά μου κάνει η Σεράνα, είναι η καλύτερη! Μακράν!!! Και το λένε όλοι οι reviewers... Δεν ξέρω γι' αυτές τις έξτρα που έχουν φτιάξει, μιλώ για όσους Companions μπορείς να έχεις μέσω του game και όλων των DLCs...

πειράζει που παίζω τελείως μονάχος μου;χωρίς φολουερ?

 

Δεν πειράζει... αλλά ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙΣ την "Βαμπιρο-Quest-DLC"... δεν θα σε "χαλάσει" Ο,ΤΙ ΝΕΟ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙΣ ΕΚΕΙ (μετά το... σπόιλ, πιο κάτω!).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

...Λοιπόν, μόλις τελείωσα το "Πρώτο Κεφάλαιο" του Dawnguard DLC Quest. (Συνέχεια, έχει η ΤΕΛΙΚΗ επίθεση στο κάστρο, μαζί με τους Βαμπιροκυνηγούς)...

Παίζει να 'ταν ΤΟ ΠΙΟ ΒΑΡΕΤΟ που έχω βρει στο Skyrim... ΤΟ ΠΙΟ ΣΠΑΣΑΡΧ*Δ*ΚΟ quest... ΑΤΕΛΕΙΩΤΟ... βαρετό... σπάσιμο νεύρων!!!

Ακολουθεί το σπόιλ...

 

 

 

Αφού επιστρέψει ο "Δρακογέννητος" στο κάστρο των Βαμπιροκυνηγών (Dawnguard Castle, πέρα άκρη δεξιά τέρμα στο χάρτη), αφού φυσικά έχει βρει και σώσει τον κληρικό που θα διαβάσει το αρχικό (1ο) Elder Scroll που "λούφαρε" η Σεράνα απ' τον μπαμπάκα της... εκεί σου λέει (ο κληρικός) ότι χρειαζόμαστε ΤΡΙΑ (έλεος!) Elder Scrolls για να νικήσεις τον Vampire Lord μπαμπά της Σεράνας!

(Δεν φτάνει που ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΕΝΑ είναι "πίπα" να το βρεις... θέλεις τώρα ΤΡΙΑ από δαύτα!)...

...Εν πάσει περιπτώσει, άπαξ και ΠΡΩΤΑ έχετε προχωρήσει την main Skyrim quest, θα 'χετε πολεμήσει ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ με τον αρχαίο Δράκο-Lord ALDUIN, οπότε και θα 'χετε στην κατοχή σας τον 2ο τόμο Elder Scroll. Άρα... ένας τόμος της Σεράνα... ένας απ' την πρώτη μάχη με τον Άλντουιν... το σύνολο δύο. Θέλουμε τρείς τόμους (Elder Scrolls). Η Σεράνα λέει (εκεί στο κάστρο) μυστικά/"πριβέ" στον "Ντοβακίν", ότι ένα 3ο Elder Scroll το 'χει στη κατοχή της η μητέρα της, Βαλέρικα.

Η οποία, όπως λέει η Σεράνα, έχει κρυφτεί κάπου για να ξεφύγει απ' τον άνδρα (και πατέρα της Σεράνα) της, τον Vampire-Lord που θέλουμε να "φάμε"... Μας λέει η Σεράνα "έχεις καμιά ιδέα που να 'χει πάει;"... και τελικά καταλήγουμε στο ότι έχει κρυφτεί στο "Abandoned Backyard" του κάστρου των Βαμπίρ - που πρέπει να πάμε να "καθαρίσουμε".

...Οπότε... δίχως τους Βαμπιροκυνηγούς... μόνοι ο "Δρακογέννητος" με την Σεράνα... πηγαίνουν μυστικά στο κάστρο.

Βρίσκουν μια μυστική είσοδο, παλαιό όρμο που άραζαν τα καίκια με τα εφόδια για τους παλιότερους ιδιοκτήτες του κάστρου, κάπου αρκετά μακριά σε μια ακτή, προς το πίσω μέρος του κάστρου των Βαμπίρ.

