Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως σχεδόν πέντε χρόνια μετά, το παιχνίδι παραμένει "ερωτεύσιμο"... Ακόμα και όσοι το έχουμε τερματίσει (και μάλιστα περισσότερες από μία φορά), πάντα βρίσκουμε κάτι διαφορετικό να μας "κρατήσει" στον κόσμο του! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για dual wield το one handed χρειάζεσαι.

 

A, ωραία, αυτό έχω "μαξάρει"! Το άλλο (Two-handed) ούτε καν, ούτε μια "πενιά" δεν το 'χω ανεβάσει.

Πάντως σχεδόν πέντε χρόνια μετά, το παιχνίδι παραμένει "ερωτεύσιμο"... Ακόμα και όσοι το έχουμε τερματίσει (και μάλιστα περισσότερες από μία φορά), πάντα βρίσκουμε κάτι διαφορετικό να μας "κρατήσει" στον κόσμο του! 

 

Ρε συ... το 'χουν κάποιοι τερματίσει ΠΑΝΩ από μία φορά;;; Πόσο το έπαιζαν, 4-5 χρόνια ΜΟΝΟ αυτό (κι όχι κι άλλο παιχνίδι);

Αφού, ΜΟΝΟ για τα (άπειρα!) side quests, θες μέρες ατελείωτες!

 

Εκτός και αν εννοείς, ότι κάποιοι "μαξάρουν" την main quest, την τελειώνουν και δεν πολυασχολούνται με τα διάφορα που σου "προκύπτουν" στην διαδρομή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

tesrp_200px.png

(για κάποιον λόγο δεν εμφανίζεται το logo που θέλω να βάλω-edit)

Skywind

πάντως αν και όταν κυκλοφορήσει αυτό το mod θα είναι λατρεία!
 

 

1. Q: What IS Skywind exactly?

A: It is a non-commercial, fan made modification for The Elder Scrolls V: Skyrim that seeks to merge the amazing world of The Elder Scrolls III: Morrowind with the enhanced graphics and capabilities of Skyrim's engine.

While ownership of both games is required to play, the player only actually plays Skywind using the Skyrim game, and not the older Morrowind game. This means that the user interface, combat, graphics, and system requirements for the Skywind mod are all those of Skyrim, and NOT Morrowind.

 

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά τι λέει η νέα έκδοση; Για κάποιον που θέλει να το ξεκινήσει τώρα για πρώτη φορά, έχει και τις δύο εκδόσεις και δεν θέλει ένα σωρό mods αλλά τα 5 - 15 βασικά, ποιά έκδοση να βάλει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SKYRIM SPECIAL EDITION nexusmod

 

το nexusmod έχει πάρει φωτιά με τα mods σιγά σιγά να έρχονται για την SE..

Βέβαια το vanilla έχει 41k mods και το SE έχει ακόμα ούτε 2k downloads,όμως τα περισσότερα οπτικά έχουν έρθει.

Εντάξει υπομονή μέχρι να έρθουν.

 

Τελικά τι λέει η νέα έκδοση; Για κάποιον που θέλει να το ξεκινήσει τώρα για πρώτη φορά, έχει και τις δύο εκδόσεις και δεν θέλει ένα σωρό mods αλλά τα 5 - 15 βασικά, ποιά έκδοση να βάλει;

και στις 2 μπορείς να βάλει 5-15 μόνο,μη σε τρομάζει,με το nexusmod είναι τρελά εύκολο.

η νέα έκδοση είναι σάπια από πλευράς αλλαγής γραφικών,και πιο low performance όχι κάτι τρελό,αλλά έχει.

Εφόσον έχεις και τις 2,τότε βάλε την remaster.Και μόνο με τα 64bit υποστήριξη πιστεύω ότι πολλά mods θα του δώσουν άλλον αέρα.

Αν σκεφτόσουν να πάρεις κάποια τότε ναι θα σου έλεγα να βάλεις την παλιά..

 

Ξεκίνα με το SE,και γω με αυτό ξεκίνησα.Και τώρα ψάχνω κάποια από τα mods που είχα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ξεκινήσει και παρατήσει το Skyrim ούτε και εγώ ξέρω πόσες φορές. Κάτι μου λέει ότι ήρθε η ώρα να ασχοληθώ σοβαρά μαζί του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το game vanilla είναι*** tbh, τα 5-15 mods που λες θα γίνουν 100 k κάθε φορα που παίζεις και βρίσκεις κάτι που δεν σου αρέσει, θα σου φάει πολύ χρόνο όλο το κάψιμο για compatibility κτλ οποτε στην θέση σου θα έβαζα το mod του Πάνου στην Legendary και τέλος. Έτσι κι αλλιώς vanilla δεν φάνηκε να σε ψήνει, imho ας always ;)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως σχεδόν πέντε χρόνια μετά, το παιχνίδι παραμένει "ερωτεύσιμο"... Ακόμα και όσοι το έχουμε τερματίσει (και μάλιστα περισσότερες από μία φορά), πάντα βρίσκουμε κάτι διαφορετικό να μας "κρατήσει" στον κόσμο του! 

 

Τα Oblivion, Skyrim της σειράς TES και η τριλογία των Gothic είναι τα μοναδικά RPG που δεν βαριέμαι να ξανατερματίσω ανα πάσα ώρα και στιγμή...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

tesrp_200px.png

 

Skywind

πάντως αν και όταν κυκλοφορήσει αυτό το mod θα είναι λατρεία!

