Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντάξει, δεν λέω, πρόσθεσαν έξτρα πράγματα στα γραφικά στην SE. Αλλά δεν με κάνει "τρελό", να την περάσω κι αυτήν - μια χαρά μου φαίνεται και η original version.

yep..

αυτό λέμε,ότι δεν αξίζει τα 40€

https://youtu.be/d9mrrTszoKo

 

και βλέπεις αυτό το vid και λες,τί στο καλό;

 

άσχετο,αλλά το patch πότε βγαίνει στην SE?

Είναι σε beta ακόμα..

 

https://youtu.be/KjtSTvu2Mow

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol, Δεν ασχολουμαι με το τι κανει το SE, ακομα κανω porting τα mods μου.

Ετσι κι αλλιως εαν δεν κατασταλαξει λιγο το θεμα με τα patches δεν υπαρχει περιπτωση να δουμε SKSE και enb που να δουλευει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

lol, Δεν ασχολουμαι με το τι κανει το SE, ακομα κανω porting τα mods μου.

Ετσι κι αλλιως εαν δεν κατασταλαξει λιγο το θεμα με τα patches δεν υπαρχει περιπτωση να δουμε SKSE και enb που να δουλευει.

δεν ασχολήσε δεν ασχολήσε,όλο απαντάς περι του SE  και κάνεις και port τα modia σου..

Δεν θεωρείται ότι ασχολήσε έτσι; :P

 

πάντως βλέπω ότι έχουν ξεκινήσει και φέρνουν τα mods και στην SE..

Μερικά που φορούσα στο vanilla game.(αν τα θυμάμαι σωστά)

 

B44D8EF805BC07392F16F4C9A3C96695222BD10A

 

 

D60157CEE608DCAFBE2741F76386234A6064D705

 

BAEF5B0FFCE40E9D962709E07ADB0289ED2386DE

 

2A7BC060CB8F9B870D3AB63C71963DF4407C8126

 

A92258CCE9C391AD65994190A64A66A7571E79A1

 

990BC1F43204FD4745156536AA57AD2A1A995ED9

 

0B938474B1D2AD25DBBA2DFF99572B47574FDBFB

 

 

και το unofficial patch έφεραν.

54F8EBF7651D4F86BE45FBA109356B79EBDCD83D

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

yep..

αυτό λέμε,ότι δεν αξίζει τα 40€

 

Φυσικά και όχι. Φτηνότερα στοιχίζει να αγοράσει κανείς την κανονική έκδοση του Skyrim και όλα τα DLC.

Και δεν με άφησε τόσο εντυπωσιασμένο να πω την αλήθεια.

 

 

Αντίθετα αν έκαναν remastered Oblivion, θα έδινα £60 χωρίς δεύτερη σκέψη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ασχολήσε δεν ασχολήσε,όλο απαντάς περι του SE  και κάνεις και port τα modia σου..

Δεν θεωρείται ότι ασχολήσε έτσι; :P

 

πάντως βλέπω ότι έχουν ξεκινήσει και φέρνουν τα mods και στην SE..

Μερικά που φορούσα στο vanilla game.(αν τα θυμάμαι σωστά)

 

και το unofficial patch έφεραν.

Φυσικα και εχουν ξεκινησει, ειδικα οσα δεν εχουν περιπλικα nifs, δεν εχουν scripts και δεν χρειαζονται το SKSE και SKYUI εναι απλο ανοιγμα με το CK θελουν convert και save.

Καποια οπως το wet and cold, campfire κλπ που χρειαζοταν το SKSE και SKYUI απλα τους αφαιρεσαν τις δυνατοτητες αυτες και στην ουσια μπαινουν πορος το παρον σαν να ειναι textures packs με συγκεκριμενες ρυθμισεις και μικρη λειτουργικοτητα.

Ο arthmoor εχει βγαλει το USLEEP SE πριν καν βγει το SE :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνέχισα λίγο σήμερα ένα παλιό μου save με mage. Τί αίσθηση ρε γμτ! Το παίζω και στο σκοτάδι και στα dungeons πετάγομαι σε συνδυασμό με τα διάφορα ηχητικά εφέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι πιο "χεσμεντέν" για μένα, είναι αυτοί οι σκελετοί-ζόμπι, που είτε είναι σε φέρετρα είτε σε κρύπτες/κατακόμβες και εκεί που τους προσπερνάς ξαφνικά ζωντανεύουν και σου πετιούνται απ' το πουθενά αθόρυβα!...

 

...Αισίως... μετά από 9 μέρες παιχνίδι (το πρωτοξεκίνησα την περασμένη Παρασκευή)... με 60 "μέρες" (του ήρωα, στην ιστορία)... είμαι 24+ level Wooden Elf κι έχω "στείλει στον Δημιουργό" κάνα 8άρι δρακάκια, χεχεχε!