Εννοείται... φουλ-stealth συνεχώς... για να μη μας "πάρουν πρέφα" τα βαμπίρ... "τρώμε" μπόλικους σκελετούς και "Dark Lord Skeletons", προχωρούμε μέσα από ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΔΕΔΑΛΩΔΗ σημεία αυτού του απομακρισμένου σημείου του κάστρου...

...φτάνουμε επιτέλους σ' αυτή την "κατεστραμένη αυλή" του κάστρου, βρίσκουμε την είσοδο και... "κάποτε"... μετά από μπόλικες μάχες με "Γκάργκουλς" και άλλα τέρατα, επιτέλους ανακαλύπτουμε μέσα από έναν λαβύρινθο, το ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ/ΚΑΤΑΦΥΓΕΙΟ της Βαλέρικα. Εκεί, δεν την βρίσκουμε, ανακαλύπτουμε σημειώσεις της που λέει να κάνουμε "μια τελετή" (σ' έναν μαύρης μαγείας βωμό)...

...την κάνουμε... "ανοίγε" ένα PORTAL... η Σεράνα μας λέει ότι ΕΚΕΙΝΗ ΜΠΟΡΕΙ ΩΣ ΑΠΕΘΑΝΤΗ να πάει αλλά εμείς όχι, οπότε μας προτείνει ΔΥΟ λύσεις: είτε να μας ΔΑΓΚΩΣΕΙ και να μας κάνει βαμπίρ (άρα απέθαντος πια κι ο "Δρακογέννητος"), είτε να μας "κλειδώσει" την ψυχή μας σε μια "Black Soul Gem" και ΑΦΟΥ φύγουμε από εκεί "κάπως" να πάρουμε την ψυχή μας πίσω!

Διάλεξα προσωπικά να με κάνει βαμπίρ, γιατί ΗΔΗ ΕΧΕΙ ΕΞΕΛΙΧΘΕΙ η "σχέση" μας με την Σεράνα πολύ καλά και ενώ αρχικά μου μιλούσε ολίγον επιθετικά, τώρα μου μιλά πολύ φιλικά - και θέλω να την... παντρευτώ στο τέλος με το "Μάρα" περιδέραιο (!).

Εάν κάνετε ό,τι έκανα, θα ΧΑΣΕΤΕ μια "Black Soul Gem" (σπάνιο πετράδι στο παιχνίδι), διότι μετά θα πρέπει να πάτε στον τύπο εκείνο σ' εκείνη την παγωμένη κωμόπολη (δεν θυμάμαι τ' όνομα τώρα, θα την βρείτε), που αυτός σας κάνει "εξαγνισμό" και σας βγάζει τον Βαμπιρισμό ΑΛΛΑ ΧΑΝΕΤΕ το πετράδι στην τελετή (ήδη μια φορά το 'χω κάνει, γιατί με είχαν δαγκώσει βαμπίρ σε μια μάχη).

Εάν κάνετε ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ, να "χάσετε την ψυχή σας"... τελικά ΜΑΛΛΟΝ είναι καλύτερο, καθώς (ενώ εγώ το φοβήθηκα) ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να "μη βρεθεί λύση μετά" (και παίρνετε πίσω την ψυχή σας!) και... "κονομάτε" ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΕΝΟ "Black Soul Gem"!

(Βέβαια... ποσώς πρέπει να σας νοιάζει, γιατί στο "Soul Cairn" θα βρείτε... "μια μάντρα" από "Black Soul Gem"!!!! Εγώ πλέον έχω γύρω στα... 27 τέτοια πετράδια, όταν πριν ξεκινήσω την Dawnguard Quest, ζήτημα ήταν να 'χα καταφέρει να βρω 1-2 τέτοια πετράδια!)

 

Όπως και να 'χει, ό,τι και να επιλέξουμε... μεταφερόμαστε ΜΕΣΩ PORTAL... στον "Κάτω Κόσμο"... στο "SOUL CAIRN"!