 

 

Αυτο δεν ειναι mod αυτο ειναι νεο game και το περιμενω χρονια τωρα.

Το κακο ειναι οτι βασιζεται στη CK3 ακα Skyrim 2011.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο δεν ειναι mod αυτο ειναι νεο game και το περιμενω χρονια τωρα.

Το κακο ειναι οτι βασιζεται στη CK3 ακα Skyrim 2011.

καλά,δε ξέρω πάντως τί μπορεί να εννοείς..

εγώ για mods ξέρω ότι είναι όπως και το morroblivion.Όπως και αναφέρεται και μέσα στο ίδιο το site ότι είναι mod.

 

Το game vanilla είναι*** tbh, τα 5-15 mods που λες θα γίνουν 100 k κάθε φορα που παίζεις και βρίσκεις κάτι που δεν σου αρέσει, θα σου φάει πολύ χρόνο όλο το κάψιμο για compatibility κτλ οποτε στην θέση σου θα έβαζα το mod του Πάνου στην Legendary και τέλος. Έτσι κι αλλιώς vanilla δεν φάνηκε να σε ψήνει, imho ας always ;)

ναι vanilla λέμε και την lengedary πλέον.Κακώς,μπερδεύει κόσμο και λογικό.

Ας την λέμε παλιά έκδοση :P ή skyrim2k11 :PPPPPPPP

Γιαυτό την αποκάλεσα vanilla,δεν εννοούσα σκέτο το αρχικό παιχνίδι.

Αλλιώς ναι χώνεις την legendary με του πάνου τις μοντιες και ευχαριστιέσαι παιχνίδι.

Πήγα σεναν φίλο χτες,και μου λέει κοίτα τί έβαλα στο skyrim..λέω που το βρήκες και μου δείχνει το ποστ του πάνου..

Λέω αυτός είναι ένας άρχοντας τρανός από το ινσομνια που το έφτιαξε το πακέτο.

Έχω ξεκινήσει και παρατήσει το Skyrim ούτε και εγώ ξέρω πόσες φορές. Κάτι μου λέει ότι ήρθε η ώρα να ασχοληθώ σοβαρά μαζί του.

η ιστορία της ζωής μου..και γω μια από τα ίδια..

Τώρα όμως ωχ ωχ..το έχω βάλει κάτω!

απλώς δίνω λίγο χρόνο ακόμα με τα mods,γιατί είδα στο climates of tamriel ότι δεν έχουν γίνει μεταφορά όλα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά,δε ξέρω πάντως τί μπορεί να εννοείς..

εγώ για mods ξέρω ότι είναι όπως και το morroblivion.Όπως και αναφέρεται και μέσα στο ίδιο το site ότι είναι mod.

 

To Skywind ειναι η μεταφορα ολοκληρου του παιχνιδιου Morrowind (με ολα τα παντα μεσα δηλαδη) στη μηχανη γραφικων του Skyrim.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οποίο βέβαια είναι χρόνια μακρυά. Μιας και ήδη είχαν ξεκινήσει το 2007 με την μηχανή του Oblivion, και δεν είχαν προχωρήσει και πολύ το 2011 όταν αποφάσισαν να γυρίσουν στην μηχανή του Skyrim. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κορυφαίο TES mod όλων των εποχών επρόκειτο να το κυκλοφορήσουν κάποιοι Ρώσοι στη μηχανή γραφικών του Oblivion. Και πάνω που το είχαν σχεδόν ολοκληρώσει, βγήκε το Skyrim οπότε και αποφάσισαν να το μεταφέρουν στη μηχανή του. Δυστυχώς, από τότε σημειώνει τόσο αργή πρόοδο που μοιάζει να έχει εγκαταλειφθεί. ( βέβαια συνεχίζεται κανονικά η δημιουργία του, αν και αποκλείω να είναι έτοιμο πριν το 2018)

 

http://www.andoran.com/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Skywind ειναι η μεταφορα ολοκληρου του παιχνιδιου Morrowind (με ολα τα παντα μεσα δηλαδη) στη μηχανη γραφικων του Skyrim.

ναι δεν είπα κάτι διαφορετικό,εκτός και αν θες να διαβάσεις κάτι διαφορετικό και θες να μαλώσουμε,και να βγάλουμε τα daggers μας και να κάψουμε χωριά ολόκληρα.

Αυτό βέβαια δεν αλλάζει ότι είναι μοντα και όχι κάποιο IP.

 

Το οποίο βέβαια είναι χρόνια μακρυά. Μιας και ήδη είχαν ξεκινήσει το 2007 με την μηχανή του Oblivion, και δεν είχαν προχωρήσει και πολύ το 2011 όταν αποφάσισαν να γυρίσουν στην μηχανή του Skyrim. 

το morroblivion έχει βγεί που λες,το χω παίξει..και ευτυχώς είπα να αγοράσω αν θυμάστε από το gamersgate τέλη του 12 νομίζω ένα πακέτο που είχε μέσα όλα τα TES μαζί με dishonored κτλ με το τεράστιο price error που είχε,κανα 25αρι είχε βγει και τα κλειδιά τα χα πάρει βδομάδες μετά.

spacer.gifμέχρι τότε είχα μόνο το oblivion σε πειρατικό που μου το είχε στείλει ένας φίλος το '06 και δεν σκάμπαζα και πολλά.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...