 

(Έχω "κοιμηθεί/ξεκουραστεί" μόλις 22 ώρες, ενώ έχω "περιμένει" κάπου γύρω στις 80 ώρες... Οι λοιπές, είναι καθαρό exploring και μάχες!... Magicka=200... Health=310... Stamina=220...Blocking=58... Arching=67...One-Hand-Battle=78...Sneaking=72...PickLock=82)

 

...Βασικά, γουστάρω τα "παραδοσιακά" RPGs, που έχεις "πάρτυ" και "μοιράζεις" τα τασκ στους ήρωες. Μιας και εδώ (στα Elder Scrolls) έχεις ΕΝΑΝ ήρωα, αν και "παραδοσιακά" φτιάχνω WOODEN ELF ΤΟΞΟΤΗ, τελικά "καταλήγω" να γίνω "τανκ-πολεμιστής" εστιάζοντας στις melee attacks - σπάνια σπελς - και "μαξάρω" απ' την αρχή του παιχνιδιού να γίνω "τούμπανο" στο Sneak/PickLock/PickPocket...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να θυμηθούμε τα παλιά,τώρα που θα τρέχουμε στα λιβάδια.Αυτή την φορά πρέπει να πέτυχα το timing με την εποχή να ξεκινήσω το παιχνίδι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες... μήπως παίζει ρόλο (που δεν μπορώ να βάλω τα mods), ότι το SKSE το 'βαλα από εκείνο το (λευκό, απλό) σάιτ που μου έβγαλε το λινκ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΟ STEAM που (μετά) διάβασα ότι πρέπει να πας (στα steps) να βάλεις;

 

...Έχω ζοχαδιαστεί που δεν μπορώ να βάλω 2-3 mods:

 

- Νέα (και περισσότερα) τέρατα

- Πιο ωραία γραφικά (σε τοπία, καιρικές συνθήκες κτλ)

- Πιο ωραία πρόσωπα (γυναικών κυρίως, αλλά και ανδρών)

- Δόρατα & ακόντια (για όπλα), πολύ σημαντικά κατ' εμέ σε μάχες που κάνω ΑΠΟ ΤΟ ΑΛΟΓΟ ΑΠΑΝΩ

- Νew Follower tweaks... που προσθέτεις μέχρι και πέντε συντρόφους (οκ, κάνα-δυο επιπλέον θέλω) και ΚΥΡΙΩΣ, αλλάζει το ΑΙ τους (γίνονται πιο έξυπνοι, βρίσκουν παγίδες στα μπουντρούμια κτλ) και ΤΟΥΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΚΑΙ SKILLS/SPELLS

 

Αυτά κυρίως θέλω να βάλω.


Ο χαρακτήρας μου έχει τροποποιηθεί μια... μίξη... Λέγκολας-Γκίμλι!

Αφ' ενός έχω ως favorite ένα Dwarf Axe (με έξτρα damage για βαμπίρ - ενώ έχω προσθέσει και 20% poison damage) για τις melee attacks μου, αλλά πάνω στο άλογο είμαι... Λέγκολας, έχω το τόξο (ένα Glass-Bow) ή ένα Dwarf-Crossbow και τους "πελεκάω" ενώ κάνω κύκλους καλπάζοντας γύρω τους (και ο σύντροφος τοξότης Ελφ είναι πιο μακριά και τοξεύει κι αυτός)...

Θα 'ταν ωραίο όμως, να καλπάζω άλα-Ροχίριμ και να τους "καρφώνω" με κάνα δόρυ! (Γι' αυτό και θέλω και το mod με τα δόρατα και ακόντια).

 

...Κάτι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ σημαντικό (για μένα), ερώτημα... Επειδή γενικά ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ παίκτης που παίζει κρατώντας ασπίδα (εξού και τοξότης), όταν πολεμώ σε κοντινή απόσταση θέλω να χρησιμοποιώ ΔΥΟ One-Hand ΟΠΛΑ!
Σε αυτή την περίπτωση, ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ να "μαξάρω";;; Το One-Hand που έχω "μαξάρει" ή το Two-Hand;;;;

Διότι δεν το διευκρινίζει το παιχνίδι, λέει ότι το Two-Hand είναι skill για long-sword / long-axe, δηλαδή για μεγάλα όπλα που θέλουν δύο χέρια. Αυτά ποτέ δεν μου άρεσαν, κάνουν φοβερή ζημιά αλλά είναι παν-αργα (όταν τα κουνάς) και τρώνε πολύ stamina. Εγώ θέλω πχ. δυο τσεκούρια να κραδένω ή δυο σπαθιά και να κάνω "κόμπος"...

Τί πρέπει να skill-άρω;

 

(Το τί.... αποκεφαλισμοί πέφτουν με το One-hand που 'χω "μαξάρει", δεν λέγεται! Φανταστείτε αν έχω ΔΥΟ όπλα στα χέρια μου!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μεξικάνα κλάσεις ανώτερη imo.

την ξαναάκουσα πριν το ποστάρω και δε μου άρεσε.Πολύ πειραγμένος ήχος,πολύ σόφτγουερ για να βγεί ο τελικός ήχος..500 φίλτρα για να βγει αυτό που ακούσαμε.

Ίσως αρέσει στον κόσμο επειδή έχει ένα τόνο νοσταλγίας το τελικό αποτέλεσμα,ενώ αυτό που πόσταρα είναι για πιο μπγουταλ καταστάσεις :P .

το άλλο το κάνει ο τυπάς με την φωνή του,φτιάχνοντας πόσους ήχους πριν μπουν σε επεξεργασία.

114 διαφορετικούς ήχους..

Ο τύπος τραγουδάει ακαπελα οπότε καταλαβαίνεις την διαφορά τέχνης,κανένα όργανο(στο συγκεκριμένο βίντεο,μόνο το βιολί) δεν υπάρχει σε αυτά που τραγουδάει,όλα με το στόμα.

(δε λέω ότι όσοι τραγουδούν ακαπέλα είναι τρομεροί μπροστά σε τραγουδιστές με μπάντα,αλλά για το συγκεκριμένο μιλώ)

Νομίζω καταλαβαίνεις την διαφορά που θέλω να τονίσω;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...