Και εδώ είναι... που ξεκινά ΤΟ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΒΑΡΕΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΟΛΟΥ του Skyrim... απίστευτα ψυχοφθόρο... κουραστικό... σπασαρχίδικο!

 

...Εδώ, στο "Soul Cairn"... πρέπει να βρούμε ΤΗΝ ΨΥΧΗ της Βαλέρικα, μητέρας της Σεράνα.

Τί είδους τόπος είναι αυτός; (Έχω ποστάρει σε προηγούμενα ποστ μου, μερικές εικόνες)... Είναι ένας παν-σκοτεινός τόπος, με μόνιμα σκοτεινό ουρανό με αστραπές, όλο μουντάδα και σκιές και το κυριότερο..., ΔΙΧΩΣ LANDMARKS!!!!!

Ό,τι και να ανακαλύψει ο "Δρακογέννητος", ΕΙΝΑΙ ΑΟΡΑΤΑ, ΔΕΝ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΧΑΡΤΗ!!!

Δηλαδή, μιλάμε για μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ, με άπειρα μέρη, ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΣΤΗΝ ΟΨΗ (λόγο "Κάτω Κόσμου", γαρ!), αλλά και ν' ανακαλύψεις κάτι ΔΕΝ ΑΝΑΓΡΑΦΕΤΑΙ ΣΤΟ ΧΑΡΤΗ, άρα... ανά 2 δευτερόλεπτα πρέπει ΣΥΝΕΧΩΣ να κοιτάς στο χάρτη διότι ΑΠΕΙΡΕΣ ΦΟΡΕΣ θα βρεθείτε να ΚΑΝΕΤΕ ΚΥΚΛΟΥΣ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΣΗΜΕΙΟ!...

...Θα μπορούσατε να πάτε ΑΠ' ΕΥΘΕΙΑΣ να βρείτε την τοποθεσία της Βαλέρικα. Αλλά μέχρι να πάτε (εσείς γίνεστε "spawned" στο νοτιοδυτικό σημείο του τεράστιου χάρτη, εκείνη βρίσκεται στο βορειοανατολικό - "λαμπρότατα"!), θα βρείτε ένα σορό πράγματα στο δρόμο που θα σας "λοξοδρομήσουν". Για να ΜΗ ΧΑΣΕΤΕ... ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ απ' την ζωή σας (όπως ο γραφών!), πάρτε "παρμάσχαλα" τον ΧΑΡΤΗ ΠΟΥ ΕΦΤΙΑΞΑ και ακολουθήστε τον κατά πόδας! Ναι... είναι ολίγον "κλεψιά"... δεν τα "ανακαλύπτετε μόνοι σας αν πάτε "καρφωτοί" στο εκάστοτε σημείο με τον χάρτη μου... αλλά ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ... θα μου στήσετε ανδριάντα!!! ΘΑ ΧΑΘΕΙΤΕ ΑΠΕΙΡΕΣ ΦΟΡΕΣ εκεί πέρα! Θα γυρίζετε "σαν την άδικη κατάρα" από 'δω κι από 'κει, άσκοπα, θα "καντιλιάζετε" την ώρα και την στιγμή που πήγατε στην αποστολή!

 

...Λοιπόν, αφήστε την Βαλέρικα και ΚΑΤ' ΕΥΘΕΙΑΝ πηγαίνετε στα 3 σημεία του χάρτη που λέει "KEEPER". Οι "Φρουροί", είναι κάτι δαιμονικά (μεγάλου μεγέθους!) "ανθρωπόμορφα" πλάσματα, σαν δαιμονικοί "Dark Lord" KING-SIZE, που θέλει κάμποση... τσεκούρα στη μάπα και μπόλικα σπελς για να πεθάνουν! Τί "φρουρούν"; Ο κάθε ένας, "φρουρεί"/φυλά ένα ΚΟΜΜΑΤΙ (fragment) από το "REAPER GEM" ("ΠΕΤΡΑΔΙ ΤΟΥ ΧΑΡΟΥ"!), που σκοτώνοντας ΚΑΙ τους τρεις και ΠΕΡΝΟΝΤΑΣ το εκάστοτε κομμάτι (από ΣΕΝΤΟΥΚΙ που βρίσκεται "κάπου" στο κτήριο που βρίσκεται ο εκάστοτε "Φρουρός", ΤΟΤΕ ΜΟΝΟ "ΞΕΚΛΕΙΔΩΝΕΤΑΙ" το "μαγικό φάσμα" που σας ΕΜΠΟΔΙΖΕΙ να βρεθείτε με την Βαλέρικα  - της ΜΙΛΑΤΕ μεν, αλλά ΔΕΝ μπορείτε να την ακολουθείσετε ή να πάει κάπου δε, είναι "φυλακισμένη" σ' αυτό το "φάσμα". Αυτά τα σημεία, "ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ" είναι στα τρία "ΠΙΟ ΨΗΛΑ ΚΤΗΡΙΑ" του χάρτη!

Άμα εσείς δειτε ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ σ' αυτά τα κτήρια από άλλα που προσπερνάτε, να με χέσετε! ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ, σ'αυτή την περιοχή, γι' αυτό και θα ΧΑΘΕΙΤΕ ΣΙΓΟΥΡΑ, ψάχνοντας! Άρα... τον χάρτη που βάζω ανά χείρας και τραβάτε ΑΠ' ΕΥΘΕΙΑΣ εκεί που 'χω μαρκάρει!...

Οπότε... είτε πάτε στην Βαλέρικα κατευθείαν είτε όχι..., ΤΟΥΣ "ΦΡΟΥΡΟΥΣ" πρέπει να "φάτε" ούτως ή άλλως, οπότε ποιός ο λόγος να χάσετε χρόνο να πάτε απ' την ΜΙΑ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ ΧΑΡΤΗ (που γίνεστε "spawned") στην άλλη μεριά που 'ναι η Βαλέρικα, στο "Νεκροταφείο" (Boneyward);;; Οι "Φρουροί", εκτός του σεντουκιού που φρουρούν με το "κομμάτι" του "Πετραδιού του Χάρου", ΟΙ ΙΔΙΟΙ αφήνουν καλά "loot"! Ήδη έχω ΤΡΙΑ "ΔΡΑΚΟ-ΟΠΛΑ", από 55 έως 67 damage!!! Πανοπλίες δεν αφήνουν, όπλα, πετράδια κτλ. Αξίζει η μάχη μαζί τους, είχαν δεν είχαν τα κομμάτια του "Πετραδιού".

 

...Σεντούκια ΓΕΝΙΚΑ... υπάρχουν μπόλικα, σ' όλο αυτό τον αχανή χάρτη/περιοχή, αλλά είναι ψιλο-"κλάιν" - δεν αξίζει πολύ να χάσετε χρόνο για δαύτα... Αξίζουν ΟΜΩΣ, ΤΡΕΙΣ ΤΟΜΟΙ ΜΑΓΕΙΑΣ που θα βρείτε στην περιοχή (τους έχω "μαρκάρει" στο χάρτη που ποστάρω)! Είναι πολύ καλά σπελ, μοναδικά, ΔΕΝ υπάρχουν στο Skyrim!

 

...Στην διαδρομή σας, στην εξερεύνησή σας, στον δρόμο σας προς τα σημεία των "Keepers" ("Φρουρών"), θα συναντήσετε και "ψυχές"! Δηλαδή, νεκρούς ανθρώπους, που οι ψυχές τους περιδιαβαίνουν από 'δω κι από 'κει ή ΣΤΕΚΟΝΤΑΙ σε κάποιο σημείο και μοιάζει να σκέφτονται κτλ. Οι ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ απ' αυτές τις "ψυχές", είναι "κλάιν", απλά "χρωματίζουν" με την ύπαρξή τους, την περιοχή.

ΤΡΕΙΣ ΟΜΩΣ, δίνουν side-quests!

...Ο μεν ένας, που δίνει ίσως την ΠΙΟ "ΠΙΠΑ" (μαμήσι!) side-quest, είναι ένας ναυτικός που ψάχνει ΔΕΚΑ (!!!) ΚΟΜΜΕΝΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ απ' το ημερολόγιό του! "Εννοείται"... οι ΔΕΚΑ αυτές σελίδες... είναι ΠΑΝΤΟΥ ΣΚΟΡΠΙΣΜΕΝΕΣ σ' αυτή την αχανή έκταση κι ΟΧΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ σε κάποιο χώρο/ερείπιο/βωμό κτλ., αλλά ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΔΑΦΟΣ πεταμένες κάπου!!!... Με τον χάρτη ανά χείρας, πηγαίνετε ΑΠ' ΕΥΘΕΙΑΣ στα σημεία που 'χω "μαρκάρει" (δεν μπορείτε να φανταστείτε ΠΟΣΕΣ ΩΡΕΣ έφαγα, να κάνω Alt-Tab και να πηγαίνω στο Photoshop να "μαρκάρω" βιαστικά το κάθε τί, να ξανασυνεχίζω, να σταματώ, να βγάζω screenshot, ξανά στο Photoshop κτλ!!!)... Ο ναυτικός-"ψυχή", βρίσκεται σχετικά μετά, πιο "βάθος-κήπος", όχι μόλις γίνεστε "spawned", εκεί κοντά...

...Ο ΠΙΟ ΑΜΕΣΩΣ, η "ψυχή" που σχεδόν αμέσως βρίσκετε ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΩΣ ενδιαφέρον το μετέπειτα "loot" που σας δίνει, είναι ένας "πολεμιστής" που ΕΧΕΙ ΧΑΣΕΙ ΤΟ ΠΟΛΕΜΙΚΟ ΤΟΥ ΑΛΟΓΟ (προφανώς κι αυτό ΠΕΘΑΜΕΝΟ όπως ο ίδιος).  Αναλαμβάνετε να βρείτε το... κρανίο του αλόγου, το ΟΠΟΙΟ ΒΛΕΠΕΤΕ (ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΜΑ ΤΟΥ) κατά καιρούς όπως προχωράτε, οπότε ουσιαστικά σας ψιλο-οδηγεί το φάντασμα στο σημείο που βρίσκεται το κρανίο του! Φτάνετε σ' έναν βωμό, "τρώτε" κάτι δαίμονες και σκελετούς και παίρνετε το κρανίο. Και επιστρέφετε πίσω στον "πολεμιστή";;; ΟΟΟΟΟΟΧΙ!... Διότι, θα φάτε κάνα... 20λεπτο να πάτε περπατώντας πίσω, για να ανακαλύψετε  ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΕΚΕΙ... αλλά (υποτίθεται) σας ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΕ και αφού βρείτε το κρανίο, βρίσκεται ΕΚΕΙ ΚΟΝΤΑ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΑΝΑΤΟΛΙΚΟ-ΒΟΡΕΙΑ!... Ο τύπος, η "ψυχή", σας ευχαριστεί και ΤΕΛΙΚΑ ΣΑΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΠΙΑ ΙΣΩΣ ΕΣΑΣ να σας φανεί χρήσιμο το "άλογο", οπότε ΣΑΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ "SPAWN" ΟΠΟΥ ΘΕΛΕΤΕ, δηλαδή ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ στη χώρα του Skyrim!!!!! Δηλαδή, σας... καθαρίζουν ή όχι το αλογάκι σας (που το 'χετε "χρυσοπλερώσει"), έχετε πια...ΔΑΙΜΟΝΑ-"ΨΥΧΗ"-αλόγατο, που ..."κομματάκι" ΔΕΝ ΣΚΟΤΩΝΕΤΑΙ, αφού είναι ΗΔΗ νεκρό!

...Η τρίτη, αρκετά ενδιαφέρουσα "ψυχή", είναι ένας νεκρός... έμπορος. Που ουσιαστικά, σας ζητά αντάλαγμα να του φέρνετε 25 "Soul Harvests", τα αποία μοιάζουν με κάτι περίεργα λευκο-γκρί φυτά, ανάσπαρτα σ' όλη την περιοχή. Άρα, μαζεύοντας 25 τέτοια και πηγαίνοντάς του τα, ΣΑΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΣΑΣ ΤΑ ΑΝΤΑΛΛΑΖΕΙ με κάτι, είτε όπλο, είτε πανοπλία, είτε Spell-book, εσείς διαλέγετε απ' την λίστα του, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΤΕ ΤΙ ΕΙΝΑΙ (για να κρίνετε αν αξίζει). Σχεδόν 90%, αξίζει η "ανταλλαγή" (μόνο το Spell-book δεν άξιζε, το 'χα ήδη το σπελ).

 

...

 

...Αφού "καθαρίσετε" τους "Keepers" και πάρετε τα κομμάτια απ' το "Πετράδι του Χάροντα"... καιρός είναι να τον... γνωρίσετε και προσωπικά!!!! Οπότε, σ' ένα μαυσωλείο (το 'χω στο χάρτη μαρκάρει), λέγεται "REAPER's LAIR". Εκεί, είναι ένα θεοσκότεινο κυκλικό δώμα/αίθουσα, με έναν βωμό. Εκεί, βάζετε πάνω τα κομμάτια και... "ολίγον" εμφανίζεται ο Χάρος και τον πολεμάτε! (Δεν θα 'λεγα ότι είναι και πολύ εύκολη μάχη, αλλά βατή)...

...Αφού τον νικήσετε... ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ... πηγαίνετε στην Βαλέρικα, στο "Νεκροταφείο". Εκεί εμφανίζεται, της μιλά η κόρη της Σεράνα, την καθησυχάζει (για την παρουσία ΣΑΣ, δίπλα της), σας λέει τί πρέπει να κάνετε για να "την ξεκλειδώσετε" απ' το "φάσμα" που είναι για να πάτε μαζί της για το Elder Scroll... τα 'χετε ΗΔΗ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΑ... οπότε...

...προχωρείτε μαζί της στην "έξοδο" της περιοχής αυτής, προς το "Boneyard".

 

...ΕΚΕΙ... ΑΜΕΣΩΣ με το που μπείτε... ΣΑΣ ΕΠΙΤΗΘΕΤΑΙ ΕΝΑΣ ...ΝΕΚΡΟΣ ΔΡΑΚΟΣ, ο "ΤΕΛΙΚΟΣ ΦΡΟΥΡΟΣ" του Elder Scroll και "δεσμοφύλακας" της Βαλέρικα! Προφανώς και πρέπει να τον νικήσετε... αλλά ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΕΚΡΟΣ... δεν πεθαίνει! Απλά, παραδέχεται την ήττα του. Αφού νικήσετε, πέρνετε επιτέλους τον τρίτο κωλο-τόμο των Elder Scrolls και...

...επιστρέφετε προς την έξοδο...

...για να ΣΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ Ο ΝΕΚΡΟΣ ΔΡΑΚΟΣ... να πιστέψετε ότι "τον ήπιατε"... αλλά να σας ΟΝΟΜΑΣΕΙ ΩΣ "ΑΛΗΘΙΝΟΣ Ο ΕΝΑΣ ΔΡΑΚΟΓΕΝΝΗΤΟΣ"... να σας μάθει μια ΝΕΑ "δρακοκραυγή"... η οποία... ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΙΔΙΟΝ SPAWN ΟΠΟΤΕ ΤΟΝ ΧΡΕΙΑΖΕΣΤΕ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΜΑΧΗ... εννοείται και ΕΚΤΟΣ της περιοχής του "Soul Cairn"!!!!!!

 

"Δεν σας χάλασε"... να 'χετε έναν μόνιμο ΑΠΕΘΑΝΤΟ δρακάκο, για companion, εεεε;;;

 

 

....ΟΥΦ!... Αυτά τα "ολίγα"! Η πιο Π**ΤΣΑ αποστολή που 'χω παίξει, όσο αφορά ΠΟΣΟ ΒΑΡΕΤΗ ΗΤΑΝ, ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΗ, ΨΥΧΟΦΘΟΡΑ, ΧΡΟΝΟΒΟΡΑ, δίχως πάρα πολύ fun...

 

soul_cairn.jpg

 

 

 


noQ38jO.jpg

 

Ό,τι να 'ναι, έχουν φτιάξει!

Επεξ/σία από lupus_Hegemonia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

what is it? dragons?

 

D48592D1B7AA3EE335CAA274CD5B377B57520606

 

κακό πράγμα να ξεχνάς να κάνεις save,και το load να είναι κάνα 20λεπτο πριν :P,ενώ έχεις περάσει από την Σκύλα και την Χάρυβδη..και δε μιλώ για το δρακάκι,ούτε καν μου επιτέθηκε..

Αλλά πιο μετά είχε ένα κάστρο,που μου πήρε ώρα να το βγάλω..και στο τέλος,είπα να πέσω σε μια τρύπα,που τελικά ήταν αρκετά βαθιά :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήγε να γίνει προσπάθεια να φτιάξω sweetrolls,όλα άψογα..

15181494_1724777717842842_30532650359617

 

 είχαμε αυτό το αποτέλεσμα.Tελείως ξερά και πέτρα,αφού τα έψησα και ούτε για ώρα,αφού στο 40λεπτο που τα κοίταξα ήδη είχαν αρχίσει να γίνονται κάρβουνο..

οπότε έκλεισαν και οι τρύπες και δε μπορούσα να τα κόψω.

Θα περιμένω την δευτέρα,να πάρω κώνους και γω.

Λέει για 180 βαθμούς,νομίζω ότι είναι F αυτοί που λέει,και είναι 80C περίπου..ενώ εγώ έψηνα σε 180C..

Αλλά οι Αυστραλοί χρησιμοποιούν την κλίμακα Κελσίου και κάπου μπερδεύομαι..

 

15203206_1724832894503991_69387792716098

 

ακολουθώντας αυτό κυρίως το βίντεο:

https://youtu.be/9iHf9dg7rXo

 

ελπίζω την Δευτέρα να καταφέρω να χω αυτό το αποτέλεσμα:

8D1297C760F9980DD07E4D45DB61AF8FB214A9E5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλειωσα το Dawnguard DLC!

Νίκησα το τελικό "μπος" (τον πατέρα της Σεράνα, τον Lord-Vampire)...

 

Γενικά, η μάχη (η τελική) ήταν ΕΠΙΚΗ, με όλους Dawnguards μαζί μου, εναντίον ΟΛΩΝ των βαμπίρ (καμιά 12ριά) και τον Lord-Vampire.

Τους τσακίσαμε, αν και τελικά ΜΟΝΟ ο αρχηγός των Dawnguards επέζησε (όλοι οι άλλοι σκοτώθηκαν), ενώ η Σεράνα ήταν ΑΚΡΩΣ καταλυτική στην εξέλιξη της μάχης...

...Εγώ, είχα ήδη 2-3 Dragon-weapons, τα είχα ήδη "μαξάρει" (upgrade), είχα ήδη "μαξάρει" τέρμα τα Sneaking/Arching/One-Hand (δηλαδή, 100 συν και όλα τα περκς τους), οπότε κάθε χτύπημά μου ήταν και lethal! (Μερικά - δύσκολα - βαμπίρ, παίζει να τα σκότωσα με one-kill blow ή hit απ' το τόξο!)... Ο Lord-Vampire ήταν δύσκολος, αλλά βατός.

 

Το φινάλε ήταν ολίγον απογοητευτικό, καθώς ΑΠΟ LOOT... δεν είχε ΣΧΕΔΟΝ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόταση να εγκαταστήσετε το Wyrmstooth. Κα-τα-πλη-κτι-κο mod. Κανονικά είναι για το vanilla skyrim αλλά βρήκα οδηγίες και το μετέτρεψα σε έκδοση και για την SE.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...